Lekeler, Çiller Karbon peeling,fraksiyonel co2 lazer ve q swicth hakknda bilgi edinmek isteyen buraya

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
inci hoca merhaba size bir sorum olacaktı karbon peeling le lazere bağlı olusan açık kahve lekelrim için kac seans yaptrmam gerekiyor bı de ben iki seans fraxiyonel halterim bı daha da asla dusunmuyrum lekelendim çünkü en son seansım 15 gün önce oldu su an karbon peeling yaptrmam cildimi yorarmış ne kadar sonra kac seans yaptrmami öneresiniz şimdiden teşekkürler

sesimiduyun merhaba,demek 2.seans CO2 lazeri yaptırdın :) yaptırmazsın diye düşünüyordum canım.ama umarım faydasını görmüşsündür.o lazere bağladıgın lekelerin zaman içinde azalacak ve rengi açılacak öncelikle bunu söyleyeyim.ben geçen hafta doktoruma karbon peeling için gitmiş olmama ve son seansımı aralıkta yaptırmış olmama ragmen doktorum bana da uygun görmedi karbon peelingi hassasiyetimi artıracagı için.hatta bana önümüzdeki seneye kadar işlem yapmayacagını söyledi :) kendi doktorum bana bunu öngördü,görüyorum ki senin doktorun da aynı tutum içerisinde demekki doktorcuklarımızın bir bildiği var :) ama sanırım seni eskisi kadar etkilemiyor lekelerin değil mi? düzelme oldu baya sanırım canım sende

Kujum doktorumla konuştum terleme probleminin büyük oranla hormonlarından kaynaklanabileceğini söyledi.kilo problemi varsa eğer bu da etkili olabilir dedi.bunun gerçek sebebinin bir takım testlerle ortaya çıkacağını söyledi.el,ayak,koltuk altı bölgelerin terliyosa onun için en kolay yöntem 1 kerede kurtulabileceği botox yöntemi dedi.hormonlarına baktırmalı ve bunu bir de iç hastalıkları uzmanına sormalı dedi.güneş koruyucu içinse bana hep dediği gibi herhangi bir güneş koruyucu olabilir ama 2 saatte bir yenilemezsen en iyi koruyucu bile anlamsız kalır dedi.

canım ben 63 kıloyum el ayak terlemem yok sadece dudak üzerim terliyo hormonal olarakta sadece bı lh degerim yüksek ilgilendiğin danıştıgın için çok teşekkür ederim

heycanla girip bakıyorum yeni paylaşımlar varmı dıye ama malesef yok. canım sen hiç expigment kullanmışmıydın

selam hanımlar :) epeydir cildime bir işlem yapılmıyordu.doktorum da artık cildimin elastikiyetini kaybedeceğini ve dinlemesi gerektiğini söyledi.yanii ağır işlem olan Co2 fraksiyonel lazer,carbon peeling,kimyasal peeling işlemlerim Aralık itibariyle bitmiş oldu.ancak cildimde beni rahatsız eden hep birşeyler var ve sonuc hiçbir zaman tam anlamıyla beni mutlu etmedi.cildimin gerçekten iyi bir bakıma ve dinlenmeye ihtiyacı oldugunu düşündüm.kliniği arayıp randevu aldım ve cildim için iyi ama basit bir cilt bakımı istedim.Doktorun yanındaki dünya tatlısı güzellik uzmanım cildime siyah bambu maskesi yaptı.hatta dekolte bölgeme,hatta ve hatta ellerime :) cildim huzur buldu tek kelimeyle.şimdiye kadar hep acılı işlemler yaptırdm ve sonuc hiçbir zaman beni tatmin etmedi.ne lekelerim tamamen gitti ne çukurluklarım.bu basit bakımdan sonra doktorum cildimin rahatlamş ve güzel göründüğünü söyledi.ilk defa makyajsız sokaga çıktım sanırım şu 1.5 -2 yıl içinde.cildimi düşündüm ona çektirdiğim acıları düşündüm,yaptırdıgım lazerler sonucu beni tam anlamıyla mutlu etmemesinin nedenini daha iyi kavradım.şimdi nefes almak en çok onun hakkı.en az 15 gün en fazlaysa 30 gün iiçinde aklımdan ne zaman geçerse ne zaman ihtiyaç duyarsam gidip bu bakımdan yaptıracağım.hatta arada bikaç tane oksiterapi de düşünüyorum. şimdi yavaş yavaş cildi ışıldatma zamanı :KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36: bu arada kujumm exipigment leke açıcıydı sanırım ben kullandım o tarz birşey ama uzun zaman oluyor 8 sene fln olmuştur.ben su an sivilcem çıkarsa benzamicyn sürüyorum sadece

mrb. bu carbon peelingin maliyeti nedir acaba bilgisi olan varmı? çillerim için düşünüyodum .izmirde yaptırabileceğim bir yer arıyorum

Son düzenleme:
Ankara'da tavsiye ettiğim doktora gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.ben seneye Ankara'ya yerleşmeyi planladıgım için doktor bey aynı zamanda önümüzdeki sene benim de doktorum olabilir :) karbon peeling ve diğer bütün işlemler hakkında detaylı bilgi verdim sevgili hanımlar lütfen diğer sayfaları detaylı bir şekilde okursanız benim ve pek çok arkadaşımızın tedavi süreçlerini de okumuş olursunuz.canımız yandı,maddi olarak zorlandık bu süreçleri bu sayfada birbirimize destek olarak atlamaya çalıştık.bu vesileyle de yazan bütün arkadaşlarıma ve www.kadinlarkulubu.com 'a teşekkürlerimi sunuyorum.Ayrıca eğer bulabilirsem sizin için İzmir'den de doktor adı araştırıp en kısa zamanda bilgilendireceğim.

Merhabalar deneyimli arkadaşlar,
cildime oldum olası taktım ama uğraşmaktan da sıkılıyorum:KK43: Yüzümde güneşte çıkan lekeler var, herkes çil gibi duruyo sakın yok etmeye çalışma çok yakışıyo diyo:SS Sivilce nadiren çıkıyo öyle bir derdim yok ama ergenlikten kalma delik delik izler var. Delik delik dediğim ben çok incelediğim için görüyorum, güneşte belli oluyo ama normalde öyle pürüzlü değil hatta pürüzsüz gibi duruyo. Yani abartılacak bir durum değil ama beni kesinlikle rahatsız ediyo. İlk etapta kimyasal değil de bitkisel ya da ne biliyim kremdir odur budur deneyebileceğim, tavsiye edebileceğiniz neler var.. Teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar ben 34 yaşındayım ve 20'li yaşlarımın sonlarına doğru sivilceler ile tanıştım bundan beş sene önce 7 ay boyunca reoc. kullandım sivilcelerimden kurtulum fakat izleri kaldı.Bugün Lazer tedavisi ile ilgili bir Dr.görüştüm.Bana 4 seans lazer uygulaması yapacağını 8 haftada tamamlanıcağını,lazer seanslarından sonra yüzümün kızaracağını ama bununda makyajla giderileceğini, bu 8 hafta sonra yüzümdeki izlerin %60 düzeleceğini fakat 2 sene sonra %80 oranında bir düzelme olacağını söyledi.Bana lazer tedavisi yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim,bu arada Bursa da yaşıyorum ve Bursadan güvendikleri bir dermotolog varsa onun da adını öğrenmek isterim.Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar ben 34 yaşındayım ve 20'li yaşlarımın sonlarına doğru sivilceler ile tanıştım bundan beş sene önce 7 ay boyunca reoc. kullandım sivilcelerimden kurtulum fakat izleri kaldı.Bugün Lazer tedavisi ile ilgili bir Dr.görüştüm.Bana 4 seans lazer uygulaması yapacağını 8 haftada tamamlanıcağını,lazer seanslarından sonra yüzümün kızaracağını ama bununda makyajla giderileceğini, bu 8 hafta sonra yüzümdeki izlerin %60 düzeleceğini fakat 2 sene sonra %80 oranında bir düzelme olacağını söyledi.Bana lazer tedavisi yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim,bu arada Bursa da yaşıyorum ve Bursadan güvendikleri bir dermotolog varsa onun da adını öğrenmek isterim.Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba yaptıracagınızın lazer büyük ihtimalle yag lazerlerden biri çünkü CO2 lazer 1 aydan önce tekrarlanmıyor cildin kendini toplaması içinböyle bir süreç gerekiyor.sivilce izleriniz çok derin değil demekki,çok şükür,eğer öyleyse ben bu lazerlerden de yıllar önce yaptırmıştım.bunun yanında havalar da düzelmeye başladı 8 haftalık bir lazer tedavisiyle cildinizde oluşabilecek lekeleri tahmin bile edemezsiniz,korusanız bile illaki bir lekelenme olacaktır.2 yıl sonra düzelme olacak cümlesine de gerçekten çok şaşırdım.öyleyse benim cildimin düzelmesii gerekiyordu.bilemedim vallahi.tedaviniz hakkında mutlaka bilgilendirme yapın.dört gözle bekliyorum sonucu.bu arada bursada ve izmirde dermatolog bulamadım arkadaşlar bilginize

merhaba yaptıracagınızın lazer büyük ihtimalle yag lazerlerden biri çünkü CO2 lazer 1 aydan önce tekrarlanmıyor cildin kendini toplaması içinböyle bir süreç gerekiyor.sivilce izleriniz çok derin değil demekki,çok şükür,eğer öyleyse ben bu lazerlerden de yıllar önce yaptırmıştım.bunun yanında havalar da düzelmeye başladı 8 haftalık bir lazer tedavisiyle cildinizde oluşabilecek lekeleri tahmin bile edemezsiniz,korusanız bile illaki bir lekelenme olacaktır.2 yıl sonra düzelme olacak cümlesine de gerçekten çok şaşırdım.öyleyse benim cildimin düzelmesii gerekiyordu.bilemedim vallahi.tedaviniz hakkında mutlaka bilgilendirme yapın.dört gözle bekliyorum sonucu.bu arada bursada ve izmirde dermatolog bulamadım arkadaşlar bilginize

İncihocaedebiyat; ilk önce ilginiz için çok teşekkür ederim.Haklısınız akne izlerim çok derin değiller,fakat güneş ışığında ve spot ışıklarında bariz belli oluyorlar ve bu beni çok rahatsız ediyor ama bugüne kadar ağızdan ilaç tedavisi yöntemi hariç hiçbir tedavi yöntemi denemedim.Bugün bir cesaret evimin yakınların da bir klinliğe gittim.Dr.hanım ile görüşüp akşamda buradaki yorumları okuyunca ben tedaviden şimdilik vazgeçtim.Bunca sene sivilcelerle mücadele edince, az-çok güneş ışınlarının ne kadar zararlı olacağını biliyoruz ve bende bugünkü görüşmede tedavinin yazında yapılacağını ve hiçbir zararının olmayacağını duyunca eve gelip hemen bir araştırma yapmak istedim.Sizin ve forumdaki arkadaşların sayesinde endişelenmekte ne kadar haklı olduğumu anladım.Şimdi tekrar yeni bir araştırma tedavi yöntemiiçerisine giricem yeni bir gelişme olursa mutlaka sizide haberdar edicem.Ayrıca bu konuda çok derin bilgiye sahipsiniz bana önerebileceğiniz herhangi başka bir yöntem varsa çok sevinirim.

İncihocaedebiyat; ilk önce ilginiz için çok teşekkür ederim.Haklısınız akne izlerim çok derin değiller,fakat güneş ışığında ve spot ışıklarında bariz belli oluyorlar ve bu beni çok rahatsız ediyor ama bugüne kadar ağızdan ilaç tedavisi yöntemi hariç hiçbir tedavi yöntemi denemedim.Bugün bir cesaret evimin yakınların da bir klinliğe gittim.Dr.hanım ile görüşüp akşamda buradaki yorumları okuyunca ben tedaviden şimdilik vazgeçtim.Bunca sene sivilcelerle mücadele edince, az-çok güneş ışınlarının ne kadar zararlı olacağını biliyoruz ve bende bugünkü görüşmede tedavinin yazında yapılacağını ve hiçbir zararının olmayacağını duyunca eve gelip hemen bir araştırma yapmak istedim.Sizin ve forumdaki arkadaşların sayesinde endişelenmekte ne kadar haklı olduğumu anladım.Şimdi tekrar yeni bir araştırma tedavi yöntemiiçerisine giricem yeni bir gelişme olursa mutlaka sizide haberdar edicem.Ayrıca bu konuda çok derin bilgiye sahipsiniz bana önerebileceğiniz herhangi başka bir yöntem varsa çok sevinirim.

Canım nmyall Şimdi yaz geliyor hepimiz lekelerimizi takmaya,geçirmeye çalışıyoruz farkındayım.hatta dikkat ettiniz mi bilmiyorum koca kış bir tane bile reklam çıkmazken şimdi ismini vermeyeyim bir marka lekelerle ilgili bi reklam yayınlamaya başladı.hani reklamında yumurta olan :)) bizler de lekelerimize izlerimize takık durumda oldugumuz için ve yaza da ışıl ışıl girmek istediğimiz için tedavilere yöneliyoruz.bu konuda hem senin için hem de burdan takip eden bayanlar için söylüyorum.Te-laş-lan-ma-yın!Cildimizde önceden var olan bütün kış boyunca oluşmuş melasmaları bikaç hafta içinde hele hele şu mevsimde geçirmeye çalışırsak daha da artacaktır.nmyall kesinlikle o spot ışıkları benim de kabusum.lekelerimi çok güzel kapatıyorum makyaj malzemeleriyle fakat o spotlar yok mu direk hafif çukurluklarımı hedef alıyor :)) uzak duruyorum ben de artık yapacak birşey yok :) kendi gözümüzde büyütüyoruz biz kadınlar çogu şeyi.ben pek çok işlem yaptırdım yüzüme şu an gözüm kapalı önerebileceğim tek şey karbon peeling!çekinmeyin arkadaşlar gidin yaptırın dünyanın en güzel buluşu cilt zaman içinde ışıldıyor ben 5 seans yaptırdım bunu 12 seans yaptıranlar var ve inanılmaz durumdalar su an.benim dr umun karbon peelingteki son 3 haftası ,ondan sonra bırakıyor.malum güneş başladı artık

Canım nmyall Şimdi yaz geliyor hepimiz lekelerimizi takmaya,geçirmeye çalışıyoruz farkındayım.hatta dikkat ettiniz mi bilmiyorum koca kış bir tane bile reklam çıkmazken şimdi ismini vermeyeyim bir marka lekelerle ilgili bi reklam yayınlamaya başladı.hani reklamında yumurta olan :)) bizler de lekelerimize izlerimize takık durumda oldugumuz için ve yaza da ışıl ışıl girmek istediğimiz için tedavilere yöneliyoruz.bu konuda hem senin için hem de burdan takip eden bayanlar için söylüyorum.Te-laş-lan-ma-yın!Cildimizde önceden var olan bütün kış boyunca oluşmuş melasmaları bikaç hafta içinde hele hele şu mevsimde geçirmeye çalışırsak daha da artacaktır.nmyall kesinlikle o spot ışıkları benim de kabusum.lekelerimi çok güzel kapatıyorum makyaj malzemeleriyle fakat o spotlar yok mu direk hafif çukurluklarımı hedef alıyor :)) uzak duruyorum ben de artık yapacak birşey yok :) kendi gözümüzde büyütüyoruz biz kadınlar çogu şeyi.ben pek çok işlem yaptırdım yüzüme şu an gözüm kapalı önerebileceğim tek şey karbon peeling!çekinmeyin arkadaşlar gidin yaptırın dünyanın en güzel buluşu cilt zaman içinde ışıldıyor ben 5 seans yaptırdım bunu 12 seans yaptıranlar var ve inanılmaz durumdalar su an.benim dr umun karbon peelingteki son 3 haftası ,ondan sonra bırakıyor.malum güneş başladı artık

şu karbon peelinge bı türlü gidemedım aslında ben araştırıken yazın bıle yapılabılen bı uyula denmesınden dolayı bıraz agırdan aldım ilaç tedavımı bıtıreyım dıye bekledim. şimdi ögrendim yazın uygulanmadıgını.ilk seansta bıle fark ediliyormuş ciltdeki değişiklık gözenekler sıkılaşıyormuş öyle okumuştum

Selam hanımlar kış dönemini lazer ve peelinglerle geçirdik peki şimdi yaz döneminde ciltlerinizi nasıl koruyorsunuz?güneş koruyuları ,ev maskeleri ya da bildiğiniz başka nemlendirileri paylaşalım hadi..

inci hoca.sana co2 hakkında sorular soracağım cevaplarsan sevinirim.bende biçok sivilceden kalma çukurluk var ama 5-6 tanesi dikkat çekici.co2 franksiyonel lazer yaptrmayı düşünym.dr 3 seansta %70 iyileşme olur dedi.şuanda differin kullanıyorum çok faydasını gördüm.hafif izleri çok söndürdü.derin izlerde ise az bi kapanma oldu.sence 3 orta derecede ki izlerde 3 seansta nasıl fayda sağlarım?senin çukurluklarının derinliği nasıldı co2 lazerden sonra nasıl oldu?lazer sonrası oluşan kırmızı lazer izleri ne zaman geçti.şuanda yüzün ne durumda yani kısacası çukurluklarla alakalı öncesi ve sonrasını anlatırmısın ltf?

Merhaba Inci,

Ben 4 gun once karbon peeling yaptirdim Bursada cok iyi bir doktora. Ancak islem sirasinda o kadar aci cektim ki, surekli kendisini durdurmak zorunda kaldim. Bu islemi agrisiz biliyordum oldukca sasirdim dogrusu. Birde isle sonrasi o kadar kizardi ki cildim merkezden 1 saat sonra ancak cikabildim. Eve geldigimde ve ertesi gunu bronzlasmisti yuzum (gozcevresi haric bir bronzlasma maske gibi yani). o sekilde disari cikamazdim. ustelik gunluk yasantini aksatmayan bir yontemis bu. Ve gerginlikle beraber ince kabuklanma oldu. yanaklarim alnim. dus alarak yumusatip nazikce ovaladim ve bir kismi kalkti. Cunku agzimi bile zor aciyordum o kadar bi gerilme vardi yani. 3. gun madecassol krem kullandim geri kalan yerlere (yanak ustu). Oldukca konforlu bir sistem diye gittim ama son derece hayal kirikligi oldu bende. Ustelik yuzumde hicbir fark bile hissedemedim (gozeneklerimin daralmasi icin yaptirmak istedim). Ilk zamanlar aynaya bakmaya bile cekindim yani. Doktorda o kadar agri hissetmeme sasirdi. Ustelik bu sekilde hic bilgilendirilmedim de. Senin yorumunu merak ediyorum dogrusu. O kadar sinirlendim ki yanlis birsey soylememek icin doktoru aramadim. Ama aramayi dusunuyorum.... :KK43:(

X