Okunmaya Değer...

Anlatacak çok şeyim olsa da, Anlaşılmak istendiğimden emin değilim.

Charles BUKOWSKI

Herkes senin nasıl göründüğünü bilir;
Ama çok az insan nasıl olduğunu hisseder.

Machiavelli

Kimseyi değiştiremezsin hayatta.
Ve kimse için de değişmemelisin.
Kimliğini kaybettiğin an, yaşamını çöpe attın demektir.

İstemediğin sürece, hiçbir şey için ödün vermeyeceksin.
Çünkü gün gelir, verecek hiçbir şeyin kalmaz.

Her şeyi sen istediğin için yapacaksın,
Başkası senden istediği için değil.
Ve sen, sen olarak kaldığın sürece
Senin yanında olanlar da mutlu olacaktır.

Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle.

Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil.
Herkesin gidebileceği bir yol vardır.
Sen yeter ki, yanında yer ayırmayı bil.

Ne sen kimse için mecburi istikametsin,
Ne de bir başkası senin için.
Seninle gelmek isteyenleri yanına al.

Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata.
Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında, zorlama kendini.

Hayat rahat ve anlayışlı insanlarla
Ve hayat hak ettiği gibi yaşandığında güzel…

Ve unutma; aynı dili konuşanlar değil
Aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.

Charles Bukowski

Son düzenleme:
Adam gibi sevenin aldığı uluslararası ödüldür, yalnızlık .

- Küçük İskender -

Beni olduğum gibi kabul et. Ancak o zaman birbirimizi keşfedebiliriz...

Guido

Seni bu kadar sevmeye değer bulmayanı sen neden bu kadar ağlamaya değer buluyorsun?

K. Tazeoğlu

‎"Hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi."

Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna

‎''Tanıdığın herkesi yanında sürükleyemezsin. Bazen insan geride bırakmak zorundadır birilerini.''

Ilgın Olut

“Aşk, bir kişi ile geriye kalan herkes arasındaki farkın çok fazla abartılmasıdır.”

-Bernard Shaw-

Belki o herşeye değecek kadar değerli senin için, ama sen de onun için kendini hiç edecek kadar değersiz değilsin.

Cemal SÜREYA

“Çabalar acı vermeye başladığında kendini zorlamaya devam edebilen adam; kazanacak olandır…”

Roger Bannister

“Onun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta herhangi bir tanesi de..
Unutma tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil.. Ama şayet o, seni olup olmadık yerlerde güldürebiliyorsa, seni iki kez düşündürebiliyorsa, onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin her şeyi ver.
Seni günün her anında düşünmüyor olabilir; ama sana kırılabileceğini bildiği bir parçasını verecektir; kalbini.. Yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. Seni mutlu ettiğinde gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve birlikte değilken özlendiğini bil..”

|Bob Marley|

Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun.
Kusur örtmeyi marifet edin kendine işte o zaman kusursuz olursun. Mevlana Celaleddin-i Rumi

‎"Her şeyin bittiğini düşündüğünüz bir an gelir.
İşte o an başlangıçtır."

-Louis L'amour-

Birilerine mutlaka yalan söyledigimiz şu dünyada, herşeyi söyleyebildiğim sen ol istedim. Ben seni seçtim, sende gittin...

|Ceyhun Yılmaz|

Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. Mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım....

Oğuz Atay

Kimseyi kendi ölçülerinle yargılama, herkesi kendi ölçüleriyle yargıla. Ahlaksız benim ahlakıma uymayan değildir, ahlaksız kendi ahlakına uymayandır.

Ahmet Altan

İyi kadınlar kolay kolay gitmez…Zoru görünce terk etmez hemen öyle.Ama eğer gitmeyi kafasına koymuşsa, gider eninde sonunda.Yine de gitmeden önce etrafına bir bakınır, gidişinden üzülecek, gücenecek var mı diye. Ağlaya ağlaya da olsa, onuru için gider. Ama asla sakat bırakmaz giderken. Gidiyorsa eğer. Varlığının değerini görmediği içindir… Orada var olmanın bir şeye değmediğini anladığı içindir…

Alıntı

X