Saç Rengi ve Saç Boyama Evde Saçlarını Oryalle Açan Arkadaşlar??

eylemcetinkaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2010
279
0
kızlar burada saçlarını oryalle açan arkadaşlarımız bilgilerini bizimle paylaşabilir mi? Nasıl kullanılır ne kadar bekletilir krem oryal mi toz oryal mi daha sağlıklıdır saçımızı yakmamak için nelere dikkat etmemiz gerekir gibi merak ettiklerim var benim yardımcı olursanız sevinirim :)

Önceki konuna da yorum yapmıştım saç boyama konusunda tecruben yoktu sanırım
O yüzden oryali tek başına kullanmanı önermem riskli bir iş çünkü ve saçların koyu renk baya
Ama ben yine de bilgi vereyim
Kuaför depolarında boya siliciler var
Ben kullanmadım benim de saçlarımda siyah boya var
Ve yıllarca saç boyamış tecrubeli biri olarak boya akıtmaktan korkarım cesaret edemedim hala
Kullanım talimatı içinde vardır zaten ne kadar bekleteceğin saçının koyuluğuna bağlı
Siliciyi alırsın önce bir tutamında denersin sürekli kontrol edersin saçının durumunu
Açılma süresine bakarsın ve bütün saçlarına o sürede bekletirsin
Ama sık sık kontrol etmen lazım yanma kopma olmaması açısından
Saçların ince telliyse hiç kullanma kopabilir
Saçların koyu turuncuya yakın bir renkte açılır
İstediğin renk açık kumraldı sanırım turuncunun üzerine açık kumral elde edemezsin
Ben dün daha önce laciverte boyadığım ve aktıkça kızıl-mor olan saçlarımı açıcı kullanmaktan korktuğum için ekstra açıcı serisinden yoğun küllü bir platine boyadım
Rengi biraz kırması ve küllünün kızıllığı alması açısından
Ama kızıllıklar aynen kaldı yoğun küllü olmasına rağmen
Yani açtıktan sonra o turunculuktan kurtulmak oldukça zor olur
Sen bir anda istediğin rengi elde etmek için açıcı kullanmak istiyorsun ama yine elde edemeyeceksin yani
Boşuna saçını yıpratmış olacaksın
Bence ya kuaföre git ya da kademe kademe açmaya çalış
Kuaförde de saçın büyük ihtimalle yıpranacak ama en azından turunculuktan daha kolay kurtarabilirler diye düşünüyorum

yok ya cesaret edemem ben böyle bi işleme. teşekkürler ilgilendiğin için . ben 20-25 günde bir açık kumrala boyamaya karar verdim istdiğim saç rengini elde edene kadar.

Ben yemistim öyle bir halt :KK9::KK9::KK9: Marketden hazir oryal almistim. Ayni sac boyalari gibi paketde satiliyor, üzerindede kullanma talimati ....

Malum hepimiz biliyoruz kuaförler sac rengini acarken oryali önce sac uclarina en son diplerine sürer... Kafa derisinin sicakligiyla daha cabuk acilir dip saclar. O heyecanla sakin unutma bunu !!! ve 2 paket oryal al eger arada koyu renkli kalmis saclar olursa sadece oralara sürer rengini acarsin yoksa damali damali olursun

evde açarsan büyük ihtimalle renk farklılıkları olucaktır.
saçın koyu renk ve boyalıysa koyu bir turuncu çıkar. çok açık bir renk istiyorsan elde edebileceğini sanmıyorum. kahve tonlarında da turunculuklar kalıyormuş sanırım.

saçın doğalsa güzel açılıyor. civciv sarısı olabilir ilk açtığında. bayağı uzun bekletmen gerek tabi.

herneyse bir defalık kullanmayacaksan eğer, oryali kafa derine değdirmeden yap. deriye çooook hasar veriyor. :KK55:

sakın ha evde açma orielle saçını orieller uzman işi canım saçını yakar ve yıpratır hatta kopmasına neden olursun uzman bir kuaföre git kaç ton açmak istediğini söyle o en sağlıklı şekilde açar zaten:KK34:

kolestonun yoğın açıcısı var o gayet iyi açıyo yıpranmada çok az tabi saça göre değişir bide saçını açacak arkadaşlara tavsiye dip boyası gelipte evde saç saçmak istenler dikkatli olmalı boyanın açıldığı yer başka dip başka tonda açılıyo..

X