Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
canım sabunu bende düşünüyorum tek korkum saçımı açamamak..
çünki saçım yağlı saç kremi kullanmıyorum kullanmakda istemiyorum..
direk kalıp sabunu saçına sürme bence elinde köpürt öyle sür derim..
defneözlü zeytinyağlı sabunun içeriğinde düzenli kullanımda saçı güçlendirir dökülmeyi önler yazıyordu..

bunun adını çok duydum denesemm mi acaba yhaa
ısırganın saçdaki etkisini bilmeyen yoktur zaten ufak boy alıp denicem sanırım..

saç kremini dibine sürmezsen sorun olmaz dibine mi sürüyorsun ki:103:

Son düzenleme:
saç kremini dibine sürmezsen sorun olmaz dibine mi sürüyorsun ki:103:

yok cnm dibine değdirmiyorum ama ne bilim suyla birlikte değiyodur sanırım hep öyle duydum saç kremi saçı yağlı olanlara iyi gelmiyor diye..
dökülmem dursa bişi istemiyorum:KK31:

Ya kızlar aynen ya nedir bu saç dökülmesi anlamadım. 5-6 sene önce nasıl gürdü saçlarım anlatamam. Bir de şimdi görün cılız bir şey kaldı. Tokayı 3-4 kere sarıyorum anca tutuyor. Çok üzülüyorum bende. Bir çözüm ararken sizi gördüm yazayım dedim. Bende mi sabun kullansam. Geçen sene 1-2 kere defne sabunuyla yıkadım ama iyi durulamama rağmen tararken beyaz beyaz şeyler geliyordu. İyi durulanmamış gibi tekrar girip saçlarımı yıkıyordum. yani beceremedim. Ne yapsam ki? Doğal şampuanmı kullansam, zeytinyağlı sabunmu, komilinin zeytinyağlı şampuanını da methediyorlar acaba nasıl? Birde mecitefendiyi duydum o nasıl ki acaba? Bilenler kullananlar yazsınlar neolur yorumlarını. :KK43:

ben önce zeytin yaglı sabun kullanıyoruim dalanın iki kere yıkıyorum sonra peşine komilinin zeytin yaglı yeşil çaylı şampuanını vuruyorum .saçlarım alıştı artık keçe gibi olmuyo yumuşacık oluyo ben degil evdeki bütün kardeslerim bireyler kullanmaya basladı, o gün kardesim diyoki abla saçlarım şuan yaglı olmasına ragmen dökülmüyo, diyo :KK70:D yani benim dökülmem var hala da o benden önce kullanmaya baslamıştı :KK70: şimdi komilinin içinede iki diş büyük sarmısak koydum dörde böldüm yarında o şekilde deniicem..ya ben sabundan çok memnun kaldım..ilk kullandıgımda yaaa bu ne böyle diyosunuz!!!! saçlarım açılmıyo diyosunuz..ama sonra bi alışıyoki sorma :KK70:D en azından kimyasal degil canım benim..dene gör derim

Son düzenleme:
ben önce zeytin yaglı sabun kullanıyoruim dalanın iki kere yıkıyorum sonra peşine komilinin zeytin yaglı yeşil çaylı şampuanını vuruyorum .saçlarım alıştı artık keçe gibi olmuyo yumuşacık oluyo ben degil evdeki bütün kardeslerim bireyler kullanmaya basladı, o gün kardesim diyoki abla saçlarım şuan yaglı olmasına ragmen dökülmüyo, diyo :KK70:D yani benim dökülmem var hala da o benden önce kullanmaya baslamıştı :KK70: şimdi komilinin içinede iki diş büyük sarmısak koydum dörde böldüm yarında o şekilde deniicem..ya ben sabundan çok memnun kaldım..ilk kullandıgımda yaaa bu ne böyle diyosunuz!!!! saçlarım açılmıyo diyosunuz..ama sonra bi alışıyoki sorma :KK70:D en azından kimyasal degil canım benim..dene gör derim

canım ya haberdar et dökülme durduğunda benim hala dökülüyo demin banyoya girdim suyla beraber akıp gidiyo:KK5:
napcass yha

Canım bende bugün Dalanın zeytinyağlı şampuanını aldım. Ama arkasına baktım organik değilki herşey var onda da. Neyse yine de aldım. Benim oturduğum yerde büyük marketler fazla yok. Canımda istemedi aramak açıkçası. Sarımsak bende koysammı acaba? Sadece 4e mi bölüyorsun cnm? Güzel bir şampuan bulsam nettende sipariş veririm. Bende iki tane de çocuk var. Sağlıklı birşey kullansam onlar içinde çok iyi olur. Ama yorumları okuyorum birisine iyi gelen diğerine gelmiyo acaba dr. falan mı gitsem. O ne önerecek ki sanki onu da bilmiyorum. Kızlar saç için cildiyeye mi gidicez. Bu hafta gideyim barim diyorum. Dermatolog mu yoksa cildiyemi?

Canım bende bugün Dalanın zeytinyağlı şampuanını aldım. Ama arkasına baktım organik değilki herşey var onda da. Neyse yine de aldım. Benim oturduğum yerde büyük marketler fazla yok. Canımda istemedi aramak açıkçası. Sarımsak bende koysammı acaba? Sadece 4e mi bölüyorsun cnm? Güzel bir şampuan bulsam nettende sipariş veririm. Bende iki tane de çocuk var. Sağlıklı birşey kullansam onlar içinde çok iyi olur. Ama yorumları okuyorum birisine iyi gelen diğerine gelmiyo acaba dr. falan mı gitsem. O ne önerecek ki sanki onu da bilmiyorum. Kızlar saç için cildiyeye mi gidicez. Bu hafta gideyim barim diyorum. Dermatolog mu yoksa cildiyemi?

evet canım cildiyeye gideceksin zaten dermotologla cildiye aynı şey:KK45:ama sana şunu söyleyeyim eğer dr test yapmadan ilaç yazmaya kalkarsa test yapmasını söyle vitamin eksikliği var mı hormonlarda bir sorun var mı herşeye baksın benim de bir sene önce saçım dökülmüştü gittim dr hiç test yapmadan kafasına göre ilaç yazdı:KK4:ama öyle olmaz herşeye bakılması lazım o yüzden önce iyi bir dr bul:KK42:

kızlar benim saçlarım çok çabuk yağlanıyo hergün yıkamamak gerekiyo yoksa bir gün olmadan yağlanıyo 2-3 güne alıştırmak gerekiyo. denemediğim şampuan kalmadı çam terebentin bile kullandım, zeytin yağlı sabun saçımı keçe gibi yaptı v.s...

kısaca saç kremini saçın ortalarından uçlarına doğru sürün asla dibine değmemeli!!

doktora gittim kansızlık, guatr v.s de yapabilirmiş. tahlil verdi besin takviyesi vitamin ve şampuan verdi ama kan sonuçlarımı almadan kullanmayı düşünmüyorum. pazartesi sonuçları alıcam ve ilerleyen zamanlarda sonuçları yazıcam.eğer şampuan etkiliyse adını da vericem yağlı saçlar için olanını. bu arada çeşitli kozmetik firmalarının da bakım kürleri var deneyenler deneyimlerini yazarsa sevinirim.
:KK54:

yok dalanın zetinyaglı şampuanını ben kullanmıyorum ki sadece dalanın zeytin yaglı sabununu kullanıyorum ... içindekiler bölümündede sadece sabun,su yazıyo.. el yapımıymışş özelliklerindede öyle yazıyo..son yıkamam dada komilinin yeşil çaylı zeytinyaglı şampunını kullanıyorum..işte o şampuanının içine sarmısak attım..evet tam bir diş sarmısagı 4e böldüm zaten iki tane diş attıim.. ama banyo yaparken o kadar koktuki anlatmm sana yani :)) banyo mithiş koktu..sonra çıktıktandan sonra kokusu gidiyo da o an müthiş kokuyo..zaten sarmısak dökülmeyi önlemiyo sanırsam saç çıkarmaya yarıyo..neyse işte elimden gelen herşeyi yapıyorum..doktora gittim testler yaptırdım hiç bişe çıkmadı..ama dalanın sabununu şiddetle öneriyorumm

Son düzenleme:
SABUNUN SAÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Saçı yıkarken kesinlikle sabun kullanılmamalıdır.Çünkü sabun saç tellerinin kurumasına ve üstündeki küçük canlı hücrelerin ayrılmasına neden olur.Saç derisinin asit seviyesi ciltten daha fazla asit içerir.Bu nedenle bazik özellikli sabun saç için kesinlikle tavsiye edilmez.

sabunla ilgili bunu buldum nette.. iyice aklım karıştı:26:

pazartesi doktora gidicem artık durmuyo dökülme böyle beklemekden bıktım..
şampuan bişi önersin bari hormonlarımada baktıramamıştım bişi var anlamadığım çözemediğim bişi ve bu beni çok üzüyor..

bu arada ben sadece kan tahlili yaptırmıştım hormonlarıma baktırmamıştım.. oda temiz çıkarsaa ölim ben artık cidden artık çığlık atasın var çok bunaldım her yerlerde saçlarımı görmekden:KK14:

yok dalanın zetinyaglı şampuanını ben kullanmıyorum ki sadece dalanın zeytin yaglı sabununu kullanıyorum ... içindekiler bölümündede sadece sabun,su yazıyo.. el yapımıymışş özelliklerindede öyle yazıyo..son yıkamam dada komilinin yeşil çaylı zeytinyaglı şampunını kullanıyorum..işte o şampuanının içine sarmısak attım..evet tam bir diş sarmısagı 4e böldüm zaten iki tane diş attıim.. ama banyo yaparken o kadar koktuki anlatmm sana yani :)) banyo mithiş koktu..sonra çıktıktandan sonra kokusu gidiyo da o an müthiş kokuyo..zaten sarmısak dökülmeyi önlemiyo sanırsam saç çıkarmaya yarıyo..neyse işte elimden gelen herşeyi yapıyorum..doktora gittim testler yaptırdım hiç bişe çıkmadı..ama dalanın sabununu şiddetle öneriyorumm

Canım bende bugün dr. gittim. Şöyle bir baktı saç derime deride bir şey yok kan tahlili yapalım dedi. Yazdı bakalım yaptıracağım tahlilleri. Sonuçlarına göre yazacak herhalde birşeyler. Egzamam varmış ellerimde de onun için krem falan yazdı bakalım sonuç alabilecekmiyim. Senin dediğin sabuna bakayım bir markette. İnşallah bulurum.

SABUNUN SAÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Saçı yıkarken kesinlikle sabun kullanılmamalıdır.Çünkü sabun saç tellerinin kurumasına ve üstündeki küçük canlı hücrelerin ayrılmasına neden olur.Saç derisinin asit seviyesi ciltten daha fazla asit içerir.Bu nedenle bazik özellikli sabun saç için kesinlikle tavsiye edilmez.

sabunla ilgili bunu buldum nette.. iyice aklım karıştı:26:

pazartesi doktora gidicem artık durmuyo dökülme böyle beklemekden bıktım..
şampuan bişi önersin bari hormonlarımada baktıramamıştım bişi var anlamadığım çözemediğim bişi ve bu beni çok üzüyor..

bu arada ben sadece kan tahlili yaptırmıştım hormonlarıma baktırmamıştım.. oda temiz çıkarsaa ölim ben artık cidden artık çığlık atasın var çok bunaldım her yerlerde saçlarımı görmekden:KK14:

canım benim:) sabun zararlıysa Şampuan ondan bin kat zararlı değil mi. Ben şampuan dan hiç yüzüm gülmedi, en azından sabunla gerçekten temizleğımi hissediyorum. Hem eskilerimizin saçları kalçalarına kadar mis hem gür, hem güçlü, hem dökülmeyen saçlara sahiplermis. O zaman ne varmış sadece sabun:) yani bunlara dayanarak kullanmaya başladım . Ilerleyen zamanlarda ne olur bilmem ama kardeşim cook memnun kaldı, tabi o benden cook önce kullanmaya başladı. Bende çağrem yok. Kaç doktora gittim cildiyelere hiç biri çözüm olmadı. Artık ne yapacağımı şaşırdım. Bakalım bu yolda gidiyorum Allah sonumuzu hayır etsin ikimizinde canım benim:-)

canım benim:) sabun zararlıysa Şampuan ondan bin kat zararlı değil mi. Ben şampuan dan hiç yüzüm gülmedi, en azından sabunla gerçekten temizleğımi hissediyorum. Hem eskilerimizin saçları kalçalarına kadar mis hem gür, hem güçlü, hem dökülmeyen saçlara sahiplermis. O zaman ne varmış sadece sabun:) yani bunlara dayanarak kullanmaya başladım . Ilerleyen zamanlarda ne olur bilmem ama kardeşim cook memnun kaldı, tabi o benden cook önce kullanmaya başladı. Bende çağrem yok. Kaç doktora gittim cildiyelere hiç biri çözüm olmadı. Artık ne yapacağımı şaşırdım. Bakalım bu yolda gidiyorum Allah sonumuzu hayır etsin ikimizinde canım benim:-)

SAOL cnm çok korkuyorum kel kalam diye:KK5:
ben dökülme nedir ilk defa yaşıyorum saçlarımın bukadar seyrelmesine dayanamıyorum seyreldi bari dökülme dursa o da yok:KK5:

gülbencim ben bugün doktora gittim özel e..

sigortam yok benim aile hekimi sağlık ocağında yani kan testi yaptırmıştım herşey normal demişti..

parayı baydımm benim sivilcelerimi felan iyi eden doktorum var ona gittim..

işte ben kan testi yaptırdım acaba hormonlarla mi ilgili bişi var saçım çok dökülüyo artık bunaldım dedim.. test yanımdaydı..

aldı ee saç dökülmesini tetiklicek hiç bi tahlil yapılmamış ki dedi :KK53: ne bilim yukardan aşşa bi sürü bişe yazıyodu ne anlim ben..

5-6 tane tahlil verdi hormona gerek yok bunlara bakalım anlarıs dedii..
verdim kanı çarşamba sabahı alıcam bakim ne çıkcak:KK31:

doğru söylüyorsun eskiden sadece sabun vardı saçlar çok güzeldi ama bu sadece sabunla olacak iş değil:KK50:eskiden düzleştirici yoktu fön yoktu stres yoktu hava kirliliği hormonlu gıdalar hiçbiri yoktu:KK20:o yüzden de saçlar güzeldi tabi bu birazda genetik birşey:KK54:şimdi baksana kızlar daha küçücük yaşta başlıyorlar boya,fön,düzleştiriciye ilkokula giden kızlar bile böyle artık ondan sonra da kafada saç kalmıyor tabi herkese şunu söylüyorum çok sık saçınızla oynamayın ve beslenmeye çok dikkat edin herkes saçım dökülüyor diyor ama hiç yediklerine dikkat etmiyor hep fast food yeniyor hiç şöyle adam gibi tencere yemeği yiyen yok e tabi saç dökülür,uzamaz o zaman saç öncelikle içten beslenir dıştan desteklenir için iyi olmadıktan sonra dışardan ne sürersen sür ne uzar ne gürleşir zaten kafa derisi o kadar kalın ki sürülenlerin o deriyi geçip de saç köküne ulaşması çok zor saç asıl kan yoluyla beslenir :KK45:ve tabi stressiz bir hayat yaşayabilmek lazım ama bu tabi en zor olanı ama belki biraz olsun azaltabiliriz:KK54:

Canım bende bugün buldum markette dalanın zeytinyağlı sabununu. Gerçekten el yapımı arkasına baktım. Çok sevindim bulduğuma.:KK76::KK76: Saol gerçekten tavsiyen olmasaydı almazdım sanırım. Birde otacının şampuanını aldım zeytinyağlı defneli çok güzel kokuyo doğal defne kokusu. Arkasında silikon içermez falan yazıyordu iyiye benziyordu bakalım. Kötünün iyisidir herhalde. Bakalım Pazartesi tahlil yaptırıcam ne çıkacak dr. soracağım bu şampuan mı sabun mu mevzusunu.

tahlillerinizi gidip sağlık ocağında sakın yaptırmayın..
bknz ben..
ben snaıyorum ki hiç bişim yok sağlık ocağında tahlil yaptırdım meğer saçımı tetiklicek hiç bir tahlilim yapılmamış oysa bi sürü bişe yasıodu kağıtta sadece kolestrol şeker tarzı şelere bakılmış boşa onca zaman kaybettim belkide citamin çinko eksikliğim var ondan dökülüyo yağlandı saçım çarşamba belli olcak ya devlet hast ya özelde yaptırın

gülbencim ben bugün doktora gittim özel e..

sigortam yok benim aile hekimi sağlık ocağında yani kan testi yaptırmıştım herşey normal demişti..

parayı baydımm benim sivilcelerimi felan iyi eden doktorum var ona gittim..

işte ben kan testi yaptırdım acaba hormonlarla mi ilgili bişi var saçım çok dökülüyo artık bunaldım dedim.. test yanımdaydı..

aldı ee saç dökülmesini tetiklicek hiç bi tahlil yapılmamış ki dedi :KK53: ne bilim yukardan aşşa bi sürü bişe yazıyodu ne anlim ben..

5-6 tane tahlil verdi hormona gerek yok bunlara bakalım anlarıs dedii..
verdim kanı çarşamba sabahı alıcam bakim ne çıkcak:KK31:
canım benim kafamı karıştırdın şimidi?? :SS şimdi ben kan testi yaptım herşeyu normal dedi.hormonlarına bakıcaz dedi birrde..yanlız hormonlarıma bakmak için adet dönemimin 4. günü olması gerekiyomuş..aralıkta mecburen baktırıcam da şimdi nasıl olucak bu iş, nerden bilicem ben dogrusuna girdigime,kaç teste giridn????

Canım bende bugün buldum markette dalanın zeytinyağlı sabununu. Gerçekten el yapımı arkasına baktım. Çok sevindim bulduğuma.:KK76::KK76: Saol gerçekten tavsiyen olmasaydı almazdım sanırım. Birde otacının şampuanını aldım zeytinyağlı defneli çok güzel kokuyo doğal defne kokusu. Arkasında silikon içermez falan yazıyordu iyiye benziyordu bakalım. Kötünün iyisidir herhalde. Bakalım Pazartesi tahlil yaptırıcam ne çıkacak dr. soracağım bu şampuan mı sabun mu mevzusunu.
canım benim şimdi bu sabunu kullanıyorum ama saçımı çok yaglandırdıgını farkediyorum...hersey iyi güzelde ben bu yagdan kurtulamıyorum....döküntümde aynıı..ya ben mi çok sabırsızımm.tmm saçımm sabuna alıştı..ama yagg çok dökülmem aynı :KK43:((

X