izmir medical park hastanesi

feri 35 yazdıgın benid etkiledi gerçekten artık herşey para tızagı ve menfaatten başka bişey degil bide biz artık hangi dr. gidecegimizi ve kimlere güvenecegimizi bilmiyoruz valla o dr. bence biraz empati yapma yetenegi varsa onu yapsın 10 yıl boşuna okumadı heralde ya bir can getiriyorsun dünyaya nasıl böyle bidavranış sergiler keşke o hasta olsada biri ona aynısını yapsa ama iyi olmana sevindim gitme bidaha o dr.biliyomusun netten az önce bende ona baktım içimden nasıldır acaba diye geçiriyodum iyi oldu bunu görmem diger arkadaların bikaçının yazısını okudum onlarda merve ve vedat bey imsimlerini duydum bakalım belkide ikisinde birine giderim allh evladına uzun ömür versin canım

feri 35 yazdıgın benid etkiledi gerçekten artık herşey para tızagı ve menfaatten başka bişey degil bide biz artık hangi dr. gidecegimizi ve kimlere güvenecegimizi bilmiyoruz valla o dr. bence biraz empati yapma yetenegi varsa onu yapsın 10 yıl boşuna okumadı heralde ya bir can getiriyorsun dünyaya nasıl böyle bidavranış sergiler keşke o hasta olsada biri ona aynısını yapsa ama iyi olmana sevindim gitme bidaha o dr.biliyomusun netten az önce bende ona baktım içimden nasıldır acaba diye geçiriyodum iyi oldu bunu görmem diger arkadaların bikaçının yazısını okudum onlarda merve ve vedat bey imsimlerini duydum bakalım belkide ikisinde birine giderim allh evladına uzun ömür versin canım

canım merhaba
ben bir kere mert beye gittim ama elektriğim pek tutmadı
şuan vedat beye gidiyorum gayet memnunum tavsiye ederim

kızlar ya bende de adet düznsizlgi var hemde 8 senedir okadar ilaç kullandım ama düzene girmedi grmyo bende şimdi baktım medical parktaki dr.lara aslında bi gitsemmi diyorum

benimde bu zamana kadar doğum kontrol hapları sayesinde düzene girdi, ama ilacı bıraktığım andan itibaren gene dengesizleşicek biliyorum. aynı sorun bende de var, ve doğum kontrol hapı mı bıraktım bebek için, yumurtlama zamanımı veya tam olarak adet tarihi mi bile bilmiyorum. çünkü bi hap içmeyi unutsam o ay mutlaka adetim değişiyodu çok zor bi durum.
Ben merve hanımdan randevu aldım, sonuçta zararı olmaz faydası olur, bi düşün bence.

feri 35 yazdıgın benid etkiledi gerçekten artık herşey para tızagı ve menfaatten başka bişey degil bide biz artık hangi dr. gidecegimizi ve kimlere güvenecegimizi bilmiyoruz valla o dr. bence biraz empati yapma yetenegi varsa onu yapsın 10 yıl boşuna okumadı heralde ya bir can getiriyorsun dünyaya nasıl böyle bidavranış sergiler keşke o hasta olsada biri ona aynısını yapsa ama iyi olmana sevindim gitme bidaha o dr.biliyomusun netten az önce bende ona baktım içimden nasıldır acaba diye geçiriyodum iyi oldu bunu görmem diger arkadaların bikaçının yazısını okudum onlarda merve ve vedat bey imsimlerini duydum bakalım belkide ikisinde birine giderim allh evladına uzun ömür versin canım[/QUOTE

İyi dileklerin için çok teşekkürederim canım. Merve hanımla ilgili bende çok güzel şeyler duydum hem hastanede de birebir hastaları memnuniyetlerini anlattılar. Hayırlısı olsun senin için

Kizlar bu medikal park hastanesinde en cok sezeryan yapiliyomus diye duydum ama acaba dogru mu? Annenin istegi soruluyomus, isterse sezeryan yapiliyormus diyolar ama saglik bakanligi gerekmedikce sezeryani yasaklamadi mi? Annenin isteginin ne alakasi var?

canım merhaba
ben bir kere mert beye gittim ama elektriğim pek tutmadı
şuan vedat beye gidiyorum gayet memnunum tavsiye ederim

Bende su an yeni hamileyim.Mert hastalariyla pek detaylii konusup bilgi vermiyor sanki. Bir an once odadan cikmak zorunda hissettiriyor kendini. Sohbet seklinde hastalariyla konusup bilgilendiren dr olmasi cok onemli. Mert bey biraz mesafeli gibi duruyor sanki. Bir de normal dogumu pek destekleyen birisi gibi gelmedi bana.

Bende su an yeni hamileyim.Mert hastalariyla pek detaylii konusup bilgi vermiyor sanki. Bir an once odadan cikmak zorunda hissettiriyor kendini. Sohbet seklinde hastalariyla konusup bilgilendiren dr olmasi cok onemli. Mert bey biraz mesafeli gibi duruyor sanki. Bir de normal dogumu pek destekleyen birisi gibi gelmedi bana.

canım bende aynı şeyleri hissetiğim için vedat beye gittim
kendisi mert beye göre daha güleryüzlü ve daha ilgili geldi bana
istersen birde vedat beyi dene zaten mert bey şuan sgk lı hastalara bakmıyormuş

Büyük belirsizlikler sonrası medical park hastanesine başladım.hayırlısı umarım sonunda pişman olmam.31 haftalık hamileyim şimdiye kadar kordonda mete beye gittim.memnunda kaldım ama artık oda doğum yapacağın yeri seçmelisin dedi.en baştan beri takip ediyordum zaten memnun kalanlar kalmayanlar deneyelim olmassa başka yer bakarım dedim.merve hanımdan randevu aldım perşembe gittim.sonuç ilk izlenim iyiydi.kayıt açtı,kg baktı önce yaptırdığım 2li 3lü testlere tahlillere baktı kullandığım ilaçlara baktı.triod takibi yaptırıyorum 20 günde bir devam et aynı şekil dedi.kansızdım ferrumu 2 ye çıkartıştım portakal suyuyla birlikte al ..çay kahve süt 4 saat kadar alma dedi.idar tahlili ve kan kan sayımımı tekrar istedi.sonuç için gelmenize gerek yok tel.ulaşmanız yeterli dedi.bebişimi güzel inceledi.kalp atışı suyu gelişimi herşeyi gösterdi.doğum şekli için bişey söylemek erken dedi çünkü oğluşum daha dönmemiş ... 38.haftaya kadar dönerse çatı muaynesi yapıcaz ve normal doğum olucak dönmezse sezeryan dedi : ( 20 gün sonra kontrol için çağırdı ve nts takibine başlıcaz çıkışta hemen randevu alın yoğun oluyır dedi .17.30 daydı randevum hatta bütün gün yoğundu beni biran önce başından savar diye düşündüm ama öğle olmadı.çok güler yüzlü değildi ama gayet kibar ve ilgiliydi.sonuç ben kendisinden memnun kaldım.şimdi kafamdaki sorular ya bebeğim dönmezse ? yada hafta sonu yada gece doğuma gidip kendisi doğuma giremezse.?bakalım herşeyin hayırlısı inşallah hastanedende memnun kalır bebeğimi sağlıcakla kucağıma alırım.35 tl muayne ücreti verdim tahlil için ücret alınmadı.NTS de ücretsiz muayne ücreti alıyorlar sadece.fiyat biriminde kimse yoktu akşam mesai bitmiş.hasta yatış kısmına sordum doğum fiyatı normal yada sezeryan 1375 tl garip geldi niye ikiside aynı?bu sadece doğum ücretiyiş. ++özel oda 145 normal oda 75 tl imiş.başka bişey varmı çocuk doktoru ücreti ayrımı yeni doğann iiçin bilemiyorum tekrar sorucam.sizlerden yeni yıl doğum ücretini öğrenen varmı ? :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

merhaba kızlar:KK66:

Ben söylediğim gibi geçen hafta perşembe günü medical parkta kızımı kucağıma aldım:)biraz toparladım ve size yaşadıklarımı aktarayım dedim...Ben ve bebeğim Allaha şükürler olsun iyiyiz...Ama merak edenler için söylüyorum ve ekliyorum herkezin başına gelecek diye birşey yok hamile olup medicalde doğum yapacakları korkutmak istemem ama ben hiç hiç hiç memnun kalmadım ve kesinlikle tavsiye etmiyorum...Nerden başlasam bilemiyorum açıkçası hangi birinden?İlk önce doktorum Mert göl ve doktorumdan yana pek bi şikayetim yok doktor olarak ne yapması gerekiyorsa yaptığını düşünüyorum...Ancak çocuğun kilosu hakkında büyük ölçüde yanıldı...Neyse asıl bomba doktorumla anestezi hakkında epidurale kar ar vermiştik...ve epiduralin fiyat farkını falan herşeyi konuştuk kabul ettik daha sonrasında anestezi doktoruyla görüştük ve anestezi doktoruda epidural anestezi uygulanacağını ve anesteziyi anlattı kan tahlillerim falan yapıldı herşey tamam gel gelelim ameliyata girdim başka bir anestezi doktoru girdi epidural yaplıacağını konuştuk o da tamam ve belimden iğneyi yaptılar herşey bitti odaya çıktık...Ablam daha önce sezeryan olduğu için iki defa epidural anesteziyi az çok tanıyorum ve bende belimden omzuma bağlanan bir hortum yok hemşire geldi ve sordum dedim böyle olması gerekmez mi?hemşire bana iyide size epidural yapılmamış ki spinal yapılmış demez mi?ve ben spinal anestezinin etkisi 2 saat olduğu için ameliyattan yarım saat sonra ağrıdan geberiyordum ve en önemlisi ben bunu farketmesem benden kartımda yazan epidural farkı ile onaylanmış fiyatı alıcaklardı!!!İkincisi ben 19unda randevuyla sabah gidicektim hastaneye ama sabaha karşı 2de suyum geldi ve acil gittik 6 saat daha bekleyemedi bebişimiz acil hastaneye gittik ama doktor falan yok hemşire iğrenç bir şekilde muayane etti ve gerçekten bu kadar rezillik görmedim suyum geldi muayene esnasında biraz daha hemşire ıyyyy terliğime geldi yaaa falan dedi yani bu derece ve kimse yardımcı olmuyor ne bir tekerlekli sandalye ne bi üstünü giymene yardım falan hikaye hemşireler canımlı cicimli saygısız ve suratsız...çağırınca bozuluyorlar falan yani...Ayrıca doktor suyum gelmesine rağmen gelmedi hiç bi doktor gelmedi nöbetçi vs yok yani malesef ve bana serumu bağladılar dil altı hapı verdiler doğumu geciktiriyolar yani sabah olsun doktorların keyfi geldin de hastaneye gelsinler diye ben şakır şakır sularım gele gele serum ve ilaçla doğumum geciktirildi ve sabaha kadar sancı çektim malesef...neyse ki sabah doktorlar geldi ilk beni aldılar sezeyana ve çok şükür kızımı salıkla kucağıma aldım...Arkadaşlar yazacağım inanılmaz çok şey var ama inanın biz o hasatnede başıma gelenleri yazdık ve 5 sayfa tuttu ben size önemli bir iki örnek verdim eğer değiştirme şansınız varsa değiştirin derim ha yoksa eğer çok çookk çooooooookk dikkatli olun!!!fiyat konusunda da inanılmaz değişiyo ve orda kimseye güvenmeyin özellikle serkan bey var orda aman aman diim yani...hiç sözüne güven olmaz bize söz vermelerine rağmen 80 kere fiyat değiştirdiler...Dediğim gibi buraya sığmaz başımıza gelenler hastanede inanılmaz bir iletişim bozukluğu var kimsenin kimseden haberi yok ve tam anlamıyla ellerine yüzlerine bulaştırmışlar...Biz bu başımıza gelenleri orda bırakmadık tabiki gerekli herşeyi yapıyoruz sizede tavsiyem çok çok çok dikkatli olmanız...Hepinize hayırlı vesağlıklı doğumlar diliyorum yine bir sorunuz olursa bilgim ve yaşadıklarım dahilinde cevaplarım...

cok ama cok uzuldum yazdiklarina peki sen o ay suyun ustume geldi diye terbiyesiz personel veya hemsireyi sikayet ettin mi? ve hastane yonetimi bu sikayetleri dikkate aliyor mu?

canım bende aynı şeyleri hissetiğim için vedat beye gittim
kendisi mert beye göre daha güleryüzlü ve daha ilgili geldi bana
istersen birde vedat beyi dene zaten mert bey şuan sgk lı hastalara bakmıyormuş

canim vedat beyin normal dogum konusunda nasil bir tutumu var? bir de onun dogum ucreti nasil? epidural de fiyat farki oluyor mu? sen kac hafta gebesin? dr cok onemli ama hastane personeli ve hemsirelerde cok onemli. baksana yazilanlara ne kadar sayfisiz ve anlayissiz hemsireler calisiyormus.

jinokoloji bölümündeki doktorların muayne ücretleri farklı fiyatlardamı ?
Yarın ilk kez hastaneye gidicem ve randevumu merve hanımdan aldm, ssk lıyım ne kadar öderim sizce.
Sürekli değişen doğum ücretleri, oda fiyatları, doktorlar falan bütün bu okuduklarımdan sonra gözüm korktu valla.

Son düzenleme:
Hastane süper inşa edilmiş, ama doktorlar veya sadece merve hanım için diyim beş para etmez.
Hastaneye giderken, aradılar merve hanımın hastalarından bazıları sezaryan doğumları olucakmış ameliyata giricekmiş o yüzden randevunuzu iptal edicez ama vedat bey ilgilenicek sizinle denildi.
Sonra biraz sinirlenince, tamam tamam merve hanım sizinle ilgilenicek dediler.
Hastaneye gittiğimizde çok beklemedik, muayne odasına girdiğimde, insan bi merhaba der, hiç yüzümüze bile bakmadı. Sadece direk '' Şikayetiniz nedir '' dedi.
Ben hiç memnun kalmadım.
Bazı kan testleri olmam gerekiyo, bu testleri bulunduğum ilçenin hastanesinde yaptır dedi. Onun da nedenini anlamış değilim. Zaten içeri girip çıkmamız 15 dk'yı anca bulmuştur.

Son düzenleme:
slm kızlar fiyatlar en son ne durumda bilginiz varmı özelliklede enson doğum yapan arkadaşlar yazabilirmisiniz..birde vedat beymi zekeriya beymi sizce hangisi daha deneyimli..

merve hanıma gitmeyin derim kesinlikle çok alakasız ve ilgisiz bi doktor, ssklıyım diye mi bilmiyorum ama

merve hanıma gitmeyin derim kesinlikle çok alakasız ve ilgisiz bi doktor, ssklıyım diye mi bilmiyorum ama

slm o ilgisizlik hastaları çoğalınca başlamıştır muhtemelen..hastası nekadar azsa okadar ilgileniyolar genelde..zaten öyleki full çekiyo randevular ben vedat beyi denicem yenidoğan ünitesi olduğu için cepte bir hastane bulundurmak zorundayım..

slm o ilgisizlik hastaları çoğalınca başlamıştır muhtemelen..hastası nekadar azsa okadar ilgileniyolar genelde..zaten öyleki full çekiyo randevular ben vedat beyi denicem yenidoğan ünitesi olduğu için cepte bir hastane bulundurmak zorundayım..

doğru haklısın randevu almak istesen en aşa 4-5 gün sonraya veriliyo. Ama hastane çok güzel ve temiz
Hayırlı doğumların olsun inşallah,
gittikten sonra bizede söyle memnunolup olmadığını.

doğru haklısın randevu almak istesen en aşa 4-5 gün sonraya veriliyo. Ama hastane çok güzel ve temiz
Hayırlı doğumların olsun inşallah,
gittikten sonra bizede söyle memnunolup olmadığını.

biliyorum hastaneyi gördüm odalar doğumkatı falan çok güzel sadece fiyatlar çok tutarsızdı enson muayene olup bi şansımı denemek istiyorum..sen devam etmicekmisin..
doğum yapan arkadaşlar ssk lı olarak nekadar ödediniz..

Selamlar canım,özelden cevap yazamıyorum buradn yazayım dedim
öncelikle çok teşekkürler.çok şükür sağlıkla kavuştum bebeğime ve bugün tam 36 günlük koca adam oldu :)
seni çok iyi anlıyorum zaman yaklaştıkça insan doğumla ve doğum yapacağı yerle ilgili aklında hiç biri soru kalmasın istiyor...

Öncelikle ben daha öncede yazdım biz fiyat konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadık çok şükür.300 normal doğum 225 özel oda ve refakatçi ... ödediğimiz bu...
Ben gece 22:00 civarı gittim hastaneye.suyum geliyordu.hemen 4.kata doğum katına çıktık acilden filanda girmedim.kontrollerim yapıldı yatırıldım hastaneye.nöbetçi ebe ilgilendi benimle.geceleri acil durumlar için icabçı doktor bulunuyor hastanede.Ebe kontrollerimi yapıp açılma olmadığını görünce doktoru çağırmadı sadece arayıp durum hakkında bilgi verdi.yani doğumum yaklaşana kadar ben doktoru görmedim.Sabah 7 civarında dr geldi kontrol etti zaten 8 de de ben doğum yaptım.Dr.um Merve hanımdı normalde ve ben kendisinden çok memnundum.ama doğumuma o gece nöbetçi olan Zekeriya bey girdi.onun hakkındaki düşüncelerimi de daha önce yazdım zaten.

ben doğuma eşimin girmesini istemiyordum ama o sancı esnasında eşim bana öyle destek olduki sancılarım iyice artınca resmen yalvardım nolur sende gir doğuma diye.ama Zekeriya bey izin vermedi,iyiki de izin vermemiş :) Mesela Merve hanımla daha önce konuştuğumuzda eşimin doğuma girmesinde bi sakınca görmemişti.benim eşimde sağlık camiasından belki o yüzden olur demişti.yani sanırım bu konuda dr ların her biri farklı düşünüyo.

ben o 250 tl lik bebek paketinden almadım.zaten hastanede kimse de gelip bana böyle bi paketimiz var almak ister misin demedi.öyle bi paketin varlığını burdan okudum.zaten bebek doğar doğmaz çocuk dr u gelip ilk kontrolleri hemen doğumhanede senin yanında yapıyor.sonrada ilk aşısını yapıyorlar.o yüzden öyle bi paket almana filan hiiç gerek yok bana kalırsa.

hemşireler,görevliler çok iyiydi ya da benim kaldığım iki gece boyunca nöbetçi olanlar çok iyiydi.bana ters birisi denk gelmedi.doğumdan sonra emzirme konusunda yardımcı oldular.bir hemşire bir ebe değişik zamanlarda gelip nasıl emzireceğimiz gösterdiler.ama öyle özel olarak uzun uzun kimse bişey anlatmadı.mesela hiç birisi bana doğumdan hemen sonra yani ilk yarım saat içinde emzirmeye çalışırsam iyi olacağını söylemedi :KK43: keşke söyleselerdi o ilk sütü bebeğime verirdim böylece :KK43: en son çıkmadan hastane idaresinden gelip memnuniyetimizi sordular.tek sıkıntı Zekeriya bey tam nöbetten çıkacağı an doğurmuş olmamdı bence.düşünsene adam nöbet bitti gidecem diyor son anda hasta çıkıyor :)) bu benim şanssızlığım.elbetteki iyi bir dr. böyle bir durumda da hastasına elinden geleni yapmalı,güler yüzlü olmalı ama Zekeriya bey çooook suratsızdı ve eli hiiiç hafif değil,çok canımı yaktı :KK43: ama doğumu onda yaptığım için kontrollere de ona gittim ki o zaman beni çook güler yüzlü karşıladı çok ilgilendi ben de hatasını söyledim yüzüne!

Allah sana ve doğum yapacak herkese kolay ve sağlıklı doğumlar nasip etsin...inşallah hiç bir sıkıntı yaşamaz,sağlıkla kavuşursun bebeğine.ne zaman istersen bana bu konuda soru sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım...

sevgilerimle..

Selamlar canım,özelden cevap yazamıyorum buradn yazayım dedim
öncelikle çok teşekkürler.çok şükür sağlıkla kavuştum bebeğime ve bugün tam 36 günlük koca adam oldu :)
seni çok iyi anlıyorum zaman yaklaştıkça insan doğumla ve doğum yapacağı yerle ilgili aklında hiç biri soru kalmasın istiyor...

Öncelikle ben daha öncede yazdım biz fiyat konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadık çok şükür.300 normal doğum 225 özel oda ve refakatçi ... ödediğimiz bu...
Ben gece 22:00 civarı gittim hastaneye.suyum geliyordu.hemen 4.kata doğum katına çıktık acilden filanda girmedim.kontrollerim yapıldı yatırıldım hastaneye.nöbetçi ebe ilgilendi benimle.geceleri acil durumlar için icabçı doktor bulunuyor hastanede.Ebe kontrollerimi yapıp açılma olmadığını görünce doktoru çağırmadı sadece arayıp durum hakkında bilgi verdi.yani doğumum yaklaşana kadar ben doktoru görmedim.Sabah 7 civarında dr geldi kontrol etti zaten 8 de de ben doğum yaptım.Dr.um Merve hanımdı normalde ve ben kendisinden çok memnundum.ama doğumuma o gece nöbetçi olan Zekeriya bey girdi.onun hakkındaki düşüncelerimi de daha önce yazdım zaten.

ben doğuma eşimin girmesini istemiyordum ama o sancı esnasında eşim bana öyle destek olduki sancılarım iyice artınca resmen yalvardım nolur sende gir doğuma diye.ama Zekeriya bey izin vermedi,iyiki de izin vermemiş :) Mesela Merve hanımla daha önce konuştuğumuzda eşimin doğuma girmesinde bi sakınca görmemişti.benim eşimde sağlık camiasından belki o yüzden olur demişti.yani sanırım bu konuda dr ların her biri farklı düşünüyo.

ben o 250 tl lik bebek paketinden almadım.zaten hastanede kimse de gelip bana böyle bi paketimiz var almak ister misin demedi.öyle bi paketin varlığını burdan okudum.zaten bebek doğar doğmaz çocuk dr u gelip ilk kontrolleri hemen doğumhanede senin yanında yapıyor.sonrada ilk aşısını yapıyorlar.o yüzden öyle bi paket almana filan hiiç gerek yok bana kalırsa.

hemşireler,görevliler çok iyiydi ya da benim kaldığım iki gece boyunca nöbetçi olanlar çok iyiydi.bana ters birisi denk gelmedi.doğumdan sonra emzirme konusunda yardımcı oldular.bir hemşire bir ebe değişik zamanlarda gelip nasıl emzireceğimiz gösterdiler.ama öyle özel olarak uzun uzun kimse bişey anlatmadı.mesela hiç birisi bana doğumdan hemen sonra yani ilk yarım saat içinde emzirmeye çalışırsam iyi olacağını söylemedi :KK43: keşke söyleselerdi o ilk sütü bebeğime verirdim böylece :KK43: en son çıkmadan hastane idaresinden gelip memnuniyetimizi sordular.tek sıkıntı Zekeriya bey tam nöbetten çıkacağı an doğurmuş olmamdı bence.düşünsene adam nöbet bitti gidecem diyor son anda hasta çıkıyor :)) bu benim şanssızlığım.elbetteki iyi bir dr. böyle bir durumda da hastasına elinden geleni yapmalı,güler yüzlü olmalı ama Zekeriya bey çooook suratsızdı ve eli hiiiç hafif değil,çok canımı yaktı :KK43: ama doğumu onda yaptığım için kontrollere de ona gittim ki o zaman beni çook güler yüzlü karşıladı çok ilgilendi ben de hatasını söyledim yüzüne!

Allah sana ve doğum yapacak herkese kolay ve sağlıklı doğumlar nasip etsin...inşallah hiç bir sıkıntı yaşamaz,sağlıkla kavuşursun bebeğine.ne zaman istersen bana bu konuda soru sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım...

sevgilerimle..

X