panik atak ile hamilelik

E

elasena

Ziyaretçi
slm arkadaslar,
benim panik atak sorunum var hamilelikte bir sorun olurmu?

ah canımmmmmmmm.sen de bendensın desene kaç haftalık hamılesın?

ben daha hamile degilim canim ama düsünüyorum
onun icinde cok korkuyorum

hiç korkama canım,kendını asla o şekılde odaklama,rahat ol ve eger hamıle kalmayı çok ıstıyorsan sana terapı gıbı gelır.ben zaman zaman sıkıntılı gunler geçırıyorum,hatta bazı arkadaşlar 9 ayı kabus gıbı geçırmışler ama dr.unla(psıkıyatr)ırtıbatta ol ve ılaç kullanıyorsan dr.una danış.sevgıler.

...............................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.Bende çok çektim başına gelmeyen bilemez bu illet hastalığı...6 ay terapi ve ilaç tedavisi gördüm.Çocuk sahibi olmak istediğimi söylediğimde çok iyi olur dedi doktorum,kendine bir meşgale bulursun dedi.İlk 3 ay ilaç önermiyorlar ama çok zorlanılırsan hamilelikte kullanılan ilaçlar var.
Ben şu anda 3,5 aylık hamileyim.1-2 defa biraz zorlandım ama düşündüğümden daha iyiyim.Sende dr.kontrolünde ol ,Allaha sığın,korkma herşey yolunda gider.....

slm arkadaşlar bende yaklaşık 4 yıldır panik atak hastasıyım ve şuanda 2 aylık hamileyim.ve çok korkuyorum bu illetin gelmesinden:KK43:birbirimize dua edelim olurmu

ben altı dört yıldır uğraşıyorum ve hala düzelmedi ilaçlarımı düzgün alırsam problem yokk.ama şimdi üç aylık hamileyim ilk öğrendiğimde hemen ilacı kestim ve bi gece nöbet geldiiiii. ölüyordum sanki yine hemen hastaneye gittik ve durumdan bahsettik dr ilaca devam edebilirsin dedi ertesi gün psikiyatristimi aradım hayır dedi.....ya ne yapıcam bilmiyorummm bana yardım edinnnnn......

canım yaa bence psikolojik yardım al ve bebeğini kollarına alacağın gunu düşün.sonuçta defalarca bile bu panik atak nobetleri gelse insana biliyoruzki öldürmüyo herşeyden önce bunu düşün ltfn.panik atak olupta ölen yok açıkçası.bebeğini düşün onun için eşin için daha çok bağlan hayata.insanın kendine ettiğini başkası etmezmiş.korksun senden bu hastalık sen ondan korkmaaa

bende 2 yıldır bu rahatsızlığı yaşıyorum ama çok şükür hamilelikte geçti denilecek kadar azaldı,çok zor bir durum dr çok ilaç verdi ama kullanmadın birazda olsa atlatmayı Allah ın izniyle başardım,banada citol diye bir ilaç verdi dr, hamile kalın inşallah tavsiye ediyorum benimkide basit değildi çok ağır zor krizler geçiriyordum kaç kez acillik oldum Allah korusun hiçbir hastalığa benzemiyor.

Canim cok gecmis olsun.Ben bu illete yaklasik 6 ay once yakalandim.Ve tedaviye basladim.Doktorum citoles adinda bir ilac verdi.Ilk zamanlar cok zorluk cektim yasamak istemiyordum artik nasil gecicek omrum bu sekilde diye.Hic iyilesicegime inanmiyordum.Hayattan resmen kopmustum.Doktorum bana 6 ay kullanicaksin dedi.Zamanla ictikce sukurler olsunki krizlerimin sayisi ve siddetide azalmaya basladi.Ve sonra esim cocuk icin israr etmeye baslayinca doktorumla gorustum.Cunku hala icmem gereken sure dolmamisti 4 ay ictim ve 2 ay daha icmem gerekiyordu.Hatta tam duzelme olmazsa dahada cikicakti icecegim zamanin sayisi.Doktoruma danistim ve bana hamilelikte icemezsin dedi ve ben korkmaya basladim ilaci birgun bile icmesem hemen geliyordu sikintilarim.Hem cocuk hasretiyle yaniyor hemde cok korkuyordum nasil ilaci birakirim nasil hamilelik geciririm diye.Ve sonra bir gece karar verdim.Gokyuzune baktim ve Rabbime senden baska kimsem yok sahibim yok sana guvendim geldim gurbet ellere simdide Ey Rabbim sana siginarak guvenerek cocuk sahibi olmak istiyorum dedim ve o an tamam dedim cocuk yapabilirim cunku o an Rabbimi yanimda hissettim ve o cesaretle cocuk yaptik.Ve hamile oldugumu ogrendigim gun ilaci biraktim.Benim ve senin gibiler bilir bu ilaclar aniden birakilirsa eskisinden bile daha beter olunur.Ve canim inanirmisin ilaci birakali 1 aydan fazla oldu hala bir kere bile sikinti gelmedi.Hatta canim eskisinden bile cok iyi oldum.Suan hayata simsiki sarilmis baglanmis durumdayim.Hersey Rabbimin sayesinde ona sigindim ve guvendim hem bebis sahibi oldum hemde o illetten ilacsiz kurtuldum.Bence bu ilacin tek caresi Allaha teslimiyet.Suan hayat doluyum ve cok mutluyum.Yaradanima sukurler olsun...Herkesi kurtarsin bu illetten.Aminn
merhaba
ben siteye yeni kayıt oldum panik atakla ilgili yazışmalarınızı okudum bende o illetten muzdaribim.
siz hamileyken geçtiğini söylemişsiniz gerçekten hiç atak gelmedimi
bende bebek sahibi olmak istiyorum

slmmm.ilacı bırakmam gerek bu ay korunmadık.ilaçsız yaşayabilecekmiyim.kurtulmak istiyorum bu illetten. bebek istiyorum .bana dua edin.teşekkürler

gurbet
hamilemisin nasıl gidiyor ilacı bıraktınmı varmı bir sorun?

Bende 2. bebeğimi istiyorum Rabbimin izniyle
Ama cesaret edemiyorum :KK43:

Selam arkadaşlar
5 hafta 1 günlük hamileyim ve yaklaşık 10 yıldır panik atak bile boğuşuyorum. İlaç olarak Anafranil içtiğimden dolayı problem yoktu, şimdi gebelik oluştuğu için kullanamıyorum. Pasiflora bitkisel bir şurup kullansam zararı olur mu diye düşünüyorum. Çarpıntılarım şimdiden var, ne yapacağımı bilemez oldum, Allah hepimizi panik ataktan bir an önce kurtarsın inşallah.

slm arkadaşlarr
bende uznu süredir sıkıntılarr yaşıyorumm daha öncede üdşük yaptımm tamm yenden toparlandımm bebek çalışmalrı yapıcaktımkii bir çarpıntı bir sıkntı gögsümde gitmek bilmeyen acillik oldumm snunda piskiyatriye gittim
bir haftadır ilaç kulanıoyrum ama benn ilaç yerine terapı istedimm ama şimdilik kulanıyorumm lustural verdi onu uzn suree kulanmam gerekiyomuşş bide zanax zanaksın gece çeyrek içiyorum bir ayy kullancam tambebek yapayımdderkenn 8 ayy dahamı bekliycem lusturalı 8 ay iççicen dedi bende bebek istedigimi söyledim terapi önerdi bkalım gidicemm bir hafta içinde nası geçicek biri bitio biri başlıyo rabbim beteriden korusun hepimizi

Günüm05 merhaba,
Pasiflora kullanmaya cesaret edemiyorum , gebelikte pasiflora kullanımı ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

X