yanak dolgusu hakkında yardım ve bilgi lütfen....

Melda hanim daha yeni yag yaptirmis birine cok umutsuz konusmussunuz.Sizin dokuz ay olmus muylaka asma katetmis bir nebzede olsa duzelmis rahatlamissinizdir.Ama henuz bir aylik birine bu sekilde yazmaniz dogru degil bence.Sakdemcim ne olur uzme kendini benim yedi ay oldu ve inan o seklide kalmayacaksin.Seni rahatsiz edecek seyler olacak ufak mudahalelerle dyzeltirsin.Ben suan mini yuz germe dusunuyorum mesela ama hala erimesini bekluyorum belkide hic gerek kalmayacak.Sormak konusmak istedigin bisey olursa ben burdayim ayni sorunlari yasiyoruz ama ustesinden gelicez tatlim.
bu arada sozlerinize tamamen katiliyorum.1.KENDI YAGI DA OLSA INSANIN EN FAZLA 3-4 SENE ICERISINDE ERIYOR!!!! BUNU HANGI DOKTORA SORMAK ISTERSENIZ SORUN.2.SOSLIK 3 AYDAN SONRA ASIRI DERECE INIYOR. BEN 5 YIL ONCE DUDAK VE NAZOLABIAL CIZGILERIME YAPTIRDIM SUAN ESAMESI YOK.BENIM KUZENIM YALTI VEDE KENDISI ESTETIK CERRAHI. SUAN ABD DE O YUZDEN BEN BILE DOLGU YAPICAK DOKTOR ARIYORUM.tabiki her doktor yapiyor(estetik cerrahi yada medikal doktorlar) ama iyi yapani bulmak mesele. ozetle yeni yaptiran kisiyi cok iyi anliyorum ben kuzenimi delirtmistim boyle mi kalicam diye. inanin zirnigi kalmiyor zaten hucre(kendi icinizden et gibi birsey alip koyuyorlar)nakli yaptirmadiktan sonra kalmasi imkansiz.ancak bazi hastanelerde yag ayirici santurfuk gibi bir alet var.yag enjeksiyonu sirasinda kaliteli yag ile kalitesizi ayristirip kaliteliyi enjekte ederse o biraz daha uzun kaliyor.ama er yada gec geciyor eriyor vucida karisiyor orda yeserip yasamiyor:) ayrica kalici seyin bile bir caresi var. geri aldirmak. tabiki vucutla kaynasmadan falan sanirim ben de detayini bilmiyorum.ozetle kimse takmasin geciyor yemin ediyorum

Bana hazıranda yapıldı bu işlem,10 ay geçti yuzde 70'i duruyor,Selcuk Kuyubaşıyla telefonda görüştm ilk zamanlarıydı,hocam internette videonuzu izledim yağ enjeksiyonu için hemen hemen hiç birşey kalmıyor yüzde biri bile kalmıyor demişssiniz doğru mu ,ben bunlardan nasıl kurtulubilirim dedim,ağlıyordum işte hiç ağlama dedi yazık gözyaşlarına hepsi eriyecek,eski haline dönücek yüzün,onun söyledikleriyle 2 ay falan idare ettim,ama yok yani erime falan olmadı,sadece aşşağıya indiler.Bir sürü doktorla daha görüştüm,Ozan Balık'la asimetri vardı, bir taraf daha dolgundu en azından onu düzeltelim denkleşssin iki yanak birbirine die konuştum,kortizon kullanarak burun kenarımda ki fazlalıgı eriticekti,ama gene bu Selçuk Bey yeditepeden başka bir cerrah sakın elletme dokundurma daha beter hale getirirsin,hiçbişi yaptırma bırak kendi haline dedi.. işte aylar sonra sanırım ocak başıydı gene görüştüm selçuk beyle hocam bunlar hiç erimiyor diye,yapılabilicek bişi var mı olan olmuş yapılıcak birşey yok,ama işlem yaptırma dedi.

Benim de senin gibi yüzümle ilgili ilk işlemim ve ben hiçbir sorunum yokken,yüzümle ilgili bir takıntım yokken doktorun önermesiyle yaptırdım,cildiniz ışıldıycak tazelik gelicek vs vs demişti..Uzman dedim güvendim,kendisi estetik cerrah.Ama allah belasını versin sırf para için insan bu hale sokulmaz.Keşke hiçbişi yapmamış olsaydı ben ona ödediğimin bin katını hibe etseydim.

Ameliyatla temizleniyor mu bilmiyorum sakdem,ben kiminle görüştüysem bekle eriycek dediler,bunun daha başka bir çözümü yok,kortizonla eritirsek yuzunde çökmeler meydana gelir delik deşik olursun dediler,zataen korktugumdan da başka hiçbir işlem yaptırmaya cesaret edemedim,etmiyorum da halen.Öyle beklemedeyim.Erkek arkadaşın destek olmuyor mu,evlenme noktasına gelmişssiniz,seni seven her şekilde sever diye düsünüyorum.

Yağ senden nereden alındı?

inan ki eriyor. ben de 5 sene once belimden aldirip dudak ve burun kenarlarima koydurmustum. emin ol 2 senede eridi. zaten 1 yil icinde buyuk kismi eriyor. inan ki boyle

Melda mesajini simdi okudum ve dunyam basima yikilfi bir daha ve ben bu sekilde yadayabilecegimi samniyorum yuxumde bu dolgu gozaltlarimda bu sisler bezeler varken yasaysmam cok uzgunum cok duan agliyorum lanet kaderime ben kendime bunu nasil yaptim nasil allah belami verdi
kizlar simdi tesadufen okudum.kendi 5 yil onceki halimi gordum sanki. allahim neler yasamistim.herkes bana surekli neden agladin yuzun sismis diyodu. bakin yemin ederim ki eriyor. erimicek gibi geliyor haklisiniz ne desem bos gibi gelir simdi ama eriyor. ve suan iyki yaptirmisim yoksa iyce cokerdi burun kenarlarim belki diyorum ama zaten esamesi yok tibben de mumkun deil. imkansiz yani fizik kurallarina aykiri. eriyecek yani bu 2 kere 2 4.:) uzulmyin nolur

Senin yaptirdiklarin hic rrimedimi bana elmacik kemigi ve agiz yanindan uzanan cixgilere yanaga dogru yspti soyledigine gore 20 cc koymus baska doktorla gorustum 2 ayda yuzde 30 kalacak zaten dedi ilk seansim hayatimda yuzume hic elletmedim daha once bir ay gecsin diye bekliyorum bende ailemde perisan olduk bir ay sonra dugunum olacakti ama ben ne evlenebilurim artik nede yasayabilirim nefes alamiyorum cok uzgunum asla duzelmiyicekse beklemeninde bir anlami kalmadi.dr selcuk kuyubasi bu uygulama icin hepsine yakini eriyor diyor tek tesellim onun o sozleriydi ama senin mesajindan sonra olmek istiyorum artik tum umutlatimi tukettin benim
kizlar ya nolur okuyun bunlari. simdi size doktor sizi gecistirmek icin oyle soyluyor gibi geliyodur ama gercekten tamami eriyor. istesenizde kalamaz zaten

Ankarada iseniz dr.erol koç ve ellanse dolgu oldukça doğal. Diğerleri gibi değil. Fox Tv de izlemiştim bu dolguyu. Iyice araştırın lütfen. Ve markalara dikkat edin. Bu dolgunun 4 yılda kalıcılığı var. Burun kenarları ma ve elmacık kemiklerime yaptırdım. Şiddetle tavsiye ederim. Bir cc si 800 tl idi. Bana 2 cc gitti. Ucuz dolgulardan kaçının. Patates tarlasına donersiniz. Dr un dolguyu sizin yanınızda açmasını söyleyin birde.

sakın kalıcı düşünmeyin ben mahvoldum yüzüm otobana döndü 2009 da MERSİNDE ÖZAY ERCANA messoestetike gittim saf saf geçici dolgu yaptırdığımı sanarak bana kalıcı dolgu yapmış yanaklarıma yaptırdım gözüme kaydı morarma çökme göz altımda şişme ağlaya ağlaya bebeğimi düşürdüm sonra özay ercanı aradım kendimi tanıtım utanmadan yüzüme kapadı telefonu dr dr gezip yüzümden % 50 sini 15 dikişle çıkartım sakın kalıcı istemeyin helede bioalcamid kesinlikle doktorunu i seçin özay ercan gibi doktorlara gitmeyin sorgulayın doktor diye güvenmeyin para kazanma uğruna mahvetti beni aynaya bakamıyorum.

Yanak dolgusu yaptırmak isteyenler çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.Bilinçli bir doktor bulun önce hemen kendiniz karar vermeyin yüz dolgusuna.Belki ihtiyacınız olan dolgu değil fazla gelen derinizin alınmasıdır.Sonradan çok pişmanlık çekebilirsiniz benim gibi.Önce aynada şöyle bir bakın...Çöküklük;acaba deriniz yüzünüze artık bol geldiği için mi yoksa gerçekten yüzdeki yağlarınız eridiği için mi.Bana göre yüz çökmesine dolgu yapılmamalı özellikle yağ enjeksiyonu,bunun yerine sarkıklığı giderilmeli bunun içinde fazla deri kesilmeli.Ama eğer çok büyük bir erime varsa deri kemiğe yapışmış derecede ona gerekebilir belki.Belki bir çoğumuzun aşağı kaymıştır yağlarımız da biz onların eridiğini sanıyoruzdur işte burada çok iyi tahlil yapmalıyız.Dolgu yapınca yüz büyük bir şekil alıyor bu da sizi daha olgun gösteriyor.Benim fikrim bizzat kendim de gördüm çok iyi analiz ettim ve benim yüzümün ihtiyacı olan aslında yüzüme bol gelen derimin kesilmesiydi ahhh doktorda keşke benim gibi analiz edebilseydi şimdi bu pişmanlıkları yaşamayacaktım.Kırışıklık varsa tamam dolgu harika olur çünkü kırışıklığı açar yada doldurur ama çöküklük için asssslaaaa.Yanak çöküklüğü için dolgu yerine yanak liftingi yaptırın yani aşağı düşen yağlarınızı yukarı kaldırtın.Böylelikle sürpriz şeylerle karşılaşmazsınız yani eski halinize ancak böyle geri dönüş yaparsınız fakat sonradan dolgu yaparsanız yada yağ enjekte yaparsanız doğuştan olmayan bir şeye sahip olacağınızdan yakışmayabilir ifadenizi değiştirebilir...Bahsettiğim gibi belkide bir çoğumuzun elmacık kemikleri erimiyor yaş ile birlikte biraz elastikiyetini kaybedip aşağı düşüyor biz eridiğini sanıyoruz.Hele benim gibi küçük suratlı olanlar aslında ne kadar asil bir yüz şekline sahibiz ama değerini bilmiyoruz ki ben bunu dolgu yaptırınca,büyük ve kaba bir yüze sahip olunca anladım.Uzak doğuluları küçük suratlı bilirdim ki bundan dolayı çok kibar yüzleri lolita tarzı ve yaşlarını da hiç göstermezler meğerse yüz yağlarını çoğu aldırıyor küçük suratlı olmak için ve küçük surat çok da yakışıyor.Hatta hepsi yaptırsın kaba bir yüzden kibar bir yüze geçiş...
Bu arada 3 senedir yüzüme yaptırdığım yağ enjeksiyonu halen erimedi fakat elastikiyetini kaybedince yüzüm çok kötü durdu.İlk başta evet süper oluyor ama sonrasını da düşünün lütfen,seneler sonra illaki yüz gevşeyecek ve yağ bu eriyecek sonuçta 2si oluşunca ortaya da berbat bir yüz kontürü çıkacak tabiki.Özellikle yağ enjeksiyonunu yaptırmayı düşünenler yüzlerini çok iyi analiz edip öyle yaptırsınlar hele benim gibi küçük ve ince suratlılar bir kez hatta bin kez düşünsünler.Kendi yağım olmasına rağmen çok yapmacık oldu ve o lolita suratlı kız gitti yerine kaba ve daha olgun suratlı kız geldi.Offf neden neden neden diyorum...Keşke daha bilinçli doktorlar olsa bizi güzel yönlendirseler ne olurdu sanki bizde böyle mutsuz olmazdık:KK43:[/QUOT

Yanak dolgusu yaptırmak isteyenler çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.Bilinçli bir doktor bulun önce hemen kendiniz karar vermeyin yüz dolgusuna.Belki ihtiyacınız olan dolgu değil fazla gelen derinizin alınmasıdır.Sonradan çok pişmanlık çekebilirsiniz benim gibi.Önce aynada şöyle bir bakın...Çöküklük;acaba deriniz yüzünüze artık bol geldiği için mi yoksa gerçekten yüzdeki yağlarınız eridiği için mi.Bana göre yüz çökmesine dolgu yapılmamalı özellikle yağ enjeksiyonu,bunun yerine sarkıklığı giderilmeli bunun içinde fazla deri kesilmeli.Ama eğer çok büyük bir erime varsa deri kemiğe yapışmış derecede ona gerekebilir belki.Belki bir çoğumuzun aşağı kaymıştır yağlarımız da biz onların eridiğini sanıyoruzdur işte burada çok iyi tahlil yapmalıyız.Dolgu yapınca yüz büyük bir şekil alıyor bu da sizi daha olgun gösteriyor.Benim fikrim bizzat kendim de gördüm çok iyi analiz ettim ve benim yüzümün ihtiyacı olan aslında yüzüme bol gelen derimin kesilmesiydi ahhh doktorda keşke benim gibi analiz edebilseydi şimdi bu pişmanlıkları yaşamayacaktım.Kırışıklık varsa tamam dolgu harika olur çünkü kırışıklığı açar yada doldurur ama çöküklük için asssslaaaa.Yanak çöküklüğü için dolgu yerine yanak liftingi yaptırın yani aşağı düşen yağlarınızı yukarı kaldırtın.Böylelikle sürpriz şeylerle karşılaşmazsınız yani eski halinize ancak böyle geri dönüş yaparsınız fakat sonradan dolgu yaparsanız yada yağ enjekte yaparsanız doğuştan olmayan bir şeye sahip olacağınızdan yakışmayabilir ifadenizi değiştirebilir...Bahsettiğim gibi belkide bir çoğumuzun elmacık kemikleri erimiyor yaş ile birlikte biraz elastikiyetini kaybedip aşağı düşüyor biz eridiğini sanıyoruz.Hele benim gibi küçük suratlı olanlar aslında ne kadar asil bir yüz şekline sahibiz ama değerini bilmiyoruz ki ben bunu dolgu yaptırınca,büyük ve kaba bir yüze sahip olunca anladım.Uzak doğuluları küçük suratlı bilirdim ki bundan dolayı çok kibar yüzleri lolita tarzı ve yaşlarını da hiç göstermezler meğerse yüz yağlarını çoğu aldırıyor küçük suratlı olmak için ve küçük surat çok da yakışıyor.Hatta hepsi yaptırsın kaba bir yüzden kibar bir yüze geçiş...
Bu arada 3 senedir yüzüme yaptırdığım yağ enjeksiyonu halen erimedi fakat elastikiyetini kaybedince yüzüm çok kötü durdu.İlk başta evet süper oluyor ama sonrasını da düşünün lütfen,seneler sonra illaki yüz gevşeyecek ve yağ bu eriyecek sonuçta 2si oluşunca ortaya da berbat bir yüz kontürü çıkacak tabiki.Özellikle yağ enjeksiyonunu yaptırmayı düşünenler yüzlerini çok iyi analiz edip öyle yaptırsınlar hele benim gibi küçük ve ince suratlılar bir kez hatta bin kez düşünsünler.Kendi yağım olmasına rağmen çok yapmacık oldu ve o lolita suratlı kız gitti yerine kaba ve daha olgun suratlı kız geldi.Offf neden neden neden diyorum...Keşke daha bilinçli doktorlar olsa bizi güzel yönlendirseler ne olurdu sanki bizde böyle mutsuz olmazdık:KK43:
Inanki tam da ben yuzumdeki durumun farkindaliligini yasayarak gittim bi sürü doktora.ama doktorlar yüz deki deri fazlaligini gorseler dahi yasimin yuz germeye uygun olmadigini soyleyerek yag enjeksiyonu gibi daha kolay bi islemle o kadar para aldiklari icin farketmedi yani.yine gidip yag enjeksiyonu yaptirdim, sonuc pismanlik :KK43:

Bende bir ay once elmacik kemiklerime ve cokuk olan gozatlarima yag enjeksiyonu yaptirmtim ve hayatimdaki en buyuk pismanligi ve travmayi yaaiyorum hala yuzum zayif geride ama genis ve guzeldi bana cok hafif bir dolgunluk ve canlilik gelevej dedi doktor cilt bakimi gibi anatti resmen ve brn ona gozum kapali inandim simdi bir aydir kork nc bit kabus yasiyorum yemek yiyemiyorum uzuntuden yuzum yamuk oldu bir yanak kucuk yukarda digeri yayvan ve yuzumu asagi cekiyor bakiyorumda bir gozum asagi inmis gibi resmen yuzumde sadece burun kenarinda ince bir cizgi varken simdi otda biyuk gibi bir oyuk var yuz ifadem tamemn degisti gozlalarim gun gectikce torbalaniyot altinda elimr glrnr bezeler var ve gozlatlarimi sisiriyor. Bir ayi gecti ilk iki hafta korkun sisti onun stresi derken sisler indi korkunc yuze iskeletimsi bir hava veren ucgen igrenc yanaklar biri digerinden tamamen farkli erimektrn kaynakli degil yanlis uygulamadan kaynakli zaten yuzumdrki igne izlerinin yeri iki tatafta ck farkli sol taragim disa asagi dogru sag tarafum one yukari dgru tek duam tamamen eriyip gitmesi buyuk bir travma yasiyorum doktora ne sorsam cevao yok bekle tamamen duzelecek diyor ben tamamen erimesi dusinda bir duzelmr olabiecegine inanmiyorum eski zayif dogalyuzumu cokuk ama guzel bakan isildayan gozlerimi cok ozledim hergun dua ediyorum bu durumdan kurtulmak icin cok caresiesizim yaptirip bu durumdan kurtulan varsa yazsin gozleri ve yanaklari normalr donen oldumu varsa ne olur yazsin bana
Suan ne durumdasiniz acaba, pismaliginiz devam ediyor mu.yaglar eridi mu tamamen

Yagi alip santrufij ettikten sonra koydu yuzum cok dis degil ama bir taraf one dogru yapilmis diger taraf fisa dogru agzim ve yuzum yamuk duruyor uxuntuden 5 kilo verdum 46 oldum yaglar tutacak diye korkydan yemek bile yemiyorum yuzum daha oncrdende adimetrikti ama bu kadsr degil sisliklet indijten sonra 1 gr bile yag erimrdi surekli yatakta hasta gibi yasiyorum ve tek dusundugum yuzum 3'5 hafta daha bekliycem 2 ayda yuzde 70 erir demisti bir doktor ondan sonra erimezse zaten dudunmek bile istemiyorum
Suan tam da sizin yasadiginiz durumu yasiyorum.duzeldi mi , nasil oldunuz son durumunuz nedir acaba

Ben de bu durumdan muzdarip oldum bayagi. Bir sürü doktor denedim bir sürü para saçtım . 3 4 çeşit dolgu maddesini denedim. En son karar kıldım artık hep aynı doktora gidicem. Yüz dolgusu konusu onemli, yüzü cidden çok değiştiriyor ve iyi yapılınca top top değil de muhteşem duruyor. Ben vollift ve volbella da memnun kaldım. Teosyal berbat oldu yatakta kaya gibi..

Ben de bu durumdan muzdarip oldum bayagi. Bir sürü doktor denedim bir sürü para saçtım . 3 4 çeşit dolgu maddesini denedim. En son karar kıldım artık hep aynı doktora gidicem. Yüz dolgusu konusu onemli, yüzü cidden çok değiştiriyor ve iyi yapılınca top top değil de muhteşem duruyor. Ben vollift ve volbella da memnun kaldım. Teosyal berbat oldu yatakta kaya gibi..
Memnun kaldığınız doktor kim acaba emel_86?

Başka forumlara da yaZdım ama belki biri bana yardımcı olur diye heryere yazıyorum gözyaşı oluğuna yağ enjekte etti doktor karnımdan alıp ama sol eridi sağ tuttu yamuğum şu an ve sağdaki kaydı ağzımın yanına kadar şiş suratım 1 ay oldu napıyım nasıl eritiyim yardım edin lütfen

Başka forumlara da yaZdım ama belki biri bana yardımcı olur diye heryere yazıyorum gözyaşı oluğuna yağ enjekte etti doktor karnımdan alıp ama sol eridi sağ tuttu yamuğum şu an ve sağdaki kaydı ağzımın yanına kadar şiş suratım 1 ay oldu napıyım nasıl eritiyim yardım edin lütfen
Masaj yapsan sis bölgeye

Bi forumda da masaj falan yapma daha da şişiyo demişlerdi şu an masaj yapmakla yapmamak arasındayım. masaj yapmayabile korkar oldum.biri çıksa dese ki ben böyle yaptım kurtuldum içim rahatlar

X