Kan şekeri yüksek olanlar nasıl diyet yapacak?

S

safari

Ziyaretçi
:teytey:süprizzzzzkızlar ken şekeri ;yüksek kanşekerinin kendi aralarında tip-1, tip-2, tip-3 diye ayrıldığını ve bu rahat sızlığa sahip olan kişilerinkilo problemi varsa nasıl bir yol çizmeleri gerektiğini araştırdım çünkübende tip-2 şeker hastasıyım(genetik) inisülün kullanmıyorum ama çok dikkat etmeliyim benim bu rahatsızlığı olan kişilere kilo verirken dietleri konusunda tavsiyem:
1- kesinlikle her öğün yemeklerden 10-15 dak.önce bir porsyon yeşil salata yemeleri bol limon ve maydanoz eklenerek yapılırsa daha iyi olur
2- hafrtada en az iki kez çiğ sarımsaklı yemek tüketmeleri( yoğurtlu yasarımsaklı yağsız makarna, ıspanak, semizotu v.b.)
3-mevsimine göre öğün aralarında greyfurt, yeşil elma, viçne, ananas, kivi gibi c vitamini yüksek proteini az meyvalar tüketmeleri
4-günde en az 30 dak. egzersiz yapmaları
5- pirinç ile yapılan tüm yiyecekleri hayatınızdan çıkartmanızı ve yerine esmer veya normal bulgur ile yapılan yemekleriyemenizi tavsiye ederim
ben yukarıda yazdıklarımı uygulayarak hem tıbbi ilaç kullanmadan [/B][/B]şekerimi dengeledimhemde kilo vermek için diyetime devam edebildim kızlar uygulayın çok memnun kalacaksınız[/FONT]

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylasim icin ilk önce cok tesekkür ediyorum.....
gecen gün jinakologuma gittimde bana zayiflamak istermisin diye sordu. (herseferinde cünkü basinin etini yiyiyorum acaba dogum kontrol haplari kilomu aldirdi diye) bende tabikii herseyden cok dedim. Bana tavsiyesi karbonhidratlari hayatimdan cikarmami (yani beyaz ekmek, makarna, pirinc, beyaz unla yapilmis mamüller ve patates) bunlarin yerine siyah ekmek yememi söyledi . sabah kahvaltimda sirf protein almam gerektigini söyledi bende kahvalti yapamadigimi yalniz yagsiz süt ile yapilmis kefir ictigimi söyleyince bununda protein oldugunu ve yeterli oldugunu söyledi . öglenleri sirf sebze yada salata yenecek. Salata migdemizde kisa bir süre sonra kazinmaya neden oldugu icin yaninda haslanmis yumurtada yiyebilirmisiz. Aksamlari et ve salata yiyiyoruz meyve kesinlikle yok cünkü kansekerimiz yükselecegi icin yediklerimiz yaga dönüsebiliyor. Burada amac insülini düsürerek yaglarin yakilmasi saglamak. ayrica bana bir adim sayar alarak günde 10.000 atmamin hem saglikli hemde kilo verebilmem icin yararli olacagini söyledi. Ben kendimi hazir hissedince baslayacagim. Ayrica birkac ayrintiyi tam anlaamadim onun icin 1 ay icerisinde tekrar gidecegim tabii elimde kagit kalemle a.s

:teytey:süprizzzzzkızlar ken şekeri ;yüksek kanşekerinin kendi aralarında tip-1, tip-2, tip-3 diye ayrıldığını ve bu rahat sızlığa sahip olan kişilerinkilo problemi varsa nasıl bir yol çizmeleri gerektiğini araştırdım çünkübende tip-2 şeker hastasıyım(genetik) inisülün kullanmıyorum ama çok dikkat etmeliyim benim bu rahatsızlığı olan kişilere kilo verirken dietleri konusunda tavsiyem:
1- kesinlikle her öğün yemeklerden 10-15 dak.önce bir porsyon yeşil salata yemeleri bol limon ve maydanoz eklenerek yapılırsa daha iyi olur
2- hafrtada en az iki kez çiğ sarımsaklı yemek tüketmeleri( yoğurtlu yasarımsaklı yağsız makarna, ıspanak, semizotu v.b.)
3-mevsimine göre öğün aralarında greyfurt, yeşil elma, viçne, ananas, kivi gibi c vitamini yüksek proteini az meyvalar tüketmeleri
4-günde en az 30 dak. egzersiz yapmaları
5- pirinç ile yapılan tüm yiyecekleri hayatınızdan çıkartmanızı ve yerine esmer veya normal bulgur ile yapılan yemekleriyemenizi tavsiye ederim
ben yukarıda yazdıklarımı uygulayarak hem tıbbi ilaç kullanmadan [/B][/B]şekerimi dengeledimhemde kilo vermek için diyetime devam edebildim kızlar uygulayın çok memnun kalacaksınız[/FONT]

canim kesinlikle sana katiliyorum ben bu dediklerinin hepsini yapiyorum fakat bulgurda cok yenirse kilo aldiriyor:))

X