Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 8 aylık bebeğe ne öğretilebilir

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

gingerr

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
444
7
arkadaşlar oğlum 8 aylık. 9a yeni girdi. bu aylarda ne öğretilebilir? mesela anne nerede,baba nerede diye göstersek öğrenir mi?yada el sallama,gel gel yapma bu aylarda öğretilir mi?geç mi kaldım acaba? başka neler öğretilir?

benim kizim 8 aylik 4 gün sonra 9 a girecek. biz bay bay deyip el sallayinca oda el sallayabiliyor bizimki gibi olmasada yapiyor. 6 aylikken alkisliyordu. perdeyle yüzünü örtüp aaaaaa yapiyor... babasinin adini söyleyip bakiyor ariyor nerde diye...aklima bunlar geliyor....

cee yi yapıyor,örtünün altına oyuncağını saklayıp buldurabilirsin.yada kafana örtü geçir,o çeksin.
gel gel dediğimizde kollarını kaldırıyor al diye.çocuktan çocuğa değişir tabi
bir kaç kere elimizi gösterip çak yapıyoruz sonra kendi yapıyor.ama bizimki el sallamıyor daha konuşamıyor.
dede,babayı 5-6 kere felan dedi.seni yicem dediğimde ağzını açıp burnumu ağzına almaya çalışıyor.
el sallama ve gel gel yapmayı bilmiyor bizimki.oyuncağını çeviriyoruz.biz yapınca oda çevirmeye çalışıyor.
birde adım attırıyoruz.yürütüyoruz.

cee yi yapıyor,örtünün altına oyuncağını saklayıp buldurabilirsin.yada kafana örtü geçir,o çeksin.
gel gel dediğimizde kollarını kaldırıyor al diye.çocuktan çocuğa değişir tabi
bir kaç kere elimizi gösterip çak yapıyoruz sonra kendi yapıyor.ama bizimki el sallamıyor daha konuşamıyor.
dede,babayı 5-6 kere felan dedi.seni yicem dediğimde ağzını açıp burnumu ağzına almaya çalışıyor.
el sallama ve gel gel yapmayı bilmiyor bizimki.oyuncağını çeviriyoruz.biz yapınca oda çevirmeye çalışıyor.
birde adım attırıyoruz.yürütüyoruz.

Böyle şeyler bebekten bebeğe değişir ama kız bebekleri her şeyi daha bir erken yapıyor...
Dirim in dediklerine katılkıyorum gel dediğinde kollarını kaldırması lazım....
Ben oğluma hoppa yap oğlum dediğimde kucağıma gelir...
Meme diyeyim hemen saldırmaya başlar mama der. Başörtümü alır ceee yapmaya çalışır Ama çocuğun üzerine de çok gidip zorla birşeyler yaptırmaktan yana da değilim açıkçası...

Güle güle dediğimizde el sallıyor,korkut dediğimizde bizi sürekli çıkarttığı bir sesle korkutuyor,gel dediğimde ellerini uzatıyor.

benim kızımda 9. aya girdi dün. biz el salayınca "babay" diyor. gel dediğimizde kollarını uzatıyor.
evet anne baba demeyi öğretebilirsin. onunla konuş. gözlerine bakarak güzel sözler söyle. top oynayın."yumuşak küçük toplardan" ben atmayı öğrettim mesela. herşeyi atıp "attımm" diyor. bu tarz şeyleri öğretebilirsin.

benim oğlumda 9 . aya yeni girdi ama öyle büyük değişiklikler yok oyuncaklarını artık daha net inceliyor arabası vardı onun tekerini kendi çevirebiliyor işaret parmagıyla yapabileceklerini iyice çözdü ellerini çok güzel kullanabiliyor gel dediğimde ellerini aldırıyor ve en cok hoşuma giden artık hatırlıyor eskiyi annemlere gittiğimde ağlamıyor unutmuyor onları .arkadaşların bebeleri el sallıyormuş ne güzel aman sağlıklı olsunda yavrularımız onların karakterleri oluşuyor şimdi kimi üşengeç kimi sıkılgan kimi şımarık kimi agır uslu rabbim sağlıklı yavrular nasip etmiş çok şanslıyız allah herkesin yavrusuna sağlık versin

X