Okunmaya Değer...

Halkımı sevmediğimden bu halkın değişmesini istiyorum. Halkımı sevsem ne diye halkımın değişmesini isteyeyim...

Aziz Nesin

-Bu aralar ellerim hep üşür benim. Doktor ‘kansızlık’ der, ben ‘sensizlik’ derim.
-Sarılıp gövdesine sımsıkı, bir kadın kendini doğurabilir isterse.

Edip Cansever

Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi vardır hayatın.Farkında olmadan basıyorsun çizgiye.Kızıyorlar anında Yandın! diye atılıyorsun oyun dışına.

Elif Şafak [Siyah Süt]

Sev ve daha derinden sev. Acı çek ve daha derinden acı çek. Tümüyle sev ve tümüyle acı çek. Çünkü saf olmayan altın, bu yolla ateşten geçerek saf altına dönüşür.

Osho

Ayrılığın en çok acıtan yanı;
Onun yüzünden kaybettiğin insanlara yeniden muhtaç kalmandır.

Tam unuttuğunu sanırsın,
Karşına çıkar tebessüm eder ve yine bağlar seni kendine..
Yine inanırsın yalan olduğunu bilsen bile...

Kadın dedigin Biraz Asi Biraz Gururlu Olacak.Kimselere Kendini ezdirtmeyecek.
Ortada biryerde degil ya kalmasnı bilecek yada gitmesini

Kiz:

Atma mesaj.Sorma halimi hatirimi. Nasil olmami bekliyorsun ? Uçuyorum mutluluktan ehehe ayrildik yasasin; kokusunu içime çekmeye doyamadigim, sarilmaktan usanmadigim, yanindan ayrildigim dakikadan itibaren özlemeye basladigim, suratina bakip bakip 'Ne adamsin yaa' diyerek güldügüm, en çok yaninda mutlu oldugum, hiç çekinmeden dertlerimi anlattigim, sarilarak agladigim, 'Biri hayat arkadasim ...olacaksa eger, bunun sen olmasini istiyorum' dedigim, kendimden bile çok sevdigim adam hayatimdan çikti olleeey !Çok mutluyum çok. Gözlerimi soruyorsan, uyumaktan sisligi, agladigim falan yok yani. Haha neden aglayacagim ya,asik oldugum adam gitmis alt tarafi ne olacak.Atma diyorum.Çünkü ben her mesajinda umutlaniyorum. Diyorum anladi hatasini, diyorum anladi bir baskasindan bu kadar çok deger görmeyecegini, diyorum düzeldi bu sefer.Atmasana.'Arkadas olalim' diyorsun bir de. Nasil diyorsun böyle bir seyi, nasil bu kadar salak olabiliyorsun ? Benim yüzünü görmeye tahammülümün olmadigi adamla konusmami nasil beklersin ?Olma bu kadar salak, ah.Atmadan da anlamiyorsun ki.Nasil bir inat bu, nasil bir sevgi ihtiyaci. Ama yanlis yapiyorsun, ben o kisi degilim, ben senin her gidisinde oturup bekleyecek biri degilim. Benim hayatim var, hayatim diyorum, hani senin olmayan, heh iste o, benim mutluluga ihtiyacim var. Benim göz yaslariyla aram yok.​

Erkek:
...Suskunlugun en acimasiz oldugu zamanlardayim bu günlerde... Sadece susuyorum ve uzaktan izliyorum bir sevdanin hazin intiharini... Dirhem dirhem kan damliyor açik yaralarimdan ve her damlada bir umut eksiliyor damarlarimdan...Susmak yakisti sanirim bana artik kimse yadirgamiyor beni ve suçlamiyor bir zalimi sevdigim için... Beni unutani unutamadigim için ayiplamiyor kimse... Yüzümde mutluluk denen maske dilimde yalandan sevda sarkilari ve hiç gelmeyecek güzel günleri beklermis gibi yapiyorum...Aglamiyorum artik halka açik mekânlarda... Hiçbir çaba sarf etmiyorum sadece susuyorum... Herkes bir anlam katiyor sususuma her kafadan bir ses çikiyor... Kimileri “delirmis bu” diyor kimileri “akli basina gelmis” kimileri “unuttu artik” diyor kimileri “ölsede unutamaz” ben ise sadece susuyorum...Ne varsa yasamak istedigim içimde yasiyorum... Kimi zaman geceyi bekliyorum maskemi çikarmak için kimi zaman bir deniz kiyisina atiyorum kendimi yada adini yolunu bilmedigim caddelere... Hüzünlerimle bas basa kaliyorum kendim olabilmek için acilarimla yüzlesiyorum... Içime akittigim gözyaslarini denize bosaltiyorum kimseler görmeden...Yitirdigim umutlarimin arkasinda türküler yakiyorum kimsenin bilmedigi... Giden sevgiliye siirler okuyorum kafiyesiz beklide anlamsiz yada benden baska kimsenin anlayamayacagi... Özlemlerimi özgür birakiyorum saliveriyorum gökyüzüne belki özledigime giderler kendilerini gösterirler ve tarif ederler özlenene nasil özlendigini ama nafile özlemlerimde dilsiz benim gibi onlarda suskun artik... Eski ve kimsenin bilmedigi yerlere sakladigim resimlere bakiyorum herkesin yaktigimi sandigi hatiralarla bas basa kaliyorum hatiralar da suskun ve bendeki resmin artik bana bakmiyor... Hasretlere kafa tutuyorum cesaretim yok aslinda ve güçsüzüm karsisinda ama dedim ya kendim olmak için mecburum buna...Kendime bakiyorum uzaktan isyanlarim bile suspus olmus kendi halinde... Hesap bile soramiyorum artik sevgiden... Birkaç soru var aslinda dilimde neden severken onsuz oldum? Neden o onu sevmeyene gitti? Ölümüne sevilmek varken neden sevgi dilenmek istedi anlayissiz ellerden?Pardon ama ask iki kisilik degimliydi iki kisinin derdi neden bir bana yüklendi? Peki simdi nerde neden unuttu her seyi? Hanilerle devam eden ve uzayip giden ama bir türlü sorulamayan sorulsa da cevaplanmayacak sorularim... Gece güne dönmek üzereyken takiyorum yine maskemi ve suskunlugumu geçiriyorum bedenime...Insan içine karisiyorum herkes gibi görünmeye çalisiyorum... Hüzünleri özlemleri gözyaslarimi aldanislarimi ve düs kiriklarimi sakliyorum kimsenin bilmedigi yerlere... Unutmasam da unutmus gibi yapiyorum... Ve yine suspus oluyorum...Bilsin istemiyorum kimse içimde “keskeler” ile baslayan isyanlar oldugunu anlasinlar istemiyorum görsünler istemiyorum acilarimi... Satir aralarina gizliyorum yasamak isteyip te yasayamadiklarimi konusmak isteyip te anlatamadiklarimi... Siradan cümleler kullanmaya dikkat ediyorum anlasin istemiyorum kimse gerçekte ne anlatmak istedigimi ne firtinalar koptugunu içimde ne hesaplasmalar yasadigimi kendimce bilsinler istemiyorum... Söylenmemis ve yasanmamis o kadar çok sey var ki içimde sana dair hepsini suskunluguma hapsediyorum satir aralarina gizliyorum sana söylemek istediklerimi... Bir bilsen bir anlayabilsen neler haykiriyor suskunlugum... Anlamayacak olsan da ben yine susuyorum ve noktaliyorum cümlelerimiMaskem yüzümde gece güne dönmek üzereyken bende kalabalik yalnizligima feryatlar içindeki suskunluguma ve sahte bana geri dönüyorum... Suskunlugun en acimasiz oldugu zamanlardayim sadece susuyorum…
Kaderde yazmadiktan sonra; kaç siire yazarsam yazayim seni, bosuna…
Sen git baska denizlerin koynunda bogul! ben sana çoktan kurudum! ”​

Tecavüzden sonra "Zevk aldın mı?" diye sormak nasıl abesle iştigalse,Gidişinin a...rdından aylar sonra arayıp "Nasılsın ? Ne Yapıyorsun ?" diye sorman da o kadar abesti işte..Uyuz bir itin kasığındaki pire kadar mutluyum ve başını çöpe soktuğu için kıçı açıkta kalan bir kedi kadar tetikteyim..Tut ki mutluyum.. Tut ki yıkıldım SANANE..!

K.iskender​

Neden hala özlüyorum Seni ?
"Sen" Diye Çırpınıyorum?
Gözlerim neden senin için... ağlıyor?
Neden kalbim bunu anlamıyor?
Senin ellerindeki sıcaklık geçti.
Hatıralar sende "Mazi" oldu.
Sen yeni bir hayata başladın.
Neden hala aklımdasın?
Neden hala canımı acıtıyorsun?
"Ben senin kalbinde hergün defalarca ölürken,
Sen neden hergün tekrar doğuyorsun..

Sen kendini ne zannediyorsun bilmiyorum ama, ben herkesi SEN zannediyorum.

- Yılmaz Erdoğan -

Aramak ne kötü herkeste seni,
Her yüzde bulup yanılmak seni..
Ah turuncu rüyalar güzeli,
Hem kendini yok ettin; hem beni..

Yusuf Hayaloğlu

İnsan, acı çekmekten vazgeçmediği sürece
Bölünerek üremeye devam edecek
Ve ortaya çıkan bu yeni tür
Yürek altına süpürülecek, bu kaçınılmaz!
Ama karıştırılmasın;
Yanmak başka bir durum,
Acı çekmek başka
Yani, köz başka ey insan!
Toz başka...

Zeren - Aforizmalar // Reşit Çakırtaş

harflerin acizliğiydi işte
yirmi altısını reddettim, üçü yetti
ben 'aşk' dedim, sen 'git'..
Neyse
ikimizde bildiğimiz en iyi şeyi yaptık neticede
ben sev'dim, sende git'tin...

Kahraman TAZEOĞLU

Yolunu yitirdiğini, şaşırdığını hissettiğin zaman ağaçları düşün, onların büyüme biçimini anımsa. Unutma ki yapraği gür ama kökü zayıf bir ağaç ilk güçlü rüzgarda devrilir, oysa kökü güçlü ve az yapraklı ağaçta can suyu binbir güçlükle dolaşır. Kökler ve yapraklar aynı ölçüde gelişmelidir, olayların içinde ve üzerinde olmalısın, ancak böyle gölge ve sığınak sunabilir, ancak böyle doğru mevsimde çiçekler ve meyvelerle donanabilirsin.
Ve sonra, önünde pek çok yol açılıp sen hangisini seçeceğini bilemediğin zaman, herhangi birine, öylece girme, otur ve bekle. Dünyaya geldiğin gün nasıl güvenli ve derin derin soluk aldıysan, öyle soluk al, hiçbir şeyin senin dikkatini dağıtmasına izin verme, bekle ve gene bekle. Dur, sessizce dur ve yüreğini dinle. Seninle konuştuğu zaman kalk ve yüreğinin götürdüğü yere git.

Susanna Tamarro

...unutan iyileşir...

Nietzsche

Son düzenleme:
Kiz:

Atma mesaj.Sorma halimi hatirimi. Nasil olmami bekliyorsun ? Uçuyorum mutluluktan ehehe ayrildik yasasin; kokusunu içime çekmeye doyamadigim, sarilmaktan usanmadigim, yanindan ayrildigim dakikadan itibaren özlemeye basladigim, suratina bakip bakip 'Ne adamsin yaa' diyerek güldügüm, en çok yaninda mutlu oldugum, hiç çekinmeden dertlerimi anlattigim, sarilarak agladigim, 'Biri hayat arkadasim ...olacaksa eger, bunun sen olmasini istiyorum' dedigim, kendimden bile çok sevdigim adam hayatimdan çikti olleeey !Çok mutluyum çok. Gözlerimi soruyorsan, uyumaktan sisligi, agladigim falan yok yani. Haha neden aglayacagim ya,asik oldugum adam gitmis alt tarafi ne olacak.Atma diyorum.Çünkü ben her mesajinda umutlaniyorum. Diyorum anladi hatasini, diyorum anladi bir baskasindan bu kadar çok deger görmeyecegini, diyorum düzeldi bu sefer.Atmasana.'Arkadas olalim' diyorsun bir de. Nasil diyorsun böyle bir seyi, nasil bu kadar salak olabiliyorsun ? Benim yüzünü görmeye tahammülümün olmadigi adamla konusmami nasil beklersin ?Olma bu kadar salak, ah.Atmadan da anlamiyorsun ki.Nasil bir inat bu, nasil bir sevgi ihtiyaci. Ama yanlis yapiyorsun, ben o kisi degilim, ben senin her gidisinde oturup bekleyecek biri degilim. Benim hayatim var, hayatim diyorum, hani senin olmayan, heh iste o, benim mutluluga ihtiyacim var. Benim göz yaslariyla aram yok.​

yazarı kim acaba? çok merak ettim...

Son düzenleme:
Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir.
Bu sebepten "ne yapalım kaderimiz böyle" deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir.
Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir.Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir.
Öyleyse ne hayatına hakimsin, ne de hayat karşısında çaresizsin....

Şems-i Tebrizi

X