Lekeler, Çiller Karbon peeling,fraksiyonel co2 lazer ve q swicth hakknda bilgi edinmek isteyen buraya

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

incihocaedebiyat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2011
83
0
Merhabalar
Son 1.5 senede çok zorlu dönemler geçirdim hala da geçiriyorum.Bu aşamada insan sabahlara kadar nette kendisi gibi problemler yaşamış kişilerin nasıl bir tedavi süreci atlattıgını merak ediyor ve araştırıyor.Ben de 1.5 yıllık Fraksiyonel CO2 lazer,Karbon peeling,kimyasal peeling ve q swicth lazer deneyimlerimi sizlerle paylaşmak ve içinizi rahatlatmak amacıyla bu başlık altında sorularınızı cevaplamak istiyorum.Ayrıca bunun bana da iyi geleceğini düşünüyorum,çünkü ben de malesef ki hala bir tedavi sürecindeyim ve desteğe morale çok ihtiyacım var ...Haydi sorusu olan,gerçekten sağlam bilgiler almak isteyen herkes buraya !!

peki sen hangi işlemleri yaptırdın ve şu anki durumun nedir? ben de şubat gibi co2 yaptıracağım da, ben de sürekli araştırıyorum.

peki sen hangi işlemleri yaptırdın ve şu anki durumun nedir? ben de şubat gibi co2 yaptıracağım da, ben de sürekli araştırıyorum.

ben bu yukarıdaki bütün işlemleri yaptırdım.cildim deneme tahtası gibi oldu.cildinizde çok büyük problem yoksa CO2 lazer olayına girmeyin derim zaten bir iyileşme süreci var.ben kendi adıma en çok memnun kaldıgım tedavi Karbon peeling diyebilirim.Mucizevi bişey o lekeler azalıyor cilt aydınlanıyor.her hafta toplamda 5 hafta yaptırdım yazın bile yapılabiliyor.Co2 lazeri ise geçen sene 4 seans yaptırdım bu sene de 19 kasımda bu sene sadece 1 seans olacak diye yaptırdım geçen seneye göre daha büyük atışlar yapıldı şu an sonucu bekliyorum.pazartesi kontrolüm var.

ben bu yukarıdaki bütün işlemleri yaptırdım.cildim deneme tahtası gibi oldu.cildinizde çok büyük problem yoksa CO2 lazer olayına girmeyin derim zaten bir iyileşme süreci var.ben kendi adıma en çok memnun kaldıgım tedavi Karbon peeling diyebilirim.Mucizevi bişey o lekeler azalıyor cilt aydınlanıyor.her hafta toplamda 5 hafta yaptırdım yazın bile yapılabiliyor.Co2 lazeri ise geçen sene 4 seans yaptırdım bu sene de 19 kasımda bu sene sadece 1 seans olacak diye yaptırdım geçen seneye göre daha büyük atışlar yapıldı şu an sonucu bekliyorum.pazartesi kontrolüm var.

karbon peeling lekeler için mi iyi sadece ?orta ve yüzeysel dernlikteki sivilce izlerim var,bunlar için co2 fr.lazerin iyi olduğu söyleniyor ancak forumlarda yaptıranlara baktığımda sonucu hakkında net birşey söylenemiyor,önce %50 iyileşme var derken forumun sonlarına doğru %30 lardan bahsediyorlar...%50 süper bir oran,acı da olsa değer . Ancak ne yazık ki cevaplar çeliştiğinden ,sonuçların bir iyi bir kötü olduğu sylendiğinden şevkim tamamen kırıldı .

karbon peeling lekeler için mi iyi sadece ?orta ve yüzeysel dernlikteki sivilce izlerim var,bunlar için co2 fr.lazerin iyi olduğu söyleniyor ancak forumlarda yaptıranlara baktığımda sonucu hakkında net birşey söylenemiyor,önce %50 iyileşme var derken forumun sonlarına doğru %30 lardan bahsediyorlar...%50 süper bir oran,acı da olsa değer . Ancak ne yazık ki cevaplar çeliştiğinden ,sonuçların bir iyi bir kötü olduğu sylendiğinden şevkim tamamen kırıldı .

karbon peeling ciltte aydınlanma sağlıyor küçük çiller ve lekeler kayboluyor ama büyük lekeleriniz varsa eğer onun için atış şeklinde q switch lazer yapılıyor.karbon pelling akne skarlarına bi fayda sağlamıyor malesef.ama fraksiyonel CO2 lazer bana epey fayda sağladı.yani önceki halim kötü değildi ama tedaviden sonra herkes kesinlikle düzelme oldu diyor.ben kendim defark ediyorum elbette doktorumun söylediği tek şey 'sen bana bu cildi sıfırla pürüzsüz yap dersen onu yapamam ama daha iyi hale getiririm'' doktorum bana bunu söyledi.hatta bugün kontorlüm vardı 20 aralıkta bu senenin 2. seansını yaptırıcam.en önemlisi ne biliyo musunuz bu izlerle yaşamaya alışmak..cilt gerçekten çok önemli ama allah bazılarına da böyle şeyler yaşatıyor.Daha beterlerinden saklasın Yüce rabbim ama insanın yüzü ortada oldugu için ne yapsan kar etmiyor.ben 1.5senede inanılmaz paralar harcadım artık parasını geçtim düzelmesin yeterki dedim .

merhaba arkadaslar ozellıkle ıncı hoca ben de fraksıyonel co2 yı ıkı hafta once cıldım daha guzel olsun dıye unlu bır doktora yaptrdım bana surectyen hıc bahsetmedı ne gerek var demedım ılk hafta yuzum berbattı olmek ıstedım resmen kendı elımle cıldımı mahfettım dıye cıger gıbı kıpkırmızı oldu 10 ggunun sonunda lazer ats yerlerındekı kırmızılıklar solmaya basladı derken dun c vıtamın serumu surdu yuzume alerjı yaptı bugun yuzum yıne kıpkırmızı yanı bu hassayet nereye kadar devam edıcek hep bole kızarıcak mı cıldım en ufak bı seyde kabardı da allahım ne zaman ıyılseccek benım yuzum

merhaba arkadaslar ozellıkle ıncı hoca ben de fraksıyonel co2 yı ıkı hafta once cıldım daha guzel olsun dıye unlu bır doktora yaptrdım bana surectyen hıc bahsetmedı ne gerek var demedım ılk hafta yuzum berbattı olmek ıstedım resmen kendı elımle cıldımı mahfettım dıye cıger gıbı kıpkırmızı oldu 10 ggunun sonunda lazer ats yerlerındekı kırmızılıklar solmaya basladı derken dun c vıtamın serumu surdu yuzume alerjı yaptı bugun yuzum yıne kıpkırmızı yanı bu hassayet nereye kadar devam edıcek hep bole kızarıcak mı cıldım en ufak bı seyde kabardı da allahım ne zaman ıyılseccek benım yuzum
Sesimiduyun doktorun sana bu süreçten bahsetmesi gerekiyordu cildin kabuklanacak kabuklar düşecek kızarıklık olacak ve 1 hafta sonra eskisine yakın olmalıydı.hassasiyeti azaltmak için serum sürmüş sanırm o da alerji yapmış,aynısı bende de oldu ben de advantane diye bir krem kullandım canım o biraz yatıştırdı.ama biliyosun ki artık hafif bulutlu havada bile güneş kremi kullanmak zorundasın,en az 6ay sürecek bir hassasiyetin olacak cildinde.bol bol bepanthene sür.benim tedavim hala devam ediyor ,bu yola girdim dönüşü yok artk sonunu getirmeliyim dediğim için..çünkü sağ tarafımda bir izim kaldı onu takıntı haline getirdim,cildimde leke var ayrıca.Co2 bunu tetikledi.2.yi yaptırıp kendine işkence yapma sakın,keşke ben de 2.yi yaptırmayıp bıraksaydım.tamam fayda gördüm ama sağ tarafımdaki izle ömür boyu yaşamak zorundayım artk

ıncı hoca benı aydınlattıgın ıcın cok saol ama benım ıkı haftayı gectı hala lekeler var cıldımde lazerden kalan yuzumde hıc leke yoktu bu lekeler lazer uygulamarının oldugu yerlerde pembe pembe evet solmaya basladı ama ben hep goryrum bu lekelerı konustgum uc unlu doktorda aynı seyı soledı lazer gunese cıkmadıgın muddetce leke bırakmaz dıye ama benım dert ettıgım bu kadar uzun surmesı gercı dger forumlarda chanel uc hafta surdugunu bır kızda ıkı ayı buldgunu soluyor ama ben cook kaygılım o zaman nıye co2 yapılan uzman ve doktor sıtelerınde bır haftada gececek dıyor bı de bende hıc kabuklanma olmadı ılk gunden hep kızamık gecrmıs gıbı kırmızı kırmızı ıdı yanı kabuklanma kahverengılesme falan olmadı gercı duzuk dozda uygulandı canım hıc yanmadı ama bu lekeler ne sımdı hıc gunese cıkmama ve koruyucu krem surmemem ragmen o kadar pısmanımkııı :KK43:((((((( bu arada yuzumde bı kac sıvılceden kalma yuzeyel cukurluk da vardı onları da hıc gecrmedı yanı onlar gecse bıraz tesellı bulurdum ama sımdı daha beter lekelendım ıncı hoca gecermı bu lekeler??:KK43:

ıncı hoca benı aydınlattıgın ıcın cok saol ama benım ıkı haftayı gectı hala lekeler var cıldımde lazerden kalan yuzumde hıc leke yoktu bu lekeler lazer uygulamarının oldugu yerlerde pembe pembe evet solmaya basladı ama ben hep goryrum bu lekelerı konustgum uc unlu doktorda aynı seyı soledı lazer gunese cıkmadıgın muddetce leke bırakmaz dıye ama benım dert ettıgım bu kadar uzun surmesı gercı dger forumlarda chanel uc hafta surdugunu bır kızda ıkı ayı buldgunu soluyor ama ben cook kaygılım o zaman nıye co2 yapılan uzman ve doktor sıtelerınde bır haftada gececek dıyor bı de bende hıc kabuklanma olmadı ılk gunden hep kızamık gecrmıs gıbı kırmızı kırmızı ıdı yanı kabuklanma kahverengılesme falan olmadı gercı duzuk dozda uygulandı canım hıc yanmadı ama bu lekeler ne sımdı hıc gunese cıkmama ve koruyucu krem surmemem ragmen o kadar pısmanımkııı :KK43:((((((( bu arada yuzumde bı kac sıvılceden kalma yuzeyel cukurluk da vardı onları da hıc gecrmedı yanı onlar gecse bıraz tesellı bulurdum ama sımdı daha beter lekelendım ıncı hoca gecermı bu lekeler??:KK43:

ahhh canım keşke geçer deyip içini rahatlatabilsem.benimkiler geçmedi malesef üstelik karbon peeling yaptırdıgm halde kaybolanlar tekrar geri geldi =( doktorun ünlü olmasıyla alakalı bir durum değil ki bu.benim doktorum da türkiyenin 10 altın uygulayıcısndan biri ama gel gör ki cilt yapım lekelenmeye müsait.şimdi bu lazeri yaptırdıktan birkaç ay sonra cilt kendini toparlamaya başlıyor.kolojen tetikleniyor hafif çukurluklar doluyor.kesinlikle beklentini düşük tut.moralini bozmak için demiyorum bunu.sen beklentini düşük tut ki sonuç iyi oldukça mutlu olursun.bizler bu lazeri mucizevi birşey zannedip yaptırdık ama hayatımın en büyük pişmanlığıdır benim !sana tavsiyem bekle,telaslanma! ben geçen sene bu telaşla ve panikle doktorumla kavga ettim,güvenmiyorsam tedavimi yarım bırakacagını söyledi.sen şimdi sakin ol,benim hatama düşme.en az 1 ay geçmeden yüzeyel çukurlarının geçip geçmediğine de karar verme oldu mu?bak kendin diyorsun lazer atışlarını düşük yapmış.leke bile olsa eminim melanin tabakan derin değildir.peelinglerle geçer.kendini üzdüğüne değmez.ne insanlar var ciltleri ne kadar kötü.benimkini görsen ölmek istersin belki =)) sen sıkma canını 2.seansı yaptırıp yaptırmayacgını düşünerek karar ver.

Arkadaşlar t.c.a bir kere yaptırdım..fraksiyonel lazer 4 seans yaptırdım..Benimde cildim deneme tahtasına döndü..İzlerim geçmediği gibi birde lekeler oldu??vazgeçtim sivilce izlerinden..kalan lekeleri temizlemek istiyorum..Bunun için karbon peelingmi? yaptırmam lazım..Bana yardımcı olursanız sevinirim..Kime gideyim??

inci hoca benım derdım cukurlarımın gecmesı degıl artık sadece su lazerden kalan lekelrın gecmesı onlar gecermı sızce .bu arada lutfen takmayın duzelrı ınsallah sag yanagınızda olusan leke fraksyobnel co2 den mı kaynaklı o zaman doktora dava acma hakkınız da dogar yanı benım derdım su, bu pembe pembe lazer atıs lekerım gecermı yoksa doktorumla davalık olurum gercı bır arkadasım da yaprırmıs yuzu ıkı ay cıger gıbı gezmıs sonra gecmıs bı de nıye peelıng yaptrayım kı zaten lazerı cıldımın guzellesmesı ıcın yaptrdım bı de ustune para verıp lazerın olumsuz etksını gdermek ıcın mı peelıng yaptrcam allahım cok uzlurym dertsız basıma dert aldımı ncı hoca herkes bu lazere baglı lekelerı takmna gecer dyor ama ben cok uzluyrum

inci hocam bugun doktorum co2 lazerden kalan kırmızı lekerının ıyılesme suresını hızlamdrmak ıcn q swıtch lazer yapayım dedı ıstemedım kokrtum galıba sız onu da yaptrdınzı memnun kaldınız mı bı de ne amacla yaprtdınız?

arkadaşlar geç yazdığım için özür dilerim.bir yakınım vefat ettiği için giremedim nete uzun süre.öncelikle emlx karbon peeling 5-12 seans arasında lekelerin durumuna göre yapılıyor seansı 250 tl ve haftalık yapılıyor.ancak lekeleri direk olarak geçirmiyor.sadece yüzde bir aydınlanma sağlıyor.ama inanın bu da insana o kadar iyi geliyor ki.normal tca ve kimyasal peelingten bin kat iyi yani =) geçen sene 5 seans Co2 yaptırınca cildim lekelerle dolmuştu 4 seans kimyasal peeling yaptı doktorum bıraktı 6ay dinlendi cildim.bu sene Co2 ye başlamadan önce karbon peeling yaptı yani melanin tabakası derinleşmesin diye onun üstüne 19 kasımdaki Co2 yapılınca yine lekelendim ben =)) kaderimiz yani bizim artık bu =)) öncelike telaşlanmayın,leke işin basit kısmı !! lekelere her türlü çözüm bulunur,önemli olan şu akne skarlarından kurtulmak. sesimiduyun sana gelince q switchi kulağımın yanında küçük parmağım kadar bi leke vardı belli olmuyordu oraya yaptırdım.bakın bu konuda doktorunuzla iyice konuşun anlatsın size çünkü 10 gün atış yapılan yer simsiyah oluyor.10 gün sonra leke kabuk gibi düşüyor.bana ocak ayında yüzüme önerdi ama o kadar Co2 nin üstüne asla yaptırmam.hem seansı 1000 tl hem de karbon peeling gibi hafif ve sağlıklı bir işlem varken hiç gerek yok q switche !! ayrıca bu sabah haberlerde lekelerle ilgili birşey duydum.12 saat ciltte kalan bir maske varmış %90 bir seansta lekeler gidiyormuş.bilgisi olan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum ben de =) ve umarım sizlere bir katkım oluyordur..

ıncı hoca cook tesekuur ederım zaten ben tek seans yaprtdım bı daha da asalaaa lazere bulasmamm aslaaaa lekelerım uc hafta oldu azalarak gecıyor mutluyum yanı bu arada cıldım de hıcc duzelme guzellesme olmadı bu arada ınternette bayagı arastrma yaptım bu lazer lekeelrı enınde sonunda gecıuyomus ozellıkle kızarıklılar yanı herhalde bır ayda yuzum normale doner dıye dusunuyrum sızın gecen yıl yaptrdıgınız co 2 lekelrı ne kadar surede gectı acaba?bu arada basınız sagolsun benım duydugum sızın dedıgnız maske yı bakırkoyde bı yeryapıyor adını unuttum arasstrsam solerım sıze.buarada bu elekelrın gecmesı sızce ne kadar zaman alır buır seans yaptrdım uc seanslık odemstım ama kalan paramı ısytcem

sesimiduyun malesef benim lazer lekelerim kendiliğinden geçmedi,cilt yapım zaten çilliydi ve anca peelinglerle giderildi derin lekeler.bu sene bi lazer daha yaptırdıgım için yine leke leke oldu.bu arada salı günü son Co2 yi yaptırıyorum bununla toplam 7.seansım olacak =/// ama senin lekelerinin geçmesine çok sevindim.çok paniklemiştin,inşallah zamanla o ufak sivilce izlerin de geçer.biraz sabır istiyor bu işler malesef =( keşke sonunda hepimizin yüzü gülse bu sabırlara değse yeter ki ..cildindeki hassasiyet zamanla azaldıkça daha da aydınlanacak 3 seans parası vermeyi çoktan göze aldıysan eğer ocak -şubatta peeling yaptır derim,cildin aydınlanır.ya da oksiterapi tarzı bir bakım.lazer sonrası cilt ihtiyaç duyuyor çünkü.bu arada ben bütün bu işlemlerden bahsediyorum ama sanmayın ki çok zenginim benimkisi ücretli öğretmen maaşı =) doktor masraflarım doktorumun babamın müşterisi olmasından dolayı yarıya iniyor =) kısa zamanda daha güzel haberlerinizi bekliyorum.ben son seansı da yaptırıp burda paylaşıcam sizlerle.bu arada o maske hakkında bilgi alabilirsen çok mutlu olurum sesimiduyun.

Enzim Peeling | DermArt Bakırköy burası kosmelan adlı dedıgınız maskeyı uyguluyorlar hocam.bu arada meslektasız:) benım sıze baska bı sorum olacak sımdı ben bu co2 yı yaptıralı 25 gun oldu acılarak devam eden kırmızı ıken pembelesen noktasal lazer lekelerım var su an hıc bı sekılde mudahalae etmek ıstemyrum danıstgım doktorlarda bazen ıkı ayı bulan kırmızlık pembelık olabılyor dedgı icıın rahatladım sızde olusan lekelerde bole pembelıkmydı yanı ben hala goryrum ama kesın gecer dıyor doktorlar ben de kahverengılık yok ama cook korkyrum bu pembelıklerın kahveye donusmesınden yada bole kalmasından peı sız lekelenmeye musat bı cıltesenız nıye co2 yaptryosunuz ben henuz hıc fayda gormedım daa beter lekelendım son sorum karbon peelıngı nerde yaptrdınız

Enzim Peeling | DermArt Bakırköy burası kosmelan adlı dedıgınız maskeyı uyguluyorlar hocam.bu arada meslektasız:) benım sıze baska bı sorum olacak sımdı ben bu co2 yı yaptıralı 25 gun oldu acılarak devam eden kırmızı ıken pembelesen noktasal lazer lekelerım var su an hıc bı sekılde mudahalae etmek ıstemyrum danıstgım doktorlarda bazen ıkı ayı bulan kırmızlık pembelık olabılyor dedgı icıın rahatladım sızde olusan lekelerde bole pembelıkmydı yanı ben hala goryrum ama kesın gecer dıyor doktorlar ben de kahverengılık yok ama cook korkyrum bu pembelıklerın kahveye donusmesınden yada bole kalmasından peı sız lekelenmeye musat bı cıltesenız nıye co2 yaptryosunuz ben henuz hıc fayda gormedım daa beter lekelendım son sorum karbon peelıngı nerde yaptrdınız

çok teşekkür ederim bu maskeyi bir araştırıcm,ayrıca meslektaş olmamıza da çok sevindim =) sorularına gelince benim cildimde hiçbir zaman pembelik olmadı sen şanslısın ki zamanla lekelerin pembeleşiyor ve açılıyor.senin tek yapman gereken sabretmek ve moralini bozmamak.ben çocuklugumdan beri çilliydim ayrıca Antalyada yaşıyorum mazur görürsün ki markete bile gitsem güneş tepemde =) benim lekelerim daha derin malesef seninki gibi değil =( peki neden yaptırdım çünkü akne izlerim vardı ve Co2 yi mucize gibi gösterdi doktorum yani su an amerikaya gitsen daha büyük teknoloji yok akne izleri için dedi.yarın 7.seansımı yaptırıyorum ama sadece sag tarfımdaki ize atış yaptırıcam.ben fayda görmedim diyemem beni önceden bilenler %1000 diyor elbette sıfırlanmadı çukurlarım ama yüzeyselleşti Co2 nin faydasını inkar edemem.sadece lekelenme yaptı herkeste oldugu gibi ve sag tarafımdaki izimden şikayetçiyim.o iz de yine önceden aknelerden vardı,lazerle küçüldü ve ince bi çizgi gibi kaldı.bunca emek boşa gitmesin diye tüm çabam.inanmazsam bi sonuç elde edemem,cesur bir insanım ve sonuna kadar getirmek istedim açıkçası tedavimi.yarınki seans son umudum ve dualarınızı bekliyorum.bu arada karbon peelingi de diğer işlemleri de Antalya'da gerçekten ünlü ve dünya tatlısı bir doktora yaptırdım.Seanslarıma gittiğimde asistanlarından önce benim o günkü psikolojim hakkında bilgi alan ve bu işi asla para için yapmayan biri.

inic hocam antalyadakı dokrounuzun adı kubılay yucel mı ? bır de ben artık cok korkmaya basladım depresyonum had safhada sol yanagımda 10 a yakın noktasal pembelık var lazerın ats yerlerınde eskı cıldımı ozledım bu lekeler ne zaman gececek allahım bı de ya bu kırmızılık kahverengıye donusurse cook korkyrum allahım o kadar bunalımdayımkı

bır de ıncı hocam q swıtch lekenızı yok ettımı benım doktorum ınatla gel o pembelıklerı alayım dyor ben de asla dyrum bı lazerın yan etksını dger lazer le nıye gdereyımkı bı de q swıtch kırmızlıklar ıcınmıs guya bılgınız olsun bı de pulsed dyelazer var o da lekeler ıcın

slm inci hanım bu karbon maskesini birkaç gündür araştırıyorum netten tv.tuğba altıntop tanıtırken gördüm cildi aydınlattığı kırışıklıklara ve lekelere çok iyi geldiğini söyleyince bende araştırmak istedim sizinde yazınızı ve uyguladığınızı görünce merak ettim bende yaptırmak istiyorum fakat mersinde yaşıyorum burda nerde yapılır bilmiyorum. ayrıca makinasını almak mümkünmü acaba kendi sitesinde sanırım satılıyor yanlız birkaç kez tecrubeli kişilerin uygulaması ve sonrasında evde kendimizinde yapılacağı yazıyor acaba tek seansı ne kadar, bana almak daha mantıklı geliyor çocuklu bir bayan olduğum için evde uygulamak işime gelir diye düşünüyorum bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

X