Karabuğday İle Zayıflama

Sevgili arkadaşlar;

Karabuğday denilen bitki Rusya ve Balkan ülkelerinde çok tüketilen bir bakliyat.Onlar genellikle pilav olarak pişiriyorlar ama sütlaç gibi tatlısınıda yapanlar var.Ben Rusya'da eğitim gördüğüm için tadınıda yapılışınıda biliyorum.Diyet sadece 14 gün yapılıyor ve senede 6 kez yapılabiliyor.Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler bence yapmamalı.Çünkü uzun süre tek gida diyetleri ciddi enfeksiyonlara ve hayati kayıplara yol açabiliyor.Diyet , Karabuğday ve kefirden oluşuyor sadece günde 1 adet elma veya portakal yemenizde serbest.Bol bol su içmeniz öneriliyor ve mineral kaybı olacağından ötürü de 1 veya 2 şişe madensuyuda içmelisiniz.Ben 3 günde 3 kg verdim.Sonra ailevi sağlık problemlerinden dolayı bıraktım.1 ay oldu ve kilo alımım olmadı.Yakında yeniden başlayacağım.Herkese kolay gelsin..

Sevgili arkadaşlar;

Karabuğday denilen bitki Rusya ve Balkan ülkelerinde çok tüketilen bir bakliyat.Onlar genellikle pilav olarak pişiriyorlar ama sütlaç gibi tatlısınıda yapanlar var.Ben Rusya'da eğitim gördüğüm için tadınıda yapılışınıda biliyorum.Diyet sadece 14 gün yapılıyor ve senede 6 kez yapılabiliyor.Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler bence yapmamalı.Çünkü uzun süre tek gida diyetleri ciddi enfeksiyonlara ve hayati kayıplara yol açabiliyor.Diyet , Karabuğday ve kefirden oluşuyor sadece günde 1 adet elma veya portakal yemenizde serbest.Bol bol su içmeniz öneriliyor ve mineral kaybı olacağından ötürü de 1 veya 2 şişe madensuyuda içmelisiniz.Ben 3 günde 3 kg verdim.Sonra ailevi sağlık problemlerinden dolayı bıraktım.1 ay oldu ve kilo alımım olmadı.Yakında yeniden başlayacağım.Herkese kolay gelsin..

ben yenıden basladım arkadaslar karabugday harıka bır sey cok guzel kılo verdırıyor ...ama ben aksamdan ıslatmıyorum yıkayıp tencereye koyup haslıyorum bu sekılde hıc kokmuyor ve tadı cok guzel oluyor yogurt ve salatalıkla karıstrp yıyrm .ben baharat ve tuz da koyuyrm yoksa tansıyonum dusuyor ..sımdılık cok memmunum tavsıye ederım (bır hafta devam edıcem sonucları paylasırım )

bende bır donem normal bugdaydan yaptım yğurtla karıştırıp yedim ciddi bir şekilde yapılırsa kaçamak olmaz ise kesinlikle kilo verdiriyor emin olun hemde kısa sürelerde

ben de bunu duymustum
aladım ama pişirmeyi bilmiyorum

konuyu açan azeri arkadas nerde acaba? sırf ıslamayla oluyor mu pişirmeden?
midemizi acıtmasın?

tarifi deneyimi olan varsa lütfen yazsın

çok teşekkürler

off tadı çok kötü.. kimyasal zehir gibi kokuyor kokusu berbat

kavurdum, haşladım yenecek gibi değil

zehir gibi ayol, psikolojik olarak korku ve tksinti oluştu hayatta yiyemem isterse 1 günde 5 kg verdirsin

yogurtlu kür yapıcam inşaallah

ay bu neydi başıma gelen :26:

allah affetsin çok pis tadı var

Ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum sadece günde 2 öğün yiyorum bünyem dayanmıyor mutlaka çok azda olsa yemek yiyorum akşam 6 gibi.

Haşlarsanız eğer kokusu olmuyor yoğurda karıştırın ve içine dereotu da doğrayın hiç kokusu kalmaz.

Dikkat ederseniz çok kilo verdiriyor.

Son düzenleme:
Ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum sadece günde 2 öğün yiyorum bünyem dayanmıyor mutlaka çok azda olsa yemek yiyorum akşam 6 gibi.

Haşlarsanız eğer kokusu olmuyor yoğurda karıştırın ve içine dereotu da doğrayın hiç kokusu kalmaz.

Dikkat ederseniz çok kilo verdiriyor.

deme yahu ne kadar verdin canım söyle de gaza gelelim azıcık

ya kızlar ben şimdiye kadar yaklaşık iki aydır yani 7 kilo verdim kurban bayramına kadar iki aya yakın var 5 er kilo dan 10 kilo verebilir miyim ki bu karabuğdayla mawera lütfen biraz anlatsana canım yaa zayıflamak istiyorum artık...

evet bu gün buldum karabuğdayımı ve aldım migrostan bu gece ıslatıcam ya da haşlarım bilemedim yarın başlıyorum bir hafta boyunca buraya yazarım inşallah...

buralarda bir ben varım galiba olsun napalım...neyse ben başladım bu gün ikinci günü bi hafta tartılmıycam bi hafta sonra bakalım nolcak geceden bir su bardağı karabuğdayın üzerine iki su bardağı kaynar su ekliyorum ağzını sıkıca kapatıyorum sabaha kadar çekmiş oluyor. tadını ben çok beğendim. evet ilk kokusu kimyasal zehir gibi kokuyo gerçekten ama ben sarımsaklı süzme yoğurt döküyorum tuz da kattım yoksa yiyemem 4 vermem de 3 veririm artık napalım ( 3 kiloyu garantiledim de sanki)

evet bir haftayı geride bıraktım. Öncelikle bir bardak yerine yarım bardak karabuğdayı geceden bir bardak kaynar suya ısladım sabahları kahvaltıda sarımsaklı yoğurt eşliğinde yedim bunun dışında gün içerisinde bazen biraz yemek çoğunlukla meyve yedim ekmek çok az yedim bu bir hafta süresince çikolata çerez hatta cips bile yedim ama az az.Kasmadım yani.Sonuç olarak yaklaşık iki kilo gitti.bence karabuğday işe yarıyor ben bu kadar kaçamakla ve sadece sabahları yarım su bardağı yememe rağmen iki kilo verdiysem diyete tam uyarak biraz da yürüyüş falan yaparak daha çok verilebilir.

evet bir haftayı geride bıraktım. Öncelikle bir bardak yerine yarım bardak karabuğdayı geceden bir bardak kaynar suya ısladım sabahları kahvaltıda sarımsaklı yoğurt eşliğinde yedim bunun dışında gün içerisinde bazen biraz yemek çoğunlukla meyve yedim ekmek çok az yedim bu bir hafta süresince çikolata çerez hatta cips bile yedim ama az az.Kasmadım yani.Sonuç olarak yaklaşık iki kilo gitti.bence karabuğday işe yarıyor ben bu kadar kaçamakla ve sadece sabahları yarım su bardağı yememe rağmen iki kilo verdiysem diyete tam uyarak biraz da yürüyüş falan yaparak daha çok verilebilir.

ben de varım topiğinde arkadaşa bahsetti dün.şimdi okudum da denemeten zarar gelmez herhalde.kısa süreli zaten.
peki senin boy kilo kaçtı ipek??

ben de varım topiğinde arkadaşa bahsetti dün.şimdi okudum da denemeten zarar gelmez herhalde.kısa süreli zaten.
peki senin boy kilo kaçtı ipek??

BOYUM 170 şuan 85 kiloyum ramazanın ilk günüyle beraber karar verdim zayıflamaya oydu buydu derken 93.300 den 85 e geldim karabuğdaya devam ediyorum. sen başladın mı canım.

BOYUM 170 şuan 85 kiloyum ramazanın ilk günüyle beraber karar verdim zayıflamaya oydu buydu derken 93.300 den 85 e geldim karabuğdaya devam ediyorum. sen başladın mı canım.
ben de bulamadım henüz ama buluncahemen denemek istiyorum.bakalım:)

X