FARMASİ Ürünleri Kullanıcı Tecrübeleri

macey

fırtına öncesi sessizlik.
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
323
38
42
Merhaba dostlar..
Farmasi danışmanıyım.Farmasi hakkında merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa sizlere seve seve yardımcı olacağımdan emin olabilirsiniz.şayet KK yönetiminin müsaadesi olursa bu başlık altında FARMASİ firmasının vizyonu,misyonu ve ürün bilgilerini sizlerle paylaşmak niyetindeyim.(izdivaç teklifi gibi oldu ayol.)tüm farmasi kullanıcılarını ve temsilcilerini bu başlık altında ağırlamak istiyorum..çaylar kahveler benden.:))))))

Son düzenleme:

%100 türk sermayeli farmasi kozmetik 1993 yılında kurulmuştur ,

117 ülkede kalite ve başarısını kanıtlamış farmasi 118. ülke olarak türkiye'de basladı ve alt üyelerini bekliyor ..

Sizler de ilklerden biri olabilirsiniz yüksek kazanclar elde edebilirsiniz

2000 den fazla ürün çeşidi bulunan farmasi kozmetiğin dünya genelinde 350.000.000 (üçyüz elli milyon) kullanıcısı bulunmaktadır.

Farmasi kozmetiğin tüm ürünleri sağlık bakanlığı onaylıdır.ayrıca arap ülkelerine ait helal belgesi ve avrupa ülkelerine ait gmp belgesi bulunmaktadır

Tüm samimiyetimle söylüyorum farmasi danışmanı oldum olalı hayatıma renk geldi.sipariş ettiğim hiçbir üründen en ufak şikayet almadığım gibi bir çoğundan beğeni topladım.ürünleri kullanan herkes gayet memnun kaldı ve gönül rahatlığıyla hem kullanıyor hem de satışını gerçekleştiriyorum.kız kardeşim güzellik uzmanı,o bile farmasi ürünlerinden son derece memnun.satış temsilcisi olmak isteyecek arkadaşlarıma sesleniyorum;inanın sizler de benim gibi gönül rahatlığıyla tüm ürünleri çevrenizdekilere satabileceksiniz.% 100 Türk şirketi,%100 Türk sermayeli,% 100 kaliteli..düşünsenize makyaj yaparken aynı zamanda cildine bakım yapıyorsunuz.mesela farları diyelim;kullanımı çok rahat ve göz kapaklarınıza bakım yapıyor.

kanseri tetikleyen kimyasalların kullanılmamasıyla ilgili "gazete farmasi"de bulunan yazıları okuyunca ben de üye oldum.Özellikle kendim için üye oldum,sipariş verdim ve aldığım ürünlerin(ruj,krem...) içeriğini kontrol etmek istediğim zaman şunu gördüm :methylparaben,butylparaben,ethylparaben,propylparaben,4 ayrı paraben(benzen) halkası taşıyan maddeler.

Belki bütün ürünlerinde bu maddeler yok(parfümünde,şampuanında göremedim).Benim kızdığım nokta okudugum o yazıda geçen cümleler oldu."Kansorojen etki yaratabilecek paraben,triclosan,florid içermeyen özel formüller"...

"PARABEN KARIŞIMI (methyl-, ethyl-, propyl-, butyl- and benzyl-parahydroxybenzoate)
NEDİR? En yaygın olarak kullanılan koruyucu maddelerdir, birçok ürünün içinde bulunur..."

Yapılan bir araştırmaya göre parabenin gögüs kanserine neden olduğuyla ilgili ilişkilendirmeler mevcut(kaynak:Paraben - Wikipedia, the free encyclopedia , Butylparaben - Wikipedia, the free encyclopedia,)

Methylparaben'in DNA ya zarar verdiği ve yaşlanmayı artırdıgı calışmalarca belirlenmiştir.(Methylparaben - Wikipedia, the free encyclopedia : Studies indicate that methylparaben applied on the skin may react with UVB leading to increased skin aging and DNA damage.[7][8])

Sizlere tavsiyem ne olursa olsun ,küçük çapta bir araştırma yapmadan kanıp da ürün almamanız hangi marka olursa olsun.

kızlar bu işi uzun zamandr yapan iyi bilenler var mı aranızda bana ulaşsanız bi zahmet :KK70: üye oldum ama ürünler hakkında hiç bilgim yok

kanseri tetikleyen kimyasalların kullanılmamasıyla ilgili "gazete farmasi"de bulunan yazıları okuyunca ben de üye oldum.Özellikle kendim için üye oldum,sipariş verdim ve aldığım ürünlerin(ruj,krem...) içeriğini kontrol etmek istediğim zaman şunu gördüm :methylparaben,butylparaben,ethylparaben,propylparaben,4 ayrı paraben(benzen) halkası taşıyan maddeler.

Belki bütün ürünlerinde bu maddeler yok(parfümünde,şampuanında göremedim).Benim kızdığım nokta okudugum o yazıda geçen cümleler oldu."Kansorojen etki yaratabilecek paraben,triclosan,florid içermeyen özel formüller"...

"PARABEN KARIŞIMI (methyl-, ethyl-, propyl-, butyl- and benzyl-parahydroxybenzoate)
NEDİR? En yaygın olarak kullanılan koruyucu maddelerdir, birçok ürünün içinde bulunur..."

Yapılan bir araştırmaya göre parabenin gögüs kanserine neden olduğuyla ilgili ilişkilendirmeler mevcut(kaynak:Paraben - Wikipedia, the free encyclopedia , Butylparaben - Wikipedia, the free encyclopedia,)

Methylparaben'in DNA ya zarar verdiği ve yaşlanmayı artırdıgı calışmalarca belirlenmiştir.(Methylparaben - Wikipedia, the free encyclopedia : Studies indicate that methylparaben applied on the skin may react with UVB leading to increased skin aging and DNA damage.[7][8])

Sizlere tavsiyem ne olursa olsun ,küçük çapta bir araştırma yapmadan kanıp da ürün almamanız hangi marka olursa olsun.

Sadece Doğrudan satılan (Avon-oriflame-amway-farmasi gibi) ve sadece internetten satılan hiçbir cilt ürününe GÜVENMİYORUM. İşe yarar ürünler olduklarına da inanmıyorum. Farmasi ve diğerleri madem çok kaliteli dünya kadar kozmetik mağazası var oralarda satılsın millet görerek alsın. Beğenmezse de mağazanın kafasına atsın. Yalanlara artık karnımız tok.

Hele hele bazen yakın arkadaşlarım böyle satışlara başlıyolar sinir oluyorum , selam vermeye korkuyorum.

Sadece Doğrudan satılan (Avon-oriflame-amway-farmasi gibi) ve sadece internetten satılan hiçbir cilt ürününe GÜVENMİYORUM. İşe yarar ürünler olduklarına da inanmıyorum. Farmasi ve diğerleri madem çok kaliteli dünya kadar kozmetik mağazası var oralarda satılsın millet görerek alsın. Beğenmezse de mağazanın kafasına atsın. Yalanlara artık karnımız tok.

Hele hele bazen yakın arkadaşlarım böyle satışlara başlıyolar sinir oluyorum , selam vermeye korkuyorum.

denemediğiniz içindir...
FARMASİ o büyük sandığınız şirketlerin ürünlerinin üreticisidir.
ZARA, BOYNER VS mağazaların parfümlerini vermektedir.
dev bir üreticidir
lütfen yorum yapmadan önce biraz deneyim ve bilgi sahibi olalım

Son düzenleme:
denemediğiniz içindir...
dev bir üreticidir

Ben ne diyorum sen ne diyorsun? Farmasi büyük olsa ne küçük olsa ne,banane.

Madem çok büyük madem çok kaliteli madem boyner'e zara'ya ürün üretiyor o halde girsin cesareti varsa perakende sektörüne görelim.
Ama giremez. Çünkü ancak kalitesiz bir ürün rekabetten korkar.

Avon da aynı,oriflame de aynı,amway de aynı. al birini vur ötekine.Kaldı ki maalesef avon ve amway kullandım. avon hakikaten çok kalitesiz.amway ise normal piyasadan alınacak ürünün 10 katı fiyatına. yok platin ,yok elmas bayiiii. salak sulak şeyler.

Aslında devletin böyle doğrudan satış yapan,tüketici haklarını yok sayan markaları ve sadece netten satılan markaları yasaklaması gerek.serbest piyasa şartlarına uyamayan gitmeye mahkum olmalı. mağaza sahipleri müşteri kaybetmeyi göze alamayacakları için zaten satmaz böyle kalitesiz ürünleri. Bunlarda bu gerçeği gayet iyi biliyor. O yüzden de "arkadaş hatırına doğrudan satılır,türk milleti acır yine alır" diyorlar.

Farmasi girsin boyner mağazasına da lancome ile dior ile yanyana dursun bakalım. Kaç kişi suratına bakıyormuş görelim?
hep yalan hep yalan.

Bu tarz ürünlere asla inanmıyorum ,bence kesinlikle kalitesiz ürünler bunlar.

Son düzenleme:
Ben ne diyorum sen ne diyorsun? Farmasi büyük olsa ne küçük olsa ne,banane.

Madem çok büyük madem çok kaliteli madem boyner'e zara'ya ürün üretiyor o halde girsin cesareti varsa perakende sektörüne görelim.
Ama giremez. Çünkü ancak kalitesiz bir ürün rekabetten korkar.

Avon da aynı,oriflame de aynı,amway de aynı. al birini vur ötekine.Kaldı ki maalesef avon ve amway kullandım. avon hakikaten çok kalitesiz.amway ise normal piyasadan alınacak ürünün 10 katı fiyatına. yok platin ,yok elmas bayiiii. salak sulak şeyler.

Aslında devletin böyle doğrudan satış yapan,tüketici haklarını yok sayan markaları ve sadece netten satılan markaları yasaklaması gerek.serbest piyasa şartlarına uyamayan gitmeye mahkum olmalı. mağaza sahipleri müşteri kaybetmeyi göze alamayacakları için zaten satmaz böyle kalitesiz ürünleri. Bunlarda bu gerçeği gayet iyi biliyor. O yüzden de "arkadaş hatırına doğrudan satılır,türk milleti acır yine alır" diyorlar.

Farmasi girsin boyner mağazasına da lancome ile dior ile yanyana dursun bakalım. Kaç kişi suratına bakıyormuş görelim?
hep yalan hep yalan.

Bu tarz ürünlere asla inanmıyorum ,bence kesinlikle kalitesiz ürünler bunlar.

canım benim daha önce zaten satılıyordu katalog harici marketlerde vs :)
araştırmadan bilmeden laf atmayalım lütfen

canım benim daha önce zaten satılıyordu katalog harici marketlerde vs :)
araştırmadan bilmeden laf atmayalım lütfen

Tabi tabii......
Herşeyi sizler biliyorsunuz geriye kalanlar cahil,dünyadan haberi yok. Oysa FARMASI takip edilmesi gereken,her türk vatandaşının iyi kötü araştırması bilgi sahibi olması gereken bir marka. Çünkü Farmasi=C.dior Farmasi=Avene Farmasi=Transvital

Bak, doğrudan satış yapan ya da sadece interneti kullanan markaların istisnasız tüm ürünlerini bir çuvala koyacaksın şileden denize atacaksın. Bence işte o kadar kalitesiz ürünler.

Daha önce nerelerde satılıyormuş bu farmasi bir iki kuple örnek rica etsem diyorum çünkü sizden açıkçası farmasi reklamcısı olduğunuz konusunda (ya da farmasi satıcısı) şüphelerim tavan yaptı. hadi buyurun , cosmohome ??? Altuğ ??? ERkul ??? Tekin Acar ??? Sevil ??? Boyner ??? Odak ??? Watson??? YKM ??? .... evet Hangi profesyonel mağaza satmış ??

Hİçbirisi satmaazzzzzzzz

denemediğiniz içindir...
dev bir üreticidir

Size katılmıyorum. arkadaşım farmasiden şampuan aldı saçları ortadan kopmaya başladı. ben rimelini aldım hiç memnun olmadım avonu tercih ederim rimelde. belli bir sipariş verince büyük boy parfümü 5 tl idi 3 kişi falan aldık. kokusunu bile bilmeden aldım iğrenç bir koku. ama bunu yapan arkadaşımın farmasiyi yaptığı halde aaa süper bir koku demesi bile beni itti farmasiden. Ayrıca farmasi madem bu kadar yayıldı neden avon yada oriflame kadar duyulmadı buda ayrı bir tartışma. ben hiçbir ürünün yüzde yüz bitkisel yada zarar vermez demesine asla katılmıyorum. herkes kendi çapında temsilci oluyor alıyor veya satıyor. ama en kaliteli ürünlerin bile yan etkisi mutlaka oluyor. ama memnun kalmayınca iade yada değiştirelim diyede nedense ilgilenen çıkmıyor. Kimse kusura bakmasın ama burada herkes karına bakıyor. ben avon bile yapmama rağmen avonun bütün ürünleri çok güzel bile demiyorum. beğendiğim yada beğenmediğim ürünleri söylüyorum. yada kullanmadım nedir nasıldır diyede söyleyebiliyorum. Satış bence sıcak satıştır. kullan sun ve sattır. bu herşeyde böyledir.:KK9::KK9:

Tabi tabii......
Herşeyi sizler biliyorsunuz geriye kalanlar cahil,dünyadan haberi yok. Oysa FARMASI takip edilmesi gereken,her türk vatandaşının iyi kötü araştırması bilgi sahibi olması gereken bir marka. Çünkü Farmasi=C.dior Farmasi=Avene Farmasi=Transvital

Bak, doğrudan satış yapan ya da sadece interneti kullanan markaların istisnasız tüm ürünlerini bir çuvala koyacaksın şileden denize atacaksın. Bence işte o kadar kalitesiz ürünler.

Daha önce nerelerde satılıyormuş bu farmasi bir iki kuple örnek rica etsem diyorum çünkü sizden açıkçası farmasi reklamcısı olduğunuz konusunda (ya da farmasi satıcısı) şüphelerim tavan yaptı. hadi buyurun , cosmohome ??? Altuğ ??? ERkul ??? Tekin Acar ??? Sevil ??? Boyner ??? Odak ??? Watson??? YKM ??? .... evet Hangi profesyonel mağaza satmış ??

Hİçbirisi satmaazzzzzzzz

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:En Büyük TÜRKİYE

Tabi tabii......

Hİçbirisi satmaazzzzzzzz

marka die aldığınız ürünlerin üreticisini biraz araştırın ozaman .... :KK1:

Size katılmıyorum. arkadaşım farmasiden şampuan aldı saçları ortadan kopmaya başladı. ben rimelini aldım hiç memnun olmadım avonu tercih ederim rimelde. belli bir sipariş verince büyük boy parfümü 5 tl idi 3 kişi falan aldık. kokusunu bile bilmeden aldım iğrenç bir koku. ama bunu yapan arkadaşımın farmasiyi yaptığı halde aaa süper bir koku demesi bile beni itti farmasiden. Ayrıca farmasi madem bu kadar yayıldı neden avon yada oriflame kadar duyulmadı buda ayrı bir tartışma. ben hiçbir ürünün yüzde yüz bitkisel yada zarar vermez demesine asla katılmıyorum. herkes kendi çapında temsilci oluyor alıyor veya satıyor. ama en kaliteli ürünlerin bile yan etkisi mutlaka oluyor. ama memnun kalmayınca iade yada değiştirelim diyede nedense ilgilenen çıkmıyor. Kimse kusura bakmasın ama burada herkes karına bakıyor. ben avon bile yapmama rağmen avonun bütün ürünleri çok güzel bile demiyorum. beğendiğim yada beğenmediğim ürünleri söylüyorum. yada kullanmadım nedir nasıldır diyede söyleyebiliyorum. Satış bence sıcak satıştır. kullan sun ve sattır. bu herşeyde böyledir.:KK9::KK9:

herkesin kendi tercihi bende avonu evime sokmam zararlarını çok iyi biliyorum
görmek istemediğinizdendir çarşıda bile elinde farmasi katalogu olan birilerini çok rahat görebiliyoruz artık
tabi algıda seçicilik....
farmasi beğenilmeyen tüm ürünlerini geri alıyor
lütfen araştırmadan sadece konuşmak için konuşmayalım

marka die aldığınız ürünlerin üreticisini biraz araştırın ozaman .... :KK1:

Farmasi nin neresini araştıracağım Ki?? Benim vaktim kıymetli sizinkini bilemem !!

Ben doğrudan satışı yapılan avon,oriflame,amway,farmasi gibi abuk sabuk markalara ve kalitesiz ürünlerine 1 tl bile vermem.

Farmasi başkalarına ürün üretiyormuş !! :) :) :) önce kendisine adam akılllı ürünler üretsin çıksın piyasaya sonra elaleme ürün üretsin. Bu laflara benim karnım tok

Kaldı ki birde bu konunun muhasebe vergi ayağı var. Doğrudan satışı yapılan markalar üyelerine fatura kesip üyelerine ürün satıyor. Sonra bu ürünü alan üyeler kalalog ellerinde pasta börek günlerinde milleti sık boğaz yapıp o kalitesiz ürünleri pazarlıyorlar ve KESİNLİKLE FATURA KESMİYORLAR. Yani ürünü alan son tüketicinin ürünü aldığını kullandığını ispatlaması imkansız.

örnekle açıklayayım : bir ruju avon kendi üyesine 100 e satıyor. üzerine %18 KDV ekliyor ve üyeden 118 alıyor.

Ama bu üye son kullanıcıya 200 e satıyor ama fatura kesmiyor. aradaki farkın 82 nin yani KDV si ni devlet alamıyor. Yani vergi kaçırılıyor..

Devletin işte bu yüzden bu kepazeliğe DURRRR demesi gerek.

Ürünü aldınız ve diyelimki beğenmediniz iade edemezsiniz FATURANIZ YOKKK
Ürünü aldınız ve diyelimki cildinizde çok ciddi sorun yarattı , sağlık bakanlığına şikayet edemezsiniz çünkü FATURANIZ YOKKK.
Zaten bunu bildikleri içinde en kalitesiz ürünler avon,oriflame,amway şimdi de farmasi gibi ürünlerde ve sadece netten satılan ürünlerde oluyor.

Benim başıma geldi netten sinoz anemon diye bir krem aldım başıma gelmeyen kalmadı. Ortada fatura olmadığı için şikayetçi de olamadım.

O yüzden gideceğiz mağazaya eczaneye neresi uygunsa faturasıyla,fişiyle birlikte görerek deneyerek alacağız kızlar.Dünya markalarını alacağız hemde..ojeyi de rimeli de eyeliner da kremi de.

farmasiden ikinci bir şok daha yaşadım. HANİ BU KAYIT ÜCRETİ 1KEREYE MAHSUS ALINIR ya dün mecburen sipariş girdim kapatıcısı avona göre daha yağlı ve ciltle uyumlu çok rahat bir kullanımı var müşteirm illaki farmasiden sipariş etti . Sİparişe ek oalrak +5 tl göründü bir baktım YILLIK KAYIT YENİLEME ÜCRETİ al birde burdan yak. :KK47:

X