Az artan beta hcg degerleri olumlu sonuc alan varmı?

Merhaba, destek için teşekkür ederim.Soruna gelince; günlerce burdan insanlar bana cevap versin o belirsizlik ortadan kaybolsun diye uğraştım. Bir kaç arkadaş dışında yazdığım hiç bir başlıkta cevap alamadım. Bir gün tabi Allah kimseye yaşatmasın ama biride benim durumuma düşerse, beta hcg artışlarının sorunlu olduğu dönemlerde başına neler gelebilecegini kestiremiyorsa, doktorlar cevapsız bırakıyorsa benim yaşadıklarımı okur ve hazırlıklı olur diyerek sonucu bildireyim istedim.

merhaba canım nasılsın bugun 3.testımı yaptırdım ama 108 cıktı cok yavas ılerlıyor dedı doktor hamıle olma olasılıgı olabılır dedı cok korkuyporum ne yapıyım bılemıyorum
1.testim 31.8
ıkıncı 60
üçüncü 108 cıktı

merhaba canım nasılsın bugun 3.testımı yaptırdım ama 108 cıktı cok yavas ılerlıyor dedı doktor hamıle olma olasılıgı olabılır dedı cok korkuyporum ne yapıyım bılemıyorum
1.testim 31.8
ıkıncı 60
üçüncü 108 cıktı

Canım, evet maalesef doktorlar bu durumda net birşey söyleyemiyor.. Sağlıksız bir gebelik sonucu düşük ya da dış gebelik ihtimali var diyorlar. Sağlıklı bir gebelikte 2 günde bir yapılan hcg sonucu 2 katına sıçraması gerekiyor. Moralini bozmak istemem ama sıçrayış o şekilde değilse düşük ya da dış gebelik ihtimali oluyor. O yüzden de doktor bunu 2 günde bir beta hcg testi ile takip ediyor. Canım bak, eğer ki karnında ve kasıklarında şiddetli bir ağrı yaşarsan hemen hastaneye gidin, bu dış gebeliğe aklı getirir çünkü. Geç kalınırsa, tüpler zarar görebilir ya da iç kanama olabilir karın boşluğuna Allah korusun... Anlattıklarım çok iç açıcı şeyler değil biliyorum ama tatlım, tüm bunları yaşayan biri olarak yazıyorum sana. Şöyle söyleyeyim; ben Mart ayında düşük yaptım. Adet günümde yani 6 Mart Beta Hcg 37,5 / 8 Mart 62 çıktı. 12 Mart günü kahverengi leke oluştu... Bunun üzerine tekrar test ve Beta hcg 89,2. Halbuki o gün en az 150'ye varmalıydı.doktor bu sıçrayışları sağlıklı bulmadı, ya dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik sonucu düşük yapıyorsun dedi... Bir başka doktora gittim aynı şey, bir başka doktor aynı şey... Hatta o gün gittiğim 3. doktor beni hemen hastaneye yatırdı, riskli buldu, sakın kalkma hep yatacaksın dedi bana, dış gebelik ihtimalin var dedi, burada takip etmeliyim seni, aksi takdirde senin için riskli olacak dedi. Burada takip edip bekleyip göreceğiz dış gebelik mi düşük mü diye dedi... Nitekim 15 Mart beta hcg 47,36 ve 16 Mart 38,57 oldu. Doktorun asıl korktuğu yani dış gebelik olmadı, sağlıksız gebelik sonucu erken düşük oldu... Sonrasında gün be gün geriledi değerim, vücut kendi kendine attı ufak ufak kanamalarla. 3. gün de hastaneden çıktım. İşte böyle canım, ben bunları yaşamıştım, sen bunları oku, bil, temkinli ol, ama tabiki de ümidini yitirme, ama kaybedersen de üzülmemelisin çünkü sağlıksız olduğu için vücut kabul etmeyip atıyormuş vücuttan...

Canım, evet maalesef doktorlar bu durumda net birşey söyleyemiyor.. Sağlıksız bir gebelik sonucu düşük ya da dış gebelik ihtimali var diyorlar. Sağlıklı bir gebelikte 2 günde bir yapılan hcg sonucu 2 katına sıçraması gerekiyor. Moralini bozmak istemem ama sıçrayış o şekilde değilse düşük ya da dış gebelik ihtimali oluyor. O yüzden de doktor bunu 2 günde bir beta hcg testi ile takip ediyor. Canım bak, eğer ki karnında ve kasıklarında şiddetli bir ağrı yaşarsan hemen hastaneye gidin, bu dış gebeliğe aklı getirir çünkü. Geç kalınırsa, tüpler zarar görebilir ya da iç kanama olabilir karın boşluğuna Allah korusun... Anlattıklarım çok iç açıcı şeyler değil biliyorum ama tatlım, tüm bunları yaşayan biri olarak yazıyorum sana. Şöyle söyleyeyim; ben Mart ayında düşük yaptım. Adet günümde yani 6 Mart Beta Hcg 37,5 / 8 Mart 62 çıktı. 12 Mart günü kahverengi leke oluştu... Bunun üzerine tekrar test ve Beta hcg 89,2. Halbuki o gün en az 150'ye varmalıydı.doktor bu sıçrayışları sağlıklı bulmadı, ya dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik sonucu düşük yapıyorsun dedi... Bir başka doktora gittim aynı şey, bir başka doktor aynı şey... Hatta o gün gittiğim 3. doktor beni hemen hastaneye yatırdı, riskli buldu, sakın kalkma hep yatacaksın dedi bana, dış gebelik ihtimalin var dedi, burada takip etmeliyim seni, aksi takdirde senin için riskli olacak dedi. Burada takip edip bekleyip göreceğiz dış gebelik mi düşük mü diye dedi... Nitekim 15 Mart beta hcg 47,36 ve 16 Mart 38,57 oldu. Doktorun asıl korktuğu yani dış gebelik olmadı, sağlıksız gebelik sonucu erken düşük oldu... Sonrasında gün be gün geriledi değerim, vücut kendi kendine attı ufak ufak kanamalarla. 3. gün de hastaneden çıktım. İşte böyle canım, ben bunları yaşamıştım, sen bunları oku, bil, temkinli ol, ama tabiki de ümidini yitirme, ama kaybedersen de üzülmemelisin çünkü sağlıksız olduğu için vücut kabul etmeyip atıyormuş vücuttan...

bakalım persembe tekrar testım var ınsallah ıyı olur hayırlısı olur

Benim ilk beta hcg degerim 172, iki gun sonra 283. Doktor dis gebelik olabilir dedi. Yarin baska bir doktora gidip bir kez daha olcturecegim. Gebeligime dogru durust sevinemedim bile. Dort aydir dort gozle bekliyordum ben bu bebegi

bugunkü testimde 312 cıktı

Canım, düşüşe geçmediğine göre durum kötü değil, en azından düşük yapmadığın kesin... Bu durumda muhtemelen geç döllenme olmuş olabilir. Ama yine de dış gebelik ihtimali halen düşünülmeli. Pazartesi günkü sonucun 1200'e ulaşırsa ve sonrasında takip altında olup 1500'e gelip kese görülürse bu ihtimal de silinir ve gebe olduğun netleşir canım. Önceden de yazmıştım, yine yazayım şiddetli bir karın ağrısı ya da kasık ağrısı çekersen vakit kaybetmeden hemen hastaneye gidiyorsun bunu sakın unutma canım. Ama inşallah da bunlar olmadan keseciği görürsünüz tatlım :KK16:

kızlar ilk 18 eylülde kan testiyle hamile kaldıgımı ögrendim 270 sonra ıkı gun sonra 430 çıktı doktor normal olmadıgını soledi bir sene oncede 7 haftalık bi düşügüm vardı .. dört gün sonra gel dedi deger 1000 çıkmıştı normal gebelıkte 1800 olması gerekiyordu kese göründü ancak sol tarafımda agrım vardıiçime sinmedi özel radyoloji uzmanına gitim dün sol yumurtalıgım çok şişmiş yani ordada bi bebek olma olasılıgı çıktı buna yalancı keseli dışgebelikte diyolar hem iç gebelik hemde dış gebelikte kan testim dün 992 çıktı düşöüş yani doktorumun erken teşisi sayesinde hamilelegimin normal olmadıgını anladım hem kürtaj olucam ya yarın yada cumartesi hemde igne vurup tüpteki bebegi düşürcekler çok zor bişe çok heveslenmiştim ama dengesiz artan beta asla düzelmio bunu bilin

kızlar ilk 18 eylülde kan testiyle hamile kaldıgımı ögrendim 270 sonra ıkı gun sonra 430 çıktı doktor normal olmadıgını soledi bir sene oncede 7 haftalık bi düşügüm vardı .. dört gün sonra gel dedi deger 1000 çıkmıştı normal gebelıkte 1800 olması gerekiyordu kese göründü ancak sol tarafımda agrım vardıiçime sinmedi özel radyoloji uzmanına gitim dün sol yumurtalıgım çok şişmiş yani ordada bi bebek olma olasılıgı çıktı buna yalancı keseli dışgebelikte diyolar hem iç gebelik hemde dış gebelikte kan testim dün 992 çıktı düşöüş yani doktorumun erken teşisi sayesinde hamilelegimin normal olmadıgını anladım hem kürtaj olucam ya yarın yada cumartesi hemde igne vurup tüpteki bebegi düşürcekler çok zor bişe çok heveslenmiştim ama dengesiz artan beta asla düzelmio bunu bilin

Geçmiş olsun canım. Bak bilinçli olduğun için ağrını ciddiye alıp gitmişsin hemen ve erkenden farkedilmiş dış gebelik olup başka yere yerleştiği. Allah'tan nasıl olsa kese göründü, ağrım bebektendir diye yorup ertelememişsin doktor işini. İşte ben de bu hususta arkadaşları uyarıp bilgilendirme yapıyorum, senin de durumunu anlatman iyi olmuş. Tekrar geçmiş olsun, Allah tez zamanda sağlıklı, sıhhatli, hayırlı ve uzun ömürlü bebişler nasip etsin sana da canım :KK16:

selam arkadaslar
bugun kan testı sonucumu aldım yavaş yavaş yukselme var
1 kan testi 32
2.kan testi 60
3.kan testi 108
4.kan testi 232 cıktı

Bir kaç kez daha ölçtürmek lazım sanırım. Aslında artışın çok az değil. Bir de en net ultrasonda görülüyormuş, onun için de değerinin 1000 ve üzeri olması gerekiyormuş. Ben de sıkıntıya düşmüştü. 172, 2 gün sonra 284 ve sonuncusu bir gün sonra 575. İnşallah sen de güzel haber alırsın

Geçmiş olsun, iyi ki erkenden farkedilmiş.

teşşekkür ederim ii dilekleriniz için bügün tekrar doktora gittim kürtaja alıp müdale etcekken doktor kesesin tutunup büyüdügünü yolk saltında olustugunu tüpün ordaki dış gebeleginde suan durdugunu söledi 990a düşen hcg bugun 1560 a yükselmiş doktorda sasırdı ben sevinimmi sevinmimmi anlayamadım pazartesi tekrar gidiyorum bebegi kesede görrürse degerler düzelirse bu durumda düzelcek inşallah ama şoktayım suan bakalım hakkımızda hepimizin hayırlısı...

teşşekkür ederim ii dilekleriniz için bügün tekrar doktora gittim kürtaja alıp müdale etcekken doktor kesesin tutunup büyüdügünü yolk saltında olustugunu tüpün ordaki dış gebeleginde suan durdugunu söledi 990a düşen hcg bugun 1560 a yükselmiş doktorda sasırdı ben sevinimmi sevinmimmi anlayamadım pazartesi tekrar gidiyorum bebegi kesede görrürse degerler düzelirse bu durumda düzelcek inşallah ama şoktayım suan bakalım hakkımızda hepimizin hayırlısı...

cnm benım ya bu ne kadar guzl bı haber adeta mucıze

öyle olmasını çok istiyorum ama normal gitmeyen bi durum farklı bi olay ne bilim kafam karıstı sabırsızlıkla bekliyorum iki günü Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah..

jummer ne oldu peki son durumun bilgi verebilirmisin.bende cok tatsiz seyler yasiyorum.durumum tam olarak ne ve ne olacak endise ve merakla bekliyorum bende..

jummer ne oldu peki son durumun bilgi verebilirmisin.bende cok tatsiz seyler yasiyorum.durumum tam olarak ne ve ne olacak endise ve merakla bekliyorum bende..

yorum yazamadım çünkü çok kötü şeyler atlattım kendimi anca topladım degerlerim normale döndü gibi oldu hem yumurtalıgımda bi bebek hemde gercek saglıklı rahimde bi bebek olustu doktorlar kurtula bilir belki rahimdeki bebek dedi son kontrolüme gittigimde dış gebelik olanın büyümesi durmuştu içtekinde yolk kesesi oluşmuş çok azda kalp atışı vardı yani bebek oluşmuştu artık çok sevindim ama gecesi sancvılandım ve tuvalete gittigimde parça şeklinde düştü doktra gittim kürtaja gerek yok dedi igne vuruldum geldim ama gene gecesi hayatımda böle bi sancı yaşamadım aklımı kaçırıyordum agrıdan hastaneyi inlettım gece 4,5 ta kürtaja aldılar acil dıştakide düşmüş ama normal bi düşükten daha beter kanamam ve agrım vardı kürtaj oldum. sonuç olarak doktor araştrma hastanesine gitip eşimle beraber görünmemei istedi kanda mikrop yada kan pıhtılaşması olabilir dedi bayramdan sonra gidicez hakmızda hayırlısı senin durumun nasıl acaba?

bu aralar bende derdimee dermann arıyorum........30 günde bir adet oluyrum.adetin 29.günüü 25.52 31.günüü 31.8 tabii doktor begenmediii bugun tekrar kan vercemm umudum maleseff yokk........hiçç yükselmemişş cünkiii.....ne lekelenmemm nede agrımm var.....nasıll düscekk bilmiyom:2:

KIZLAR YARDIMCI OLURMUSUNUZ 1. Beta 147 2 gün sonra 250 2 katı değil acaba sorun oluyormu bu durumda

X