Premature Bebekler bebeği beyin kanaması geçiren var mı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
bence haklılar, bunu söylemek benm için o kadar zor ki ama doğrusu bu.
benm bebğim de 44 günlükken şant ameliyatı oldu, bu ameliyata onay vermeye gittiğimizde doktorumuz bize beyin kanamasına bağlı gelişen tahribatı göstermek için beyin tomografilerini gösterdi, sıvı olan alan gittikçe artıyor beyini sıkıştıracak dedi, bebeğimizin o an için bir sıkıntısı yoktu, kesinlikle özürlü değil şu an, özürlü çocuk yukarı bakamaz hareketleri kısıtlı olur, ama çocuğunuz maşallah çok hareketli demişti. ama sonrası? ne olacaktı? bu ameliyata onay vermek zo-run-day-dık, başka çaremiz yoktu. ya tamam böyle kalsın özür bıraksın diyecektik ya da ameliyatı kabul edecektik, ki öyle de oldu. Genel anestezi aldı ve uyandı mı uyanamadı mı bilmiyoruz ameliyattan 1,5 gün sonra kaybettik. inşallah ahirette şefaatçimiz olurlar ve onlara doyarız. rabbim hayırlı zamanda yeni bebekler nasip etsin bizlere. ama şunu düşünmek gerekiyor, yaşasaydı bizler ana-baba olarak katlanırdık her şeye ama bebeğimiz için çoook zor bir hayat olacaktı. belki koşup oynayamayacak belki yemeğini yiyemeyecek zorunlu ihtiyaçlarını gideremeyecekti. kim bilebilir? Rabbim neylerse güzel eyler, şimdi tarifi imkansız acılar içinde bir boşluktayım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, diğer msjlarda güzel örneklerimiz var :nazar: Rabbim gücünü vermeseydi dayanamazdık ya, Rabbim dayanma gücü versin.

dilsadonder ameliyatı kabul etmemek bebeğinize yapacağınız en büyük haksızlıklık olurdu içiniz rahat olsun tercihinizden yana.Rabbim yanına almış,size sabrını versin,başka acı göstermesin inşallah tüm kalbimle diliyorum

bence de eve gelsede sevsek diye düşünün başka hiçbişey düşünmeyin...26 haftalık doğan oğlum klips dışında birebir yaşadı yazdıklarınızı,5 aya yakın küvezde kaldı..şimdi 29 aylık.yürüyor,konuşuyor,dediğimiz herşeyi anlıyor...doktorlarımız okul yaşında net olarak anlaşılır sekel kalıp kalmadığı diyorlar.kaygılarım geçmiş değil ama şükredecek çok şey var..tıpkı sizin gibi..

benim oğluma da bişey olmayacak, doktor da diyor normal bebek refleksleri diye (şu AMA sı olmasa) . ben de çok mutluyum normal yatağa alındı 4 gündür (artık oksijensiz). takip edecekler, 1 hafta sonra da verecekler kısmetse kuzucuğumu. benimle aynı şeyleri yaşamış birini görmek çok umut verici. çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için. umudum 1 kat daha arttı yazınızla. allah size de sabır versin bence bişey olmayacak yavrularımıza, hep umutla bakıyorum hayata herşey çok güzel olacak, bu yaşadıklarım bile bana hayatla ilgili çok şey öğretti, bakış açım değişti. Mevlana nın dediği gbi HAMDIM , PİŞTİM , YANDIM.... hayatta yaşadığımız herşey işaret. pozitif olmak en önemlisi. nebileyim çok heyecanlıyım, kavuşacağım minnoşuma.

arkadaşlar, prematüre bebeği olup da beyin kanaması geçiren var mı. benim oğlum 28 haftalık doğdu, 700 gr. 2. gün beyin kanaması geçirdi.gerçi benim ki baya büyüdü 2,5 yaşında ama sizlerle konuşmak istiyorum.

merhaba ben 29+2 de kızımı doğurmak zorunda kaldım 1290 doğdu 40 cm di 970 grama kadar düştük.44 gündür hastahanedeyiz.kızım 1.derece beyin kanaması geçirdik bugun tomagrafisinde bazı sorunlarda varmış.sizin bebeğinizde beyin kanamsı geçirmiş sanırım durumu nasıl cok zor günler yaşıyoruz deneyimlerinizden faydalanmak bu kötü günleri geride bırakmıs biriyle yaşadıklarımızı paylaşmak istiyorum.sizin savaşçı bebeğiniz nasıl oldu?her gün gidiyorum 2 kez yanına kızımın her seferinde yeni bişey duyuyoruz şuan 1480 gr beyin kanamasının bebeğimin geleceğini kötü etkilemesi korkusunu yaşıyorum.her gün acaba kanama ilerledimi diye korkuyorum.ne kadar sürücek bu korku ne zaman rahat bi nefes alabilicem....dualarım sizinle kızımın dualarınıza ihtiyacı var :KK43:((

cok gecmıs olsun cnm konu hakkında bıgım yok sana destek olmak ıstedım..kotu seyler getırme aklına bunun ıknız ıcınde bı faydası hastaneden saglıcakla cıkacagınız gunu dusun bebegınle opup kokladıgını oyunlar oynadıgını yanı gelecek ıcın guzel seyler dusun tabıkı bu soyledıgım kolay degıl anne yuregı ama sen annesın guclu olmalısın bebegın ıcın ..dualarım sızın le ve tum sıfa bekeleyen bebekler ıcın..

cok gecmıs olsun cnm konu hakkında bıgım yok sana destek olmak ıstedım..kotu seyler getırme aklına bunun ıknız ıcınde bı faydası hastaneden saglıcakla cıkacagınız gunu dusun bebegınle opup kokladıgını oyunlar oynadıgını yanı gelecek ıcın guzel seyler dusun tabıkı bu soyledıgım kolay degıl anne yuregı ama sen annesın guclu olmalısın bebegın ıcın ..dualarım sızın le ve tum sıfa bekeleyen bebekler ıcın..

aminn :KK43:( çok teşekkür ederim dualarınızı eksik etmeyin yavrumdan ve yaşam savaşı veren tüm bebeklerden.rabbim herkezin evladına sağlık versin hiç kimseleri evladıyla sınamasın çok zor her gün hastahanede bırakıp gelmekk minik çaresiz kuzumu :KK43: bu acıyı yaşayan herkeze sabır versin allahım

Merhaba dilsonder hidrosefaliden bahsetmissin sant takildimi bebegine suan ne asamadasiniz bir problemi varmi bebeginizin

Allahim sifa versin insaallah su an cok iyidr yavrucugum.benim bebegimede benzr seyleniyor bizimde sol bolgede kanlanma olmadigi icin.gozum yasli kalbim duali QUOTE=drn22;21722692]
çok geçmiş olsun çok üzüldüm allah güç kuvvet sabır versin ..şifa versin imşallah[/QUOTE

Tesekkur ederim. Gercekten cok zor bu bekleyisler...

slm
Bebeğim 27+2 de doğdu.54 gündür yoğun bakım küvezinde.3.gün evre 4 kanama geçirdi.Kanama geçti ama BOS ta birikme olduğu için rezervuar takıldı her iki tarafını da. Bize bebeğin bundan sonraki gelişiminde sıkıntılar olacağı söyleniyor.Hem zeka hem de motor becerelerinde sıkıntı olabilirmiş.Ultrason sonuçlarında da maalesef kanama olan alanda tahribat gözüküyormuş.Fizyoterapi tedavisine başlayabiliriz dediler.Ancak şuan için bebeğin gözünde ve el ayak haraketlerinde bir sıkıntı yok.Çok üzülüyoruz.Sizin nasıl oldu? Şuan çocuğunuzun durumu nasıl?

Allahim sifa versin insaallah su an cok iyidr yavrucugum.benim bebegimede benzr seyleniyor bizimde sol bolgede kanlanma olmadigi icin.gozum yasli kalbim duali QUOTE=drn22;21722692]
çok geçmiş olsun çok üzüldüm allah güç kuvvet sabır versin ..şifa versin imşallah[/QUOTE

Tesekkur ederim. Gercekten cok zor bu bekleyisler...

slm
Bebeğim 27+2 de doğdu.54 gündür yoğun bakım küvezinde.3.gün evre 4 kanama geçirdi.Kanama geçti ama BOS ta birikme olduğu için rezervuar takıldı her iki tarafını da. Bize bebeğin bundan sonraki gelişiminde sıkıntılar olacağı söyleniyor.Hem zeka hem de motor becerelerinde sıkıntı olabilirmiş.Ultrason sonuçlarında da maalesef kanama olan alanda tahribat gözüküyormuş.Fizyoterapi tedavisine başlayabiliriz dediler.Ancak şuan için bebeğin gözünde ve el ayak haraketlerinde bir sıkıntı yok.Çok üzülüyoruz.Sizin nasıl oldu? Şuan çocuğunuzun durumu nasıl?

merhaba.oğlum 26 haftalık doğdu.4.evre beyin kanaması geçirdi.hidrosefalisi nedeniyle şant takıldı.şimdi 2 yaşında.ilerde nelerle karşılaşacağımızı henüz bilemiyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun
slm bebginizi durumunu merak ettum var mi bi sikinti

İyi günler bu durumları yaşamış biri olarak banada yardımcı olurmusun şuan aynı sıkıntıları ben yaşıyorum benim bebeğimde erken doğdu ve 4. Evre beyin kanaması geçirdi ve 3. Evreye indi ama hala devam ediyo sizin beyin kanaması kaç gün sürdü kalıcı bi hasar bıraktımı cevap verrmsn lütfen

slm mehtap benim bebeğimde 32 haftalık doğdu 40 gün küvözde kaldı şimdi düzeltilmiş 7.5 aylık nörolog kontrollerimiz yapılıyor ve fizyoterpist desteğine başlıyoruz senin oğlunun şuan ki gelişimi nasıl ne zaman yürümeye başladı..senin yazılarını uzun zamandır okuyorum cp hastalığını paylaşmışsın umarım öyle bir sıkıntınız yoktur.benim kızımın beyin mr çekildi temiz ama henüz emeklemiyor ve sürünmüyor kendi kollarına dayanarak oturabiliyor .ama o hastalıkkafamı çok karıştırdı çok korkuyorum selamlar...

Slmm allh yardimciniz olsun benim oglumda 32 haftlik dogdu beyninde bi kararti seklinde kanama olusmustu kuvez sonrasi 5 aylikti ancak gulebildi tam 11 aylikken desteksiz oturabildi ve 14 aylikkn nasil olduysa birden yurudu rabbim izin verince hersey oluyo ama premtrlerde biraz geriden geliyo allh yardmcmz olsun

slm
merhabA benim bebeğimde beyin kanaması geçirdi 4.evre şuan 9 aylık fizik tedavi görüyoruz.acaba sizin bebeğinizde herhangi bi sıkıntı varmi

Merhaba arkadaslar konuyu acali baya olmus ama genede cevap yazmak istedim. Benimde oğlum 28 haftalık 1.440 gram doğdu 2 bucuk ay küvozde kaldi hic bi sıkıntısı yoktu aldigimizda ve 7. Ayında öğrendik ki beyin kanamasi gecirmis sanirim dogumda. Suan 22 aylik emekleme yurume konusma oturma yok serebral palsi hastası. Küvözde mr cekmeleri gerekmiyor mu bize hic bi bilgi vermediler mr cektirin falan diye. Acaba ne zaman beyin kanamasi gecirdigini nasil öğrenebiliriz.

X