aylık gelir, gider, artırım:)

Bizim masrafimiz cokmus onu anladim.meyve bazen sebze,et ve sarkuteri,yag seker gibi deterjan gibi meblagsi yuksek tutan alisverislsri esim yapar ne kadar gider hic bilmiyorum.banada nadir 50,genelde 30 birakir.haftada 180 yapar(pazar gunleri evde oldugu icin haliyle para birakmaz.bdraber markete manava gider eksik ne varsa aliriz.ne tutar yine bilmem)
Hep kiziyorum kendisine kus kadar parA birakiyosun yetmiyo diye ama burayi okuyunca anladimki haksizim.
Peki iyide arkadaslar baktigimda rahat gecinmem gerekiyosa benim niye hic kiyi kpsemde hic param yok.nerde hata yapiyorum ki bu kadar bereketsizim
Ve inanin kendim icin (cok afedersiniz)bir don bile almam o paradan.sadece market parasi.acaba gunluk verdigi icin her gun markete gittigim icinmi.cozemedim gitti.gercekten yettiremiyorum

Gunluk oldugu icin az gozukuyordur haftaya ve aya vurunca baya ediyor halbuki. Temel ihtiyaclari esiniz karsiliyormus, o zmn verilen 30'dan 10 TL ayirmayi bi' deneseniz baslangic olarak..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu altın günü çok karlı oluyor sanırım para biriktirmek için uygun ama eskisi gibi altın günü yapman yok 1 tane bile duymadım son zamanlarda herkes unutmuş bunu bi tane bulup girmek lazım yoksa bu gidişle para mara biriktiremem ben:KK9:

Bizde birikim yapamayanlardaniz :KK43:

Gelir: 3000

Mutfak.Banyo 600
Faturalar 250
Aidat 350
Benzin 150
Kisisel 250

Yani temel harcamalar 1600 hadi diyelim ki 2000 olsun. Ama yok hic artmiyo ya hic..

Gelir 1700 5 kişiyiz

Kira 700
Fatura 300
Yol 200
Taksit 300
Mutfak 200

5 bin tl de borcumuz birikim yapabilicek durumda değiliz yiyip içemiyoruz bile. Yinede şükürler olsun. Kredi kartından faizden ve krediden uzak durma taraftarıyım.

Ahh ahhh eskiden birikim yapabiliyordum ama 1 senedir maalesef yapamıyoruz neden bilmiyorum :KK43:(

Eşim işinden çıktı eskiden 3.000 tl alıyordu şimdi kendi işiyle ugraşıyor aylık olarak çalışmayacak toplu olarak alacak parasını artık..

aylıga vurursak kaba taslak 6.000 TL eşim alacak

benim maaşım ise 1280 TL

Aslında 1 sene öncesine kadar birikim yapabiliyordum ama araba alınca işyerimden 4000 tl borç aldım onu ödedim işte o da bir birikim sayılır :)

ev kira 700

kızımın kreşi 425

Aidat :10

elektrik 55-60

su : 40-45

internet : 60

benim telefonum 23 tl

eşimin telefonu 49 tl

mutfak 350-400

benim harçlıgım 200 tl

eşimin harçlıgı 200 tl

sigara 250 tl

benzin gideri 300 tl

hafta sonları gezme gid : 200 tl

suan eşimin işinden dolayı maalesef aylık olarak birikim yapamıyoruz sadece işçilerin maaşlarını ödeyip iş giderlerini çıkardıgı zaman kalan kâr bizim oluyor onu da zaten bankaya atma planımız var

Hayırlısı olsun..Hepinize helal bol kazançlar

Ben de yazayim kizlar biz de maas 2400+2200= 4600
Dügun kredisi odüyoruz ve kredi lartlarimizda dügünden kalma alisverisler yüzunden baya kabarik ama olsun Rabbim kimseye muhtaç etmesin de :)
1400 tl düğun kredisi
800 tl eşimin kredi karti
600 tl benim kredi kartim
650 tl kira
150 tl faturalar
300 tl mutfak
Toplam 3900 ben farkli bir sehirde gorev yapiyorum orda evim serili oraya da ödeniyor kira elektrik su falan,
Bizim harcliklarimizi gezmelerimizi falan cikinca 400 tl falan kalio,iste her ay bir yarim altin parasi. Atamam gelirse ikamet ettigimiz sehre yarim altin cikar tum cumhuriyete inş :) herkese helalinden bol kazançlar :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba
Ben bekarken 2000 alıyordum.ek gelirlerimde vardı
Kendme en az 1000 harcardım geri kalanını aileme verirdim.ailem ev aldı böylelikle.
Her ay altın alıp biriktirdm. 4 5 yil boyunca.ama hepsini yedim gezdm tozdum açkcası.evlendm.eşm ilk önce 1700 alıyodu sonra istifa etti başka bi iste gecici süre suan . .1050 1100falan alıyor.
Kv ile oturuyorum 750 kredilere gidiyor
Maalesef hc bize kalmıyor.bikac altn bozdurup(kıyaft dsarı çkma vs)öyle idare ettk.suan bende çalışıp ayrı eve çkmayı düşünüyoruz.
Söyle hesaplayrum ins.yeter
Eşimle ben=2000
Esimin aldgı maaş drek kredi ve yola gdyor kalan 100
Kredi 750
Ev daha bulmadk ama 400 450 arası
Fatura 150
Mutfak 150
Taksit 50
Dogalgaz150
Harçlgm kuaför falan 60 70
Yetmiyo işte of.

Maaşım dolgun sayılır, özel dersler özel eğitimler vesaire derken epey de bir ek gelirim var. Kız kardeşimle yaşıyorum, onun bana bir masrafı yok ama tabiki kira faturalar giderler falan benden, kardeşim yeni işe başladı ve henüz çok küçük, maaşı da düşük hem de bir heves içinde elinden almaya asla Kıyamam Allah muhtaç etmesin :) Ama ne yapsam da arttıramıyorum. Kiralar çok yüksek özellikle. Allah yardımcımız olsun, ne kadar gelir varsa o kadar da gider oluyor, gittiğin ortam arkadaş çevren çevrenin beklentisi ona göre oluyor. Geçen kuzenimin düğünü oldu, tüm kuzenler 100 lira veya çeyrek taktı, bana daha önceden aileden imalar geldi aaaa senin halin vaktin yerinde bir çeyrek mi takacaksın herkes gibi tadında. Yani gelir ne kadarsa gider de o kadar oluyor, çıkamıyorum işin içinden, çok şükür karnımız tok sırtımı pek sıkıntımız hiç yok, ama kazanıp da hiç biriktirememek yoruyor ve üzüyor beni :/

Bu topigi acali yillar oldu olarak uzun bir aradan sonra tekrar burdayim. Yorumları okudum masallha diyorum herkese allah bereket versin.
Ben is degistirdim bir firmada satis müdürlüğü yapıyorum 2000 maadim va. Esimde 2000 aliyor ama tabi borclarimizda var :KK43:
Kisacasi
Kredi 1200
Kira 750
Faturalar 250
Kredi karti 700

Yol paramiz yok çok şükür servislerinin var kalanida bankaya atiyorum.

sadece eşim çalışıyor evimize 1000 tl giriyor. 2 yaşında bır oğlum var.
350 tl kira veriyoruz.
150 tl elektrık su ve telefon ınternet faturası öduyoruz.
kış geldı sayılır her ay en az 150 tl doğalgaz faturası gelır.
kalan 350 tl ıle üçümüz geçınmeye çalısıyoruz.
herseyden kısarak. özel harcamalarımız asla yoktur.
dışarı çıkıp bı hafta sonu yemek yemeyız sadece gezerız parka falan gıderız.
kuaför,kozmetık,gıyım masraflarımda yoktur.
oğlumun bezı,ıslak mendılı, birde süt masrafı var her ay 50 tl tutuyor.
gerı kalan 300 tl ıle mutfak ve temızlık ıhtıyaçları alınır.
oğlumun doktor masrafı olur bazen cok hastalanırsa özele götürüyorum onun dısında sağlık ocagına.
geçim kolay değil varken kıymetını bılmelı ınsan yokluk cok zor.
istedıgın hıc bırseyı yapamıyorsun begendıgın bırseyı alamıyorsun kafanı dınlemek ıstedıgınde tatıl yapamıyorsun.
artırım hiç yapamıyorsun gelır bellı gıder bellı. kenara atmaya bozuk para bıle kalmıyor.
Allah yardımcın olsun canım zor durum..

X