Karabuğday İle Zayıflama

slm kızlarrr bende duymuştum bu karabugdayı ve aldım inşlh yarın sabah başlıyacam ama kahvaltı yaparım ebn ama az ardından karabugdaya devam inşlh bugun tartılmıştım 71 kiloyum boyum 1.68 69 cıvarı basen ve göbek var ha bu arada göbek yagları icinde yarın biberiye yagım ve portakal yagım gelecek onlarıda sürüp strecfilmle saracam bakalım kilo ve göbekten ne kadar gidecek haftaya cumaya dügün var ne kadar giderse kar işte hedefim en az 65 cıvarı bakalım ama işim kötü yani ben kilo veririkene yüzden gidi

Ben de bugün diyetisyenimin verdiği listeye başlıyorum. Öğle yemeklerinde 3 kaşık karabuğdayım var bakalım inşallah tadı da güzeldir. Ama karabuğday ile ilgili çok fazla güzel yorum var bana da işe yarıyacağına eminim :)

ajdacım kilo verebildin mi? Bu arada Allah mesut etsin :)

Bende bu sabah başladım. Dama tadım değişik lezzetlere çok alışkın ama bunun tadı dibine tutmus buğday gibi. Arkadaşım Rusya'da gelenin lezzetli olduğunu, ukrayna ve çinden gelenlerin tadının kötü olduğunu söyledi. Bende şuan Tr'de olduğum için Metro marketten geçen gün gittim aldım ve menşei Çin. Bu sabah yaptım ama ben bunu 3 öğün hayatta yiyemem. Her yerde 1 bardaktan yapıldığı yazılmış ama yarın ben yarımbardaktan daha az yapıcam akşamda 1 tane yeşil elme ile günü kapatırım. Bakalım bahsedildiği gibi işe yarayacak mı?

Ben de migrostan alıp ıslattım15 gündür dolapta bekliyor:KK20:
Sade halinin tadı kötü ma yoğurtla karıştırılınca sorun kalmadı bence
Yapacak olan varsa takılayım

arkadaşlar bende burayı okuduktan sonra karabuğday yiyip fazlalıklardan kurtulayım dedim migrostan aldım.
3 gündür kaynar su döküp bulgur gibi demlendikten sonra yiyorum fakat tadı gerçekten çok kötü ki ben hayatımda yemek seçmiş birisi değilim. yoğurtla yedim olmadı baharat döktüm gene olmadı en güzeli elma-tarçın ikilisiyle hazırladığım tarif idi.
sabah etiform domates,zeytin,peynir,salatalıktan oluşan kahvaltı yiyorum çünkü, mümkün değil 3 öğün yiyemem.
öğle ve akşam yemeklerinde yiyorum ama zorla:KK5: daha tartılmadım sonuçları yazarım inşallah çektiğim işkenceye değer
:2::KK1:

arkadaşlar bende burayı okuduktan sonra karabuğday yiyip fazlalıklardan kurtulayım dedim migrostan aldım.
3 gündür kaynar su döküp bulgur gibi demlendikten sonra yiyorum fakat tadı gerçekten çok kötü ki ben hayatımda yemek seçmiş birisi değilim. yoğurtla yedim olmadı baharat döktüm gene olmadı en güzeli elma-tarçın ikilisiyle hazırladığım tarif idi.
sabah etiform domates,zeytin,peynir,salatalıktan oluşan kahvaltı yiyorum çünkü, mümkün değil 3 öğün yiyemem.
öğle ve akşam yemeklerinde yiyorum ama zorla:KK5: daha tartılmadım sonuçları yazarım inşallah çektiğim işkenceye değer
:2::KK1:
Merakla bekliyorum sonucunu..

bende aldım yarın başlayacağım. beraber devam ettirelim kızlar. ben yoğurda koyup içine bir sivri biber ve nane döküp yedim gayet lezzetli idi. :KK16:

bende aldım yarın başlayacağım. beraber devam ettirelim kızlar. ben yoğurda koyup içine bir sivri biber ve nane döküp yedim gayet lezzetli idi. :KK16:

Tamam ben uyarım inşaallah.

Sabah en fazla 1 dilim ekmekle yumurta domtes salatalık bir kahvaltı

Öğle ve akşam yoğurt-salata-haşlanmış tavuk gibi katıklarla karabuğday yapmayı planlıyordum.İyi mi?

Hergün buraya yazayım menülerimi 1 hafta deneyeyim

Tamam ben uyarım inşaallah.

Sabah en fazla 1 dilim ekmekle yumurta domtes salatalık bir kahvaltı

Öğle ve akşam yoğurt-salata-haşlanmış tavuk gibi katıklarla karabuğday yapmayı planlıyordum.İyi mi?

Hergün buraya yazayım menülerimi 1 hafta deneyeyim

iyi olur haşlanmış tavuk ama ilk zamanlar sadece yoğurtlar yesek. ya da akşam değilde öğlen yesen tavuğu daha iyi olmazmı :KK31:

olur herhangi bir fikrim yoktu.
tavuk ağır mı gelir diyorsun?

ilk 15 gün sadece karabuğdayı tavsiye ediyor Şeyda Coşkun, ben öyle yapacağım canım elmada yerim arada şu yeşil ekşilerden. sende yarın başlıyormusun kesin?

Son düzenleme:
yoğurt dışında hiçbir şey konulmayacakmış :KK43: bende baharat falan atmıştım ama yasakmış
nane falan tuz asla olmazmış

aaaa ciddimisin? ben zaten tuz atmıyorum sadece nane ve pul biber ama elma ve tarçınlada yenilebilirmiş Derya Baykal ve ailesi yerken o şekilde yemiş. sence neden yoğurt dışında başka şey ile yenilmez. sen ne zamandır devam ediyorsun, bir gelişme varmı?

Son düzenleme:
bi internet sitesinde okudum ama şimdi hatırlamıyorum rus birisi yazmıştı neden baharat olmaz bilemiyorum yoğurt bile yağsız olacakmış ama ben takmıyorum çünkü yiyemem. bu diyet yılda 6 defadan(6x14gün) fazla da yapılmazmış benim daha bir hafta olmadı o yüzden tartılmadım. arada kaçamaklarım var mesela bugün pizza falan yedim :KK14: ama pantolonlardan anlıyorum patlayacak gibi olan kotum 3-4 günde normal boyutlarına geldi:21::21: yani işe yarıyor bence tartılınca kesin sonucu yazarım

ilk 15 gün sadece karabuğdayı tavsiye ediyor Şeyda Coşkun, ben öyle yapacağım canım elmada yerim arada şu yeşil ekşilerden. sende yarın başlıyormusun kesin?
Dün tüm gün dışarıdaydım başlayamadım yani.İnşaallah bugün başlıyorum.
Sabah 1 dilim ekmek ve yumurta domates peynir ile kahvaltı yaptım.
Öğle veakşam yoğurtla kb inşaallah.
Şeyda coşkunla alakalıbaşlık açmışlar onu okuyaym bi.
bi internet sitesinde okudum ama şimdi hatırlamıyorum rus birisi yazmıştı neden baharat olmaz bilemiyorum yoğurt bile yağsız olacakmış ama ben takmıyorum çünkü yiyemem. bu diyet yılda 6 defadan(6x14gün) fazla da yapılmazmış benim daha bir hafta olmadı o yüzden tartılmadım. arada kaçamaklarım var mesela bugün pizza falan yedim :KK14: ama pantolonlardan anlıyorum patlayacak gibi olan kotum 3-4 günde normal boyutlarına geldi:21::21: yani işe yarıyor bence tartılınca kesin sonucu yazarım
Diyet hali nasıl sende var mı

merhaba,

karabugday detoksu yapıyorum, bugün 2. günüm henüz kilomda ciddi bir değişiklik yok, sabahları bir kase (3-4 kasık ) demlenmiş karabugdayı kefir ile karıstırıp yiyorum. oglen isyerime kapalı kapta getirip oglen de aynı karısımı yiyorum aksam da saat 19:00 gibi evde olabiliyorum yine bu karısımı yiyorum. bugün yesil cay da icmeye basladım, elma sirkesi aksamları icebiliyorum yarım cay b. suyla karıstırıp 61 kiloyum 4 yasında bebegim var 55 ile hamile kaldım ama 60 kiloda takıldım 4 yıldır 1 yukarı 1 asagı gidip geliyorum bakalım bu kez vermeye kararlıyım kiloları yalnızca 5-6 kilo gitsin istiyorum insallah faydalı olur...

aaaa ciddimisin? ben zaten tuz atmıyorum sadece nane ve pul biber ama elma ve tarçınlada yenilebilirmiş Derya Baykal ve ailesi yerken o şekilde yemiş. sence neden yoğurt dışında başka şey ile yenilmez. sen ne zamandır devam ediyorsun, bir gelişme varmı?

Merhaba
bende karabugday aldım, tadı çok kötü ama yiyorum

baharat mevzuuna katılmıyorum kızlar ya, baharatın nasıl bir sinerjisi olabilir ki kg aldırma ya da metazoblizmayı yavaşlatma yönünden?

ben şu an rendelenmiş elma, az tarcın- suda bekletilmiş grecka yiyorum

ayrıca metabolizma hızlandırıcı ve yağ eritici olarak hindistancevizi yağı yiyorum (evde kendim yaptım)

bugun 1. gün...

7 gün sonunda fark olursa yazacagım, benim sorunum şu annem bir pasta tiramisu vs alır gelir eve

veya ertesi gün tmm bir gün bozdum bugun diyeti bozmak yok derim, annem yine reddedemeyeceğim bir yiyecekle

diyetimi sabote eder

yoksa bunlar kg verdiriyor da devam edemiyoruz

evet kimler diyette*??

anlatırım anlatmasınada sen önce araşdır aynan resimdeki karabuğday varmı türkiyede dediyim gibi ben azerbeycanda yaşıyorum eger varsa cevab yaz sana yardımcı olayım çünkü ne yalan söyleyim bende inanmasamda bi deneyim dedim daha bu sabah tartıldım bu gün 5 günümde 4 kilo getmiş inanamadım tekrar tekrar tartıldım belki yanlış diye olurmu dedim yani daha bi kaç gün önce 70 kiloydum şimdi nasıl 66 oldum?amma yalan konuşmayım çok az kaçamaklar yaptım
sevacım nerelerdesiniz? başlığa gelseniz keşke :13:

ay canım benimde 10 kilo vazlalığım var burda blunurmu acaba bayrama kadar kilo vermem lazım
------------------------------------------------------------

bilmiyorum vallahi sen bi araşdır internetden istersin bence vardır ya bu gün 3 günümdeyim 2 kilo getmiş bende bü beni çok mutlu ediyor mutlaka 7 gün yani bir hafta bu diyeti tutucam çünkü deneyenlerin hepsi bi haftada en az 3.4.ve 5 kilo vermişler aslında bu diyeti 2 hafta tutanlar 2 haftada 10 kilo verenler bile olmuş adamına göre deyişmekde kilo getmesi

bikac gun once bu basligi gordum sasirdim karabugdayin bu isede yaradigini bilmiyodum evdede vardi denedim arkadasin hazirladigi gibi hazirladim persembe gunu basladim domatesle yada yogurtla yedim bugun sabah itibariyle 3.700kg verdim ve kesinlikle cok kacamak yaptim sabahlari kahvalti ve aksam yemeklerinde cok yaptim:))))denemek isteyenler denemeliler bence hem tadi guzel hemde cok doyurucu hem cok faydali....tavsiye ederim

Ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum sadece günde 2 öğün yiyorum bünyem dayanmıyor mutlaka çok azda olsa yemek yiyorum akşam 6 gibi.

Haşlarsanız eğer kokusu olmuyor yoğurda karıştırın ve içine dereotu da doğrayın hiç kokusu kalmaz.

Dikkat ederseniz çok kilo verdiriyor.

evet bir haftayı geride bıraktım. Öncelikle bir bardak yerine yarım bardak karabuğdayı geceden bir bardak kaynar suya ısladım sabahları kahvaltıda sarımsaklı yoğurt eşliğinde yedim bunun dışında gün içerisinde bazen biraz yemek çoğunlukla meyve yedim ekmek çok az yedim bu bir hafta süresince çikolata çerez hatta cips bile yedim ama az az.Kasmadım yani.Sonuç olarak yaklaşık iki kilo gitti.bence karabuğday işe yarıyor ben bu kadar kaçamakla ve sadece sabahları yarım su bardağı yememe rağmen iki kilo verdiysem diyete tam uyarak biraz da yürüyüş falan yaparak daha çok verilebilir.

ben geceden ıslatmıyorum, sıcak suyla 30 dk da; soguk suyla 1-2 saatte hazır oluyor

meyve sebze yemeniz iyi olmuş, tek gıda rejiminden cıkıp güzel bir diyete dönmüş

eger sebze meyve ve yogurt yemeseydiniz, bagırsaklarda lif eksikliği yüzünden yapışma, allah korusun hastalık vs olurdu

Merhaba
bende karabugday aldım, tadı çok kötü ama yiyorum

baharat mevzuuna katılmıyorum kızlar ya, baharatın nasıl bir sinerjisi olabilir ki kg aldırma ya da metazoblizmayı yavaşlatma yönünden?

ben şu an rendelenmiş elma, az tarcın- suda bekletilmiş grecka yiyorum

ayrıca metabolizma hızlandırıcı ve yağ eritici olarak hindistancevizi yağı yiyorum (evde kendim yaptım)

bugun 1. gün...

7 gün sonunda fark olursa yazacagım, benim sorunum şu annem bir pasta tiramisu vs alır gelir eve

veya ertesi gün tmm bir gün bozdum bugun diyeti bozmak yok derim, annem yine reddedemeyeceğim bir yiyecekle

diyetimi sabote eder

yoksa bunlar kg verdiriyor da devam edemiyoruz

evet kimler diyette*??

pardon grecka ne acaba:44:

X