Hematoloji - Kan bilimi Demirim çok düşük, tahlil sonuçlarına bakar mısınız rica etsem.

Çok teşekkür ederim, dikkat ediyorum ama daha da kötü oldum sanki tahlile gideceğim bakalım yine nasıl çıkacak.

inş. iyi çıkar ama kan değerlerin yükselmemiş olsa bile moralini bozma. çünkü seni en iyi sen biliyorsun. ne oldu da kansız kaldın? diyet mi yaptın da beslenemedin? bir şeyler moralini bozdu da mı iştahsız kaldın? adetler çok mu kanamalı geçti? vs. bu tür soruların cevabını sen biliyorsun. doktorlar genelde işin bu boyutundan çok şu tahlili de yapalım acaba altta yatan başka bir hastalık mı var? gibi sözlerle bazen bizleri korkutuyorlar. ama sen kendini tanıyorsun moralini yüksek tut. zamanla düzelir kanın. Allah şifalar versin.

Merhaba arkadaşlar yorumları okudukça kendimi daha bi bitkin hissettim benim ferritin 0,2 çıktı yani yok gibi bişey sanırım. kan değerleriminde hepsi düşük, doktor talasemiden şüphelendi ama dem,r eksikliği olduğundan test sonucları anemi tedavi,sinden sonra yapılacakmış. Bende de halsizlik yorgunluk sinirlilik vardı ama asıl doktora gitmemin sebebi yaklaşık 10 gündür alımın sürekli uyuşuk olmasıydı. sizlerde böyle bi etki yaptımı doktor kansızlıkla alakası yok dedi nörolojiye cıkacam bırde ama korktum acıkcası alnımda yuz maskesi varmıs gibi bi gergınlık ve uyuşukluk hissediyorum sürekli aynı belirtileri yaşayan varsa yazsın lütfen cok endişeliyim.

selam.. herkese gecmis olsun..

bende senelerdir anemiyle bogusuyorum.. 2 ayda 3 ayda bir serum ve kan aliyorum. hergun ilaclarim var..

kandegerlerim 6,5e kadar dusmus oluyor bazen. en yuksegi 9,1..

talasemi varmi diye testler yapildi ama yok.
dr en son irsi olabilir ve suan tedaviyle en azindan 9da tutabiliyorum.. bazen kendimi kotu hissediyorum dr gidiyorum ve baya dusmus oluyor..

benim icin bise yapamamak cok uzucu.. yani temizlige boyle ohhhh sabah baslamak istiyorum herseyimi toplayip camasirlari herseyi yapip dusumu alip oturmak istiyorum.. ama yok bende enerji yokki.. ve yorgunum demekten halsizim demekten biktim etrafimdakilere.. sanki anemiyi bahane ediyomusum gibi tembelmisim gibi.. aniden ayaga kalkamam mesela.. basim doner.. kapi caliyosa once ayaga kalkardim bi kac saniye beklerdim yavas yavas kapiya giderdim.. etrafimdakiler neyim oldugunu sorup durdu ve benim kandegerlerim 6ya kadar dusmustu dr gittigimde aninda hastaneye yatirdilar kan verdiler.. demek istedigim

basiniz donuyosa yorgun halsiz hissediyosaniz mutlaka dr gidin.. ilaclarinizi icin ve bolbol kan yapacak seyler tuketin..

ben yorgunudum ama pek umursamadim dr vucudumun artik bu anemiye alistigini soyledi.. baskasi olsa ayakta duramaz o degerlerle dedi ama sen biseyin yokmus gibisin.. benim degerlim 9 olunca seviniyoruz cunku bnormal oluyorum.. bana gore cok iyi bi deger baskalarina gore cok dusuk bir deger..

herkese acil sifalar diliyorum

dikkat edin kendinize

merhabaa aranızda bu durumda olan varsa dıye buraya yazıp sormak ıstedım benım demır degerım (3) norml degerler (15 -150)

kan degerlerımmm cok dusuk deıl normlın altında amaaa demır akdar dusuk deıl

demır degerımı bır turlu yukseltemıyoruzzz yıllardır yukselsede dusuyor bır sekıldeee:KK43:

doktor bıryerde kacak vardır muhtemelen dedıı bakılcak amaaa zamanım yok

demır dusuklugu neleree sebeb olabılır en kotu merak edıyorum

Merhaba,
ben hamileleik dusunuyordum. Genel bir kan testi yaptirdim ve degerlerim cok dusuk cikti. Ferritin 2.5 . Doktor 3-4 ay bekle dedi. Ama ben beklemek istemiyorum. Su an ilac ve igne tedavisi ne basladik. Bazi arkadaslar bir ay surede ilac ve duzenli beslenmeyle degerlerin yukseldigini yazmis. Acaba hamile kalmak cok mu risklidir. Bilgisi olan varmi acaba?

X