Aşırı sinirle nasıl baş edilir?

kızlar ben normal günlerde çok sakinim ama ozel günlerimde 6 gün barut gibi oluyorum tavsiyenis varmi sizler oylemisiniz daha çok sinirlimisiniz kızlar:KK59:

Evet canım malesef özel günler tam bir kabus. Erkek arkadaşım fazla sinirli olduğum günlerde anladım
anladım senin yine hormonların depreşmiş diyor :KK1: Benim çözümüm çikolataaaa:KK66:

Yok ilaç kullanmayı düşünmüyorum daha çok gencim..
zaten çevremde yok bur da ondan da böyle oluyorum :KK31:

Anladım canım. O zaman psikologla konuşmak iyi gelecektir.Hem sinirlendikçe buraya yaz, dök
içini rahatlarsın:KK34:
Spor yapmak da rahatlatıyor insanı. Yürüyüş seviyorsan yapabilirsin. Ya da bir spor salonuna
yazılabilirsin.

Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

kızlar ben normal günlerde çok sakinim ama ozel günlerimde 6 gün barut gibi oluyorum tavsiyenis varmi sizler oylemisiniz daha çok sinirlimisiniz kızlar:KK59:

Evet canım malesef özel günler tam bir kabus. Erkek arkadaşım fazla sinirli olduğum günlerde anladım
anladım senin yine hormonların depreşmiş diyor :KK1: Benim çözümüm çikolataaaa:KK66:

Anladım canım. O zaman psikologla konuşmak iyi gelecektir.Hem sinirlendikçe buraya yaz, dök
Spor yapmak da rahatlatıyor insanı. Yürüyüş seviyorsan yapabilirsin. Ya da bir spor salonuna
yazılabilirsin.

gercekten sinir kat sayim çok oluyor hormanlarim pik yapiyor her yerim ağriyor birde erkekleri uyuz uyuz konuşmalarina sinir oluyorum saden o özel günlerimizde olmasa hayatim çok iyi gececek kız olmanin kotu tarafi o bence birde tuyle bu ikisi olmas hayat çok güzel olacak:KK37:

yazılabilirsin.

Evet arkadaşım olmadığından yalnız gitmek istemiyorum aslında kurs başvuruları yaptım bakalım en azından kafam dağılır..
sabah uyandığımda barut gibiyim resmen eşimde güldürmek için saygı duruşuna geçeyim mi komutanım diyor:KK9:

Bende evlendikten sonra , kaynana , gorumce proplemi , iyice sinirli olmustum.
kötü ornek olmayayim sadece sigara ince rahatliyordum biraz.. sonra sonra herseyi takmamaya basladim , ilgilenmedim beni sinir edicek olaylarla.
simdi iyiyim :)

Günlük tut.
Dua et.
Açık havaya çıkıp yürüyüşler yap.
İyi geleceğini düşünüyorum.

Sinirli olanlara Peygamber efendimiz bir kac tavsiyede bulunmus.
Eger sinirli aninizda ayaktaysaniz, oturun, oturuyorsaniz uzanin demis.

Birde ofke/sinir seytandandir. Seytan ise atesten.
Atesi su sondurur ofkeliyken abdest alin diye buyurmus.

Denemekte fayda var.

Sinirlendiğin insana saldırarak, şiddet yanlısı olmaya başladım ben artık, huzur isyanda :KK52:

yaaaaa şunun önlemini tedavisini bilen varsa başarabilen banada söylesin..ben öfkekontrolü sağlıyamıyorum eşime karşıbile dövesim pataklıyasım oluyo böyle insanlarakızdımmı direk vurasım ümüünü sıkasım geliyo bikere kocamı facede kızla muhabbet ettiğini gördüm kafasında kumandakırdım:KK57: yani oturup ağlamak bile gelmiyo içimden direk dövüyorum napcam ben yaaa

:KK55: ben bu yöntemi tuttum :KK4: şaka bi yana zor bi durum. Ama bence bu; geçmişte insanlarla çok fazla mücadele etmiş olmaktan olabilir. Bende de oluyor bazen aşırı öfkeli haller. ben kendimdekini buna bağlıyorum. ince ince uğraşıp birşeyleri çözmeye, anlatmaya, anlamaya çalıştığımız durumlarla çok uğraşınca ve haksızlığa uğrayınca insan biyerden sonra dayanamıyor.ve en son yapılcak olanı ilk başta yapabiliyor maalesef.bi çözümü tek birşeyde aramamak lazım. ibadetlerin çok faydası oluyor, sonra huzur verecek mutlu edecek hobilerin de öyle. sporun kesinlikle olumlu etkisi var. ama asıl bizim temelde kafamıza takıpta, uzun vadede sndiremediğimiz, hala çözemediğimiz şeyler varsa onları halledebilmenin bi yolunu bulmamız lazım sanırım.:KK28:

Sinir yatıştırıcı bitki çayları içebilirsin antidepresan gibi sakinleştirir düzenli kullanıldığında mesela sarı kantaronu yada leylak ı öneriyordu sürekli Ender Saraç.Ama bebeğini emziriyorsan bilemem tabi nedir ne değildir.Ayrıca ben sakinleşmek için bol bol dua okurum ve el iç bileklerimi akan suya tutarım.

Bende asabi bir yapıya sahibim, çok sinirlenince suyla uğraşırım.
Tuvalet temizleme, çiçek sulama, balkon yıkama, duş alma, hiç olmadı el/yüz yıkama :)
İşe yarıyor..

ben de çok sinirliyim yaa, aslında her zaman değil ama canım sıkkın olduğunda çok fenayım. eşim normalde kızmayacağım bişeyi kafam bozukken yaptığında resmen içimden bi canavar çıkıyo. elimde ne varsa fırlatıyorum ki bu genellikle kumanda oluyo. eşim de garibim sürekli yeni kumanda alıyo. sonra da ya sen bu kumandaları niye atıyosun diyo bana. ama napayım bi şekilde hırsımı almazsam rahatlayamıyorum. sanırım şiddet yanlısı bi insanım:KK52: çoğunlukla çok sinirlendiğim ve içimden bişeyleri kırıp dökmek geldiği zaman başka bi ıodaya geçiyorum. eşimden uzak durmaya çalışıorum.o da bırakmıyo ben gitmeye çalıştıkça o tutuyo o zaman daha da fıttırıyorum kollarını tırmıklıyorum tekme atıyorum bırak diye bırakmıyo. bırakmayınca sinir katsayım daha da artıyo. zavallım kolları izlerle dolu. kayınvalidem de hep oğlum sen bu kollarını niye yırtıyosun diyo artık safa mı yatıyo gerçekten mi öyle sanıyo bilmiyorum.neyse eşim artık sinirlendiğimde benden uzak durması gerektiğini anladı. ben sakinleşene kadar yan odada oturuyorum. sonra konuşuyoruz.

Günlük tut.
Dua et.
Açık havaya çıkıp yürüyüşler yap.
İyi geleceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim evet sinirlenince yürüyüş yapmak iyi gelecektir:KK31:

Sinirli olanlara Peygamber efendimiz bir kac tavsiyede bulunmus.
Eger sinirli aninizda ayaktaysaniz, oturun, oturuyorsaniz uzanin demis.

Birde ofke/sinir seytandandir. Seytan ise atesten.
Atesi su sondurur ofkeliyken abdest alin diye buyurmus.

Denemekte fayda var.

Haklısın şeytanım bol sanırım bu daha da üzücü:KK59:
Çok mu zayıf insan oluyorum ben:KK59:

Sinirlendiğin insana saldırarak, şiddet yanlısı olmaya başladım ben artık, huzur isyanda :KK52:

İsyan etmek çözüm olsa daha kötüsü oluyor bu yöntem :KK45:

:KK55: ben bu yöntemi tuttum :KK4: şaka bi yana zor bi durum. Ama bence bu; geçmişte insanlarla çok fazla mücadele etmiş olmaktan olabilir. Bende de oluyor bazen aşırı öfkeli haller. ben kendimdekini buna bağlıyorum. ince ince uğraşıp birşeyleri çözmeye, anlatmaya, anlamaya çalıştığımız durumlarla çok uğraşınca ve haksızlığa uğrayınca insan biyerden sonra dayanamıyor.ve en son yapılcak olanı ilk başta yapabiliyor maalesef.bi çözümü tek birşeyde aramamak lazım. ibadetlerin çok faydası oluyor, sonra huzur verecek mutlu edecek hobilerin de öyle. sporun kesinlikle olumlu etkisi var. ama asıl bizim temelde kafamıza takıpta, uzun vadede sndiremediğimiz, hala çözemediğimiz şeyler varsa onları halledebilmenin bi yolunu bulmamız lazım sanırım.:KK28:

Ya işte asıl sorun burda sorunlarımı çözemiyorum çözmem için bazı kişileri kırmam lazım oda benim yapıma ters kırarsam üzülüyorum :KK37:
Ya kalp kıracağım yada sinir olmaya devam edeceğim:KK31:

Sinir yatıştırıcı bitki çayları içebilirsin antidepresan gibi sakinleştirir düzenli kullanıldığında mesela sarı kantaronu yada leylak ı öneriyordu sürekli Ender Saraç.Ama bebeğini emziriyorsan bilemem tabi nedir ne değildir.Ayrıca ben sakinleşmek için bol bol dua okurum ve el iç bileklerimi akan suya tutarım.

aktardan alayım bakalım:KK54:

ben de çok sinirliyim yaa, aslında her zaman değil ama canım sıkkın olduğunda çok fenayım. eşim normalde kızmayacağım bişeyi kafam bozukken yaptığında resmen içimden bi canavar çıkıyo. elimde ne varsa fırlatıyorum ki bu genellikle kumanda oluyo. eşim de garibim sürekli yeni kumanda alıyo. sonra da ya sen bu kumandaları niye atıyosun diyo bana. ama napayım bi şekilde hırsımı almazsam rahatlayamıyorum. sanırım şiddet yanlısı bi insanım:KK52: çoğunlukla çok sinirlendiğim ve içimden bişeyleri kırıp dökmek geldiği zaman başka bi ıodaya geçiyorum. eşimden uzak durmaya çalışıorum.o da bırakmıyo ben gitmeye çalıştıkça o tutuyo o zaman daha da fıttırıyorum kollarını tırmıklıyorum tekme atıyorum bırak diye bırakmıyo. bırakmayınca sinir katsayım daha da artıyo. zavallım kolları izlerle dolu. kayınvalidem de hep oğlum sen bu kollarını niye yırtıyosun diyo artık safa mı yatıyo gerçekten mi öyle sanıyo bilmiyorum.neyse eşim artık sinirlendiğimde benden uzak durması gerektiğini anladı. ben sakinleşene kadar yan odada oturuyorum. sonra konuşuyoruz.

benim sinirim eşiem değil ki kayınvalideme onu mu tırlamalasam:KK60:

Seni öfkelendiren ne??
Kaynağını bul bence.
Bende vakti zamanında çok öfkeli çok aksiydim.
Adımı söyleseler kavga edesim geliyordu.
Farklı ortamlara girdikçe farkettim ki öfkemi azdıran annem!
Onun negatif enerjisi evdeki bitmek bilmeyen huzursuzluklar beni asabi yapıyor.
Yavaş yavaş kendimi rahatlatmaya başladım. Kendi kendime telkilerde bulundum.
Sabırlı olmaya çalıştım. Bir laf etmeden önce derin bir nefes alıp düşünmeyi öğrendim.
Olaylara bakış açımı değiştirdim. Hayat hep güllük gülistanlık değil tabii hepimiz öfkeleniyoruz negatif enerji doluyoruz. Kötü enerjimi deşarj edecek yöntemler buldum.
Sabah akşam 3-6 dakika arası egzersiz yapıyorum mesela. Bu beni çok rahatlatıyor.
Camın kenarına çiçek aldım bir saksı. Onunla uğraşıyorum hergün.
Toprağına yaprağına dokunuyorum mutlaka.
Konuşuyorum onunla. Dışardan bakan deli der belki ama beni çok rahatlatıyor.
Su insanı çok sakinleştiriyor. Hadis var zaten bu konuda.
Birde salavat getirin aklınıza geldikçe. Gerçekten faydası oluyor.

Seni öfkelendiren ne??
Kaynağını bul bence.
Bende vakti zamanında çok öfkeli çok aksiydim.
Adımı söyleseler kavga edesim geliyordu.
Farklı ortamlara girdikçe farkettim ki öfkemi azdıran annem!
Onun negatif enerjisi evdeki bitmek bilmeyen huzursuzluklar beni asabi yapıyor.
Yavaş yavaş kendimi rahatlatmaya başladım. Kendi kendime telkilerde bulundum.
Sabırlı olmaya çalıştım. Bir laf etmeden önce derin bir nefes alıp düşünmeyi öğrendim.
Olaylara bakış açımı değiştirdim. Hayat hep güllük gülistanlık değil tabii hepimiz öfkeleniyoruz negatif enerji doluyoruz. Kötü enerjimi deşarj edecek yöntemler buldum.
Sabah akşam 3-6 dakika arası egzersiz yapıyorum mesela. Bu beni çok rahatlatıyor.
Camın kenarına çiçek aldım bir saksı. Onunla uğraşıyorum hergün.
Toprağına yaprağına dokunuyorum mutlaka.
Konuşuyorum onunla. Dışardan bakan deli der belki ama beni çok rahatlatıyor.
Su insanı çok sakinleştiriyor. Hadis var zaten bu konuda.
Birde salavat getirin aklınıza geldikçe. Gerçekten faydası oluyor.

Bir çok kaynak var aslında başlıca sebebi kayınvalidem ..
Alt katımda oturuyor ve her gün çıktığı için uzakta kalamıyorum kalbini kırmam lazım açık açık çıkma demem lazım anlaması için onuda yapamam ben..Ne gibi egzersizler yapıyorsun..Toprakla uğraşmakta faydalı olacaktır..salavatta getirmekte fayda var

Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

bu aralarda ki ruh halimi anlatıyorsun canım bende öyleyim. her şeye sinirleniyorum. bizimkileri çok üzüyorum. evde yemek olmadı mı sinirleniyorum sinirimden ertesi güne kadar ağzıma yemek sürmüyorum. ailece bir şeyler yapmayınca sinirleniyorum.kardeşim bir şey soruyor niye bana soruyor diye kızıyorum (delirdim mi nedir :26:) vs vs o kadar çok şey var ki sinirlendiğim. ay niye böyle oldum bilmiyorum. istemiyorum böyle olmak ama elimde değil. istemeden herkesi kırıyorum:KK20::KK4:

Son düzenleme:
bu aralarda ki ruh halimi anlatıyorsun canım bende öyleyim. her şeye sinirleniyorum. bizimkileri çok üzüyorum. evde yemek olmadı mı sinirleniyorum sinirimden ertesi güne kadar ağzıma yemek sürmüyorum. ailece bir şeyler yapmayınca sinirleniyorum.kardeşim bir şey soruyor niye bana soruyor diye kızıyorum (delirdim mi nedir :26:) vs vs o kadar çok şey var ki sinirlendiğim. ay niye böyle oldum bilmiyorum. istemiyorum böyle olmak ama elimde değil. istemeden herkesi kırıyorum:KK20::KK4:

ya bir de garip gelecek ama sinirlendiğim zaman sakinleşmek istemiyorum. bağırıp insanların kalbini kırmak istyorum. sinirim geçtikten sonra pişman oluyorum ve bu sefer de isyana başlıyorum ben niye böyleyim diye:26: :KK25: of off

Bir çok kaynak var aslında başlıca sebebi kayınvalidem ..
Alt katımda oturuyor ve her gün çıktığı için uzakta kalamıyorum kalbini kırmam lazım açık açık çıkma demem lazım anlaması için onuda yapamam ben..Ne gibi egzersizler yapıyorsun..Toprakla uğraşmakta faydalı olacaktır..salavatta getirmekte fayda var

Canım kol ve bacakları çalıştırmaya yarayan ufak boyutlu bir egzersiz aletim var. Onunla çalışma yapıyorum.
Bazen internetten kendime uygun pilates egzersizleri buluyorum. Hiçbirşey yapamazsam secde pozisyonunda yerde uzanıyorum bir kaç dakika. iyi geliyor. sakinleşiyorum. Canım evli değilim kayınvalide nasıl bir derttir bilemem:KK9:
Annemle birlikte yaşıyorum beni üzen sıkan strese sokan hallerini duymamaya çalışıyorum. Görmezden geliyorum. Benden önemli değil ya diyorum. Çünkü nekadar sinirlenirsem sinirleneyim o değişmiyor. Olan bana oluyor. O yine istediğini yapıyor dilediğini söylüyor ben sinirlendiğimle kalıyorum üstüne birde başkalarıyla ilişkilerim bozuluyor. Sinir stresten rahatsızlanıyorum. Hayat benim hayatım dedim olaylara kişilere bakış açımı değiştirdim bende. Deşarj olmayı öğrendim.Böylece sakinleştim.

X