Doğuma Hazırlık Elektrikli Süt sağma makinesi, Avent mi medela mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esssen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2011
310
11
Genelde herkes medelayı tavsiye ediyor ama okuduğum yorumlarda zamnla çekiş gücünün azaldığı ve pilli hali ile çekiş gücünün daha da düştüğü yazıyor. Phillips'in her ürünü çok iyi ve göğsü kavrama başı daha geniş gibi geldi. Hiç bir tecrübem ve tecrübesi olan bir yakınım yok. Siz ne önerirsiniz?

Manuel chicco almıştım, okuduğum yorumlardan arkadaşa hediye etmeye karar verdim. Şimdi elektrikli/pilli bir makine istiyorum ama hangisi karar veremedim.
Sanırım sütünüzün çok olması ile de ilgili bir durum. Ama çalışacağım için almam gerekiyor.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Genelde herkes medelayı tavsiye ediyor ama okuduğum yorumlarda zamnla çekiş gücünün azaldığı ve pilli hali ile çekiş gücünün daha da düştüğü yazıyor. Phillips'in her ürünü çok iyi ve göğsü kavrama başı daha geniş gibi geldi. Hiç bir tecrübem ve tecrübesi olan bir yakınım yok. Siz ne önerirsiniz?

Manuel chicco almıştım, okuduğum yorumlardan arkadaşa hediye etmeye karar verdim. Şimdi elektrikli/pilli bir makine istiyorum ama hangisi karar veremedim.
Sanırım sütünüzün çok olması ile de ilgili bir durum. Ama çalışacağım için almam gerekiyor.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Merhaba,

Öncelikle sütüm az çok demeyin ne olur. Çünkü bunu düşünmek bilen sizi strese sokup sütünüzü azaltabilir çünkü. Sütüm hep çok bol diye düşünün. Bunun işe yarayacağını söylemişti Ayşe Öner seminerinde. Ben de hep öyle düşünmeye çalıştım. Faydasını gördüm.

Bundan başka şunlar da anne sütünü çok artırıyor: tarçınlı çay (normal demlediğiniz çayın suluğuna 1 kabuk tarçın atın) , bulgur, kısır, dereotu ve bolca su. Bir de çemenotu çayı oldukça faydalı. (Güvendiğiniz bir aktardan minik tohumlar halinde satılan çemen otundan alın. 1 tatlı kaşığı çemen otu tohumunu bir bardak sıcak suya koyun, ağzını kapatın. 5 dk kadar demlenmesini bekleyin ardından süzerek için.)

Pompa hangisi iyi derseniz de ben çok uzun araştırıp sonra Avent'te karar kılmıştım. Bence elektroniklisi şu an piyasadaki en iyi pompa. Başlığı çok geniş, göğsünüzü olduğu gibi kavrıyor ve üzerindeki 5 tane yaprak hem göğsünüzü hiç acıtmadan sağıyor hem de süt kanallarına masaj yaptığı için süt salınımınızı artırıyor. Bence bu yuzden diğer makinalardan daha verimli.

Çok sessiz çalışıyor. Bebeğiniz uyurken ya da iş yerinde tuvalette rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Elektrikli pompa aynı zamanda pilli ve şarjlı da çalışabildiğinden isterseniz arabada bile sağabilirsiniz sütünüzü (emzirme örtüsü hayat kurtaıyor böyle zamanlarda). Ayrıca elektrikli pompada ritminizi kaydedip o ritmde sagabiliyorsunuz. Göğsünüz acıyorsa yavas, rahatsanız hızlı hızlı. Hatta bir 15 dakika ara verip tekrar sağarsanız çok daha fazla süt sağıyorsunuz.

Bir de bence Aventin en iyi ozelligi teknis servisinin çok iyi olması. Mecidiyekoydeki ana bayii pompa ile ilgili sorunlara anında o gun mudahale ediyor.

Naçizane önerim Avent olur. Dilerseniz e-bebek'de denetiyorlar diye biliyorum.

Sevgiler.

ben medela almıştım. benim oğlum erken doğdu ve hastanede uzun süre kaldı. oradaki süt sağma odasında medela vardı. oradan beğenerek almıştımç çokta memnun kaldım

Son düzenleme:
mrb essse ben oğlum 3 aylıkken bebedor aldım. çok kullanışlı ve pratik..

Tavsiyem alabilirsin. şimdi oğlum 9 aylık ve benim sütüm kesildi oda unutnca emziremiyorum :KK5:

Bebebor elektrikli süt sağma cihazım olduğu gibi duruyor.. Tertemiz.. Napıcam bilmiyorum..:KK25:

arkadaşlar siteyi çok beğendim üye oldum ama şimdi nasıl kullanacağımı bilemiyorum..bana bbu konuda kim yardımcı olabilir

kızım bebekken bende medela vardı elektrikli olanı , onla anca 30-40 ml süt çekebiliyorken aynı anda manuel avent ile 120 ml civarı süt alıyordum.yani aventin manueli bile süperr.
bu makine sayesinde kızıma 1 yaşına kadar anne sütü verebildim.çünkü göğüsten çok ememiyordu,yoruluyordu,doymuyordu.bende o uyurken avetn ile sağıp bekletiyordum sütü.

bende almayı istiyorum ama kafam karıştı şimdi
medela mı yoksa avent mi
bide fiyatlarını yazarsanız çok sevinirim

Buaraya başlık açıp avent almaya karar verdim. Daha sonra mağazaya gittiğimde satıcı ve yeni doğum yapmış diğer eleman ısrarla Lansinoh çiftli elektrikli süt sağma makinesini almamı önerdiler. En ufak bir arızada yenisi ile hemen değiştirebilme garantisi verdiler. Hala kararsızım açmadığım sürece aventle değiştirebilirmişim. Avent tekli elektirli 160, Lansinoh çiftli elektirikli 150 ye inmişti. (emzirme haftasından dolayı kampanya varmış, normalde çok daha pahalılar)

ben de kesinlikle weewell öneriyoruuuuuuum. ama Medelanın da çok methini duydum. özellikle yurtdışında medela çok kullanılıyor.

ben de kesinlikle weewell öneriyoruuuuuuum. ama Medelanın da çok methini duydum. özellikle yurtdışında medela çok kullanılıyor.

pompada en iyisi avent bence.
digerlerinden daha az sessiz calisiyor, kesinlikle daha az acitiyor ve daha cok sut sagiyor.

elektrikli yeni bir modelleri var, senin ritmini kaydediyor ve ona gore otomatik olarak cekiyor sutunu.
yavas istersen yavas hızlı istersen hızlı. boylece sut durumuna ve kendi psikolojine gore hareket edebiliyorsun.
memeyi kavrayan kısımda masaj baslikları oldugu icin bunlar sut kanallarına baskı yapıyor ve sutun artıyor cunku bebegin emme hareketini taklit ediyor ve sut salgılamanı tetikliyor. hem de olan sutu daha rahat bosaltiyor.

biraz pahalı ama pilli ve sarjlı da kullanabiliyorsun ve icinden manuel bir baslik cikiyor. bu da o pompanın aynı zamanda manuel bir pompa da olması demek.
bahsettigim pompa bu: *****************************

ilk basta pahalı geldigi icin almayıp, baska pompalar alıp sonra yine bu pompayı alan cok arkadasim oldu.
dilersen e-bebek camlıcada hepsini deneyip karar verebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
ablam bana medela verdi kendi iki cocugnda ayni elektrikli pompayi kullandi cokta memnundu..gogus uclari yoktu onunda baya rahat etti..

Herkes avent yazınca lansinohu değiştirsdim bende avent aldım. Kullanmdaım ama açıp inceleyince arada kalite farkı çok çabuk anlaşılıyor. Kavrama başlığı silikon ve gayet geniş bir de her parçanın yedeği olmasıçok güzel geldi. 180 e aldım değiştirdiğim için. Ama emzirme haftası kampanyası bittiği için 260 olmuş. İçime sindi gerçekten, umarım keyiflede kullanırız.

Teşekkürler yorum yapan herkese.

BU aventin çantalısı da aynı ürün mü acaba? Hangisini almak lazım:S Benim çantasına da ihtiyacım var ama kodu farklı olunca kafam karıştı:S

BU aventin çantalısı da aynı ürün mü acaba? Hangisini almak lazım:S Benim çantasına da ihtiyacım var ama kodu farklı olunca kafam karıştı:S

cantalısı ile aynı urun. cantalisinin fiyatı yuksek ama isiniz evden uzakta ise ve bebeginize sutunuzu maksimum duzeyde vermek istiyorsanız canta da cok pratik.
sagdiginiz sutu o cantada bozulmadan tasiyabiliyorsunuz. sut 3 aydan sonra zaten azalıyor. bi de isyerinde stres vs derken iyice azalıyor. kalan sutu ziyan etmeden tasimak onemli.
calisiyorsanız cantalıya bakmakta fayda olabilir.

X