Sünnet 4-5 Aylik bebek sünneti

bende oğlumu 8 aylıkken sünnet ettirdim. iyiki de yaptırmışım. ilk gün çok ağladı ağrısı oldu sonra geçti. suan sünnetimizin 4. günü ve emekliyor sıralıyor hiç bir sorun yok:nazar:

25 günlük oğluşumuzu bugün sünnet ettirdik..enfeksiyon sıkıntımız vardı atlattıktan sonra tekrarlamasın diyerekten giriştik bir işe..bunu da atlatır benim oğluşummm

25 günlük oğluşumuzu bugün sünnet ettirdik..enfeksiyon sıkıntımız vardı atlattıktan sonra tekrarlamasın diyerekten giriştik bir işe..bunu da atlatır benim oğluşummm

ne güzel çok iyi olmuş sünnet ettirdiğiniz ne kadar küçükler o kadar iyi oluyor, o kadar çabuk iyileşiyor. Bizim 3-4 günde bişiyimiz kalmamıştı 4,5 aylıktık sizin çok daha erken geçer :)

Oğlum 3 günlükken sünnet oldu. Üroloji doktorunun oğlu bizimkinden 1 gün önce doğup sünnet olunca, bizim de aklımıza düştü.
Minikken acı hissetmiyorlar demişti doktorumuz.
Bir haftada iyileşti, tabii ben bakamadım, eşim pansuman yapıp altını değiştirdi. Göbek bağı düşmeden orası iyileşmiş oldu.

Bnmde oglusum 3 hafta oldu sunnet olalı 6 aylik ilk gun biraz zor gecti sonra yavas yavas iyilesiyor piipisinin o hali insanin icini acitiyor pişman oluyosun ama şimdi iyilestik cok sukur diyorum ki iyiki olmus bitmis simdiki aklim olsa dahada kucukken yaptirirdim hareketli cunku en guseli 2 ila 4 ay bence enfeksiyonsuz mikropsuz cok sukur atlattik...:nazar:

Arkadaslar mrb,
Biz oglumuzu sunnet ettirmek istiyoruz ama bi kac sey okudum moralim bozuldu aranizda var mi bu aylarda bebegini sunnet ettiren bakimi nasil zor iyilesiyor mu buyudukce daha zor gibi geliyo bana.... biz aslinda yenidogdugunda sunnet ettirmeyi dusunmustuk ama dogumum cok problemli gecti 8 gun yogunbakimda kaldi bebegim o yuzden malesef sunneti dusunecek halimiz kalmadi. ama ben cok gec olmadan yaptirma taraftariyim...bu konudaki bilgileriniz deneyimleriniz neler bana yardimci olabilir misiniz???:44:

benim oglum suan dort aylik iki gun once sunnet oldu olmasi gerekiyodu cunku pipisinin ucu cok darmis bide enfeksiyon varmis ilac kullandik ve sunnetini yaptirdik sunnetten cikinca iki saat cok agladi sonra normale dondu ben hic bi sorun yasamadim sahsen emeklemeden yurumeden yaptirmak en guzeli sonra zaptedemezsin zor olur oyle sagdan soldan duyduklarina kulak verme ihtimaller her zaman vardir ama sonucta yaptiranlarin cogu sorun yasamiyor ben yaptirdim ne oldu hic bisey yapan doktor buldunmu yaptir bence

Arkadaslar merhaba sunneti nerede kime yaptirdiniz ben ankaradayim oglum 5 aylik oneriniz var mi?

Ben de oglumu 4 aylıkken sünnet ettirdim. Verilen kremi 3 gün Bandaj üstünden sonra da her bez degisiminde surduk sadece.acikda falan birakmadim çünkü martti.şimdi 6 aylık. 1 haftada tamamen kapandı yaralar.dikisleri de düştü. 10 dk sürdü ameliyata girmesiyle çıkması. 20 dk kadar kuvvetli bi ağlaması oldu sonra sadece cis yaparken vizildama seklindeydi.o da 3 4 gün sürdü. Bebek sadece anne sütü alırken yaptırılan sünnet daha çabuk iyilesirmis.sunnetli çocuğun beden gelişimi düzeni daha çabuk ve hızlı olurmuş. Peygamberimiz de torunlarini 7 gunlukken ettirmiş. Hem nazlari da olmuyor o kadar küçükken :) başka sağlık sorunlarıyla ugrasmasaydik bu kadar büyümesini beklemeyecektik aslında. Hic korkmayın yaptırın hemen.düğününde hem siz rahat edin hem çocuğunuz :)

Ben de oglumu 4 aylıkken sünnet ettirdim. Verilen kremi 3 gün Bandaj üstünden sonra da her bez degisiminde surduk sadece.acikda falan birakmadim çünkü martti.şimdi 6 aylık. 1 haftada tamamen kapandı yaralar.dikisleri de düştü. 10 dk sürdü ameliyata girmesiyle çıkması. 20 dk kadar kuvvetli bi ağlaması oldu sonra sadece cis yaparken vizildama seklindeydi.o da 3 4 gün sürdü. Bebek sadece anne sütü alırken yaptırılan sünnet daha çabuk iyilesirmis.sunnetli çocuğun beden gelişimi düzeni daha çabuk ve hızlı olurmuş. Peygamberimiz de torunlarini 7 gunlukken ettirmiş. Hem nazlari da olmuyor o kadar küçükken :) başka sağlık sorunlarıyla ugrasmasaydik bu kadar büyümesini beklemeyecektik aslında. Hic korkmayın yaptırın hemen.düğününde hem siz rahat edin hem çocuğunuz :)
Merhaba bende oğluma sünnet yaptırcam 3.5 aylık ama anestezi istemiyorum. Sizin anestezili olmuş galiba. İyileşme süreci nasıl çok zorluk çıkartıyor mu?

Devlette 6 aydan once yapan yer bulamadim
ozelde de 1 yastan once yapmiyor...
nerde yaptirdiniz siz yaaa?

Ben de oglumu dun sunnet ettirdim. 5. ayini doldurdu oglum daha yeni, daha fazla gecikmeyelim istedik cunku oglum cok hareketli. Istanbulda yasayanlar icin tavsiye edebilirim ozelde yaptirdim nisa hastanesinde ve doktordan cok cok memnun kaldik. Birkaç devlet hastanesini arayip sordugumda bir yasindan once yapilmiyor dediler halbuki doktorlar bizzat kendileri 6 aydan once olmasi gerektigini soyluyorlar, neden bu celiski anlamis degilim. Neyse cok uzatmiym ilk gun cok agladi uyutmaya calistim uyuyunca biraz daha iyi oldu. Bugun dune gore daha iyi hafif agrisi var sanirim. Daha fazla bilgi verebilirim merak eden olursa.

Devlette 6 aydan once yapan yer bulamadim
ozelde de 1 yastan once yapmiyor...
nerde yaptirdiniz siz yaaa?
Ben ikinci oğlumu da sunnet ettirdim ekim ayında 3 aylıkken sunnet oldu. Kimse de 6 ay fln demedi. Devleti bilmiyorum ama özel de sunnet ettirdik biz

X