Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Çocuk göz doktoru tavsiyesi

kardelenselma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
22
0
47
Arkadaşlar anadolu yakasında 3 aylık bebeğim için göz doktoru tavsiyesi lazım..

Dünya Göz den Mürüvvet Hanım tavsiye edildi ama ücret 110 lira..

Sizin tavsiyeleriniz ne olur.

Hayırdır tatlım sorun nedir? 3 aylık bebek için göz muaynesi daha erken tehşis etmekte zorlanırlar. Yeditepe gözde Şule Ziylanı tavsiye ettiler banada ama daha randevu almadım. Anadolu yakasında değil maalesef benimki. Ama çok erken gitmek istediğinize göre önemli bir durum var gibi geldi biraz bahsedersen ona göre araştırırım bende

Hayırdır tatlım sorun nedir? 3 aylık bebek için göz muaynesi daha erken tehşis etmekte zorlanırlar. Yeditepe gözde Şule Ziylanı tavsiye ettiler banada ama daha randevu almadım. Anadolu yakasında değil maalesef benimki. Ama çok erken gitmek istediğinize göre önemli bir durum var gibi geldi biraz bahsedersen ona göre araştırırım bende

Doğru diyorsunuz sorunu da yazmalıydım.

Gözlerde çapaklanma mevcuttu. Göz daması ve biraz ihmal etmiş olsak da masajla azaltır gibi olduk ama bu seferde gözlerini çok fazla ovuşturmaya başladı. Kaşıntı var oldukça. Çapaklanma da sanki artar gibi oldu. Çok mu evhamlıyım bilmiyorum ama baştan götüreyim dedim doktora.

Son düzenleme:
canım benim kızımında 3 ay sürdü çapaklanma sorunu hatta sağ gözü sabahları açılmıyordu neredeyse. Üstelik enfekte olmuştu.
Yeşil yeşil çapaklanıyordu. Doktora götürdüm damla ve masaj ve ılık su pansumanı dışında birşey vermedi. Ama geçmezse gel dedi.
Bende başta damla ve masajı ihmal ettim sayılır. Tobrex damla ve düzenli bir şekilde göz pınarlarına yapılan masaj
çok ise yarıyor. 15 gün düzenli yap sabah akşam ılık suyla temizle su ve ellerin steril olsun. Pamuk kullanma temizlerken
yumuşak temiz bir tülbent yada yumuşak gazlı bez kullan. Günde 4 kere damla damlat ve masajı aksatma. İnan birkaç gün içerisinde
farkı görürsün. Tabiki götür doktora için rahat etsin ama önce birkaç gün dediklerimi dene. Ayrıca damlayıda en fazla 15 gün kullan bitmese bile at yenisini al

Şu an çapak çok rahtsız edici boyutta değil. Beni en çok rahatsız eden kaşıntı.

Uykudayken bile elleri gözlerine gidiyor. Ellerini tuttuğumda başını sağa sola çeviriyor. Kaşıyamamaktan rahatsız oluyor. bende kaşınmasından tabii ki :)

merhaba, benim oğlum 8 aylık. uzun bir süredir gözlerini çok kaşıyor hatta kızartıyor. çapaklanma yok. acaba ne olabilir? iki doktor tavsiyesi aldım ama karar veremedim

ben çarşamba gününe istanbul cerrahide Funda Şerefhandan randevu aldım. Daha önce dediğim gibi yeditepe gözde Şule hanımı tavsiye etmişti doktorum.
Bu haftaya randevu bulamadım çarşamba 18. ay kontrolümüz var zaten iki kere izin almamak için istanbul cerrahiyi arayıp randevu aldım. Kimse tavsiye etmemişti ama daha önce orda annemi ameliyat ettirdim çok memnun kalmıştım o nedenle tercih ettim. Zaten bi şikayetimiz yok kontrol amaçlı ama araştırmadan randevu aldığım için aklıma takıldı şimdi:KK43:

Çarşamba gideyim kontrole memnun kalırsam yazarım.

arkadaşlar benim kızımın gözlerinde çapaklanma ve sulanma hala devam ediyor. gözyaşı kanalı cok dar. önerebileceğiniz dr varmı? 20 aylık..

arkadaşlar benim kızımın gözlerinde çapaklanma ve sulanma hala devam ediyor. gözyaşı kanalı cok dar. önerebileceğiniz dr varmı? 20 aylık..

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bağdat Caddesi'nde Veni Vidi Göz Hastanesi var. Ben oraya gidiyorum. Oldukça uzman bir ekibi var. Doktorları ve çalışanları çok ilgili. Gidip saatlerce sıra gelecek diye beklemiyorsunuz. Bir arkadaşım da arıyordu çocuğu için, hastane güzel ilgililer falan derken o da çocuğunu götürmüştü o da memnun kalmış. Doktorun adını hatırlamıyorum ama sadece cumartesi gelen bir doktordu sanırım. Hastaneyi ararsanız bilgi verebilirler.

Çok geçmiş olsun :KK43: Ben yiğenimi götürdüm geçen hafta doktora, çok ilgilendi sagolsun... Duyduğuma göre alanının en iyilerindenmiş. Bizim sorunumuzu halletti çok şükür. Kızınız daha ufak, kısa zamanda mutlaka iyi bir doktora gösterin derim.

çok geçmiş olsun. ben Dr. deniz Oygar Baylançiçek hanıma götürmenizi tavsiye ederim. Benim yiğenim de 24 aylık ve kardeşim hamilelikte toksoplazma geçirdiği için göz bozukluğu mevcut. Kendisinin deneyim ve bilgisinin yanında çocuklarla iletişimi çok iyi olduğu için çok rahat muayene oluyor. Benim yiğenimi annnesi Ankara'dan İstanbula sadece Deniz Hanım için getiriyor. isterseniz özelden hastane adını da veririm. Fiyatları da oldukça uygun.

Canım bende ates yanyalı ya gittim. retina yırtıgını ameliyat etti babamın çok memnun kaldık. bilgili ve çok tecrübeli bir doktor tavsiye ederim.

burada yazılan doktor mürüvvet hanımı araştırdım şu an acıbadem hastahanesi altunizadede kendisi. çok ilgili bir hekim oğlumu 9 aylıkken muayene ettirdim. iyikide ettirmişim çünkü hipermetrop numarası yüksek çıktı tedavi amaçlı gözlük yazdı doktor hanım bize. hemen yakınında ki vera optikten oğlum aliye gözlük almak için gittiğimizde gözlükçü bize çocukların doğal burun gelişimini etkilemeyen ve tedavide en önemlisi odak kaymasını engelleyen formda nino flex glasses diye bir çerçeve önerdi. gözlüğümüzü aldıktan sonra hekimimize tekrardan kontrol ettirdik ve tam not aldı. annelere tavsiyemdir bu yaşlarda iyi bir hekimin muayenesi kadar çerçeveninde önemi büyükmüş optikçimiz sagolsun bizi bu konuda aydınlattı. size gönül rahatlığıyla oğlumun kullandığı ninoflex glasses çerçeveleri tavsiye ederim. optikçinizden bu konuda yardım isteyin.umarım annelere bir nebzede olsa deneyimim yardımcı olur.

Merhaba zaman geçti sanırım siz sağlık problemini halletmişsinizdir ama başka aileler faydalansın diye yazmak istedim Suadiye Bağdat caddesi doktor Müjde Öğüt çocuk göz doktoru olarak başarılı sonrasında görme kusuru var ise çocuğunuzun Bağdat caddesinde CK Optik çocuk gözlüğü bölümüne önem veren bir gözlük mağazası tüm tecrübelerim Burdur umarım faydalı olabilirim.

Benim kızımda da sulanma ve sabahları çapaklanma vardı.gözyaşı kanal tıkanıklığı dediler.3 defa sondalama yapıldı.3. sünde 23 aylıktı ve doktor orası sertleşmiştir açılmaz dedi ama açıldı.doktor sondalama yapmıyor mu?

Benim kızımda da sulanma ve sabahları çapaklanma vardı.gözyaşı kanal tıkanıklığı dediler.3 defa sondalama yapıldı.3. sünde 23 aylıktı ve doktor orası sertleşmiştir açılmaz dedi ama açıldı.doktor sondalama yapmıyor mu?
Merhaba benim kızım da sondalama olcak ilk defa. Yaşadıklarınızı paylaşmanız mümkün mü acaba

Merhaba benim kızım da sondalama olcak ilk defa. Yaşadıklarınızı paylaşmanız mümkün mü acaba
Anestezi veriyorlar. .uzun süren bir işlem değil.birkaç saat gozetimde kaldıktan sonra aynı gün taburcu oluyor..ilkinde açılmadı ki zaten sürekli gözyaşı aktığı için operasyondan hemen sonra olmadığını anladım..göz çevresi morarmisti ve hafif kan gelmişti..ikincisinde de sanki hiç işlem yapılmamış gibiydi...☺ yine operasyondan hemen sonra olmadığını anladım...ancak ucuncusunde oldu..onda da 23 aylikti. ..açılmaz ama deneyelim dediler çünkü orası sertlesiyormus..o zaman açıldı..zaten operasyondan hemen sonra gözyaşının akmadigini gördüm..doktor demeden anladım açıldığını..inşallah ilkinde bebeğinizin gözyaşı kanalı acilir

Anestezi veriyorlar. .uzun süren bir işlem değil.birkaç saat gozetimde kaldıktan sonra aynı gün taburcu oluyor..ilkinde açılmadı ki zaten sürekli gözyaşı aktığı için operasyondan hemen sonra olmadığını anladım..göz çevresi morarmisti ve hafif kan gelmişti..ikincisinde de sanki hiç işlem yapılmamış gibiydi...☺ yine operasyondan hemen sonra olmadığını anladım...ancak ucuncusunde oldu..onda da 23 aylikti. ..açılmaz ama deneyelim dediler çünkü orası sertlesiyormus..o zaman açıldı..zaten operasyondan hemen sonra gözyaşının akmadigini gördüm..doktor demeden anladım açıldığını..inşallah ilkinde bebeğinizin gözyaşı kanalı acilir
Teşekkür ederim inşallah açılır. Ilkini kac aylıkken yaptırdınız acaba bide iz falan kaldı mı her hangi olumsuz birsey ile karsilastiniz mi çok korkuyorum da ben :KK43:

Teşekkür ederim inşallah açılır. Ilkini kac aylıkken yaptırdınız acaba bide iz falan kaldı mı her hangi olumsuz birsey ile karsilastiniz mi çok korkuyorum da ben :KK43:
16 aylık-19 aylik-23 aylık....3 ayda bir oldu..iz falan olmuyor..olumsuz bir durum olmadı...

X