Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi verem aşısından sonra bebeğimin kolunda enfeksiyon oldu

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Butterflyinthesky

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
753
477
arkadaşlar bebeğim 2 aylıkken verem aşısını diğer aşılarıyla birlikte vurdurdum. şimdi 6. aya girdi oğlum ve aşı yerinde çiban büyüklüğünde yara oldu içi de iltihap dolu. bugün banyo yaptırdım, kurularken havlusuna bi baktım sapsarı iltihap akmış hemen doktora götürdük bazı bebeklerde olabilir dedi. antibiyotik ve antiseptik ilaç verdi ama içim hiç rahat değil. böyle bir şey yaşayan varsa benimle paylaşın lütfen.

benım oglumdada oyle olmustu ama ben doktora goturmedım. ara ara akıntı oldu sildim biraz batıkon falan surdum gectı zamanla. cok kafana takmA bence normal sonucta verem asısı zaten cok derın ız yapıyor bnımde oyle olmus bebekken. bence antıbıotıge bıle gerek yok. oglumunda cok fena ıltıhap akmıstı ama sonra gectrı

Aşı tuttu ama bu kadar iltihap toplaması hiç normal değildi. neyse ki geçti artık. şimdi de pişiklerle boğuşuyoruz. oğlumun boynu ve alt tarafı çok fena. bepanthen krem kullanmaya başladım. inşallah geçirir.

X