Saç Rengi ve Saç Boyama Schwarzkopf perfect mousse amonyaksız köpük boya

hazal_diren

lafa bakarım laf mı diye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
4.089
614
schwarzkopf yeni bir boya çıkartmış, amonyaksız köpük boya. ama henüz her yerde satılmıyor. büyük bir markette gördüm. renkleri de güzel. ben de artık amonyaklı boya kullanmayı bıraktım. saçımdaki dore bakır-karamel rengin gitmesi için bitkisel küllü koyu kumrala boyadım ama aktı :KK43:( turunculuklar yine var biraz. bu boyayı denemeyi düşünüyorum. beğendiğim renkler de şunlar:
(resimlere tıklarsanız daha büyük görünür)
$586 deep mahagony.jpg $668 hazelnut.jpg $700 dark blonde.jpg

aranızda hiç deneyen oldu mu?

Son düzenleme:
schwarzkopf yeni bir boya çıkartmış, amonyaksız köpük boya. ama henüz her yerde satılmıyor. büyük bir markette gördüm. renkleri de güzel. ben de artık amonyaklı boya kullanmayı bıraktım. saçımdaki dore bakır-karamel rengin gitmesi için bitkisel küllü koyu kumrala boyadım ama aktı :KK43:( turunculuklar yine var biraz. bu boyayı denemeyi düşünüyorum. beğendiğim renkler de şunlar:
(resimlere tıklarsanız daha büyük görünür)
Eki Görüntüle 264006 Eki Görüntüle 264007 Eki Görüntüle 264008

aranızda hiç deneyen oldu mu?

Evet ben geçtiğimiz salı denedim, yani 1 hafta oldu tam olarak. Ama bugün bakıyorum da çok çabuk aktı ve hiçbir şey kalmadı saçımda. Ayrıca saçlarımı çok döktü, hala da dökülüyor, durduramıyoruz efendim :) Ben de saçlarımın uçlarını boyatmıştım, kendi saçım koyu kahve uçlar sarı üstü turuncu oldu kuaförüm sayesinde! Ben de üzerine orta kahve organik boya yaptım, amonyaksız, çok çabuk aktı bu boya da. Onun üzerine 1 hafta sonra schwarzkopf köpük boyanın black/brown rengini yaptım, saçlarımın kendi rengine çok yakın, diplerde sıkıntı yoktu, ancak uçlarını tam olarak kapatmadı. Yani üstler daha koyu siyaha yakın, altlar da kahverengi/açık kahverengi oldu. Fakat 1 hafta geçti ve saçlarım en son haline geri döndü şimdi. Yani çok çabuk akıyor, 15 lira vermeye değmez. Boyayı ilk yaptığımda saçları sertleştirip yıpratmadı, ışıl ışıl ve yumuşacık oldu, ama 1 hafta sonra o da kalmadı. Ayrıca feci şekilde dökülmeye başladılar başta da söylediğim gibi. Evet yıpratmıyor, doğrudur, sadece döküyor ki yakında yıpranacak saç da kalmayacak zaten.

Bu tür amonyaksız boyalar, 28 yıkamaya kadar dayanıyor diyorlar ancak en fazla 1 hafta gidiyor. Daha önce kullandığım organik boya ise Natural Colors idi. O dökmemişti saçlarımı. Deneyebilirsiniz.

Ben dün boyadım saçlarımı. Açık kızıl kestane rengine. Ben çok beğendim. Tabi akar mı hemen ve saçlarım dökülür mü bilmiyorum. Şimdilik çok memnun kaldım.

merhaba kızlar .. bende akşam bu marka ile saçımı boyadım .. bir ay önce bim in boyası ile cikolata kahve boyamıştım ve memnum kalmıştım ama biras açık renklere gitmek istedim bi heyecanla schwarzkopf perfect mousse amonyaksız köpük boya açık ,altın kahve aldım 6-65... resmen koyu bi çikolata kahve oldu tmm renk güzel ama böyle koyu bişi beklemiodum kendime kızdım aslında kodu rengini belli ediodu ...
bal köüğü yada bakır karamel gibi bi saç istiorum kızlar .. palettenin açıcısını deneyip yapsam acaba tutturabilir miyim bilmiorum cesaret edemiorum :18:

amonyaksız boyalar daha çok tercik edilir oldular diğer boyalara göre yıpratma riski %50 oranında azalıyor birde diyelim saçınızı boyadınız ama kötü bir renk çıkdı amonyaksız boyalar perfeckt mousse yada castıng creme ile üstünden geçebilirisiniz saç boyanız akdı 1 ay dolmadan boyayamıyosunuzda ve kötü bir görüntü çıkdı yani turunculaşdı diyelim hemen 2 hafta arayla boyanabilecek bir boya çeşidi koleston ve lorealin köpük boyası gerçekden koyu oluyor ama köpük boyaların içinde 1.bu boyadır amonyaksız ve köpük yani saçı ne çok açar nede koyultur:KK34: schwarzkopf paletteden hiç şikayet duymadımda

Ben denedim çok memnun kaldım. Biraz koyu tutuyor ama kokusu ve verdiği yumuşaklık vazgeçilmez. Kesinlikle öneriyorum. Koleston köpük gibi kötü kokmuyor üstelik kremini sürmeseniz bile yumuşacık yapıyor. Benim saçlarım bayağı uzun olduğu için 2 kutu kullandım. Omuz hizasında saçlara ahip olanlara tek kutu yeter fakat uzunsa 2 kutu.
Köpük boyada ilk tercih bu olmalı bana göre. Hatta ilk gün Çikolata Kahve sürdüm 2. gününde Karamel Çikolata vurdum. Benim saçım çokta açık değildi çikolata kahveden sürünce çok koyu oldu kahve yansımalar vardı. Karamel çikolatadan sonra da tam kahverengi oldu.
Koleston da kullanmıştım. Kokusu berbattı üstelik kurutmuştu yıkadım yine kokusu kaldı. Fakat bunda öyle bir problem olmadı yumuşaklığı da ekstrası oldu.

Son düzenleme:
koyu kahvesini deneyen oldu mu bu markanın?
mesela, 3.0 KAHVE SİYAH

Eki Görüntüle 413392

bende saçlarımda beyz var diye 4.0 boya kullanıyordum kendi saç rengime yakın diye her yerini değil sadece tepeleri gün geldi açtırayım dedim saçımı 7.0 palette delüx sürdüm amman yarabbi açıklı koyulu koyu rengi boya açmazmış bende soluğu kuaförde aldım saçları komple açtırdım bir yandı kafam kabuk bağladı saçlarım dehşet döküldü sonra garnier birazdaha doğal ve yumuşak yapıyor diye aldım 7.0 kullandım amman yarabbi resimdeki gibi değil koyu çikolata kahve oldu saçlarım eşimde kızdıki boşunamı acı çekerek açtırdın öncekinden ne farkı var diye söylendi ..ama boya kullanmak zorundayım beyazlarım olmazsa ...Schwarzkopf perfect mousse amonyaksız köpük boya deneyim diyorum beyazları kapatırmı??? 7.0 bir ton daha koyu olurmu....

X