Bebek Beslenmesi emzirirken tıkanan bebeğim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

COTURNIX

İnci Meleğim
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
4.023
24
39
merhaba arkadaşlar
bebeğinizi emzirirken benim gibi tıkanma problemi yaşayan varmı ? bebek emerken bi anda boğazına kaçıyor boğulur gibi oluyor ve ben çok korkuyorum. böyle olduğunda bebeği kaldırıp dik tutuyorum bir süre sonra normale dönüyor ama yaşadığım stresi bana sorun..
sırf bu yüzden emzirmekden soğudum sağıp kaşıklamı versem diorum..

bu problemi yaşayan arkadaşlar başka bir yolu varmı tıkanmayı önlemenin ??

şimdiden teşekkürler

bebeğiniz ne kadarlık?
yeni olan bir şey bu durum yoksa doğduğundan beri var mı
emerken yorulma morarma filan oluyo mu

cnm ilk haftalarda süt çok geldiği için ve bebek emmeyi daha yeni öğrendiği için boğazına kaçması sık oluyor ama zamanla geçiyor merak etme

Eğer sütün bolsa,tazikli gelip boğazına kaçıyordur.Sütümün çok olduğu zamanlar benim kızıma da oluyor.

biraz daha başını dik tutarak emzirebilirsin..genzine kaçıyo olabilir..

bende çok korkardım bi de benim kuzu banyo yaptırırkende boğulurmuş gibi olurdu ödüm kopardı. emzirirkende aynı tıkanıvarirdi ölcek sanardım o an ölürdüm bende. zamanla düzeliyo canım korkacak bişey yokmuş aslında bebeklerin genelinde olan bişey sırtına vurmamalısın ama öyle olunca. ben 2 kaş arasından yukarı doğru sıvazlardım parmağımla yutkunamayınca, dene istersen

korkma canım benim oğlumdada oluyor böle tıkanıyor bogulacak gibi oluyor ama rabbimin izniyle biseycik olmaz daha cok yeni bebegin benimki 4 aylık hala oluyor öle

CNM BENİM BEBEĞİMDE DE VAR. dr. götürdüm normal süt tazyikli geldiğinden nefes alamayınca yaparlarmış. bende ilk başlarda çok endişelendim ama şimdi rahatım.

sağolun arkadaşlar
bugün sağlık ocağına 2. topuk kanı için götürdük oradaki ebeyede sordum, öyle olduğunda yüzüstü çevir ve dilini kontrol ett, alışacak dedi.

17 ekımde dogum yaptım benım bebegımdede aynı problem var hemen dık tutuyorum ıkı kasının ortasından cekıyorum parmagımla yukarı rahatlıyor kızım ama ınanın en buyuk korkum bu tıkanmaları sımdılık annem yanımda hemen seslenıyorm ama haftasonu gıdıcek ve elım ayagıma sımdıden dolasmaya basladı ya tıkanırsa nefes alamazsa morarısa naparım nasıl acarım nefesını dıye dıye yedım bıtırdım kendımı sanırım ılk cocuk oldugu ıcın dahada telaslıyım gecelerı hıc uyumuyorm ya kusarsa farketmezsem dıye hep yan yatırsamda annelık boyle bıseymıs ıste engel olamıyorum...

17 ekımde dogum yaptım benım bebegımdede aynı problem var hemen dık tutuyorum ıkı kasının ortasından cekıyorum parmagımla yukarı rahatlıyor kızım ama ınanın en buyuk korkum bu tıkanmaları sımdılık annem yanımda hemen seslenıyorm ama haftasonu gıdıcek ve elım ayagıma sımdıden dolasmaya basladı ya tıkanırsa nefes alamazsa morarısa naparım nasıl acarım nefesını dıye dıye yedım bıtırdım kendımı sanırım ılk cocuk oldugu ıcın dahada telaslıyım gecelerı hıc uyumuyorm ya kusarsa farketmezsem dıye hep yan yatırsamda annelık boyle bıseymıs ıste engel olamıyorum...

aynı gün doğum yapmışız canım, bende hemen annemin kucağına veriyodum bebeği tıkanınca, bugün gitti annem kayınvalidem geldi, hem annemin gitmesine moralim bozuk hem geceleri annemle yatıp bebeğe bakıyoduk şimdi k.valideyi her kalktığımızda kaldırıcakmıyım bilmiyorum offf çok gerginim çok.

aynı gün doğum yapmışız canım, bende hemen annemin kucağına veriyodum bebeği tıkanınca, bugün gitti annem kayınvalidem geldi, hem annemin gitmesine moralim bozuk hem geceleri annemle yatıp bebeğe bakıyoduk şimdi k.valideyi her kalktığımızda kaldırıcakmıyım bilmiyorum offf çok gerginim çok.

yaa harıka ne guzel... bebek mevlutumjz bu cumartesı bnmde annem yanımda Allah razı olsun ama malum bayram gelıo ve o yuzden evındede ıs guc var mevlutten snra gıdıcek bızdee annemle yatıyoruz gecelerı bn sezeryndan dolayı koly kalkamıyorm yerımden o bakıodu kızıma bn emzırmeye kalkıyodum smdı napcm cumartesden snra ısın tuhaf yanı bnm kayınvalıdeme kal desekte kayınpederım ızın vermıyooo ne kdr enteresan degılmı?

canım;benm oğlum 2 aylık we hala her emmede boğazına kaçıyor soluksuz kalıyor..bizde biraz boğaz küçüklüğü ırsidir yani benimde boğazıma su bile kaçar..bende kendime göre bi yöntem buldum...kendim sırtüstü biraz uzanıyorum hani oturuyor gibi değilde yarım yatıyor gibi sonra oğlumuda kucağıma alıp hafif doğrultup emdiriyorum..bunu yaklaşık 3 haftadır yapıyorum maşallah hiç bi şey olmuyor..:KK34:

yaa harıka ne guzel... bebek mevlutumjz bu cumartesı bnmde annem yanımda Allah razı olsun ama malum bayram gelıo ve o yuzden evındede ıs guc var mevlutten snra gıdıcek bızdee annemle yatıyoruz gecelerı bn sezeryndan dolayı koly kalkamıyorm yerımden o bakıodu kızıma bn emzırmeye kalkıyodum smdı napcm cumartesden snra ısın tuhaf yanı bnm kayınvalıdeme kal desekte kayınpederım ızın vermıyooo ne kdr enteresan degılmı?
aynen bende sezaryenden dolayı rahat eğilip kalkamadığımdan annemle yatmak çok rahat oluyodu, dün ilk kez eşimle yattık, o tabi çalışıyo o yüzden çok uyandırmamaya çalıştım, bebek ağladığında sesini duyarsa geldi k.valide, gelmediğide oldu, ama sabah eşim gittikden sonra yanlız başıma yatakda emzirirken tıkandı bebeğim ve çok zor normale döndürdüm, o ara 3 kez seslendim 3.de duydu anca :KK43:(((
ana gibi yar olmaz sonuçta. şimdiden özledim annemi, ağlayasım var..
bu arada benimde şu anda k.peder yok bitakım işleri var ama 1 2 hafta sonra oda gelecek ve sabahdan akşama kadarda evde, işe falan gitmiyo, ne kadar olsada rahat edemiyorum onun yanında, ne halt edicem kara kara düşünüyorum..

canım;benm oğlum 2 aylık we hala her emmede boğazına kaçıyor soluksuz kalıyor..bizde biraz boğaz küçüklüğü ırsidir yani benimde boğazıma su bile kaçar..bende kendime göre bi yöntem buldum...kendim sırtüstü biraz uzanıyorum hani oturuyor gibi değilde yarım yatıyor gibi sonra oğlumuda kucağıma alıp hafif doğrultup emdiriyorum..bunu yaklaşık 3 haftadır yapıyorum maşallah hiç bi şey olmuyor..:KK34:

sağol canım bide böyle deniyim.

yeni annesin ömürlü olsun..canını sıkmak istemem tatlım ama çok dikkat gerekio..benim kuzu bu yüzden tıkandı 5 gün hastanede yattı..emerken süt ciğerlerine gidebiliyomuş..bu olay yaşandıktan sonra ben toğ,parlanamadım uzun süre tek başıma emziremedim..ama bu günlerde gecicek emerken burnun acık olması en önemli faktörmüş öle demişti doktorumuz..

yeni annesin ömürlü olsun..canını sıkmak istemem tatlım ama çok dikkat gerekio..benim kuzu bu yüzden tıkandı 5 gün hastanede yattı..emerken süt ciğerlerine gidebiliyomuş..bu olay yaşandıktan sonra ben toğ,parlanamadım uzun süre tek başıma emziremedim..ama bu günlerde gecicek emerken burnun acık olması en önemli faktörmüş öle demişti doktorumuz..

sizede çok geçmiş olsun :KK43: bende yanllız emziremiyorum korkudan, geçicek inşallah bugünlerde.

aynen bende sezaryenden dolayı rahat eğilip kalkamadığımdan annemle yatmak çok rahat oluyodu, dün ilk kez eşimle yattık, o tabi çalışıyo o yüzden çok uyandırmamaya çalıştım, bebek ağladığında sesini duyarsa geldi k.valide, gelmediğide oldu, ama sabah eşim gittikden sonra yanlız başıma yatakda emzirirken tıkandı bebeğim ve çok zor normale döndürdüm, o ara 3 kez seslendim 3.de duydu anca :KK43:(((
ana gibi yar olmaz sonuçta. şimdiden özledim annemi, ağlayasım var..
bu arada benimde şu anda k.peder yok bitakım işleri var ama 1 2 hafta sonra oda gelecek ve sabahdan akşama kadarda evde, işe falan gitmiyo, ne kadar olsada rahat edemiyorum onun yanında, ne halt edicem kara kara düşünüyorum..

sağol canım bide böyle deniyim.

dun gıdıcektı annem ısrar kıyamet yarın gıdıyor kesınlıkle ana gbı yar olmaz bnmde smdı derdım bu hala dıkısımın bıttıgı yerde agrm vr kasılıyorum egılıp kalkamıyorum yarın annem gıdınce nası ıdare edıcem ev ıslerıyle kızımı aynı anda aglıyorum kac gundur.. bırde gelen gıden olursa ıyıce sererım kendımı.. bnm kayınvaldeye gelınce o ztn kalmıyor soylememe ragmen gelemem dedı bırdaha da sormadım yanı annemdn basskası yok.. senın kayınpederının gelmesı ıyı olmamaıs evde olmasından dolayı bnde rahat edemem hıc yanlarında kac senedır ıclerınde olmama ragmen ama yapıcagın tek emzırmek cın odana gıdıp kapıyı kapatmak ancak oyle rahat edebılırsın buarada bnde yalnız emzırmekten korkuyorm yarın naparım bılemıyorum..

gecmıs olsn canım bnmde cok tıkandıgı ıcın fobı oldu hep annemı oturtuyorum yanımda yarın yalnız kalıcam artk napıcm elım ayagıma dolasır ... burnunu acık tutmamı hastanede soyledıler 4 parmagım mememın altında bas parmagım ustunde gerdırıyorum burnu acıkta kalıyor cok sukur daha rahatız

X