panik atak ile hamilelik

Hayır doktora danışamadım çünkü her seferinde ailecek doktordaydık :) Bende özelimi bilmelerini çok fazla istemiyorum doğrusu. Sen de hamilesin günüm05?

ben mehtap
bu ay sonu belli olacak benim hamileliğim inşallah :)
bende iki ay önce panik atakla ilgili kullandığım ilacı bıraktım. ama çok koruyorum valla hamilelikte geri gelmesinden
benimde ilk aklıma pasiflora gelmişti hamile iken kullanabilirmiyim diye yanlız gidersen doktora sor benim yerimede:)

slm arkadaşlar.şimdi formlara göz gezdirirken baktım.2 aylık hamileyken bende yazmışım buraya hastalığımla ilgili.ama çok şükür az ataklarla sorunsuz bi hamilelik geçirdim.şuanda 3 aylık kızım var.allah yardımcı oluyo emin olun

Selam arkadaşlar
5 hafta 1 günlük hamileyim ve yaklaşık 10 yıldır panik atak bile boğuşuyorum. İlaç olarak Anafranil içtiğimden dolayı problem yoktu, şimdi gebelik oluştuğu için kullanamıyorum. Pasiflora bitkisel bir şurup kullansam zararı olur mu diye düşünüyorum. Çarpıntılarım şimdiden var, ne yapacağımı bilemez oldum, Allah hepimizi panik ataktan bir an önce kurtarsın inşallah.

amin cnm amin.bende hamileliten önce anafranil 75 mg kullanıyodum.ve yıllarcada kullandım.hamile kalana kadar.çük şükür hamilelikte çok büyük sorun yaşaamadım.buaralar yine başladı gibi.ama bebeğimi emzirdiğim için kullanamıyorum.allah yardımcımız olsun hepimizin.geçen hafta psikiyatriye gittim.bana sadece pasiflora kullanabilirsin dedi.ama içmeye yinede cesaretim yok

berrin merhaba
kızın çok tatlı maşallah allah uzun ömürler versin sen doğum yapıp kurtulmuşsun
ataksız hamilelik darısı başımıza inşallah :)

pasiflora tamamen bitkisel arkadaşlar kullanabilirsiniz valla ben daha önce uyku problemim için içiyodum şişeyi diksem yine fayda etmiyodu ama ozaman panik atagım yoktu panik atkata işe yararmı bilmemm bende terapiye gitcem bakalım tedavinin başındayım ama doktorumla konuşcam çocuk meselesini çok iilet bi şee bu panik atak insanı canından bezdiriyo bakalım doktorum baş etmenin yolların göstercem dedi ama hayırlısı pasiflorayı rahatlıkla içebilirsiniz

selam aranıza yeni katılmanında bi heyecanı var içimde... yaklaşık 2.5 yıl önce panik atak teşhisi konuldu ve tedavi gördüm inanılmaz rahatlamıştım ki yakın zamanda annemi kaybedene kadar,şuan tekrar eski ataklar oluşmaya başladı ama kendim yenebilirim düşüncesi içerisindeyim.aynı zaman da bebek istiyorum.korkum hamilelikte ataklar beni sıkıştırırsa ilaçta kullanamamam.bu konuda bana bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.

bende b,lg, ,steds,mm bu konudaa ama yardım edebilecek arkadaş yok galibaa

senağlamaBize yardım edebilecek arkadaşlarr yokmuu..:çok üzgünüm:

Arkadaşlar ben de panik atak hastasıydım 6 ay ilaç kullandım tamamen geçmişti. Ama son zamanlarda kendi başıma dışarda beklerken falan sıkıntı geliyor saçma sapan. Gecen hafta hamile olduğumu öğrendim. ınşallah bir sorun çıkmaz benim sadece sıkıntı geliyor.

merhabalar bende 3senedir panik atakım ve 2aylık hamileyim benim korkum bebeğime bişey olması banada doktorum ilacı bıraktırdı ve halsizlik var ve çok zor günler geçiriyorum benim de çok benim gibi olan varsa ve yaşadıklarını benimle paylaşırsa sevinirim :nazar:

vallahi ben 16 yıldır panik atak hastasıyım ne geçtiği var ne geçeceği ama kimn umrunda yeterki sağlıklı br evladım olsun herşeyin üstesinden gelirim hamilemiyim hayır değilim ama kalana kadar panikteyim hamile kalırsam panik yerini tatlı bir heyecana bırakacak sanırım....:umursamaz:

ben de 21+5 haftalık hamileyim.panik ataktan dolayı 1 ay önce pasiflora kullanmaya başladım.

dün gece bir atak geçirdim ve şimdi çok korkuyorum bebeğime bir şey oldu mu diye daha 8 haftalık hamileyim dün geceki ataktan sonra hamilelikle ilgili sıkıntılarım biraz azaldı ve ben bebeğime bir şey olmasından açıkçası kalbinin durmasından çok korkuyorum of panik atak of

4 yıldır panik atak hasyasıyım ve 3,5 aylık hamileyim. 6 ay önce hamile olduğumu bilmeden ilaç kullanmıştım ve o bebeğim hamile olduğumu öğrendikten sona ilacı bıraktım ama ne çare 1 hafta sonra düştü.şimdi tekrar hamilleyim ve önceki düşüğümden beri ilaç kullanmıyorum hamileliğimde bi sorun yok. 7 aydır hiç ilaç kullanmadım beni ara sıra ykluyor bu aralar ama ben zaten ilacı bıraktıktan her 3 ayda bi yokluyacağını bildiğimden katlanmaya çalışıyorum yoksa zor.ama hamilelikten olduğunu sanmıyorum ilacı bıraktığımızdan.zorlu dönemi atlatan her pa hastası hamilelikte sorun yaşamaz bence.

panik ataklıları gebelik forumunda da buldum ya sonunda... ben bu aralar çok yoğun yaşıyorum.. bugün bütün öğleden sonra tekrar tekrar panik atakla ilgili internet'i taradım.. aslında bildiğim şeyleri yeniden gözden geçirdim.. ne bayılacağım, ne kontrolümü kaybedeceğim ne de öleceğim panik atak yüzünden.. değil mi? herşey düşünceden doğar! bunu tekrar edip duruyorum kendime. Nefes egzersizlerini ve gevşeme egzersizlerini uyguluyorum.. umarım doktorumla görüşene kadar bi atak daha yaşamam.. çünkü o zaman herşey sil baştan oluyor :KK43:

arkadaslar aslinda yasadiğimiz sıkıntılar birden ilacı kestiğimiz icin de oluyor, yani tedavi sürecimiz aslında devam ederken. ilaç bırakmanın sıkıntıları var, artı hormanal değisiklikler var ve bir de annelik heyecani eklenince panik atağimizi tetikliyorz sanirim. hep en iyisini düsünmeye çalısmak, olumsuz düsünceleri gondermek lazim.

daha once soran arkadaslar, benim dr.um pasiflora kullanabileceğimi soyledi, günde 2 olçü kadar.

ya.. benim ataklarım geçmedi çok sık aralıklarla geliyor ve psikolojim de bayağı kötü oldu, sürekli başım ağrıyor, hep ağlamak istiyorum.. doktorum ilaca başlattı beni fulsac kullanıyorum, pasifloradan bahsetmedi hiç. haftaya kontrolüm var, bir yandan da terapiye başlıcaz.. ilacı 11 gün kullanmış olacağım.. çok kararsızım bıraksam mı daha kötü mü olurum.. bebeğime zararı olmasından çok korkuyorum.. doktorumla tekrar konuşucam, bakalım neye karar vericez en son..

X