Doğuma Hazırlık Hem anlamı, hem söylenişi güzel kız ve erkek bebek ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
biz de kızımıza Lina ismini vermekten vazgeçtik. şuan Rüya ve Alya arasında kararsız kaldık.

canım yazdığın isimler çok güzel :21:
AYÇA aklıma gelmemişti hiç ama sen yazdıktan sonra hoş geldi kulağıma sanki
beğendiğim isimler listesine ekliyorum hemen
beğenmene sevindimmm .)
evet ayça çok hoş bi isim tını olarak çok güzel :)

Son düzenleme:
aa bu arada SARA ismi de çok hoş bir isim ben bayılıyorum .)
f. Hâlis, saf, katıksız. *Hz. İbrahim'in (A.S.) birinci zevcesinin ismi.

Sare diyenler de var ama sarenin anlamı şöyle geçiyor
(Sayr : Olmak. dan) Oldu (meâlinde fiil).
Cemaat, topluluk.
(C.: Savâr) Hâcet, ihtiyaç. * Susuzluk.

bunu da düşünebilirsin .. Veya bi hayırlısıyla evlenebilirsem ve yine hayırlısıyle inş kızım olursa ben Eslem Ruya koymayı düşünüyrm çift isim olarak diğer yandan sara ismine de bulmaya çalışıyorum .. belki düşünürsün .)

benim de kızım olacak nasipse.Biz de Elif Beyza düşündük.Beyza ak pak günahsız demek.

benim de kızım olacak nasipse.Biz de Elif Beyza düşündük.Beyza ak pak günahsız demek.

çok güzel bi isim bence..beyza ismi benimde çok hoşuma gidiyor..Allah sağlıcakla kucagınıza almayı nasip etsin

Van depreminde
kendinden beklenmeyen güçle hayatta kalmayı başaran miniğin adını nasip olursa bir gün kızıma vereceğim...................AZRA.................
SENİ ÇOK SEVİYORUZ AZRA!!İYİKİ HAYATTASIN MİNİK MUCİZEEE:emir_bebek:

benım de ınsalah kızım olursa izel koymayı düşünüyorum....

başka şu isimler de güzel:
meyra
defne
destan
nelin
evrim
eylül
hande
burçak
elçin
dilem
melike
neva
rengin
sanem
simay
fulya
zeren
zümrüt

Son düzenleyen: Moderatör:

çok hoş bi kombin olmuş .. beyza ismini ben de severim ama kuran okurken bembeyaz anlamında rastladığım BEYDA ismi fakat oradaki da ne da ne za gibi okunduğu için ikilem arasında kaldım .. BEYZA mı BEYDA mı acaba diye .) hayırlı olsun bu arada .)

öncelikle hayirli ugurlu olsun canim .. ama ben senin yerinde olsam bu kadar kafa karistirmam aklindan gecen ilk ismi koy yoksa ne kadar isim cogaltirsinn secenegin ne kadar cok olursa okadar kafan karisirr.. yinede isim istiyorsan sana bi kac isimm

lorin anlami aydinlik demek kurtce bi isim

amara sevimli demek arapca bi isim

derin

deren

ilayda

dedigim gibi herkes icin ayri bi isim war ama ins en kisa zamanda icine sinin bi isim bulursunn kolay gelsin sana

Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin. benden de birkaç isim gelsin o zaman
Ecrin; Allah' ın hediyesi ( bu arada biricik yeğenimin ismi )
İrem; cennet bahçesi
Rana; güzel, göze hoş gelen :emir_bebek:

Benim kızımı adı Rüya ;biz de zorlanmıştık isim bulmakta; Neva, Derin ,Ela, Deniz, Öykü, Nida, Cemre, Aylin de güzel isimler...

canım umay ismide çok güseldir.düşün bence anlamı şefkat meleği demek.
birde mislina var buda cennetteki çiçek ismiymiş.

Mislina, kualağa hoş geliyor, yedi uyuyanlardan birinin adı ve yedi uyuyanlar erkek ama genelde mislina yı kız ismi olarak koyuyorlar

adıyla büyüsün inşallah, güzel bi isim seçmişsiniz

aa bu arada SARA ismi de çok hoş bir isim ben bayılıyorum .)
f. Hâlis, saf, katıksız. *Hz. İbrahim'in (A.S.) birinci zevcesinin ismi.

Sare diyenler de var ama sarenin anlamı şöyle geçiyor
(Sayr : Olmak. dan) Oldu (meâlinde fiil).
Cemaat, topluluk.
(C.: Savâr) Hâcet, ihtiyaç. * Susuzluk.

bunu da düşünebilirsin .. Veya bi hayırlısıyla evlenebilirsem ve yine hayırlısıyle inş kızım olursa ben Eslem Ruya koymayı düşünüyrm çift isim olarak diğer yandan sara ismine de bulmaya çalışıyorum .. belki düşünürsün .)

Sara ismini sevmiyorum ben ama Eslem de hoş :KK39:

benım de ınsalah kızım olursa izel koymayı düşünüyorum....

başka şu isimler de güzel:
meyra
defne
destan
nelin
evrim
eylül
hande
burçak
elçin
dilem
melike
neva
rengin
sanem
simay
fulya
zeren
zümrüt
tşk ederşm ederim paylaşımın için güzel isimler yazmıssın
öncelikle hayirli ugurlu olsun canim .. ama ben senin yerinde olsam bu kadar kafa karistirmam aklindan gecen ilk ismi koy yoksa ne kadar isim cogaltirsinn secenegin ne kadar cok olursa okadar kafan karisirr.. yinede isim istiyorsan sana bi kac isimm

lorin anlami aydinlik demek kurtce bi isim

amara sevimli demek arapca bi isim

derin

deren

ilayda

dedigim gibi herkes icin ayri bi isim war ama ins en kisa zamanda icine sinin bi isim bulursunn kolay gelsin sana

değişik hiç duymadıgım isimler var
Lorin ve amara mesela?
,tşk ederim paylaşımın için:13:

LİYA :Sabrın en güzeli
NEVRA :Işıltı parlaklık,Beyaz çiçek

Kayra erkek ismini daha çok anımsatıyor gibi...Bu iki ismi düşün bence

Slm

Kız ismi olarak bu aralar Asya ismine taktım. kulağa çok hoş geliyor. Nil Asya Naz Asya olabilir. Bunun dışında Tuana, Almina, Hazal olabilir

Slm

Kız ismi olarak bu aralar Asya ismine taktım. kulağa çok hoş geliyor. Nil Asya Naz Asya olabilir. Bunun dışında Tuana, Almina, Hazal olabilir

Hazal ismine eşim çok takmıstı bi ara
vazgeçirene kadar öldüm,anlamı güzel değil ki:KK43: kuruyan dökülen yaprak

Neyla ismini ben de cok seviyorum, anlami da soylenisi guzel bir de Zumra var dusunulebilir

sanırım CEREN ismine karar verdik
tam kesin olmasa da eşim ve benim beğendiğimiz ortak bir isim :KK16:

kayra ilk etapta erkek ismi gibi duruyor..

bence kızınıza daha güzel kız isimleri bulabilirsiniz..deniz ismi kayraya göre çok daha güzel illa ünisexs bir isim düşünüyorsanız

bende 31 haftalık hamileyim arkadaşlar oğlum olcak benim oğlşumun adı miraç batı olcak inşallah ismini ben hamile kalmadan bir yıl önce miraç kandilinde aklımdan geçirmiştim,ama kızım olsaydı bende kız ismi olarak deniz düşünürdüm hep, kızım olursa bende deniz koycam adını benim adımda deva hem onada uygun olur:)

X