Karabuğday İle Zayıflama

seva_10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2011
1.143
33
BEN DE HER KES GİBİ ZAYIFLAMAK İSTİYORUM VE ÇOK ARAŞDIRDIM KIZLAR DAHA İYİ NETİCE BULMAK İÇİN VE SONUNDA BULDUM TÜRKİYEDE RAHATLIKLA BULUNA BİLİRMİ BİLMİYORUM ÇÜNKÜ BEN AZERBEYCANDA YAŞIYORUM VE BURAYA RUSİYADAN GETİRİYORLAR İSTENLEN KADAR KARABUĞDAY VARDIR AMMA KARABUĞDAYIN ZAYIFLAMADA ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM 2 GÜN BUNDAN ÖNCESİNE KADAR İNTERNETDE ARAŞDIRIYORDUM VE BİRDEN RUS DİLİNDE İYİ BİLDİYİM İÇİN RUS SİTELERİNİ DE GEZMEYE ARAŞDIRMAYA KARAR VERDİM VE İNANILMAZ İYİ YORUMLAR GÖRDÜM VE SADECE BİR SİTEYLE DEYİL BELKİ 20- DEN FAZLA SİTEYE GÖZ ATDIM VE HER YERDE İNANILMAZ OLUMLU OLAYLAR GÖRÜNCE ÇOK SEVİNDİM HEMEN -HEMEN HER KES 2 GÜNDE 2 KİLO BAZILARI 4 GÜNDE 2 KİLO VE BAZILARIDA 1 HAFTADA 6 KİLO VERENLER OLMUŞLAR VE BEN DENEMEYE KARAR VERDİM VE SADECE 1 GÜNDE 1 KİLO VERE VİLDİM BU GÜN İKİNCİ GÜNÜMDEYİM LÜTFEN BİRLİKDE DENEYELİM ŞİMDİ SİZE BU DİYETİN NASIL YAPILDIĞINI VE KARABUĞDAYIN NE GİBİ VİTAMİNLERİ OLDUĞUNU YAZIYORUM

Karabuğday Diyeti

BİR BARDAK YANİ EN AZ 200 QR OLSUN YANİ
BİR BARDAK KARABUĞDAYIN ÜSTÜNE TAZE KAYNATILMIŞ 2 BARDAK SICAK SU TÖKÜB AKŞAMDAN SABAHA KADAR BEKLEDİYORSUNUZ VE SABAHDAN BAŞLAYARAK HER ACIKTIĞINIZDA YEYE BİLİRSİNİZ BOŞ YİYEMEZSİNİZ EGER YANINDA Bİ KASE YAĞSIZ YOQURT VE SALATALIK VE YA DOMATES OLA BİLİR AMMA ASLA TUZ ŞEKER OLMAZ BOL-BOL SU YEŞİL ÇAY SERBEST KIZLAR İNANIN DENEYEN HER KES RAZI KALMIŞ HER KESE İYİ ŞANSLAR SORMAK İSTEDİYİNİZİ SORA BİLİRSİNİZ YARDIMCI OLURUM

KARABUĞDAY NEDİR?
$karabuğday.jpg

Karabuğday (Greçka), isminden dolayı tahıllarla birlikte ele alınıp sınıflandırılmasına rağmen Gramineae (Buğdaygiller) familyasına dahil değildir. Üçgen şeklindeki tohumları tüketilen, Rusya, Ukrayna, Kuzey ve Doğu Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Çin gibi ülke ve bölgelerde üretilen bir bitkidir. Polygonaceae (Kuzukulağıgiller) familyasına dahildir.

1.) Karabuğday, vitamin P ihtiva eder. Vitamin P de flavonoid rutin içerir. Rutin' in kandaki kolestrolü azaltıcı etkisi bilinmektedir. Buna ilaveten yüksek kan basıncını önleyici bir etkisi de vardır. Rutin damarlara esneklik ve güç kazandırır. Rutin' in etkisi vitamin C ilavesiyle daha da artırılabilir.

2.) Japon araştırmacılar karabuğdayın çok besleyici bir gıda olduğunu ve vücudu rahatlatıcı bir etkisinin bulunduğu ve iltihaplanmayı, aşırı terlemeyi, burun kanamasını önlediğini belirtmişlerdir.

3.) Karabuğday unu raf ömrünü artması için hafif bir ısıl işleme ihtiyaç duyar.

4.) insan vücudu karabuğday da bulunan proteinin % 74' ünü kullanılabilir. Diğer bazı gıdalarda yüksek proteine sahiptir ancak yüksek oranda da yağ ihtiva ederler. Oysa karabuğday yağ çok azdır ve Glüten de bulunmaz.

5.) Karabuğday mükemmel bir Amino asit kompozisyonuna sahiptir. Lysine çok yüksek oranda bulunur. Bu oran buğday ve beyaz pirinçdekinin iki katı kadardır.

6.) Karabuğday önemli miktarlarda vitamin B1 ve B2 ihtiva eder. Vitamin B1' in sinirlerin çalışmasını kolaylaştırıcı bir etkisi vardır. Vitamin B2 ise yağların işlevlerinde yardımcıdır. Günde 100 gram karabuğday tüketilirse yetişkin bir insanın günlük Vitamin B1 ihtiyacının %40' ı karşılanır.

7.) Karabuğday insan vücudunda istenmeyen kolestrolün azaltılmasında etkilidir. Karabuğdaydaki steroller kan serumunda kolestrol artışını engeller.

8.) Potasyum, magnezyum, fosfor ve demir kara buğday ununda bol miktarda bulunur. Demirde diğer tahıllarda olduğundan daha yüksektir. Bu minareller yüksek tansiyon ve kansızlıkta çok önemli bir role sahiptirler.

9.) Karabuğday karaciğerin çalışmasında kolaylaştıran choline ihtiva eder

10.) Böbreklerin çalışmasında yararlı etkileri tespit edilmiştir.

11.) Karabuğday az miktarda yumurta, tavuk, sebzelerle birlikte tüketilirse ideal, dengeli ve besleyici bir yemek yenilmiş demektir.
Karabuğday düzenli olarak 30 gram tüketilirse kiloyu ve yüksek kan basıncını düşürdüğü tespit edilmiştir. Buna ilaveten düşük kalorilidir ve kan şekerini optimal bir seviyede tutar. çünkü karabuğday oldukça yavaş sindirilir. Yine yemeklerde tüketilmesi uzun sürekli bir tokluk verir..(kaynak:Yar Bakliyat-Karabuday-Kara buday-Kara bugday-Greçka)

Son düzenleme:
ay canım benimde 10 kilo vazlalığım var burda blunurmu acaba bayrama kadar kilo vermem lazım
------------------------------------------------------------

bilmiyorum vallahi sen bi araşdır internetden istersin bence vardır ya bu gün 3 günümdeyim 2 kilo getmiş bende bü beni çok mutlu ediyor mutlaka 7 gün yani bir hafta bu diyeti tutucam çünkü deneyenlerin hepsi bi haftada en az 3.4.ve 5 kilo vermişler aslında bu diyeti 2 hafta tutanlar 2 haftada 10 kilo verenler bile olmuş adamına göre deyişmekde kilo getmesi

Son düzenleme:
ne saçma hiçkimse haftada 3 ,4kilo veremez yağ gitmiyor ki su gidiyor ya da kas kaybı doktorlar tv lerde avaz avaz bagırıyor dikkat edin diye hayal kurmayın karabugday reklamı gibi geldi bana bu bir günde 1 kilo sacmalık..ayda 4 kiloya hadi 5 e inanırım ama bu abartı..

ne saçma hiçkimse haftada 3 ,4kilo veremez yağ gitmiyor ki su gidiyor ya da kas kaybı doktorlar tv lerde avaz avaz bagırıyor dikkat edin diye hayal kurmayın karabugday reklamı gibi geldi bana bu bir günde 1 kilo sacmalık..ayda 4 kiloya hadi 5 e inanırım ama bu abartı..

reklamsa ve abartıysa dediyinn gibi dene ve gör sanki işim ve gücüm yokda reklam yapacağım ben iki cocuğ ve evdar hanımım reklamnan işim yok

canım tam olarak bu diyeti nasıl yaptığını anlatır mısın?

canım tam olarak bu diyeti nasıl yaptığını anlatır mısın?

anlatırım anlatmasınada sen önce araşdır aynan resimdeki karabuğday varmı türkiyede dediyim gibi ben azerbeycanda yaşıyorum eger varsa cevab yaz sana yardımcı olayım çünkü ne yalan söyleyim bende inanmasamda bi deneyim dedim daha bu sabah tartıldım bu gün 5 günümde 4 kilo getmiş inanamadım tekrar tekrar tartıldım belki yanlış diye olurmu dedim yani daha bi kaç gün önce 70 kiloydum şimdi nasıl 66 oldum?amma yalan konuşmayım çok az kaçamaklar yaptım

Son düzenleme:
seva kilo vermeye devam ediyormusun?Kaç kilo verdin ?
Ben aydında oturuyorum her yerde aradım bulamadım kara buğdayı galiba mevsimi değil.

seva kilo vermeye devam ediyormusun?kaç kilo verdin ?
Ben aydında oturuyorum her yerde aradım bulamadım kara buğdayı galiba mevsimi değil.

selam artık bıktım her gün aynı şeyi yemekten 1 hafta sonunda bıraktım benimle başlıyan komşularım 2 hafta sonunda 8.10 arası vermişler ben sadece 4 kilo 500 verdim 1 haftada çünkü kaçamakda yapıyordum ara sıra bide su içemiyordum fazla

kızlar başka uygulayan yok mu ya?netten baktım biraz.birkaç sitede çok faydalı olduğu,zayıflamaya yardımcı olduğu yazılmış ama pek yorum yok.marketlerde bulabilirmiyiz ki?bilen varsa yardımcı olsun lütfennnEn Büyük KK

güncel
seva karabuğdayı hiç pişirmeden sadece sıcak suda mı bekleteceğiz...

bikac gun once bu basligi gordum sasirdim karabugdayin bu isede yaradigini bilmiyodum evdede vardi denedim arkadasin hazirladigi gibi hazirladim persembe gunu basladim domatesle yada yogurtla yedim bugun sabah itibariyle 3.700kg verdim ve kesinlikle cok kacamak yaptim sabahlari kahvalti ve aksam yemeklerinde cok yaptim:))))denemek isteyenler denemeliler bence hem tadi guzel hemde cok doyurucu hem cok faydali....tavsiye ederim

kızlar bu karabugday tansasta mıgroste bulunuyormus ben ggden aldım ,yarın gelıyor bır hafta yapıcm bakalım ıse yarayacak mı ..aranızda yapan var mı

bikac gun once bu basligi gordum sasirdim karabugdayin bu isede yaradigini bilmiyodum evdede vardi denedim arkadasin hazirladigi gibi hazirladim persembe gunu basladim domatesle yada yogurtla yedim bugun sabah itibariyle 3.700kg verdim ve kesinlikle cok kacamak yaptim sabahlari kahvalti ve aksam yemeklerinde cok yaptim:))))denemek isteyenler denemeliler bence hem tadi guzel hemde cok doyurucu hem cok faydali....tavsiye ederim

kızlar bu karabugday tansasta mıgroste bulunuyormus ben ggden aldım ,yarın gelıyor bır hafta yapıcm bakalım ıse yarayacak mı ..aranızda yapan var mı

Arkadaşlar karabuğdaya devam ediyor musunuz, kilo vermeniz ne durumda lütfen bilgi verin:KK16::KK16::KK16:

ben ınternetten almıstım yanlıslkıla ununu gondermısler hala baslayamadım..pazartesı gelcek baslıycm bılgı verrm

cıtkırıldım harıkasın gelısmelerden haberdar et ...

Arkadaşlar geçen hafta burda gördükten sonra aldım karabuğdayı. Üzerine sıcak su ekledim akşamdan sabahta üzerine azcık yoğurt katıp yedim. Tadı gayet hoş gelmişti. Fakat öğlen ve akşam resmen çıkaracaktım yutmakta zorlandım resmen. Tadı o kadar kötü geldi. İlk gün 1,4 kilo falan verdim. İkinci gün yine dayandım. 0,4 gram verdim. Üçüncü gün artık resmen öğürerek yedim ama dayandım. Sonuç 100 gram aldım. Bıraktım ertesi gün tamamını aldım. Bence boşuna denemeyin. ama karabuğday çok besleyiciymiş yemek isteyen olursa.

X