hamilelik belirtisi ile adet belirtisi arasında benzerlik var mı?

forest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
402
12
Merhaba,
6 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım ve çocuk istediğimiz için bu ay bıraktım. Hapı kullandığım sürece periyodlarım düzenliydi. Öncesinde de düzenle ilgili sıkıntı yaşamamıştım. Dün-bugün adet olmam gerekiyo. Sancı gibi belirtiler var ama gerisi yok. Öğrenmek istediğim, hamileysem eğer, farklı belirtiler hisseder miyim yoksa adet gününde adet olma belirtilerini mi yaşarım? Bu arada, 6-7 gün önce idrar testi yapmıştım ve negatif çıkmıştı. Bu akşama kadar adet olmazsam test alıp akşam yapmayı düşünüyorum. hamile arkadşlar bilgi verebilirler mi acaba? Adet olmanız gereken günlerde neler hissettiniz? Adet olucakmışsınız gibi mi, farklı mı belirtiler yaşadınız?

Teşekkürler şimdiden :)

Merhaba,
6 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım ve çocuk istediğimiz için bu ay bıraktım. Hapı kullandığım sürece periyodlarım düzenliydi. Öncesinde de düzenle ilgili sıkıntı yaşamamıştım. Dün-bugün adet olmam gerekiyo. Sancı gibi belirtiler var ama gerisi yok. Öğrenmek istediğim, hamileysem eğer, farklı belirtiler hisseder miyim yoksa adet gününde adet olma belirtilerini mi yaşarım? Bu arada, 6-7 gün önce idrar testi yapmıştım ve negatif çıkmıştı. Bu akşama kadar adet olmazsam test alıp akşam yapmayı düşünüyorum. hamile arkadşlar bilgi verebilirler mi acaba? Adet olmanız gereken günlerde neler hissettiniz? Adet olucakmışsınız gibi mi, farklı mı belirtiler yaşadınız?

Teşekkürler şimdiden :)

canım bende senin gibi doğum kontrol hapı kullandım hemde 1 yıl. bırakalı 6 ay oldu ve sadece geçen ay bir haftalık bir gecikme oldu onun dışında olmamıştı. ben daha önce bir düşük yaptım hamile olduğumu anlamamıştım bile çünkü hiç belirti yoktu sadece 4 gün gecikmişti

canım bende 9 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım bu haziranda bıraktım adet düzensizliğim ilk zamanlarda olmuştu gecikmeler falan kasık ağrıları, bel ağrıları, göğüs hassasiyeti hissetmiştim kesin hamileyim dediğim zaman adet oldum hep :) yani ben artık şunu anladım adet belirtileri ve hamilelik belirtileri çok benziyormuş :)

canım bende senin gibi doğum kontrol hapı kullandım hemde 1 yıl. bırakalı 6 ay oldu ve sadece geçen ay bir haftalık bir gecikme oldu onun dışında olmamıştı. ben daha önce bir düşük yaptım hamile olduğumu anlamamıştım bile çünkü hiç belirti yoktu sadece 4 gün gecikmişti

hap kullanırken de düzenliydi periyodlarım. hap kullanmış olsam, pazar günü ya da en geç gün hastalanmış olmam gerekiyodu :KK43:

canım bende 9 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım bu haziranda bıraktım adet düzensizliğim ilk zamanlarda olmuştu gecikmeler falan kasık ağrıları, bel ağrıları, göğüs hassasiyeti hissetmiştim kesin hamileyim dediğim zaman adet oldum hep :) yani ben artık şunu anladım adet belirtileri ve hamilelik belirtileri çok benziyormuş :)

aynen, ben de de şu an bel ve kasık ağrısı var. hastalanıcakmışım gibi sancı var. aslında ilk ay bebek için heveslenmemiştik ama gecikme olunca ümitleniyo, farklı şeyler hissediyo insan. bakalım kısmet :) olur mu olur hani hayırlısıyla inşallah :)

aynen, ben de de şu an bel ve kasık ağrısı var. hastalanıcakmışım gibi sancı var. aslında ilk ay bebek için heveslenmemiştik ama gecikme olunca ümitleniyo, farklı şeyler hissediyo insan. bakalım kısmet :) olur mu olur hani hayırlısıyla inşallah :)

Bizde çok ümitlenmiştik canım inşallah hamilesindirde bu sevinçli haberide bizimle paylaşırsın :KK8:

bizde çok ümitlenmiştik tatalım ama kısmet değilmiş olmadı belkide günü tutmamıştır zaten yumurtlama günü falan hesaplamamıştık inşallah sende hamilesindir de haberini alırız biran önce:KK3:

bizde çok ümitlenmiştik tatalım ama kısmet değilmiş olmadı belkide günü tutmamıştır zaten yumurtlama günü falan hesaplamamıştık inşallah sende hamilesindir de haberini alırız biran önce:KK3:

bu ay daha ilk olduğu için yumurtalama günlerine çok dikkat etmemiştim. denemelere önümüzdeki ay başlarız diyoduk :)) ama bakalım kısmet :))

belirtileri aynı adet belirtileri gibiydi sadece adet olamıyodum bu yüzden sancılar devam ederek bni rahatsız ediyodu..göğüslerim normalden daha fazla şişti ve sızlamaya başladı ve çok uykum geliyodu..adet sancıları çektiğim için bugn yrn adet olrm diye bekledm ama 3 gün gecikince test yaptm pozitif çıktı..bnde adet olmadan önce test yapmştm bişi var mı diye negatif çıkmıştı o yzdn adetin brz geciksin bekle öyle yap testi hayal kırıklığına uğrama diye..

canım ben 5+2 haftalık hamileyim ve ara ara hala adet sancısına kasılmalarına benzer ağrılarım oluyor..adet tarihime 8 gün kala başlamıştı belirtiler.
benim ki adet sancılarından ayırt edilmeyecek kadar aynıydı.inşallah hamilesindir..sana tavsiyem hamile kalmazsan bu ay,
diğer aylarda cetvel takibine filan girme rahat ol.düzenli ilişkiye gir mutlu ol pozitif ol..bebek fikrine BAT ın geçene kadar takılma

bence ikisi arasında baya fark var en azından benimki öyleydi. mide bulantısı alt bölgede şişlik. ağızda metalk bir tat bunları gebe kaldığımda yaşadım adet öncesi böyle olmuyo. ne varki düştü gitti bebişim..:nazar:

kızlaaaaaaarrrr :))) ayyy çok heyecanlıyım :)))) sabah idrar testi yaptım veeeee, ikinci çizgiyi gördüm :))) sonrasında hemen hastaneye gidip kan testi yaptırdım. sonucu birkaç saat içinde çıkarmış. inşallah o da pozitif çıkar.

ama bi yandan da tedirgin oluyorum. kimyasal gebelik falan olabilir mi diye? ama inşallah kan testim de pozitif çıkar ve sağlıklı bir hamile olurum innşallah. ellerim titriyo hala heyecandan :)))

ayy haydi hayırlı olsun.. gözün aydın. hiç kötü seyler dusunme sakın. allahın izniyle kuagına alırsın inşallaH...:nazar:

kızlar ya bu ay korunmadığım 2 gün oldu ama hemen adet bittiğindeydi ben bişey olmaz diye düşündüm. ama ay boyunca göğüs ağrısı acıması filan oldu. 4-5 süren bulantılar oldu. üşüttüm mü arada kaldım. normalde adetim 28. günde en geç 32.günde başlar. bugün 23. gün. dün akşamdan beri belim hafif ağrıyor. ve bugün 1 damla kan geldi bir daha gelmedi şimdilik. aklım karıştı benim de.. acaba diyorum. aslında olursa beklenmedik zamanda olacak. ben 2 yıl istemiyordum ama şimdi de olsa sevineceğim sanki. test yapsam mı ki.

Merhabalar ben 14şubatta adet olmuştum ve 19unda bitti. Adet günüme daha uzun süre var ama sanki şuan adet olacakmışım gibi hissediyorum. Kasıklarım çok ağrıyor. Göğüslerimde falan şişkinlik yok ama belime de ağrı vuruyor. Adet belirtisi mi yoksa hamilelik belirtisimi acaba bilgi verirmisiniz.

X