kocam beni aldatti:-(

Gerçekten çok üzüldüm çok içten ve duygu yüklü yazmışsın,bu kendini yalnız hissetmeni ve ihanet acısını ancak Allaha sığınıp bol bol dua ederek ve bir trapist yardımıyla yenmeni tavsiye edebilirim.Allahım kimsenin yuvasına gölge düşürmesin.:KK58:

[ı]sen kocanı cok sevıyorsun herseyıne katlanmıssın malesef ve hamıle kalmıssın bence bıraz zorla kendını bır yardım al ve bu zaman zarfında kesınlıkle barısma tavrını koy bırak gonlunu almaya calıssın herseyın ondan gelmesını bekle o adım atsın bebegını dusun canım gunahsız melek babasız sakın buyutme onu hatasıylada olsa babasıyla annesıyle beraber buyusun..[/ı]

Canim arkadaslarinda dedigi gibi kendi ailenede onunkinede anlat saklancak birsey degil kulagi cekilir.rezil olur gozu korkutulur paylastinmi destekte alirsin.bende esimi cok severim bende cok zor kopardim amA birkere yapan birdaha yapmiyacagida belli degil

Allah kimsenin başına vermesin
Bu konuları okudukça psikojımız bozuluyo
Ama cevap yazmadan da duramadım

Üzülme vericeğin kararların sağlıklı olmasını istiyosan sabret biraz
Tek başına kaldıramazsın birilerinden yardım destek al
Anlat içini dök Ailende olabilir bu doktorda olur..!

Kocan hakkında yaptıkları hakkında hiç bişey söylemek gelmiyo içimden
Kendini düşün bebeğini düşün...

aklima gelsin istemiyorum,
uyumak istiyorum hepsi birer ruyaymis demek istiyorum,
pardon kabus dense yeridir,
evden bile cikmak istemiyorum disari,
evli insanlari gorunce el ele gezerken gozlerim doluyo,
ben artik mutlu olmicsm evliligimde biliyorum,
unutamicamida biliyorum,
bunlari bildigim halde kocami kaybetmeye cocugumu yalniz basima buyutmeye,
gozum yemiyor,
ben yuzumu yikiyim belki ferahlarim,
bu arada muzik dinliyorum benim icimdekileri anlatiyo sanki
mustafa cavlak- tek nefretimsin dinledikce
basiyorum cigligi hickira hikira agliyorum,
eyüphan-diyar diyar buda benim sarkimdi su an ise nefretle dinliyorum,
bu sarkilari acipta dinlerseniz ve yazdiklarimi okursaniiz beni daha iyi anlarsiniz:-(

Ayrılmakta,kalmakta kolay değil inan,hele anneysen hiç kolay değil, eğer şans vericeksen unutacaksın olanları,herkez hesabını allaha verecek diyeceksin,bakıcaksın yoluna heralde diyorum yüzlerce aldatılma bu devrin imtihanı olsa gerek biz kadınlara,çekilen acılar kefaretmiş,diyceksiniz sadece bizemi,onlarda çekiyor ayrılsakta kalsakta onlarda alıyor paylarını ders çıkarırlarsa ne ala eğer dùşünürlerse,kime ne hayır getirmişki.ya şu kızlar kadınlar allah aşkına ya nolur hiçmi vicdanız yok inanın, bu ahlar bu adamlardanda kadınlardanda çıkıyo hemde hepsinden.

biliyorum çok zor ama bebeğin için sakin olman lazım... şuan hissettiklerini o da hissediyor... bebeğini üzme bu kadar...
kocana diyecek laf bulamıyorum... allah ıslah etsin... ben affedemem... giderdim herhalde... ama gitmeyeceksen ona çok büyük bi ders vermen lazım... ve delillerini de silme...
inşallah olmaz ama ileride lazım olacak olur...

canım okudukça gece vakti o kadar sinirlerim bozuldu ki, çook üzüldüm ... en çok da şuan karnında olan o masuma. sen bu göz yaşlarını dökerken o nasıl etkileniyordur acaba şimdi, oofff off. üzüntüden, sinirden ne yazacağımı bilemedim yahu... kendini toparlamaya çaılışman lazım. bekara koca boşamak kolay o yüzden sana boşa veya boşama falan diyemem ama şuan en önemlisi senin ve bebişin sağlığı. bunun farkına varıp biz varsak herşey var biz yoksak hiçbişey yok diyebilsen. bi silkinebilsen. inan böyle adamlar günlerce uykusuz kalmayı, o bebişi karnında rahatsız edip rahim ağrısı çekmeyi bir kenara bırak, hiiiiiç bişeye değmez aslında. Ama sana nasıl üzülme diyeyim ki, bu da mümkün değil biliyorum. bu tür erkeklere çok afedersin kaşına kaşına uyuyabilen kadınlar lazım. öyle hanımlar da var nikahı bende nasılsa deyip hiiiç bişeyi takmayan :KK43: ...yanlış anlamadıysam yarın doktora gidecekmişsin, bize de bilgi ver lütfen, o minicik ve şuan herşeyden daha önemlisiniz.

yalnız foruma derdime derman aramak için katılmışken şimdi farklı bir dert sahibi olup çıkıverdim :KK52: sizlerin yaşadıklarınız vallahi beni erkek düşmanı yapacak ramak kaldı evlen deyip duruyolar bana bir de... dayak aldatma vs. vallahi ruh sağlığım bozuluyo üzüntüden... bir de bu internet icat oldu hepten bu adamların işleri kolaylaştı. çocuk kilidi gibi koca kilidi üretsin şu bilişim firmaları artık... kıza bekarım demiş ya kusura bakma ama ben çok sinirleniyorum bu tiplere. hey allahım yaranı deşmek de istemiyorum ama söylemeden de duramıyorum :KK59: kıza da yazık o da kimbilir ne hale geldi birden buluştuğu kişinin karısını karşısında bulunca :KK43: ...sen kendi başına halletmeye çalışma kayınvalidene söyle aç göster hatta pc den bence. vallahi sırtlanmamak lazım insanların ayıplarını sakla sakla nereye kadar off, hatta geceleri yanlız kalma bak iyi insanlar diyorsun gelsinler birkaç gün seni yalnız bırakmasınlar. moralin düzelir hem, hem de eşine karşı iyice güçlenmiş olursun... gelip kalmalarını istesen kalmazlar mı ?

esimin ailesi su an zaten kopuruyo tabiki bilmiyolar sldattigini fakat,
sabaha kadar gelmedigini biliyolar,
bugun kayinpederim isyerinde saymistir ona ztn ayni yerde calisiyolar,
ah bi bilseler oglunun yaptigini,

Onların ailesini kasdetmedim ben.
Kendi anne-babana söyle.Herkes bilsin.Ne diye bunu hazmetmeye çalışıyorsun

canım okudukça gece vakti o kadar sinirlerim bozuldu ki, çook üzüldüm ... en çok da şuan karnında olan o masuma. sen bu göz yaşlarını dökerken o nasıl etkileniyordur acaba şimdi, oofff off. üzüntüden, sinirden ne yazacağımı bilemedim yahu... kendini toparlamaya çaılışman lazım. bekara koca boşamak kolay o yüzden sana boşa veya boşama falan diyemem ama şuan en önemlisi senin ve bebişin sağlığı. bunun farkına varıp biz varsak herşey var biz yoksak hiçbişey yok diyebilsen. bi silkinebilsen. inan böyle adamlar günlerce uykusuz kalmayı, o bebişi karnında rahatsız edip rahim ağrısı çekmeyi bir kenara bırak, hiiiiiç bişeye değmez aslında. Ama sana nasıl üzülme diyeyim ki, bu da mümkün değil biliyorum. bu tür erkeklere çok afedersin kaşına kaşına uyuyabilen kadınlar lazım. öyle hanımlar da var nikahı bende nasılsa deyip hiiiç bişeyi takmayan :KK43: ...yanlış anlamadıysam yarın doktora gidecekmişsin, bize de bilgi ver lütfen, o minicik ve şuan herşeyden daha önemlisiniz.

yalnız foruma derdime derman aramak için katılmışken şimdi farklı bir dert sahibi olup çıkıverdim :KK52: sizlerin yaşadıklarınız vallahi beni erkek düşmanı yapacak ramak kaldı evlen deyip duruyolar bana bir de... dayak aldatma vs. vallahi ruh sağlığım bozuluyo üzüntüden... bir de bu internet icat oldu hepten bu adamların işleri kolaylaştı. çocuk kilidi gibi koca kilidi üretsin şu bilişim firmaları artık... kıza bekarım demiş ya kusura bakma ama ben çok sinirleniyorum bu tiplere. hey allahım yaranı deşmek de istemiyorum ama söylemeden de duramıyorum :KK59: kıza da yazık o da kimbilir ne hale geldi birden buluştuğu kişinin karısını karşısında bulunca :KK43: ...sen kendi başına halletmeye çalışma kayınvalidene söyle aç göster hatta pc den bence. vallahi sırtlanmamak lazım insanların ayıplarını sakla sakla nereye kadar off, hatta geceleri yanlız kalma bak iyi insanlar diyorsun gelsinler birkaç gün seni yalnız bırakmasınlar. moralin düzelir hem, hem de eşine karşı iyice güçlenmiş olursun... gelip kalmalarını istesen kalmazlar mı ?

kalirlarda ben istemiyorum yanimda sadece kocam olsun isterdim,
ons hep sayiyim icimo bosaltayim o hep kafami oksasin beni sevdigini
goriyim,
ahhhh ahhh bide aklima gozumun onune gelmese yaptiklari:-(

kalirlarda ben istemiyorum yanimda sadece kocam olsun isterdim,
ons hep sayiyim icimo bosaltayim o hep kafami oksasin beni sevdigini
goriyim,
ahhhh ahhh bide aklima gozumun onune gelmese yaptiklari:-(

ooy kıyamam ben sana :KK43: allahım nerde varsa cümlesinin senin de yardımcın olsun... diyorum ya çok fazla etkileniyorum ben.
senin şefkate ihtiyacın var. hamileyken kadınların hormonal durumu fazlasıyla değişirmiş zaten. miş diyorum çünkü teorik bilgim bu. ben bunu henüz yaşamadım o yüzden bilmişlik ukalalık ediyo gibi görünmekten korkarak dikkatli yazmaya çalışıyorum . normal şartlarda bile hamilelerin şefkate ilgiye eskisinden daha fazla ihtiyacı olur diye biliyorum. bu olayı hayatının bu döneminde yaşamış olman hepten acı.
fakat hayatın bazı gerçekleri var ki istemesek de acıta acıta da olsa bize kendini öğretir bazen.
şefkat bekleme demek istemiyorum çünkü bu çooook acı bir tavsiye olur ama kendine şefkatli ol kendine ve bebeğine, karşındaki sana beklediğini veremeyecek bir insansa eğer zaten bu beklenti hata olmaz mı ? yüreğini dinle affetmek geliyorsa içinden eğer çok istiyorsan affet ve o an sana verdiği şefkatle beslen :KK34: yook kalbim affetmiyo diyorsan sırf şefkat ihtiyacın için kendi kalbini kırma :KK34: rahat ol önce... kuantuma saralım biraz bari ...hem bebişe de iyi gelir... biraz meditasyon yapmayı deneyebilir misin canım kuantum olumlamalarıyla... anlık stres miktarını minicik bi parça bile azaltabilsek bebişimize kardır :KK34:

aklıma eski bir olayım geldi.
ben de biriyle tanışmıştım. bana bekarım demişti. görüşmüştük hatta çıkmıştık 1 ay kadar.
sonradan öğrendimki evliymiş iki tane de bebeği varmış.
bana hala diyordu ki ayrılmayalım.
öyle idare etçek göz varmı bende? anında görüşşmeyi kestim. dedimki git eşinle çocuklarınla ilgilen günah dedim. adam ol artık dedim. hakkımıda helal etmiyorum sana dedim. benden sonra düzelmişmidir bilinmez ama ben sanmıyorum.
Canım senin yazını da okuyunca çok üzüldüm. ben olsam ne yapardım dedim? bikaç gece sessizce giderdim evden otelde kalırdım. kafamı dinlerdim.kimseye haber vermezdim. sonra eve dönüp onun biraz evden uzaklaşmasını ister o sıradada kararımı verirdim.

Başdan sona okudum kardeşim yaşadıklarını,hiç kolay değil.Allahım güç versin sana .Ama unutma ki sen bir annesin artık yavrun için güçlü olmak zorundasın,öncekendine ve sağlığına çok iyi bakacaksın.

Madem eşinin ailesi çok iyi ve senin tarafındalar ,kayınvalideni ya da varsa görümceni çağır yanına,senin yanında kalsınlar sana baksınlar.Yalnız kalma,uyuman lazım beslenmene dikkat etmen lazım,bunları yaparsan moral olarak da kendini daha iyi hissedersin.

Dinlediğin o tarz şarkıları da dinleme artık sana sadece acı vereceklerdir.

Kocanı bu aralar hiç düşünme,o kızı ya da neler yapmışlar vs vs ..

Öncelikle ve sadece kendini ve bebeğini düşün,kendin için yemek yap,seni mutlu edecek bir şeyler varsa onları yap,sık sık banyo yap,dua et Allaha seni bu bunalım günlerinden kurtarsın..
Psikolojik ve bedensel sağlığına kavuşdukdan sonra evlliğin ve kocanla ilgili ne yapacağını düşünür ve karar verirsin..

Ama önce sakin ol,kendine ve bebeğine odaklan kardeşim.

Allah yardımcın olsun.

Bende azıcık yaşadım sayılır bu duyguyu iyi bilirim insan nasıl bilemez ne yacağını...Sana nasıl diyebilirim ki ayrıl diye hiç tanımadığım bilmediğim bir aileyi yıkmak istemem ama ben şöyle yaptım. Nişanlımla buna benzer birşey olmuştu aramızda ona senelerce çektirdim ama oda iyi dayandı. Bende onu çok seviyordum ve ayrılamıyordum. Kendisi çok pişman oldu yalvardı yakardı ağladı gitme diye. Bana verdiği herşeyi toplayıp koydum çantalara bitti dedim gözü korktu iyice. Benim hiç güvenim kalmamıştı kaç sene başını yedim onun. Hep onu kontrolüm altına almak istedim ama baktım olmuyor ben mutsuz oluyorum. Geçen senelere baktıkça üzülüyorum. Şimdi nişanlım çok düzeldi önceden birşeyler olduğunu sezerdim. Şimdi herşey yolunda gençlik heveslerine verdim. Onu çok seviyorum ama bu olay bizi çok yıpratmıştı. 1 senedir psikiyatriste gidiyorum çok da faydasını gördüm ben çalışmıyorum aslında üniversite mezunu olmama rağmen. Sen çalışıyorsun belliki güçlü bir kadınsın ayaklarının üzerinde durursun sadece ailene değil en başta kendine güven. Bu adam caninin teki bence insan olan bir kadına el kaldırmaz. Bence yüreğinin sesini dinle eğer bu adamla ömrünü geçirebileceksen ve gerçekten düzeleceğine inancın varsa affet onu. Her ne kadar affettim desen bile kalp kırıklıklarını silmen zor... Kesinlikle psikiyatriste gitmelisin yoksa atlatamazsın yada derdine derman olabilecek sana akıl verebilecek birileriyle paylaş. Seni ne kadar iyi anlıyorum bir bilsen ama inanasım gelmiyo sabahlara kadar başka biriyle durup aralarında hiçbir şey olmadığına buna ancak seven bir kalp inanır. Belliki eşini seviyorsun ama bu duruma katlanmak çok zor. Dışardan ayrıl demek kolay ama yaşarken bunu yapmak çok zor. Mutlaka bu durumu onun ailesiyle paylaş derim ben. Korksun iyice...Devam etme kararı alırsanda bir daha kocanın geç vakitte dışarlarda olmasına izin verme sahip çıkın biraz beylerinize. Sanal ortamda takılırken sürekli kontrol et korksun yapamasın hiç birşey.:KK47:

Sakın ha taviz verme...
Eğer affedersen bir şekilde devamı gelicek emin ol...
Çocuğunun aldatan bir babaya gerçekten ihtiyacı var mı?

Son düzenleme:
esim kizi 4 gun taniyo telde gorusuyo kiz numarasini bile vermiyo,
esim veriyo numarasini kizda numara kapali esimi ariyo,
sonra haftasonuna bulusuyolar esim bana acikca dedi ben kizla kacamak yapmak icin gittim,
fakat kiz kizmis, o yuzden ileriye gidememis,
pisman olmus ztn hemen arabaya binmis, kizin yanindan gitmesini beklemis,
sonra kendi kdndine soz vermis karima yapmicam falan filan,
kendi apacik anlatti bana a dan zye ne varsa yani:-(
yinede onu kurtarmiyo,
herseyi duzeltmeye calisiyo farkindayim ama guvenmiyorum,

canım kıskanıyorum diyerek şifre vermemiş, kızla buluşmuş ileri gidememiş ama sadece koşullar öyle gerektirdiğinden. daha önce dayak var. şimdi bu adam düzelecek demek hayal kurmak olur. seni defalarca kıracak canım, görünen köy kılavuz istemez. itiraf etmesi onu rahatlatır o kadar, bir daha yapmasını engellemez.

Eşinizin tutulur yanı yok bence...

Benim merak ettiğim hem döven,hem aldatan eşinizin siz neresinde tutulacak bir yan buldunuz.?

En büyük hatayı hamile kalarak yapmışsınız,adam sizi günü birlik dövüyor,evi terk ediyorsunuz,

sonra gelip özür diliyor sizinanıp eve geri dönüyorsunuz ve kısa zaman sonra hamile kalıyorsunuz.

Kendi elinizi kolunuzu kendiniz bağlamışsınız...

Ha demişsiniz ki çoçuk olursa belki hersey daha iyi olur düzelir.

Soruyorum size çocuk hangi yuvayı kutarmaya yetmiş ki?Hangi sorunları çözümlemeye yaramış.

Aksine kocalarhamile ve ya çocuk sahibi olan eşlere daha rahat davranıyorlar.

Nasıl olsa çocuk var bir yere kıpırdayamaz düşüncesiyle futursuz davranıslar sergiliyorlar.

Dövdü - affettiniz.

Aldattı - affetmek üzeresiniz.

Adam size ne yapsa hep yanındasınız,doğal olarak eşiniz sizi kaybetmekten korkmuyor,

kötü durumda olduğunuzu anlayabiliyorum,

insanın birilerini anlaması için illa başına gelmesi gerekmiyor.

Bir kadın olarak sizi anlayabiliyorum , ancak optimist olamayacağım.

Karar sizin ama başınıza gelen tüm kötülükleri siz izin verdiğiniz ve davetıye çıkartığınız için yaşıyorsunuz.

Can çıkar huy çıkmaz.

of ya böyle adamlara gıcık oluyorum. hamile karısını aldatan ve sonrada vıcık vıcık yanaşmaya çalışmak... mide bulandırıcı...
çok zor bi durum. Rabbim yardımcın olsun ve en hayırlı kararı verirsin inşallah derken fikrimide söylemek istiyorum..
bi kere affettim desen ve affetmek istesen gerçekten unutabilecekmisin eve geç geldiğinde ya da ne biliyim başka bi durumda için içini yemicekmi? acaba yine birinimi buldu demicekmisin? ben şahsen bu düşüncelerle asla yaşayamam. ha siz hamilesiniz belki bebeğiniz için bişeylere katlanırım diyosanız o başka ama böyle güvensiz bi ortamda çocuk yetiştirmek ne kadar sağlıklı olur ki?

X