Saç Rengi ve Saç Boyama loreal cok cok acık dogal sarı (saç rengini açtığını iddia ediyor)

naranjah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2011
72
0
bugun loreal in cok cok acık doğal sarı boyasını aldım. üzerinde saçın rengini 2-4 ton açtığı yazıyor. ancak değil iki ton yarım ton bile açmadı saçımı. hem vaktim hem naktim boşa gitti üstelik saçımda yıprandı. :KK43:

canım zemin rengin neydi?
bende boyıycam bi hafta sonra saçlarımı o boyayla. benim renk bal rengi. sarı elde edebileceğimi düşünüyorum.
çünkü bi arkadaş açık kumral rengin üstüne loreal 01 i boyadığında kutudaki renge yakın bi ton elde ettiğini söylemişti.
bide oksidan volumunu doğru kullandın değilmi? %9luk oksidan kullanman lazımdı yani 30 volum

Açıcı seriler 40 volüm oksidanla kullanıldığında 3-4 tona kadar açıyor
Ben tüp boya markalarından ekstra açıcı bir boya alıp boyadım
40 volümün çok yıpratacağını düşündüğüm için 30luk ile kullandım
2 ton kadar açtı
Market ürünlerinde genelde oksidan 6lık yani 20 volümlük olur
Açmaması o yüzdendir heralde

30 volumden yukarı asla kullanmam oksidan korkarım ben yanar falan diye
ya arkadaşın saçı neden öyle olmuş anlamadım
bi yerde bi hata var ama nerde
çünkü çok araştırdım loreal 01 ve koleston 12.0 en iyi saç açan boyalar
niye böyle oldu acaba...

bugun loreal in cok cok acık doğal sarı boyasını aldım. üzerinde saçın rengini 2-4 ton açtığı yazıyor. ancak değil iki ton yarım ton bile açmadı saçımı. hem vaktim hem naktim boşa gitti üstelik saçımda yıprandı. :KK43:

daha önce bende kullanmıştım o boyayı benimkini bir iki tona kadar açmıştıı ama 4 te açmaz yani o kdrda değil zemin rengi önemli tabi benm zaten koyu bi sarıydıı boyadıgımda acılmıstı hatta teyzemn sacınıda boyamıstım aynı boyayla lkendi sacma tutam tutam sürmüştüm onun boyasndan gölgeli gibi olmustu güneşte süper duruyoduu bence zeminle saç renginle alakalı bişidir cnm :KK66:

canım bende loreal çok açık kestaneyle boyadım bende de aynıydı çok büyük umutlarla boyadım ama sonuç berbattı saç rengmde hiç değişiklik yoktu sadece saçımın canlılığı gitti soldurdu resmen. tekrar boyayana kadar her gören hastamısın rengn solmuş diyodu bana

benim saçım kumraldı , kumrala boyamıştım ama boyalı saçları da açtığı yazıyor üzerinde ama hiç açmadı :KK43: kutu set olarak aldım içinden çıkan oksidanı kullandım. :KK43:

benim saçım kumraldı , kumrala boyamıştım ama boyalı saçları da açtığı yazıyor üzerinde ama hiç açmadı :KK43: kutu set olarak aldım içinden çıkan oksidanı kullandım. :KK43:
8 nodan büyük boya numaraları için %9luk oksidan kullanmak gerekiyormuş bende bu siteden öğrendim
birde zemin rengin koyu olunca açmamış doğal olarak
bence paletteyle aç açık renk istiyosan
ben açtım 3-4 ton açılmıştı yıpranmada hissetmedim hiç

Ben de doğal saçımn üstüne sürmştm saçımn dipleri geldiğinde..sarı olur diye ummuştm ama turuncu sarı karışımı bişey oluyor :KK43:

8 nodan büyük boya numaraları için %9luk oksidan kullanmak gerekiyormuş bende bu siteden öğrendim
birde zemin rengin koyu olunca açmamış doğal olarak
bence paletteyle aç açık renk istiyosan
ben açtım 3-4 ton açılmıştı yıpranmada hissetmedim hiç
evet palettenın papatyası lorealden daha güzel açıyo=)

Bende bisey sorabilirmiyim saclarimda rofle var diplerim geldi koleston 12.0 boya boyayinca sari oluyomu acaba yoksa onu boyamadan öncede açıcı boyalardanmi kullanmak gerekiyor

ben palette 10.1 le istediğim boyayı karıştırıyorum baya açıyo kızlar tavsiye ederim yıpranmada hissetmedim hiç

Ben de dün o kadar ugrastim loreal 10.0 aldım boyadım hiç bi işe yaramadı bilsem daha açık alırdım ama dediğine göre onlarda yaramıyor ben de anlamadım nedenini

Açıcı seriler 40 volüm oksidanla kullanıldığında 3-4 tona kadar açıyor
Ben tüp boya markalarından ekstra açıcı bir boya alıp boyadım
40 volümün çok yıpratacağını düşündüğüm için 30luk ile kullandım
2 ton kadar açtı
Market ürünlerinde genelde oksidan 6lık yani 20 volümlük olur
Açmaması o yüzdendir heralde

Bende 10.0 boyadım tutmadı . Volumu nasıl katıyor istediğimiz boyayi alıp içine mi katıyoruz ve ne kadarını katıyoruz yardım eddrmisiniz bir de sadece koleston 12 yada palette yoğun açıcı 11 i falan denesem yine de açılmaz mi saçlarım boyali 8.1 kullu sari suan

Bende 10.0 boyadım tutmadı . Volumu nasıl katıyor istediğimiz boyayi alıp içine mi katıyoruz ve ne kadarını katıyoruz yardım eddrmisiniz bir de sadece koleston 12 yada palette yoğun açıcı 11 i falan denesem yine de açılmaz mi saçlarım boyali 8.1 kullu sari suan
benım saçlarım koyu sarı ancak en acık rengı boyadıgımda bile bir iki ton acılıyo sadece yanı kutuda gozuken renk bembeyaz bır sarı oldugu halde anca acıyor o da en fazla 2 ton

X