Maske Tarifleri Bir haftada bebek gibi bir cilt için maske tarifi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

DXIXRXSXAH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2007
86
0
arkadaşlar merhaba! ben 1 haftadır 2 formül uyguluyorum cildim 1 haftada mükemmel oldu vede bunu sizlerle paylaşmak istiyorum..1)hergün sabah 1 çaykaşığı süzme yoğurdu 1 çaykaşığı limon ile karıştırıp tüm yüzüme sürüyorum 15 dk bekletip yıkıyorum..2)güğn aşırı ise yine 1. maskemin ardından 1 çaykaşığı tuzsuz teryeğı veya kaymağı 1 çaykaşığı bal ile karıştırıp özellikle alın ve gz çavrem olamküzre tüm yüzüme tatbik ediyorum bu 2 maskeyi yaptıktan sonra ise doğru duşa çünkü berbat bir koku oluyor banyoda ise tüm gerginliğim gidiyor..3 gün önce ise kaysı yağı satın aldım onuda akşamları cildime sürüyorum,,arkadaşlar bala allerjisi olmayanlar ve aşırı sivilce sıkıntısı olmayanlar bi deneyin bir hafta sonra yüzünüğz bebek gibi olcak..sevgilerimle!:enbuyukkk:

hatice önerdiğin karışımlar için tşkler, gayet etkili ve sağlıklı karışımlar bunlar fakat, haftada 1 defa öneriliyor bu karışımlar, maximum ise 3 defa, her gün kullanmak belki ilk etapta yoğun bir bebksilik kazandrabilir fakat limon daki asit nedeniyle bir süre sonra yüzüne zarar verebilir, her gün yağ sürmek de birsüre sonra göz altını buna muhtac duruma getirebilir, istersen bir uzmana danış yada biraz azalt diye tavsiyede bulunabilirim

re: nihalmtrak :=)>>canım cildine daha önce hiç yoğun bakım yapmadıysan eğer birsakıncasu yok tabi ilk defaya mahsus olmak üzre,yağ içeren karışıma gelince zaten 1 hafta içinde ben dedimya gün aşırı diye 3 kez uyguladım..mesela şuan 3 gündür hiç bir bakım uygulamıyorum cildime ama hala mükemmel,hem parlak hem pürüssüz..bana iyi geldi diye yazmak istedim.artık dediğin gibi bende haftalıık uygulamaya geçtim,o sadece yılın yorgunluğunu ciltten atmak ve yoğun bakım sağlamak için yaptığım bakımdı..kaysı yağı hususunda biraz tereddütlü idim onuda araştırdım ve nemli cilde uygulandığında + günaşırı uygulandığında hiçbir sakıncası yokmuş.tabi ciltten cildede değişir..yinede ilgin için sağol

:uhm:--------------------------------------------------------------------------------bunu nalan diye bir arkadas yazmıştı bılgın olsun canım..

Arkadaslar yazilarin hepsini okumadim ama dikkat ettim kayisi yagi demissiniz..Bilmeniz gereken birsey ucucu yaglar direk cilde sürülmez bunu gecenlerde bir doktor acikladi..Ve benim abim kayisi yagini uzun süre kullandi cildine,yüzüne her aksam sürüyordu,kokusuda cok hos geliyordu ama yarium sene sonra cildi inanilmaz kurudu ve burustu...O zamandan beri kullanmiyor..Sakin iyice bir bilginiz olmadan bu yaglari direk cilde sürmeyin..Cünkü bu yaglar cilde iyice isleye bilmek icin ciltteki suyu cekiyor..

canım yazdıkların için sağol..ama tavsıyem kayısı yagısürme

CANIM İLGİN İÇİN SAĞOL,BEN YUKARDA YAZDIĞIM KARIŞIMLARI UYGULADIĞIM İÇİN CİLDİM HALA PÜRÜZSÜZ VE PARLAK,ONUN İÇİN KAYISI YAĞINI FAYDALIMI GELDİ YOKSA ZARAMI VERDİ ANLAMADIM,ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA NEMLİ CİLDE UYGULANIRSA VE GÜNAŞIRI OLURSA ÇOK İYİ GELİR DİYE ÖĞRENMİŞTİM..AMA BU HUSUSTA SANA GÜVENİYORUM DAHA DİKKATLİ OLUCAM,KAYISI YAĞIYLA BİRLİKTE KULLANABİLECEĞİM BİR YAĞ TAVSİYEN VARMI..SEVGİLERİMLE..a.s.

canım çok emin değilim ama sonuçta yağ bu ve su bazlı kremlerle kullanırsan dengeler diye düşünüyorum

Kayısı yağını bende sürüyorum, ciltteki lekelerimi geçirdi..Ama bir şişeden fazla kullanmıyacam...geçiçi kürler deniyorum ben..Çok faydalı...

Bir ara sürekli kil maskesi yaptım, sonra mısır unu ile arındırıcı maske uyguladım, şu arada canlılık için tonik ve kayısı yağı uyguluyorum..

kızlar hiç bir yağı sürmeyin cildinize.bebek gibi bir cildim vardı.buğday yağı,kayısı yağı derken şuan berbat oldu suratım.ablam cilt kremlerini kendisi yapıyor içine 4 damla kayısı yağı katıyor.biz ise direk cildimize sürüyoruz.düşünün artık...

kızlar hiç bir yağı sürmeyin cildinize.bebek gibi bir cildim vardı.buğday yağı,kayısı yağı derken şuan berbat oldu suratım.ablam cilt kremlerini kendisi yapıyor içine 4 damla kayısı yağı katıyor.biz ise direk cildimize sürüyoruz.düşünün artık...

Ablanın tarifini alsaydık bizlerde denerdik...:eek:

Ablanın tarifini alsaydık bizlerde denerdik...:eek:
peki görüştüğümüzde istiyim.onda bir kitap var,bir sürü maske,krem tarifi falan var ama kremin içinde lonolin,bal mumu olduğu için çok yağlı gibi geldi bana.yağlı cilde sahip olanlar uygulamasın.en kısa zaman da yazmaya çalışıcam kremin yapılışını.

[[arkadaşlar buğday özü yağı cildi gerginleştirdiğini okumuştum ama nasıluygulandığını bilmiyorum bilen varsa kullanışını yazarmısınız

[[arkadaşlar buğday özü yağı cildi gerginleştirdiğini okumuştum ama nasıluygulandığını bilmiyorum bilen varsa kullanışını yazarmısınız

ben de cildime buğday yağı kullandım ama çok fazla sivilcelenme yaptı,cildim iyice berbat oldu.Kullanmanı tavsiye etmem.

Dirşah E Bir Soru::. Canim 2,maskeyi Anlamayamadim Ben. Göz Ve Alin çevrem Hariç Mi Demek Istedin Yoksa Dahil Mi:::::::???

Kızlar size tavsiyem herbirşeyi sürmeyin cildinize. Bu yaşıma kadar yüzüme ne bir maske yaptım ne de başka birşey. sadece günlük nemlendiricimi sürer çıkarım evden. Ve halimden de memnunum.yerimseniben

X