Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
doğru söylüyorsun eskiden sadece sabun vardı saçlar çok güzeldi ama bu sadece sabunla olacak iş değil:KK50:eskiden düzleştirici yoktu fön yoktu stres yoktu hava kirliliği hormonlu gıdalar hiçbiri yoktu:KK20:o yüzden de saçlar güzeldi tabi bu birazda genetik birşey:KK54:şimdi baksana kızlar daha küçücük yaşta başlıyorlar boya,fön,düzleştiriciye ilkokula giden kızlar bile böyle artık ondan sonra da kafada saç kalmıyor tabi herkese şunu söylüyorum çok sık saçınızla oynamayın ve beslenmeye çok dikkat edin herkes saçım dökülüyor diyor ama hiç yediklerine dikkat etmiyor hep fast food yeniyor hiç şöyle adam gibi tencere yemeği yiyen yok e tabi saç dökülür,uzamaz o zaman saç öncelikle içten beslenir dıştan desteklenir için iyi olmadıktan sonra dışardan ne sürersen sür ne uzar ne gürleşir zaten kafa derisi o kadar kalın ki sürülenlerin o deriyi geçip de saç köküne ulaşması çok zor saç asıl kan yoluyla beslenir :KK45:ve tabi stressiz bir hayat yaşayabilmek lazım ama bu tabi en zor olanı ama belki biraz olsun azaltabiliriz:KK54:

çookk haklısın canım benim...boya bu zamana kadar yaptırmadım,yasım 21.. belki çook ilerde evlendigim zmn yaptırabilirim...çünkü gerek duymadım saçımın rengini çoooo k seviyorumm..Ama bundan iki yıl önce masa, fön benim vazgeçilmezlerimdi..döküntüm yoktuu çünkü o zmlar.. ama şimdi saçım o kadar hassas ki bilmiyorum ne zman saçlarıma en son fön çekildi....kurutmaya bile kıyamıyorumm..zamanında yapacagımızı yaptıkk..keske o zamanlarda da şimdiki gibi duyarlı olsaydımm..şimdi dökülüyoo.çok yaglı ne olucak böle bilimiyorumm..

evettttttt ben saçlarım yüzünden kafayı yemiş bulunmaktayımmm baya baya tırlattımm nickim gibi tr_lelli oldum..
bu gün başka bi aile hekimine gittim onada test sonucumu gösterdim..
demire bakılmış demir iyi derecede kansızlık yok dedi.
çinkoya bakamıyoruz dedi..
b12 genel anlamda iyi dedi..
ama istersen az bi çinko tedavisine başlayalım saçında etki edicekmi anlarız diyip zinco önerdi..
birde vitamin verdi sağlık ocağında öevct olan vitaminlerden 1 kutu verdi..
hiç bi yan etkisi yok kiloda yapmas bu kutuyu bitir saçına iyi gelirse kullanırsın tekrar alırsın dedi..

ben daha durumuyum susmaammm bnm diğer aile hekimim bana hormon testi yapılmadığını söledi yapmadı dedim..
ben guatr testi fln istiyorum dedim yarın sabah gidip test vercemm..
çarşambada özel hastanedeki test sonucumu alcam
kafam karıştıı:KK37:
bana verdiği b12 vitaminini kullanıcam yan etkisi yokmuş..
ama ilaç versede özel hastanedeki tahlil sonucum çıkmadna kullanmyı düşünmüyorum..

Annem diyoki iyiki ssk yok olsa hastanelerdne gelmessin sen doktorlar seni kovalar diyoo..
:44::44::44::44:

canım benim kafamı karıştırdın şimidi?? :SS şimdi ben kan testi yaptım herşeyu normal dedi.hormonlarına bakıcaz dedi birrde..yanlız hormonlarıma bakmak için adet dönemimin 4. günü olması gerekiyomuş..aralıkta mecburen baktırıcam da şimdi nasıl olucak bu iş, nerden bilicem ben dogrusuna girdigime,kaç teste giridn????

sağlıkocağından geldim demin canım biz çinkoya felan bakamıyoruz dedi..
özel hastanede 5-6 bişiler işaretledi doktorum 102 lira tuttu:44:
saçın dökülmesini tetiklicek olanlarmış o istediği tahliller..
biliyosun ki saçın dökülmesine sebeplerden biri çinko..
onları ben özelde yaptırdım sonucu çarşamba alıcam..
yarın guatr testi vercem sağlık ocağında..
bi sağlık ocağı bi özel mekik dokuyorum..
saçımıda unuttum dökülüyomu hala acep :KK53: pek elimi atamadım bu aralar bu kadar koşturmama para harcamama bide kendi kendine durursa saç dökülmem bayılıcam..
yağlanma sorunumuda anlatıcam sorucam her ikisinede şampuan önerisi isticemm bi durdurimmm hepinizi kurtarıcammm
aile hekimimi değiştim valla çarşambadan sonra belli olur reçetemmm:KK30:

hıı bu arada eklim cnm sadece düz kan aldı benden özel hastanede 1 tüp okadar..
hormon testi yaptırmıcam ben yarın guatr testi yaptırcam hormonuda yaptırmayı dşünüyorum bi ara şunları bi halledim..

Son düzenleme:
çookk haklısın canım benim...boya bu zamana kadar yaptırmadım,yasım 21.. belki çook ilerde evlendigim zmn yaptırabilirim...çünkü gerek duymadım saçımın rengini çoooo k seviyorumm..Ama bundan iki yıl önce masa, fön benim vazgeçilmezlerimdi..döküntüm yoktuu çünkü o zmlar.. ama şimdi saçım o kadar hassas ki bilmiyorum ne zman saçlarıma en son fön çekildi....kurutmaya bile kıyamıyorumm..zamanında yapacagımızı yaptıkk..keske o zamanlarda da şimdiki gibi duyarlı olsaydımm..şimdi dökülüyoo.çok yaglı ne olucak böle bilimiyorumm..

bende ne düzleştirici ne fön hepsini bıraktım çoktannn..
ama habure düzleştirsek saçımızı önemsemesek daha mı iyi olurdu acaba..
ne kadar aman saçımm aman dökülmesin amann kirlendimi amann kırılmasın diye önemsedikçe dökülüyoo..
nazar mı değdi acaba diyorum valla hurafe felan hepsini düşünüyorum..
çünki gecen sene oğlum anasınıfına giderken kadınlar (hiç tanımadığım kadınlar) saçımı tutup saçına napıyosun rengini nasıl tutturuosun felan diyolardı..
hatta kuaför kız saçın ne güzel dümdüz bakımlı kırık yok felan diyordu..
bakım yapıyorum diyince tarif sorup istiyolardı..
aktar bile sinameki istediğimde napıcaksınız dedi saçıma sürücem dedim aa o nasıl bişi felan dedi..
:KK31::KK31::KK31::KK31: üzül üzül dur şimdi ahh ahhhhh..

merhaba..geçmiş olsun öncelikle. size zigavus sarımsaklı şampuan öneriyorum.eczanelerde var ama pahalı gelirse aktarlarda farklı markaların daha ucuzu da oluyor..benimde saçlarım yağlıdır ve çok memnun kaldım.onun dışında yeşil kına yağlanmaya ve dokulmeye birebir.bende çok çektim hem yağdan hem dökülmeden..zaten öyle birşeyki yağlanınca dökülüyor saç.ama dediğim gibi kınayı birkaçkere ayda birkez yaparsanız sonrasındada 3 ayda bir saçlarınız hem kalınlaşıcak hemde daha az yağlanıcak..geçmiş olsun tekrardan..

merhaba..geçmiş olsun öncelikle. size zigavus sarımsaklı şampuan öneriyorum.eczanelerde var ama pahalı gelirse aktarlarda farklı markaların daha ucuzu da oluyor..benimde saçlarım yağlıdır ve çok memnun kaldım.onun dışında yeşil kına yağlanmaya ve dokulmeye birebir.bende çok çektim hem yağdan hem dökülmeden..zaten öyle birşeyki yağlanınca dökülüyor saç.ama dediğim gibi kınayı birkaçkere ayda birkez yaparsanız sonrasındada 3 ayda bir saçlarınız hem kalınlaşıcak hemde daha az yağlanıcak..geçmiş olsun tekrardan..

canım benim teşekkür ederim:) ben zaten sarmısakla aklımı bozmuş biri olarak bu şampuani cook merak ettim, daha öncede adını duymuştum, sen ne kadar kullandın bu şampuani, hâlâ kullanıyormusun, şampuan hemen etki etti mi, yani dökülmen durdu mu?:) bir sürü soru sordum ama artık çağresiz kaldım dökülmesini istemiyorum çok üzülüyorum:KK43: kına yakamam ama bu şampuandan gerçekten memnunsan alırım, yani şiddettle tavsiye ediyormusun:-):-)

arkadaşlar saçlarım dökülüyo diye cildiye bölümüne gitmiştim. doktor kan tahlili istemişti. kanım çok düşük çıktı. saçlarım bu yüzden aşırı dökülüyormuş. şikayeti olan mutlaka doktora gitsin tahlil istesin. şimdi iki kutu demir ilacı kullanıcam umarım dökülmesi biter.

bi de benim saçlarımın önü biraz açıldı acaba loreal in serumlarını kullansam tekrar saç çıkarmı. deneyen var mı ???

Bende dr. sonuçlarımı aldım. Ferritinim düşükmüş. Demir deposu boşalmış. :KK53: Ondan sebepmiş. Bakalım bana da 2 kutu ilaç bitirip tekrar tahlil istedi 2 ay sonra. İnşallah işe yarar. Otacının şampuanını sordum ısırganotlusunu kullanabilirsin iyi gelir dedi. Ama kendisi herhangi bir şampuan vermedi. İlaç yeterliymiş. :KK37:

Bende dr. sonuçlarımı aldım. Ferritinim düşükmüş. Demir deposu boşalmış. :KK53: Ondan sebepmiş. Bakalım bana da 2 kutu ilaç bitirip tekrar tahlil istedi 2 ay sonra. İnşallah işe yarar. Otacının şampuanını sordum ısırganotlusunu kullanabilirsin iyi gelir dedi. Ama kendisi herhangi bir şampuan vermedi. İlaç yeterliymiş. :KK37:

benimde folikasit diplerdeymişşş..
b12 iğne
folikasit için hap
demir hapıda verdi 6 ay kullan dedi..
ama şampuanda verdi..

umarım ilaçla tedaviye başlayınca fayda görürüzz..

bu ara saçları kurtaralım derken kilo almaylım demir hapları kilo yapıyomuşş yaa:KK37:

Son düzenleme:
b12 iğne
folikasit için hap
ama şampuanda verdi..

bu ara saçları kurtaralım derken kilo almaylım demir hapları kilo yapıyomuşş yaa:KK37:

Geçmiş olsun cnm. Ay inşallah bir faydasını görürüz ilaçların. Hay allahım rejimdeyim zaten fazlam çok, birde kilo aldırmasın yaa. :18:
Ne yapalım gırtlağımıza sahip çıkacağız. Bende netten öğrendim, sabah kahvaltısında çay içmiycem artık. Portakal suyu içtim bugün. Kadınlar için özellikle demir eksikliği sebebiymiş. Çok da severim çayı ya. :KK5:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun cnm. Ay inşallah bir faydasını görürüz ilaçların. Hay allahım rejimdeyim zaten fazlam çok, birde kilo aldırmasın yaa. :18:
Ne yapalım gırtlağımıza sahip çıkacağız. Bende netten öğrendim, sabah kahvaltısında çay içmiycem artık. Portakal suyu içtim bugün. Kadınlar için özellikle demir eksikliği sebebiymiş. Çok da severim çayı ya. :KK5:

Bende canım araştırdığım kadarıyla kilo değilde iştah açıyomuş gagamızı tutarız artık..
bu kadar hap içipde inş faydasını görürüz barii..
6 ay kullancam ben

ya arkadslar bu demir eksikligi hangi testte çıkıyo normal cildiyede bakılan kan testin demi çıkıyo, yoksa hormon testindemi çıkıyo,ben kan testi yaptırdım çünkü hiç bişen yok dedi. ya peki ben neye baktırıcam şaştım kaldım şimdi?? kesin benimde içtendir çünkü hiç dökülmem yoktu ki benim ??? neye baktırıcam ben????

ya arkadslar bu demir eksikligi hangi testte çıkıyo normal cildiyede bakılan kan testin demi çıkıyo, yoksa hormon testindemi çıkıyo,ben kan testi yaptırdım çünkü hiç bişen yok dedi. ya peki ben neye baktırıcam şaştım kaldım şimdi?? kesin benimde içtendir çünkü hiç dökülmem yoktu ki benim ??? neye baktırıcam ben????

canım kan testinde çıkıyo..
b12, ferritin, demir, total demir baglama, folikasit böle yazıyo işde
karşısında oranların oranların karşısındada referans aralığı var..
ona göre bakılıyoo..
düz kanda çıkıyo bunlar o oranlara göre az mı çok mu söylüyolar..

bana özel hastanedeki doktor kan hapı yazdı sağlık ocağına gösterdim gereksiz boşuna yazmış diyo insanı ifrit ediyolar..
sağlık ocağındaki doktora diyorum ki folik asit düşüklüğü anemi yapıyormuş diyorum ben bilmiyorum diyo..
folikasit düşüklüğüne doğum kontrol haplarıda sebep olabiliyomuş diyorum ben bilmiyorum diyoo

ayy ne biliyo bu ben anlamadım..
ona kalsa b12 de normalde kanımda normal ama reçeteme bakıp aa çok iyi ilaçlar vermiş diyoo delirecemm

Son düzenleme:
gülben nerelerdesin?
dr bana verdiği şampuanı 3 defa kullandım hiçde bişe benzemiyo yaa köpğrmüyo iyi temizlemiyo sözde yağlanmayı gidercekti saçıma dağılmıyo kii krem gibi ayy şampuandan daha falsı verdi ialçlar nasıl etki edicek bilmiyorum..
sende durumlar nasıl sabun hala kullanıyomusun dökülmelerin durdumu?
ben şampuan arayışı içindeyim hatta sabun mu şampuan mı? diye dolanıyorum..
bi dr daha giderim ben bu gidişle galiba

b12 iğne
folikasit için hap
ama şampuanda verdi..

doktor iki kutu verdi demir için hap
şunun şurasında kullanmaya başlayalı 5-6 gün oldu. Acayip iştahım açıldı. sürekli bişeyler yemek istiyorum. özelliklede tatlı için deliriyorum. işin kötü tarafı kilo vermeye uğraşıyodum. yokmu bunun bi çaresi yaa :KK43:(

saç gökülmesine karşı destekleyici serum ve şampuan araştırıyodum şimdi.bunu buldum:

Vichy Dercos Aminexil PRO Serum (Bayan) , birde bu markanın enerji şampuanı var denesemmi diye düşünüyorum.
$Vichy-Dercos-Aminexil-PRO-Serum-Kadin-SOK-Fiyat__46639694_0.jpg

Elseve' inde saç dökülmelerine karşı direnç şampuanı var
$Saç-Dökülmesine-Karşı-Direnç-Şampuanı.jpg

bunları deneyen var mı aranızda :KK9:

Gülbencim ferritin hormon testinden çıkıyo. bende cildiyeye gitmiştim. 3 tüp kan verdim. benim demir yerlerde. zaten ellerimin buz gibi olmasından belliydi :KK25:

doktor iki kutu verdi demir için hap
şunun şurasında kullanmaya başlayalı 5-6 gün oldu. Acayip iştahım açıldı. sürekli bişeyler yemek istiyorum. özelliklede tatlı için deliriyorum. işin kötü tarafı kilo vermeye uğraşıyodum. yokmu bunun bi çaresi yaa :KK43:(

saç gökülmesine karşı destekleyici serum ve şampuan araştırıyodum şimdi.bunu buldum:

Vichy Dercos Aminexil PRO Serum (Bayan) , birde bu markanın enerji şampuanı var denesemmi diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 301415

Elseve' inde saç dökülmelerine karşı direnç şampuanı var
Eki Görüntüle 301413

bunları deneyen var mı aranızda :KK9:

denemedim ama şampuan arayışı içerisindeyim doktor piyasa şampuanı kullanma dedi napcam ben yhaa..
saçıma iyi geleni bulana kadar habure şampuan mı alcam:KK50:
bitkisellerinde fiyatları uçuk hergün yıkıyorum şampuanda dayanmaz bana parada..
napcaz şaştım kaldım bebe şampuanıyla yıkadım sabah bi süre bunla yıkıcam DALİN:KK37:

bu arada bende iştahda açmadı bişide yok bilmem şimdilik böle hatta yemek yemek bile istemiyorum kilom 52 6 ay kullancam 6 ay sonra tekrar tartılıp bakarım artık..

ama bünyeye görede değişiyo antidepresan da kullandım doğum kontrol hapıda gram almadımda vermedim.. genelde hep kilo yapıyo diyolar kulakdan dolam bilgi bunlar yemezsen almassın cnm kilo felan

Son düzenleme:
slm kızlar bende son zamanlarda saçımda yağlanma ve dökülme var
şampuan ve saç kremini bıraktım sabun ile yıkıyorum saçlarımı
ilk iki yıkamamda saçlarımda sertleşme oldu ama şimdi biraz daha yumuşak
saçımda yağlanma ve dökülme azaldı gibi birkaç ay sabunla yıkayacağım bakalım
sonuç ne olucak
sonuçta şampuanlarda kimyasallar var ne kadar doğal okadar sağlıklı olur diye düşünüyorum

birde saçı nekadar yıkarsanız okadar çok yağlanma olur +saç derisinde kuruma gerçekleşir
haftada iki kere yıkamak yeterli biraz sabırlı olun zamanla daha az yağlandığını fark edeceksiniz

birde saçı nekadar yıkarsanız okadar çok yağlanma olur +saç derisinde kuruma gerçekleşir
haftada iki kere yıkamak yeterli biraz sabırlı olun zamanla daha az yağlandığını fark edeceksiniz

yıkamasam da yağlanıp daha çok dökülüyo daha çok üzülüyorum..
yağlanmayla başladı zaten dökülmemde önce saçım birden çok yağlanmaya başladı sonra dökülme geldi..
yıkamasam saçlarım elimde kalıyoo:KK14:
mecburumm hergün yıkıyorum

X