Davranış Bozuklukları Kızım masturbasyon yapıyor ne yapıcam bilemiyorum

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bu durun benim oğlumda da var.Bende nette araştırmıştım ve cinsel kimliğinin geliştiğini korkutmamak gerektiği filan yazıyordu.İnsanların olduğu ortamda başka bir odaya gıdıp yapmaya başlayınca biraz uyarma gereği duymuştum.Bırakır dıye fazla üstelemek istemedım ama hala devam edıyor.İlgii eksikliğinin buna sebep olabilceğini hiç düşünmemiştim.Oğlum 8 yaşında.Eşimle sık kavgalarımız buna neden olmuş olabılır mı?:KK43:

Bu konu üzerinden çok geçmiş ama su an ki çocuklarınızın durumu nedir acaba ne kadar sürede kaç yaşında bıraktılar. Benim kızım 1 aydır yapıyor bunu ve henüz 10 aylik ne yapacağımı bilmiyorum ve cok korkuyorum yardimci olursaniz sevinirim

Cocuga karsi siddetli bi tutum kesinlikle gostermeyin,yavas yavas yavas konusa konusa anlatmaya calisin,pedagogunuz sizi zaten yonlendirecektir bu konuda,bu yastaki bir cok cocukda ayni problemler mevcut anne babalarin cocuklar uzerindeki bu tutumu cok onemli

4.5 yaşındaki kızım bundan yaklaşık 2 ay kadar önce koltuk minderini at niyetine kullanırken bundan haz almaya başladığını farkettim.netten biraz araştırdım sakın tepki göstermeyn yapmasına müsade edin diyor ama olur olmaz herkesin yanında yapıyo koltuk kollarını kullanarak yüz ifadesi bile değişiyo yani çok belli haz aldığı.çok sıkınıtı yaptım bunu kendime başlarda şimdi daha rahatım ama ne yapacağımı bilmiyorum anne gıdıklanabilirmiyim diye benden izin alıyor bende izin veriyorum mecburen ama kızım nasıl tuvaletimizi kimse görmeden yapıyosak bunuda başkalarının yanında yapma diyorum tamam diyo ama çocuk işte unutuyo.böyle bişey yaşayan var mı ne yapabilirim.kreşe gidiyo pedegogumuzla konuşucam sıra bekliyorum
benimde 5 buçuk yasında oglum var yüzükoyun sürtünüyo bazen bana sarılırkende sürtünmeye calısıyo ben yokken gizli gizli yüzükoyun donup sürtünüyo uzun süre nefes nefese kalıyo.bunların yasadım ve ne yaptıysam unutmadı bitmedi devam ettiriyo .yok edemiyorsak bu konu hakkında sucluluk duygusu duymaması için tepkilerimiz aşırı oılmamalı gizli yapılması gerektiği yada zararlı diyerek geçirmeli diye düşünüyorum sonuçta bir haz alıyo ve bu hazdan kolay kolay vazgeçemiyolar durum bu.

Bu konu üzerinden çok geçmiş ama su an ki çocuklarınızın durumu nedir acaba ne kadar sürede kaç yaşında bıraktılar. Benim kızım 1 aydır yapıyor bunu ve henüz 10 aylik ne yapacağımı bilmiyorum ve cok korkuyorum yardimci olursaniz sevinirim
geçenlerde tranvayda yolculuk yaparken bi kadın çocugu hakkında biriyle konusuyordu kulak misafiri oldumonunda kızı varmıs öğretmeni kızından sikayetci olmus diğer öğrencilere sürtünüyor diye ağzım açık kaldı böyle bişeyde benim oğlum yaparsa diye cok korktum gözlemlicem bakalım okuldada bu alıskanlığını devam ettirirmi diye.sanırım o bölgedeki haz duyuları daha gelişmiş yada erkekn farkına varmış kişilerde raslanıyor.

en nihayetinde gizli bişey olduğunu öğrtemek en mantıklısı engelleyemiyorsak bi arkadasımında kızı yapıyormus cözüm olarak yanlız bırakmamak dikkatini baska yöne çekmek şeklinde bi çözüm önermiş doktor.benim oğlum ben mutfakta iş yaparken ben yokken yapıyo cünkü ben gördüğümde enegel olmaya calısıyorum zararlı olmaz filan diyorum işine gelmiyo.

X