343. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

meyemal

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
1.378
4
343. dönem asker yarenleri sizin de topiğinizin açılma zamanı geldi. sınav tarihine az kaldı. Biz 341.dönem asker yarenleri olarak size yardımcı olmaya, üzüntülerinizi paylaşmaya çalışacağız; çünkü burda duygularımızı paylaşarak zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyo ve tabii bi nebzede olsa rahatlıyo insan. Çok şükür bizim 1 ayı görmemize az kaldı inşaallah. Şimdiden darısı başınıza. Allah herkesin yardımcısı olsun. Sevgiler... En Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
343. dönem asker yarenleri sizin de topiğinizin açılma zamanı geldi. sınav tarihine az kaldı. Biz 341.dönem asker yarenleri olarak size yardımcı olmaya, üzüntülerinizi paylaşmaya çalışacağız; çünkü burda duygularımızı paylaşarak zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyo ve tabii bi nebzede olsa rahatlıyo insan. Çok şükür bizim 1 ayı görmemize az kaldı inşaallah. Şimdiden darısı başınıza. Allah herkesin yardımcisi olsun. Sevgiler... En Büyük TÜRKİYE

ne ilginç bi durumdur ki dün askerimle bunu konuştum...
343ler gelse de bizim askerlik bitse artık diyordu...
bizlere askerlerimizi yollayacak 343ler, bizleri sevindirecek yarenlerini üzecek...
ama dediğin gibi biz birbirimize destek olduk ve onlara da destek olmaya hazırız...
burda paylaşmak inanın müthiş bi güç oluyor insana...

Yakında gelirlerr.
ayy acayip oldum kızlar burayı okurken. inanın gözlerim doldu. hiç aklımıza gelirmiydi ilk günler bizden sonrakilere böyle teselli verceğimiz. Allaha çok şükür.
bizz teselliye herzaman hazırızz.En Büyük TÜRKİYE

ne ilginç bi durumdur ki dün askerimle bunu konuştum...
343ler gelse de bizim askerlik bitse artık diyordu...
bizlere askerlerimizi yollayacak 343ler, bizleri sevindirecek yarenlerini üzecek...
ama dediğin gibi biz birbirimize destek olduk ve onlara da destek olmaya hazırız...
burda paylaşmak inanın müthiş bi güç oluyor insana...
öyle hakkaten canım daha dün gibi kk ile tesadüfen tanışıp da salya sümük birbirimizi tanımadan yazdıklarımıza ağlayıp birbirimizi teselli edip bugunlerin geleceğinin hayalini bile kurmanın nekadar zor olduğu günler daha dün gibi ama allah sabrını verio geçiyo bi şekilde...

Yakında gelirlerr.
ayy acayip oldum kızlar burayı okurken. inanın gözlerim doldu. hiç aklımıza gelirmiydi ilk günler bizden sonrakilere böyle teselli verceğimiz. Allaha çok şükür.
bizz teselliye herzaman hazırızz.
turkbayragi.gif
evet canım onların neler hissedeceğini şimdiden tekrar yaşar gibiyim ben ne hissettiğmi bile anlamadan ağlayarak yazarken buraya bizede uzun dönemler destek olmuştu şimdi görevi biz devraldık sıra bizde 343 lerde hayırlısıyla gider gelir inş... kiiii benim 343 lerden de giden yakınım var şafak bitmio yani benim bi yerde En Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Merhabalar kızlar ben geldim....:80:
Ayın birinde çorluda sınava girecek eşim.. Daha kısa dönem olup olmadığıda belli değil.. Son günlerimizi belirsizliklerle geçiriyoruz bu çok kötü yaa bunun üstesinden nasıl geldiniz ne olur bişeyler söyleyin..:KK37:
Tavsiyelerinize şiddet le ihtiyacım var..
Bu arada netten biraz araştırdım da sizede sorayım dedim çanta hazırlıcam eşime..
Tecrubelerinize dayanarak soruyorumm kesin koy dediğiniz bişeyler varmı yada gereksiz koyma dedikleriniz.....?
Eşleriniz askerde alyansını takabiliyormu..?
Bide şafak panosu hazırlayalım mı burda...:KK43:

herkese merhaba benim eşinde Allah izin verirse aralık döneminde gidecek bakalım nereye düşecek ve uzun mu kısa mı olacak cidden heran aklımda neyle uraşırsam uğraşıyım hiç aklımdan çıkmıyor hep aklımda bi düşünce var.genelde kısa dönem çıkıyor dediler am aralık celbi için ama bakalım hayırlısı olsund ahakkımızdan.
kızlar size bi sorum var sizin askerleriniz gittikten ne kadar snra tlf ettiler size benim en büyük sıkıntım lf edememesi inşallah rahat bir yere düşerde hergün 1 kere bile olsa sesini duyarım.sizeler maşllah darısı bizim başımıza inş.

herkese merhaba benim eşinde Allah izin verirse aralık döneminde gidecek bakalım nereye düşecek ve uzun mu kısa mı olacak cidden heran aklımda neyle uraşırsam uğraşıyım hiç aklımdan çıkmıyor hep aklımda bi düşünce var.genelde kısa dönem çıkıyor dediler am aralık celbi için ama bakalım hayırlısı olsund ahakkımızdan.
kızlar size bi sorum var sizin askerleriniz gittikten ne kadar snra tlf ettiler size benim en büyük sıkıntım lf edememesi inşallah rahat bir yere düşerde hergün 1 kere bile olsa sesini duyarım.sizeler maşllah darısı bizim başımıza inş.

merhabalar öncelikle...Allah bizlere ve bizden sonra asker yolu bekleyenlere kolaylıklar versin.hep öyle söylerler ama kısa ve uzun o dönem olması askeriyenin ihtiyacına göre belirlenir. Rabbim hakkınızda hayrlısını versin. bizim 2 ayımız kaldı çok şükür.
valla arkadaşım benim askerim acemi birliğinde kastamonudaydı gittiği günün sonrası gün hemen aramıştı.ama bu kişiden kişiye değişir.bulunduğu yer de önemli tabi.
yani askerlerimizin nerde olduu önemli değil önemli olan komutanları onlariyiyse sıkıntı olmayacaktır...

Hoşgeldinizz kızlarr...:KK3:
Biz size yardımcı olucaz merak etmeyin.
1.askerlerinizin büyük ihtimalle kısa dönem çıkar. yüzde 90.
2.acemilikte her gün telefon açabiliyorlar. ama bu konuşmalar kısa kısa oluyor.
3. askerde alyans takan varmış. benim askerim takmıyo. olur yüzük takılır bi yere yada başka bişey olur benimki takmıyor.
4. en ihtiyaç olan şey telefon kartı oluyor orda. bazen orda kantinde olmuyor. zorlanıyorlar.
pttden aile paketleri falan var ankösörler için onlardan alabilirsiniz.
bu arada orda herşeyi veriyorlar.
ama en gereken botlar için ayakları terlemesin mantar olmasın diye bişey var onu sorun asker eşyası satan yere o çok şart.
bi de ayyakabı orda büyük te olsa o işe yarıyor.
başkaa termal içlik mutlaka alın. aralıkta soğuk olucak. ihtiyaçları varr.
tırnak makası,traş takımı,havlu,eşofman,spor ayakkabı.

tşk ederim kızlar.insna kendi gibi onlarla knuşunca daha bi rahatlıyor sanki.yanlız olmadığını hıssetmek çok guzel bişey.inşallah bu sürecide çarçabuk atlarızı ve kavuşuruz artık ayrı klamaktan çok yorulduk biz.bu son ayrılığımızolur inşallah asker dönüşü bizim için milat olacak inş.

ilk zamnalar biraz zor olacak sanırım o dönemi bi atlatsak herşey kolay olur inşallah.

tşk ederim kızlar.insna kendi gibi onlarla knuşunca daha bi rahatlıyor sanki.yanlız olmadığını hıssetmek çok guzel bişey.inşallah bu sürecide çarçabuk atlarızı ve kavuşuruz artık ayrı klamaktan çok yorulduk biz.bu son ayrılığımızolur inşallah asker dönüşü bizim için milat olacak inş.

ilk zamnalar biraz zor olacak sanırım o dönemi bi atlatsak herşey kolay olur inşallah.

bişey değil canımm. bizde aynı şeyleri yaşadık birbirimizi iyi anlarız.
ilk 2 hafta zorlanılıyor. ama 1 ay sonra alışmaya başlıyorsunuz.
hayırlısıyla yapıp gelsinler inşallah.

rica ederizzz cnm sizleri çook iyi anlıyoruz emin olun.zor bir süreç ama atlatılamayacak bir durum değil çok şükür bizler birbirimize kenetlenerek atlattık.
ama şimdi geriye baktığımızda 3.5 ayımız bitti. zamanın içinde olunca zor geliyor ama geriye bakınca hakikaten geçtiğini daha ii anlıyo insan.
sizlere tavsiyem beklerken önünüze değil geride bıraktığınız günlere bakın daha çabuk geçiyo :))

Hoşgeldinizz kızlarr...:KK3:
Biz size yardımcı olucaz merak etmeyin.
1.askerlerinizin büyük ihtimalle kısa dönem çıkar. yüzde 90.
2.acemilikte her gün telefon açabiliyorlar. ama bu konuşmalar kısa kısa oluyor.
3. askerde alyans takan varmış. benim askerim takmıyo. olur yüzük takılır bi yere yada başka bişey olur benimki takmıyor.
4. en ihtiyaç olan şey telefon kartı oluyor orda. bazen orda kantinde olmuyor. zorlanıyorlar.
pttden aile paketleri falan var ankösörler için onlardan alabilirsiniz.
bu arada orda herşeyi veriyorlar.
ama en gereken botlar için ayakları terlemesin mantar olmasın diye bişey var onu sorun asker eşyası satan yere o çok şart.
bi de ayyakabı orda büyük te olsa o işe yarıyor.
başkaa termal içlik mutlaka alın. aralıkta soğuk olucak. ihtiyaçları varr.
tırnak makası,traş takımı,havlu,eşofman,spor ayakkabı.

İnşaallah canım dediğin gibi kısa dönem olur yoksaa ben kafayıı hepten yerim.. Zaten zor olan hayatımız iyice zorlaşır..:78:
Dua ediyorum kısa dönem olsun iyi bir yere düşsün sıkıntı çekmesin hasta olmasın vs vs...
Anne gibiyim resmen herşeyi düşünüp dertleniyorum sevgi böyle bişey işte..
Alyans konusunda hassasım nedense belki de gereksiz ama hep taksın istiyorum ordada taksın isterim ama eğer çıkartırlarsa eşim yüzüğü orda kaybeder bende onun gözlerini oyarım..:KK53: Bu yüzden iyice emin olmam lazım ona göre giderken evde bıraksın.. hatta ben onu kolye yapar boynuma asarım..
Telefon kartı dediğin gibi postaneden aile kartı varmış onu alıcaz.. ve araştırdığımız kadarıyla kantinde herşeyleri oluyormuş ama ben yinede koyucam bişeyler.. bide yer değiştirme olayları varmış yaa benimkide dağınık bir adam gider orda öylece bırakır çantasını diye korkuyorum ona söylediğimde de yokk artık daha neler diyor ama ben biliyorum birçok şeyini çaldıracak orda..:KK37:
Spor ayakkabı hiçbiryerde okumadım almak lazım mıkii? askeriye vermiyormu ki..? Bu botlar için dediğin pudra falan mı yoksa krem mi..?
Yardımların için teşekkür ederim ama sanırım benim le daha işin bitmedi.. Tuttum seni bırakmam ben...:KK1: Öptüm çok...
Herkese Allah sabırlar versin..

İnşaallah canım dediğin gibi kısa dönem olur yoksaa ben kafayıı hepten yerim.. Zaten zor olan hayatımız iyice zorlaşır..:78:
Dua ediyorum kısa dönem olsun iyi bir yere düşsün sıkıntı çekmesin hasta olmasın vs vs...
Alyans konusunda hassasım nedense belki de gereksiz ama hep taksın istiyorum ordada taksın isterim ama eğer çıkartırlarsa eşim yüzüğü orda kaybeder bende onun gözlerini oyarım..:KK53: Bu yüzden iyice emin olmam lazım ona göre giderken evde bıraksın.. hatta ben onu kolye yapar boynuma asarım..
Telefon kartı dediğin gibi postaneden aile kartı varmış onu alıcaz.. ve araştırdığımız kadarıyla kantinde herşeyleri oluyormuş ama ben yinede koyucam bişeyler.. bide yer değiştirme olayları varmış yaa benimkide dağınık bir adam gider orda öylece bırakır çantasını diye korkuyorum ona söylediğimde de yokk artık daha neler diyor ama ben biliyorum birçok şeyini çaldıracak orda..:KK37:
Spor ayakkabı hiçbiryerde okumadım almak lazım mıkii? askeriye vermiyormu ki..? Bu botlar için dediğin pudra falan mı yoksa krem mi..?
Yardımların için teşekkür ederim ama sanırım benim le daha işin bitmedi.. Tuttum seni bırakmam ben...:KK1: Öptüm çok...

ben hep burdayım canım yardımcı olurum.
evet pudra bi de keçe galiba ayakkabı için. askerime aradığında sorarım.
spor ayakkabı askerim götürmüştü çarşıya çıkarken kotunun altına giyiyordu. ama acemilikte çarşıya çıkmıyorlar.
evet askeriyede eşofmanını ve spor ayakkabasını vericekler.
görüşürüzz canımm...

Ayın birinde çorluda sınava girecek eşim.. Daha kısa dönem olup olmadığıda belli değil.. Son günlerimizi belirsizliklerle geçiriyoruz bu çok kötü yaa bunun üstesinden nasıl geldiniz ne olur bişeyler söyleyin..:KK37:
Bu arada netten biraz araştırdım da sizede sorayım dedim çanta hazırlıcam eşime..
Tecrubelerinize dayanarak soruyorumm kesin koy dediğiniz bişeyler varmı yada gereksiz koyma dedikleriniz.....?

meraba canım hoş geldin...
o dönemi nişanlım ve ben heycanla bekleyerek geçirdik ozaman uzun dönem çıkması bizim için avantaj gibi görünüyodu fakat yinede herşeyin hayırlısını istemek gerekiomuş ve kısa dönem çıktı iyki de öle olmuş dedik askere gittikten sonra öğretmen asker olup kendi okuluna cıkar uzun dönem daha iyi diyoduk ama kendi okuluna çıkmayan bi sürü öğretmen olduğunu öğrenince iyki kısa olmuş dedik.nişanlım alyansını giderken bana bıraktı :KK43:( ne olur ne olmaz yanına alır çalınır fln seninkide bıraksın. yanına benimki askeri malzemeciden asker saati marketten tarş takımı kozmetik eşyalar pudra deodorant vs aldı işte atlet slip fln (yeşil) herşeyin krem vs çok aman aman kalitelisini almadı çalınıomuş çünkü. sizde temel ihtiyaçları laın yeterli. enimki sonradan bi kışlık mont masrafına girdi okadar orda herşey oluo zaten kantininde amaa gideceği yere görede değişir tabi şimdiden allah yardımcınız olsun tez zamanda kavuştursun hakkınızda hayırlı olan çıksın inşş.

Son düzenleme:
hoşgeldin canım hangisi hayırlıysa o çıksın ama sana tavsiyem hepimizin ilk zamanlar çıldırdığı tek konu konuşamamaktı sakın bu telefon olayını kafana takma çünkü onlar askeriyeye girer girmez esir olmuşlar gibi hissediolar kendilerini çok hassas oluyolar o yuzden arayamazsa üstüne gitme sakın. ilk gittikleri gün ararlar sonra yerine göre hergünde arayabilir 3-4 günde bir de benimki acemide 3-4 günde bi arardı 3. gün dedimi arardı öğrenmiştim artık baya zordu benim için. ustayada pek iyi biyere düşmedi ama arama süremiz 2 güne bazen 1 güne indi şükür kiii bizde alıştık zaten arayabilse arar diorum sorun etmiyorum. oyuzden telefon konusunda askerine mutlaka toleranslı ol arayabildiğinde muhakkak arayacaktır emin ol:)

canım aynen dediğin gibi yap al yüzüğü tak boynuna nişanlım alyansını giderken bana bıraktı bende aynen dediğin gibi yapmıştım boynuma taktım 1 ay elim boynumda gezdim :)) yüzüğe dokundukça ağlıyordum ama alıştım sonra yanımda gibi hissediyorum son dokunduğu seye dokundukça

benim askerim de çorlu da sınava girmişti 341 yareniyim ben de:)))
acemiliği amasya, usta birliği çorlu çıktı :)
dilerim sizlerin askerleri de rahat yapabilirler askerliklerini....hoş askerliğin en rahatı bile askerlik sonuçta...
burda hep beraber daha kolay atlatılıyor zorluklar inanın, bizler de elimizden gelen yardımı yaparız hepinize :)

alyansa izin veriyorlarmış ama bence siz kolye yap boynuna oralarda bide kaybeder allah korusun :)
benim askerim herşeyi veriyorlar ve kantinde herşey satılıyor demişti...
yalnız gitmeden ona botların içine ayakları terlemesin ve mantar olmasın diye bi toz almıştık küçük bi poşette asker malzemesi satan yerler bilirler ondan çok memnun onu tavsiye ediyorum size

biz 341ler olarak biraz geç kaldık şafak panosu için ama bikaç günüdür ben yapmaya başladım size de tavsiye ederim eğlenceli bişey bence :)

evet yer değiştirme var maalesef bütün eşyalarının üstüne kocaman kocaman isimlerini yazıyorlar yer değiştirmesin diye :KK1:
dağınık bile olsa askerde dağınık olma şansları yok bu arada sürekli kontrol ediyorlar bizimkileri ve her dağınıklık ceza olarak geri dönüyor o yüzden orda gayet toplu biri olacaktır :)

kızlar bu arada söylendimi bilmiyorum askerlerinize söyleyin botlarını 1 numara büyük alsınlar ilk hafta tüm askerlerin ayakları mahvolmuştu!!!

X