Doğuma Hazırlık Hem anlamı, hem söylenişi güzel kız ve erkek bebek ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
arkadaşlar bu yadıklarınzın %80 i diyebilirim anlamları ya yanlış ya da isim toptan uydurulmuş.Lütfen rica ediyorum internetteki listelerden anlamları sonradan uydurulmuş isimleri bulup inanmayın.

arkadaşlar bu yadıklarınzın %80 i diyebilirim anlamları ya yanlış ya da isim toptan uydurulmuş.Lütfen rica ediyorum internetteki listelerden anlamları sonradan uydurulmuş isimleri bulup inanmayın.

Aslında bakarsanız her isim uydurulmuştur. :KK52: Yani bir isim nasıl çıkmıştır ki ortaya? Örneğin Fatma ismi Hz. Peygamberin kızının ismi olduğu için konulur ama kelime anlamı sütten kesilen demektir.:KK1:Fatma (fatima) Hz. PEygamberin kızının ismi olmadan öncede var olan bir isimdi bu ismin anlamını kim belirlemiş hiç düşündünüz mü?:nazar: Sonuçta uydurulmuş. Bütün isimler bir şekilde uydurulmuştur.:KK14: Elbette anlamı güzel olmalı. Demir, bakır, masal, ninni koymanın anlamı yok ama isimlerin anlamının kişiliği etkilediğine inanmıyorum. Mesela Zeki ismini taşıyan tüm arkadaşlarım sınıfın en tembeliydiler. Önemli olan o ismin sizin içinize sinmesi. Herkes ismini kendi güzelleştirir ha Ayşe olmuş ha fatma hiç farketmez :KK54:

eger soyadınız kısa ıse bence ısım bıraz uzun olmalı...melıssa nasıl ya da nılufer???
kızlar ben de aynı durumdayım. 22.haftamın sonuna geldim, bir kızım olucak. eşim ve ben Lina ismine karar vermiştik uzun zaman önce. ama ailelerimiz kesinlikle karşı çıktı, başka bir isim bulmamızı istediler. biz de kulağa hoş gelen, eski olmayan isimler arıyoruz. ELA benm de hoşuma gidiyor ama soyadımız kısa zaten, ismi de çok kısa olunca komik duruyor. çift isim koymak da istemioruz. ben de fikirlerinizi bekliorum

bence sanem en guzelı...ve bu ısımde tanıdıgım tum kızlar cok alımlı ve guzeldı...
benım de ınsalah kızım olursa izel koymayı düşünüyorum....

başka şu isimler de güzel:
meyra
defne
destan
nelin
evrim
eylül
hande
burçak
elçin
dilem
melike