Alkolden kurtaramayacağımı biliyorum.ben ne yapmalıyım.

Çocuklarının geleceği için boşanmalısın sen boşandığın zaman herkesin aklı başına gelecektir. Ailenide onun ailesinide esefle kınıyorum..

eşinizin böyle olmasında en etken şey bence ailesi. Benim babamda alkolik, annem 21 senedir çekiyor. Babam çok temiz kalpli bir adam yardımsever parasını Allah'a şükür yardıma ihtiyacı olan kişilere verir. İnşallah Allah kabul eder bu yardımlarını, onun dışında her gün içer. Günde 12 şişe bira içer.Bazen keyfinden bazen sinirlenince,agresif bir babaya sahibim. 21 senedir annem düzeltemedi, sizin de umudunuzu kırmak istemem ama alkolik kişiler biraz zor dönüyor. Rüyalarında yada hayatlarında başlarına dinen birşey gelmeliki dönsünler ailesine çevresine uyum sağlasınlar başka şekilde düzelmezler sanırım, bizde çok dua ettik çocukluğumdan beri hatırlarım hep dua ederdim, halada ediyorum ama babam düzelmiyor, Demekki Allah'ın bir bildiği var. Aynı şekilde bizim evimizede amcam,halam, kuzenlerim biraz zor gelir bunun sebebi babam. Ayrıca babamda kimsenin evine gitmez bayram ve hastalık olmadığı sürece.Biz alıştık düzelceğinide hiç sanmıyorum babamın..Annemde hep boşanmayı düşündü ama işi beraber yürütüyorlar ortak gibi bişeyler..Boşansalar bile babam nereye gider psikolojik sorunları var artık kendine bakamaz, belki evde biz olmasak başına bişeyler gelebilir...Sizin çocuklarınızı ben şimdiden çok iyi anlıyorum.İleride babalarına karşı kinlenebilirler.Şimdiden korkuyorlar, ben öyle bir ortamda yetiştim ama diğer kardeşlerime karşı babama en bağlısı benim. Umarım eşiniz çocuklarınıza daha bağlı davranır..Hayırlısı olsun hakkınızda

Son düzenleme:
Boşanmalısın...
Bu adam çekilmez!

bence durum çok ciddi. boşanmak falan kolay değil bu şartlarda. allah korusun televizyonlarda boşanma sebepli cinayet haberlerini çok duyar olduk. sakın ha sakın aileni arkana almadan sahipsiz böyle bir işe kalkışma. adamın kafası yerinde değil belli. hele alkol aman aman. neler yaptıracağı belli olmaz. donkişotluğa gerek yok. boşanmalısın katılıyorum ama mutlaka babanı ve abilerini ikna et yanında olsunlar. kocana da yanında olduklarını göstersinler. alkolikler korkaktır da. bu yüzden içerler zaten. alkolün verdiği cesaret için.. telefonla arayıp onlar da onu tehdit etsinler korkutsunlar. tek başına olmaz. ailenin yanına sığınmak zorundasın. davayı açar açmaz da savcılığa suç duyurusunda bulun derhal. öldürme tehditi nedeniyle. allah yardımcın olsun.

Yazdığınız mesajlar için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Ben bu süreçte şifremi- kullanıcı adımı kaybettim daha doğrusu hatırlayamadım ve sizlere yazamadım. Bugün nasıl oldu ise buradan bir şekilde çözdüm.

Yıl 2014 oldu ve ben bu adamdan hala kurtulamadım. 3 aylık bir süreçte çocuklarımı da alarak baba evine geri döndüm. Okullar tatil olduktan sonra 2 günlüğüne yanına alacağını söylediği oğlumu tam 1 ay yanında tuttu. Kaynanam olacak insanla birlikte bir güzel de doldurdu çocuğumu. O 1 ayın sonunda iskelede vapura binip hareket ederken çocuğum ağlama krizine girip kendini yerden yere attı, babamı isterim ondan ayrılmam diye. Vapurdaki bayanlar onu sakinleştirmeye çalıştı. Bir yandan kızım bir yandan da ben ağlıyorduk o esnada.

Bu 3 aylık sürecin sonunda ben nasıl mı eve döndüm? Bir akşam önce beni telefonla arayıp çok hastalandığını, kalbiyle ilgili bir sorun olduğunu, ameliyat olacağını bildirdi. Tabi bunu duyan babam beni ertesi gün gerisin geri eve yolladı. Ben ağlaya ağlaya döndüm. Ama şunu da gördüm ki baba evinde 2 çocukla yaşamak sığıntı olmaktan başka bir şey değildi. Özellikle annemin olumsuz tavırları, evdeki hiç bir şeye beni dahil etmemesi, kendi keyfini düşünmesi, babamın namus bekçiliği gibi durumlar beni çok rahatsız etti. Döndüm ağlayarak ama bir yandan da baba evinde yaşadığım olumsuzlar neticesinde çekeyim ben bu adamı daha iyi dedim kendi kendime.

Çok uzattım.. Özür dileyerek bu arada yaşadıklarımı da kısaca anlatmak isterim. Her gün içmeye devam ediyor, sabahın 3'ünde başlıyor, işe gidene dek içiyor. Akşam gelince de başlıyor yine. Hakaretler devam ediyor, fiziksel şiddet de başladı. Bir akşam polisi aradım hakkında şikayetçi oldum. Darp raporu da var elimde 2 adet. Mahkemeye de çıktık, hakim 3000 TL para cezasına çarptırdı, bu itiraz edince 5 yıl içinde herhangi bir vukuatta diye ekledi hakim bey.

Ailesi bu sonbaharda çözeceklerini belirttikleri halde hiç ilgilenmemeye devam ediyorlar bu arada. Ve şunu da söylemeden geçemeyeceğim annesi bayramdan önceki hafta eve geldi bize ve oğlunun yanında hakaretler etti bana. Neymişş oğlunu ben alkolik yapmışım!! Ciğerime oturdu sözleri...

Bu yaz başında yine çok içtiği bir akşam mutfaktaki cam masanın üstüne düştü, masa paramparça, ben öldü sandım, komşunun kapısını çaldım, onların yardımıyla hastaneye gidildi. Bir akşam yine salonun cam kapısını yumruklayarak kırdı. Ve bunların tek sorumlusunun ben olduğumu iddia etti.

Bu arada şimdilerde babam artık yaşadıklarımın ne kadar zor olduğunu anladı sonunda ve arkamda olduğunu bildirdi bana. Tek derdim çocuklarım. Onlar da büyüdü (8 ve 9 yaşında) ve babalarının onlara yaşattığı sıkıntıları yaşıyorlar maalesef. Hatta ayrıl bu adamdan diyorlar. Tamam artık ben bir karar verdim. Boşanacağım Allah'ın izniyle ama size sorum şu: ben bu adamdan ayrıldığım takdirde bu evde düzenimi bozmadan çocuklarımla nasıl yaşayabilirim. Ev, evlendikten sonra alındı, tapu onun üzerinde. Tek istediğim çocuklarımla burada yaşamak ve çocukların masraflarını onun karşılaması. Diğer masrafları ben çalışıp öderim. Şu an eski iş yerim yine var ama kapalı. Belki dışarıda bir iş bulmaya çalışırım ya da iş yerimi açarım yeniden ne kadar kazancı az olsa da. Ayrıca iş yerim ve ev birbirine çok yakın. O açıdan da buradan gitmesi gereken o aslında. Ama nasıl?

Devlette çalışıyor, başıboş anlayacağınız. Zaman zaman üst kuruma gizli telefon edip üstü kapalı şikayet etmek istedim ama zararı bana dokunur diye de düşünmeden edemedim. Evet çocuklar çok etkileniyor. kızım anaokulunda öğretmenine geçen gün bizim kavga ettiğimizi söylemiş. yakında çağırıp benimle konusma ihtiyacı olacağına eminim. oğlumsa babasının bana sık sık söylediği bir cümle var Allah belanı versin diyor. Çocuğun ağzında sürekli. Kimbilir okulda arkadasına demiş midir.

Adamın durumu oldukça iyi. Maaşı devlet kanalı ile oldugu için belgelendirmek daha kolay sanırım. Bu konuda detaylı bir bilgim yok.
Boşanmada çocuklardan biri ona verilirse ne yaparım. Çocugu onlara teslim edip topluma sorunlu bir birey yetiştirmelerini engellemem lazım. Dedim ya ailesi de normal değil. 18yaşında yeğeni yatağı ıslatıyor zaman zaman. Düşünün işte.
Tehdit mi? Olmaz mı. hem de nasıl. en son şöyle bir anlaşmaya gidelim demiştim. Senden 5kuruş para istemiyorum yalnız bir şartım var çocuklar bende kalacak. dedim demez olaydım. o zaman köy evindeydik evdeki içi boş tüfeği bana doğrulttu. çocuklar yanımda yatıyordu. uyanmadılar yada uyandılarda sesleri çıkmadı.

Sizce gerekirse bu adamdan kurtulmak için çocuklarımı ona vermeye razı geleyim mi. Biliyorum ki yaşlı kayınvalide onlara bakamaz bu desen içkiden başını kaldıramaz ve çocuklar bana geri gelir. Böyle bir blöf yapsam mı. Babamı karşıma alacağım buna cesaretim yok. tek başıma hareket etmem için maddi anlamda rahat olmam lazım.
Allah yardımcınız olsun.
Alkolik olduğunu , tedaviye yanasmadığını vs belirtseniz avukatinıza yinede çocukların velayetini alabilirmi? Avukat arkadaşlar cevaplasa keşke bu soruyu.
Çok üzüldüm durumunuza, çocuklarınıza ayrica üzüldüm, dilerim en az hasarla bir çıkış yolu bulursunuz bu durumun içinden.

Allah yardımcınız olsun.
Alkolik olduğunu , tedaviye yanasmadığını vs belirtseniz avukatinıza yinede çocukların velayetini alabilirmi? Avukat arkadaşlar cevaplasa keşke bu soruyu.
Çok üzüldüm durumunuza, çocuklarınıza ayrica üzüldüm, dilerim en az hasarla bir çıkış yolu bulursunuz bu durumun içinden.

Teşekkür ederim cevabınız için, amin inşallah.. Çocuklarıma ben de o kadar ama o kadar çok üzülüyorum ki.. Psikolojim bitik vaziyette. Dışım gülüyor ama içim kan ağlıyor.. Keyifsizim, hiç bir şey yapmak istemiyorum, sevdiğim şeylere karşı olan heyecanımı yitirdim uzun zamandır.. O alkolik evet tedaviye yanaşmıyor, ama benim de doğru dürüst bir işim yok. Var ama bir sürü vergi borcum var. :KK43:( Avukat arkadaşlar varsa yazabilirler mi. Çok zor durumdayım. Ne yapmalıyım?

Alkolik bir babaya velayet vermez kimse. İçiniz rahat olsun.

Daha önce hastahaneye götürmüşsünüz, o gün yapılan testlerde alkol aldığı belli. Komşularınız görmüş, babanız, aileniz biliyor. Dayak olayı da yaşamışsınız. Hemen dava açın, elinizdeki belgelerle evden uzaklaştırma talep edebilirsiniz. Bu davada haklı sizsiniz ve eliniz çok güçlü. Umarım bir an önce kurtulursunuz.

Maddi ve manevi tazminat, ayrıca hem çocuklarınız hem kendiniz için nafaka talep edin. Detaylı ve net bilgiler içinde vakit kaybetmeden iyi bir avukatla görüşün.

sarhoş kafayla bi halt edemez ağzını burnunu kır patlat tencere tavayla şrfszn... bir daha mı yaptı bir daha yap.. tehdit et, dişe diş kana kan valla. canımı alacak değil ya anladığı dille anlatırım ben olsam. çok sinirlendim pislik herif. seni sindirmesine izin verme. rezil..

Devlette çalışıyor, başıboş anlayacağınız. Zaman zaman üst kuruma gizli telefon edip üstü kapalı şikayet etmek istedim ama zararı bana dokunur diye de düşünmeden edemedim. Evet çocuklar çok etkileniyor. kızım anaokulunda öğretmenine geçen gün bizim kavga ettiğimizi söylemiş. yakında çağırıp benimle konusma ihtiyacı olacağına eminim. oğlumsa babasının bana sık sık söylediği bir cümle var Allah belanı versin diyor. Çocuğun ağzında sürekli. Kimbilir okulda arkadasına demiş midir.

Adamın durumu oldukça iyi. Maaşı devlet kanalı ile oldugu için belgelendirmek daha kolay sanırım. Bu konuda detaylı bir bilgim yok.
Boşanmada çocuklardan biri ona verilirse ne yaparım. Çocugu onlara teslim edip topluma sorunlu bir birey yetiştirmelerini engellemem lazım. Dedim ya ailesi de normal değil. 18yaşında yeğeni yatağı ıslatıyor zaman zaman. Düşünün işte.
Tehdit mi? Olmaz mı. hem de nasıl. en son şöyle bir anlaşmaya gidelim demiştim. Senden 5kuruş para istemiyorum yalnız bir şartım var çocuklar bende kalacak. dedim demez olaydım. o zaman köy evindeydik evdeki içi boş tüfeği bana doğrulttu. çocuklar yanımda yatıyordu. uyanmadılar yada uyandılarda sesleri çıkmadı.

Sizce gerekirse bu adamdan kurtulmak için çocuklarımı ona vermeye razı geleyim mi. Biliyorum ki yaşlı kayınvalide onlara bakamaz bu desen içkiden başını kaldıramaz ve çocuklar bana geri gelir. Böyle bir blöf yapsam mı. Babamı karşıma alacağım buna cesaretim yok. tek başıma hareket etmem için maddi anlamda rahat olmam lazım.
alkolik bir babaya çocuk filan vermezler canım ya.ispatlandığı takdirde şansı olmayacaktır.
zaten bi de küçükler.
valla ne yap et yol yakınken kurtul.
alkolden kurtulmak kolay değil.uzun seneler mücadele lazım.
yazık olacak çocuklarına.
baban da gaddarmış kusura bakma da.
başına kalcaksın diye mi korkuyor.
ailen destek olsaydı daha kolay olurdu elbet.
sen geçim sağlayacak kadar kazanıyormusun?nafaka da alırsan geçinemezmisin?
Annen çocuklara baksa biraz.ne bileyim bişekilde çıkış yolu bulman lazım.
Allah yardımcın olsun canım.

Alkolik bir babaya velayet vermez kimse. İçiniz rahat olsun.

Daha önce hastahaneye götürmüşsünüz, o gün yapılan testlerde alkol aldığı belli. Komşularınız görmüş, babanız, aileniz biliyor. Dayak olayı da yaşamışsınız. Hemen dava açın, elinizdeki belgelerle evden uzaklaştırma talep edebilirsiniz. Bu davada haklı sizsiniz ve eliniz çok güçlü. Umarım bir an önce kurtulursunuz.

Maddi ve manevi tazminat, ayrıca hem çocuklarınız hem kendiniz için nafaka talep edin. Detaylı ve net bilgiler içinde vakit kaybetmeden iyi bir avukatla görüşün.

Umarım :KK43: Evet bir avukatla görüşmek kanunlar açısından iyi olacaktır.. Teşekkürler.

yazık günah ,kendinizi geçtim,o masum çocukları 9 yıldır o adamla nasıl aynı evde büyütürsünüz..
yok ailem kabul etmedi,yok maddi durum..
afedersiniz de sıçarım parasına..ya o çocukların mutluluğu nerde?? büyürkenki huzuru mutluluğu nerede? şimdi geri getirebielcek misiniz o günlerini? ömürleri boyunca yaşayacakları sorunları çözebilecek misiniz,affettirebilecek misiniz kendinizi?
okudum diyorsunuz,işim var diyorsunuz bir de..yazmışsınız 3 sene önce..aynen de yaşamaya devam etmişsiniz..
şimdi alın adamın arabasını,evini parsaını neye yarar?? vapurda ortalığı yıkan çocuğunuzu düzeltebilecek mi bunlar?mutlu edecek mi?

sarhoş kafayla bi halt edemez ağzını burnunu kır patlat tencere tavayla şrfszn... bir daha mı yaptı bir daha yap.. tehdit et, dişe diş kana kan valla. canımı alacak değil ya anladığı dille anlatırım ben olsam. çok sinirlendim pislik herif. seni sindirmesine izin verme. rezil..

Zaman zaman kendimi korumak adına o bana vururken ben onu ittim. Hatta bir seferinde üzerindeki atlet yırtıldı. Bunu başta annesine sonra babasına ve benim aileme duyurdu. Yine suçlu ben oldum. Kolundaki çizik için ise benim yaptığımı iddia ederek iş arkadaşlarına bile anlatmış. Benim başıma ciddi bir bela almadan önce ayrılmam- ayrılabilmem daha iyi olur sanırım. Güzel yazmışsın sindirmesine izin verme diye ama nasıl anlatayım yaşadıklarımı bir Allah bilir bir de ben!

çocuklar küçük olugu içi babaya verilmez zaten.2 şahitlede içkici oldugunu kanıtlarsan herşey senden yana olur.benim ilk eşimde her gün içerdi küfürler hakaretler evdeki eşyaları kırmalar ne ararsan vardı boşansım kurtuldum vallaha.

bugunler geri gelmiyor.

alkolik bir babaya çocuk filan vermezler canım ya.ispatlandığı takdirde şansı olmayacaktır.
zaten bi de küçükler.
valla ne yap et yol yakınken kurtul.
alkolden kurtulmak kolay değil.uzun seneler mücadele lazım.
yazık olacak çocuklarına.
baban da gaddarmış kusura bakma da.
başına kalcaksın diye mi korkuyor.
ailen destek olsaydı daha kolay olurdu elbet.
sen geçim sağlayacak kadar kazanıyormusun?nafaka da alırsan geçinemezmisin?
Annen çocuklara baksa biraz.ne bileyim bişekilde çıkış yolu bulman lazım.
Allah yardımcın olsun canım.

Sağol cnm. Annem çocuklara bakmaz. Zaten ben onları yalnız büyüttüm bu zamana kadar. O rahat biridir, hiç bir desteğini görmedim şimdiye kadar. Biraz birikmişim var çekip gideyim istediğim yerden bir ev tutayım kimseye bakmadan diye de düşünüyorum. Sonrası Allah Kerim.. Bir çıkış yolu bulmam lazım kesinlikle..

Zaman zaman kendimi korumak adına o bana vururken ben onu ittim. Hatta bir seferinde üzerindeki atlet yırtıldı. Bunu başta annesine sonra babasına ve benim aileme duyurdu. Yine suçlu ben oldum. Kolundaki çizik için ise benim yaptığımı iddia ederek iş arkadaşlarına bile anlatmış. Benim başıma ciddi bir bela almadan önce ayrılmam- ayrılabilmem daha iyi olur sanırım. Güzel yazmışsın sindirmesine izin verme diye ama nasıl anlatayım yaşadıklarımı bir Allah bilir bir de ben!

gitsin istediğine anlatsın, kendini korumak için yaptın, 'o da bana saldırdı' dersin.. canını yakarsa darp raporu alıp mahkemeye bile sunabilirsin.. sana mı inanacaklar o ayyaşa mı? bu herifi sürüm süründürmeden iyi bir nafaka almadan yakasını bırakma, onun sana bela olduğu gibi sen de ona bela ol. inan ki zor değil. evlatlarından başka kimse korumayacak seni ilerde anne baba zaten boş..

yazık günah ,kendinizi geçtim,o masum çocukları 9 yıldır o adamla nasıl aynı evde büyütürsünüz..
yok ailem kabul etmedi,yok maddi durum..
afedersiniz de sıçarım parasına..ya o çocukların mutluluğu nerde?? büyürkenki huzuru mutluluğu nerede? şimdi geri getirebielcek misiniz o günlerini? ömürleri boyunca yaşayacakları sorunları çözebilecek misiniz,affettirebilecek misiniz kendinizi?
okudum diyorsunuz,işim var diyorsunuz bir de..yazmışsınız 3 sene önce..aynen de yaşamaya devam etmişsiniz..
şimdi alın adamın arabasını,evini parsaını neye yarar?? vapurda ortalığı yıkan çocuğunuzu düzeltebilecek mi bunlar?mutlu edecek mi?

Yazdıklarını okurken gözyaşlarımı tutamadım inan... Hatta kendimi bencillikle suçladım diyebilirim. Hep etrafın dediklerine baktım. Aman çocuklar perişan olur, aman çocuklarını düşün, onlar için biraz daha bekle diye.. Aslında ben en büyük hatayı evlendikten sonra aldığım ayrılık kararını uygulamamakta görüyorum. Ama iş işten geçti gitti bile. Şimdi önüme bakmalıyım ve çok ama çok haklısın ki çocuklarımın psikolojisini bir an önce düzeltmeliyim. Her ne kadar ayrılık sonrası babasının ve babaannesinin dolduruşlarına gelecek olsalar bile...

Yazdıklarını okurken gözyaşlarımı tutamadım inan... Hatta kendimi bencillikle suçladım diyebilirim. Hep etrafın dediklerine baktım. Aman çocuklar perişan olur, aman çocuklarını düşün, onlar için biraz daha bekle diye.. Aslında ben en büyük hatayı evlendikten sonra aldığım ayrılık kararını uygulamamakta görüyorum. Ama iş işten geçti gitti bile. Şimdi önüme bakmalıyım ve çok ama çok haklısın ki çocuklarımın psikolojisini bir an önce düzeltmeliyim. Her ne kadar ayrılık sonrası babasının ve babaannesinin dolduruşlarına gelecek olsalar bile...
çocuklarınız boşanınca değil,tam tersi boşanmadığınız için perişan olmuşlar asıl..kusura bakmayın ben gerçekçi biriyim..çocuklar sözkonusu olunca biraz acımasız oluyorum..evet yalan yok bencil davranmışsınız..evet insan tek başına çocuk büyütmeye korkabilir,anlıyorum bunu..ama sizinki az değil ki 10 yıl.üstelik alkol sorunu,şiddet her halt var..çocuklar ne hale gelmişler..
evet artık önünüze bakın...dolduruşa gelemelerine izin vermeyşn o zaman..artık herşeyi anlayacak yaştalar.onlara babalarının alkol sorununu anlatın..açık olun..kimsenin dolduruşuna gelmezler..onlara bundan sonrası için huzrulu bir hayat kurun,bir mutlu yuva kurun..kimseye ihtiyacınız yok sizin..

Ben sizi suclu buldum hem de bastan asagi.

Haydi evlilik hata olabilir, her insan hata yapar.

Mesela 2.cocuk mevzunda kurtaj yaptirmak istedim, babam karsi cikti demissiniz. babaniza niye soylediniz ki, hayat sizin, bebek sizin, karar sizin, abbaniz dis kapinin mandali. Ne isterseniz onu yapacaksiniz, 10 yasinda cocuk musunuz babanizdan destek/onay bekliyorsunuz?

Yaptiginiz hata kararlarinizi kendiniz vermemek/verememek.

Koskocaman, 2 cocuklu yetiskin bir kadinsiniz, aileniz yaninizda olsa ne olmasa ne. Manevi destege neden ihtiyac duyuyorsunuz, siz guclu olmali ve cocuklariniza sahip cikmalisiniz. Aile destegi vs bunlar hikaye, paraniz var mi, iyi kotu gecinecek isiniz var mi, bosanirsaniz gecinebilecek misiniz, asil mevzu bu. Yani para ve gecim. Eger gecinecekseniz, 1 dakika daha durmayin bosanin gitsin, birakin elalem ne derse desin, kimin size alkolik kocayla hayat tuket demeye hakki var?

X