Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

merhaba arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim yaşadıgım sorun tam olarak nedir bilmiyorum kafam da çok karışık anlatıp dertleşmek ve kurtulmak istiyorum bu illetten vajinismus tam olarak hangi derecededir nasıl olduguna karar verilir bilemiyorum sadece benim sorunum ağrılı ilişki yaşamam p..s alamama gibi bi sorunum yok ama gel gör ki alırken deliriyorum acıdan nefret ediyorum bu durumdan ön sevişmede hiçbir sorunum yok ama iş oraya geldiğinde büyük bir acı 3 doktora gittim korkudandır dediler ama ben ne bacaklarımı kasıyorum ne alamama gibi durumum var ama ağrılı ilişkim var lütfen yardımmmm 1 yıldır acıyla yaşamaktan bunaldım eşim anlayışlı olmasa evlilik bile bana azap gelirdi allahtan o yardım ediyor hep şimdiden teşekkürler :KK64::KK64:

iyi akşamlar herkese
ben de vajinusmusu yeni yendim.7 aylık evliyim ve hayatımı kabusa çevirmişti.eşimin desteğiyle bu konuda uzman bir psikologtan randevu aldık.ilk başlarda hiç ümitli değildim.ama verilen tüm egzersizleri yaptım.olmayacak olmayacak canım çok acıyacak ilk deneme kesin kötü geçecek gibi olumsuz düşüncelerle meğer kendimi boşu boşuna kasıp sıkıyormuşum.aslında psikolojimizi bozan hep bizleriz.zaten egzersizleri eksiksiz yapıp rahatlayınca kendinizide hazır hissetmeye başlıyorsunuz.sadece kayganlaştırıcı jel kullandık.ilk denememizde hiç birşey hissetmedim tekrar tekrar eşime sordum inanamadığım için ve artık çok rahatım.
bu sorunu yenemeyen arkadaşlara tavsiyem kendilerine güvensinler ve rahat olsunlar.öyle uyuşturucu kremlere spreylere falan gerek olacak bir durum yok aslında.herşey tamamen psikolojik.
nasıl ama:KK43:(sorun egzersiz yapmakta bende psikologa gidiyorum ve 2 parmak egzersizini yaklaşık 2 aydır yapamıyorum:KK43:(

nasıl ama:KK43:(sorun egzersiz yapmakta bende psikologa gidiyorum ve 2 parmak egzersizini yaklaşık 2 aydır yapamıyorum:KK43:(
Psikoloğa gidiyorsanız o size bazı tavsiyelerde bulunmuştur.egzersiz yaparken derin derin nefes alıp verin nefesinizi verirken kaslarınız rahatlayacağı için parmağınızı içeriye doğru itin.2 parmakta zorlanıyorsanız eğer o boyutlarda bir mum alın ve denemelere onunla devam edin.aslında hiç acı yok.inanın kendi kendimizi kasarak o acıya sebep oluyoruz.

beyni nasıl rahatlatıcaz peki
gün içinde sürekli kendinizle konuşacaksınız.vajinuzmusu önce beyninizde yeneceğinize odaklanın.vajinusmusla sürekli tartışın içinizde.egzersizleride düzenli olarak yapın.bu işin üzerine gitmezseniz vajinusmusa yenik düşersiniz.yenemeseydim inanın ben yenemezdim o kadar korkuyor ve inanmıyordum vajinusmustan kurtulabileceğime.

Netimde sorun oldugu icin yarim kaldi yazim sözün kisasi ben bunu basardim arkadaslar hepinize cok tsk ederim Allah sizden razi olsun bu sayfada bir arkadas haydar dumenin yönteminden bahsetmis ilacla bir yöntem onu arastirdim cok iyi bir sekilde ve uyguladim.malesef ben parmak egzersizler i yapamiyordum kizlik zarim nolur diye dusunurken oraya parmagimi sokmaya bile cesaret edemiyordum ama krem ve haplarla bu illetden kurtuldum .inşallah herkes benim gibi kurtulur cunku yaşamayan bilmez bu hastaligi..
Canim nasil yendin hangi kremle hapla yendin banada yardim et bi omur duacin olurum bizi ancak bu hastslihi yasamis biri anlar lutfenn

Merhaba arkadaslar.Ben bile yaptiysam sizde yaparsiniz diyenleri hayretle okurdum.ben de onlar arasindatim cok sukur.yasamayan ablayamaz gercekten cok zor bir durum.pisikolojim bozulacak duruma gelmistim.2.5 yilin sonunda 3 gun once basardim cok sukur.bu sitede paylasim yapanlarin oykulerini okurken cesaretlendim.kendim egzersiz uugulayamadim ben.bu receti harfiyen uyguladim.uygulamaya geldigimde yine korktum esimi ittim aglama krizleri vss.esimin kontrol.sende olsun demesiyle biraz daha rahatladim.aynada bakarak bas kisminin girdigini gorunce bu kezutluluktan agladim.cok.degisik duygu karmakarisik.ruya,saka gibiydi.şokunu atlatamadim inanamiyordum.uyusma oldugu icin aci hissetmedim ve tam birlesme oldu.kontrol sizde olsun .siz ustte olun ve p..si asagiya poponuza dogru hafif hafif ittirin.bekleyin alisin.biraz daha ittirin.ilerliyor zaten. korkmayin sabirla uygulayin. Allah yardimciniz olsun.inanin ben bile basardiysam inanin herkes basarir.dua edin ve pes etmeyin.sorunuz olursa cekinmeyin sorun.yardimci olabilirsem cok mutlu olurum.haydi kizlar eczanelerde mevcut tum liste en kisa zamanda denemeye baslayin.
Önce reçete:

Kuiflex (kas gevşetici + ağrı kesici)
Spazmol (spazm giderici + ağrı kesici)
Emla Tegaderm (lokal anestezik)
Xylocaine sprey (lokal anestezik)
Vazelin (kayganlaştırıcı olarak)
Gleitgelen (su bazlı kayganlaştırıcı)
Thermo-Gel (sıcak soğuk kompres)

Şimdi Talimatlar:
3 adet hapı yutun (2 kuiflex + 1 spazmol)
15 dk. sonra 1/3 vazelin sıkılmış sıcak su dolu tencerede 15 dk. oturun.
Kalkın
Bacaklarınızı açıp sprey sıkın (Xylocaine)
Bu sırada jel (no:7) 3-4 dakika tencerede kaynamış olsun
Jeli ince bir havlu ile sarın ve bacaklarınızın arasına koyun
Bacaklarınızı kapatın
Beklemeden sonra spreyi (Xylocaine) tekrar 3-4 defa sıkın
Tekrar 4-5 dakika jeli (no:7) koyun
Emla pomadı (no:3) nohut büyüklüğünde vajinanın içine sürün
2-3 dakika ovalayarak bekleyin
3-4 dakika bekleyin
Gleitgelen (no:6) ilişkiden hemen önce vajen içine ve penis üzerine uygulanacak
Hepsi bu kadar.

bende parmak yapamıyorum cnm bi de aparat dene bn onu daha rahat çalışıyorum
aparat dediniz de nasıl bir aparat?yani benim sorunum parmaklar 2 parmak kalınlığında başka birşey yapalbilirim korkmam die düşünüyorum ama parmakların biri uzun biri kısa olduğundan yapamıyorum.psikoloğa gidiyormusunuz peki??

Psikoloğa gidiyorsanız o size bazı tavsiyelerde bulunmuştur.egzersiz yaparken derin derin nefes alıp verin nefesinizi verirken kaslarınız rahatlayacağı için parmağınızı içeriye doğru itin.2 parmakta zorlanıyorsanız eğer o boyutlarda bir mum alın ve denemelere onunla devam edin.aslında hiç acı yok.inanın kendi kendimizi kasarak o acıya sebep oluyoruz.
hiçbir tavsiyede bulunmuyor sadece ödevi yapıp yapmadığımı yazmamı istiyor bende kasılmada olmuyor hiçbir şekilde artık başlarda çok oluyordu yani ilk evlendiğim zamanlarda artık yok muma prezervatif mi geçireyim??

aparat dediniz de nasıl bir aparat?yani benim sorunum parmaklar 2 parmak kalınlığında başka birşey yapalbilirim korkmam die düşünüyorum ama parmakların biri uzun biri kısa olduğundan yapamıyorum.psikoloğa gidiyormusunuz peki??
aynısı oldu bende de sen yapamıyosan eşin çalıştırsın iki parmağı dedi doktor yada 2 parmak büyüklüğünde aparat çalış canım

hiçbir tavsiyede bulunmuyor sadece ödevi yapıp yapmadığımı yazmamı istiyor bende kasılmada olmuyor hiçbir şekilde artık başlarda çok oluyordu yani ilk evlendiğim zamanlarda artık yok muma prezervatif mi geçireyim??
evet ucu sivri orta boyutlarda bir muma prezervatif geçirin ve biraz kayganlaştırıcı sürün.içeriye doğru yavaş yavaş nefes alıp vererek ittirin.kendi kendine girdiğini ve hiç acı hissetmediğinizi görünce inanamayacaksınız.çok önemli bir aşama.

evet ucu sivri orta boyutlarda bir muma prezervatif geçirin ve biraz kayganlaştırıcı sürün.içeriye doğru yavaş yavaş nefes alıp vererek ittirin.kendi kendine girdiğini ve hiç acı hissetmediğinizi görünce inanamayacaksınız.çok önemli bir aşama.

Aynen katılıyorum, bende bu sayede yenmiştim mutlaka denenmeli...

X