transfer sonrası akıntı

minecan77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
1.434
5
slm kizlar,cok panikteyim suan,lutfen tecrubeli arkadaslar cevap verin bana:KK50:

benim dun saat 15.30 da dondurulmuslarla 2 tane 4.gun embriyo transferim oldu allaha sukur
fakat az once wc gittigimde koyu kvam akintiyla birlikte pembe kan vardi
bu normal mi?:KK50::KK50:

acaba transfer isleminden dolayimi geldi o kan ( cok azdi kan boyle pembemsi biseydi,ama akintinin icinde belliydi ))

tutunmak icin henuz erken degilmi? ne bilim kafam karisti,:26:

Konuyla ilgili bir bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım ama başlığı değiştirme şansınız varsa değiştirmenizi tavsiye ederim nacizane.Belki bilgi sahibi olanların dikkatini daha çabuk çeker:44:

vajınya yerleştırılen spekulumdan dolayı olabılıo
yanı tahriş olmus olabılır yoksa elbette
cok erken tutunmak ıcın:)
keyfını cıkarın stres olmayın
eğer tutacağı varsa zıplasanız dusmez
eğer olmayacksada yatarak olduramazsınız
rahat olun:)

vajınya yerleştırılen spekulumdan dolayı olabılıo
yanı tahriş olmus olabılır yoksa elbette
cok erken tutunmak ıcın:)
keyfını cıkarın stres olmayın
eğer tutacağı varsa zıplasanız dusmez
eğer olmayacksada yatarak olduramazsınız
rahat olun:)

evet katılıyorum bende aşılama yaptırdığımda bendende gelmişti spekulumdan korkmayın .bende bişey sorucam banada yrdım edin lütfen dün yumurtalarım toplandı 27 tane çok şükür sonrasında çok rahat uyandım ağrım sızım yoktu.akşama doğru ağrım biraz arttı ama yinede rahattım çok rahatsız edici boyutta olmadı. bugün çok iyi uyandım hiç ağrı sızı olmadı ancak akşama doğru karnımda hafif bi şişme oldu.korkum yumurta çok olduğunda muhakkak ohss olunurmu.bende pko yok e2 değerlerimde yüksek çıkmamıştı.şişlik dışında bi sıkıntım yok progestan kullanmaya başladım vajinadan ondan olabilirmi

Merhaba Minecan77,
Transferin 4. günde olmuş, bugün embriyonun 5. günü ve tutunmak için aslında erken değil. Bildiğim kadarıyla, doğal siklusta embriyo 3. günde rahme düşüyor ve 5-6. günde rahme tutunuyor. Tutunma sırasında eğer rahimdeki bir kılcal damara denk gelirse hafif bir kanama olabiliyor. Umarım bahsettiğin şey bu durumdur. Transferden sonraki dönemi psikolojik olarak rahat geçirmek önemli. 4 defa başarısız tüp bebek deneyimi olan birisi olarak, en ufak şeyden nasıl tedirgin olunduğunu çok iyi biliyorum ve seni anlıyorum ama rahat olmaya çalış, pozitif düşün ve tedirgin olmamaya çalış. Bu konuda doktorunun, diğer çalışanların ve sizin elinizden gelen herşeyi en iyi şekilde yaptığınızı düşün ve rahat olmaya çalış.

Umarım herşey yolunda gider ve iyi haberlerini alırız.

hepinize cok tesekkur ederim yardimlariniz icin.
icim birazda olsa rahatladi
allahim kimsenin emegini bosa cikarmasin
sevgiler

evet katılıyorum bende aşılama yaptırdığımda bendende gelmişti spekulumdan korkmayın .bende bişey sorucam banada yrdım edin lütfen dün yumurtalarım toplandı 27 tane çok şükür sonrasında çok rahat uyandım ağrım sızım yoktu.akşama doğru ağrım biraz arttı ama yinede rahattım çok rahatsız edici boyutta olmadı. bugün çok iyi uyandım hiç ağrı sızı olmadı ancak akşama doğru karnımda hafif bi şişme oldu.korkum yumurta çok olduğunda muhakkak ohss olunurmu.bende pko yok e2 değerlerimde yüksek çıkmamıştı.şişlik dışında bi sıkıntım yok progestan kullanmaya başladım vajinadan ondan olabilirmi

benimde daha onceki tedavimde 25 tane toplanmisti,ama birsey olmadi
toplanan yumurtalarin yerine yeniden kan toplaniyor ondanda olabilir
insallah hersey yolunda giderde saglicakla kucaginiza alirsiniz bebisinizi
sevgiler

X