Kahverengi akıntı

Hematit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
73
0
Merhaba, bunu buraya sormam doğru mu bilmiyorum ama günlerdir arıyorum hiç bir yerde bir cevap bulamadım. Adet kanamam bittiğinde bir kaç gün kahverengi akıntı geliyor. ama bi gün geliyor bi gün gelmiyor. tam abdest alıyorum bitti diye tekrar geliyor. yani kısacası bu kahverengi akıntı tekrar gusül abdesti almayı gerektirir mi namaz kılmama engelmidir. gerçekten bir bilgisi olan varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İçim hiç rahat olmuyor çünkü:KK50:

Merhaba, bunu buraya sormam doğru mu bilmiyorum ama günlerdir arıyorum hiç bir yerde bir cevap bulamadım. Adet kanamam bittiğinde bir kaç gün kahverengi akıntı geliyor. ama bi gün geliyor bi gün gelmiyor. tam abdest alıyorum bitti diye tekrar geliyor. yani kısacası bu kahverengi akıntı tekrar gusül abdesti almayı gerektirir mi namaz kılmama engelmidir. gerçekten bir bilgisi olan varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İçim hiç rahat olmuyor çünkü:KK50:

cnm benim bildiğim kadarıyla 10 günü geçerse özre giriyo normal abdest alman yeterli ama istersen ilmihallere bak orda yazar büyük ihtimalle

cnm benim bildiğim kadarıyla 10 günü geçerse özre giriyo normal abdest alman yeterli ama istersen ilmihallere bak orda yazar büyük ihtimalle

saol canım normal adet kanı geldiğin de ben de 10 gün diye biliyorum ama benim adet kanım 5 gün geliyor sonra kesiliyor ama 5 gün de böyle ara ara kahverengi akıntı geliyor. bazı yerlerde tamamen beyaz akıntı gelene kadar tam bitmiş sayılmaz yazıyordu ama tabi herkes farklı birşey yazıyor emin olamıyorum. Yani bu kahverengi akıntıyı da adet kanı gibi mi düşünmek gerekiyor acaba:KK50:

saol canım normal adet kanı geldiğin de ben de 10 gün diye biliyorum ama benim adet kanım 5 gün geliyor sonra kesiliyor ama 5 gün de böyle ara ara kahverengi akıntı geliyor. bazı yerlerde tamamen beyaz akıntı gelene kadar tam bitmiş sayılmaz yazıyordu ama tabi herkes farklı birşey yazıyor emin olamıyorum. Yani bu kahverengi akıntıyı da adet kanı gibi mi düşünmek gerekiyor acaba:KK50:

cnm benimde tam tersi oluyo önce kahverengi akıntım oluyo 4,5 gün sonra adet oluyorum 1 yıldır böleyim ama bence sen ya ilmihale bak dediğim gibi yada müftülüğü arayıp sorabilirsin

cnm benimde tam tersi oluyo önce kahverengi akıntım oluyo 4,5 gün sonra adet oluyorum 1 yıldır böleyim ama bence sen ya ilmihale bak dediğim gibi yada müftülüğü arayıp sorabilirsin

anladım canım hiç olmazsa arıycam artık saol tekrar

anladım canım hiç olmazsa arıycam artık saol tekrar

heryerde farklı ele alınıyor bir ilmihalde okudum kadının adet günü bellidir 6 günse 6 günden sonra gelen özür kanıdır diyor. kimisi bembeyaz akıntı gelene kadar diyor emin olamadım bende aradıysan cevabı paylaşır mısın bizimle.

heryerde farklı ele alınıyor bir ilmihalde okudum kadının adet günü bellidir 6 günse 6 günden sonra gelen özür kanıdır diyor. kimisi bembeyaz akıntı gelene kadar diyor emin olamadım bende aradıysan cevabı paylaşır mısın bizimle.

evet canım her yerde başka başka şeyler yazmışlar. müftülüğü aramak üzereyim telefonunu da aldım ama cesaret edemiyorum yani kim çıkıyor telefona acaba rahatça sorabilir miyim ki:KK1:

arayamadım :) ama mail yolladım ve internet sitesinden sordum bakalım cevap gelmezse ararım off şu konuyu bi halletsem içim rahatlayacak yaa namaz kılmıyor olsam alırım her dk abdest sorun değil de :)

siz soruyu soralı baya olmuş ama bende aynı sorunla ilgilenirken cevabı buldum sizinle de paylaşmak istedim. eğer bu lekelenmeler adet başlangıcından 10 gün sonra da gelemeye devam ediyorsa özürlü sayılıyorsunuz yani; normal namaz abdesti alarak namaz kılabilirsiniz onun dışında 10 gün içinde ara arada gelse akıntı veya kanamalar adetli süresi içinde sayılıyormuşsunuz yani namaz kılamıyorsunuz.
Hayız başlangıç ve bitiş müddeti nasıl belirlenir? Hayız bitiminden sonra gusletmeden çocuk emzirilir mi? | Sorularla İslamiyet cevabı burdan baktım isterseniz sizde bakabilirsiniz.

Bwnde biraz once bu konuyi arastiriyordum. Kisacasi regl doneminde hayizdan sonra geliyorsa adetin bitmedigine isaret. 10 gun hayiz gunu. Daha sonra ozur.
Eger regl zamani degilse ozur olarak geciyormus ve adet kani sayilmiyormus her defasinda normal abdesti tazeliyerek oruc tutabilir namaz kilabilirmissin. Diyanet sitesinde okudum. Birde baska sitede.

Bende 24 nisanda dusuk yaptim omdan sonra regl olmadim. Yani tam hayiz gunum nezaman bilmiyorum. Ama 2-3 gundur kahverengi akinti geliyor orucum okuyormu olmuyormu onu ogrenmek icin arastiriyordum.
Ozure giriyor sanirim. Kanama yok sadece akinti.
Aman bende anlamadim birsey

X