gebelikte çatlak kremi

zynpycl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
7
0
kızlar 4. ayıma gireceğim ve hangi çatlak kremini kullanacağımı bilmiyorum. marka ismi yazarsanız çok sevinirim

Bende 8 haftalık hamileyim, bu 2. Hamileliğim. Ilk bebeğimde hamileyken 3.ayda yağlara ve kremlere başladım. Lıerac diye bir krem kullanmıştım. 3 tüp kullandım. Sonra kakao ve kayısı yağı kullandım. Tam 2,5 litre halis zeytinyağı bitirdim. Anlayacağın 1 gün aksatmadan karnımı nemlendirdim. Sonuç; hamilelikte pek çatlak oluşmadı..sadece kasıklarda çizgiler vardı. Ama doğumdan sonra o kadar bıkmışım ki kullanmayı bıraktım. Ve malesef ciddi oranda çatlağım var.. En önemli etken sanırım genetik. çünkü benim kadar yağlanan hamile azdır heralde. Doğumdan sonra bırakmamda sanırım hataydı. Sonuçta hızla kilo vermiştim.. Bunda nasıl olurum bilemiyorum artık doğumdan sonra gerdiririm heralde...

bnde arko nun meyveli bakımını aldım fındık vanilya içine bi yerden okuduğum üzere ceviz ve kakao yağı koydum sürüyorum bakalm..şmdi 4 aylığım henüz bişi yok karın iyice büyüyünce ne olr bilmem ama annemde çok az çatlak olmş inş.bndede öyle olr..doktorlarda kakao yağını tavsiye ediyo..pahalı kremlerin işe yaradığını pek zannetmiyorum sonuçta çatlıcaksa çalıyo ama en aza indirgemek için böyle doğal yöntemler kullanmak daha iyi diye düşünüyorum..

ben lierac kullanıyorum çatlaklar için. şuan son ayımdayım çok şükür çatlak olmadı.. ilk dönem sabahları lierac akşamlarıda bepanthol vücut losyonu kullandım.. son dönemlerde hep lierac kullandım. kaşıntı tuttuğu zamanda yine her ikisinden birini sürdüm.... son zamanlarda sabah akşam sürmeye çalışıyorum.. çünkü çok kaşıntı oluyor...

Bende 14+2 günlük hamileyim. Karnım nasıl böle tatlı tatlı kaşınıyor. Zaten günüme göre ben fazla şiştim, her gören hayret ediyor, doğurucakmısın die :KK52: Şuan sabit birşey kullanmıyorum, duştayken su ile beraber Johnson bebek yağı sürüyorum ancak lleac'in çok iyi olduğunu duydum. Birde doğla ürünlerden badem yağını öneriyorlar. Ama bencede en önemlisi genetik sanırım. Bu haftasonu doktorumun engin bilgilerine danışacağım.

,lk hamlelğimde ullnmadığım krem kalmamşd.belli bir oranda kremlerin yğlarn azaltıcı etkisi var ama en önemli faktör ne yazıkki genetik..

X