Evde ağda nasıl yapılır?

cananh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
3
0
46
arkadaslar evde anam babam usulu agda nasıl hazırlanıyor bılgınız var mı. k.k.y 2. kez kullanıcam evde agdayı evde hazırlamak ıstıyorum.

bende yaaa... dün bi yapim dedim yapmaz olaydım taş gibi oldu mübarekbenneyaptımkiallah rızası için bi tarifini verinde bendn yapim artık kendi ağdamı:dance:

bir su bardağı su,bir su bardağı şeker indirmeden önce birkaç damla limon suyu
bunları kaynatıyorsunuz aradabir kaşıkla kaldırıp kıvamına bakıyorsunuz hatta mermer fayans gibi birşeye bir parça koyup soğumasını bekleyerek de kıvamına bakabilirsiniz

ya bende hiç beceremiyorum bu agda olayını ne yapacam bimliyom

ugraştıgınıza degmez çamsakızı aynı zaten tavsiye ederim çok kullanışlı fiyat olarakta ekonomik.

onun yaptigi yumusacik macun gibi olurdu benimki seker gibi bacama yapistirmaddazn donuyo o icinede tukuruyo aceba ondanmi :KK1:

arkadaslar evde anam babam usulu agda nasıl hazırlanıyor bılgınız var mı. k.k.y 2. kez kullanıcam evde agdayı evde hazırlamak ıstıyorum.

benim annem hazırlıyo 1 su bardağı şeker 1 su bardağı şeker 4-5 yemek kaşığı ekşi koyup kaynatıyosun sonra suğuk bi mermere döküp katı olmasını bekliyosun

1 su bardağına yakın şeker hazır limon suyu 1 yemek kaşığına yakın ve üzerini ıslatacak kadar su koyun,
kısık ateşte kaynatmaya başlayın baloncuklar olunca bir kenarından kızarmaya başlayınca kızarıklık
ortaya gelmeden kapatın
mermer tezgaha su dökün üzerine ağdayı dökün,az bekleyin yavaş yavaş kenarlardan kaldırarak elinize almaya çalışın,arada tükürün
elinizle uzatıp toplayın karıştırın,ay nasıl anlatıcam şaşırdım.
hazır limon suyu ile daha kolay tutuyor.
hatta limon suyu olmayınca 1 tane asprin koyup yaparlardı.

X