American Horror Story

La Que Sabe

Atanamamış Kapıönüteyzesi
Pro Üye
22 Ocak 2010
7.155
19.668
Boston'da normal yaşamları olan Harmon ailesinin hayatı, bir gün Vivian'ın, kocası Ben'i kendi evlerinde öğrencisiyle basmasıyla değişir. Violet isimli bir de ergen kızları olan aile, hem bu durumu unutmak hem de yeni bir başlangıç yapmak için buradaki hayatlarını bırakıp Los Angeles'a yerleşirler. LA'de, yanındaki evlere nazaran fiyatı çok daha ucuz bir ev bulup direk alırlar. Evin bu denli ucuz olmasının nedeni, sürekli evde ölen eski ev sahipleri ve buna bağlı olarak evin içinde gelişen paranormal olaylardır.

Dizimiz merak uyandıran konusunun yanında bir o kadar da şahane bir kadroya sahip. En iyi The Practice'ten bildiğimiz ama Big Shots ve Dark Blue'dan da hatırlayabileceğiniz Dylan McDermott, evin babası psikiyatrist Ben'i, Friday Night Lights ve 24'ün kadrosunda yer almış Connie Britton, Ben'in eşi Vivien'i ve Harmon ailesinin son ferdi Violet'i de genç oyuncu Taissa Farmiga canlandırıyor. Bu ilgi çekici ailemizin dışında gizemli hizmetçi rolünde 5 sezon Six Feet Under'da hayran hayran seyrettiğimiz Frances Conroy'u ve yine hizmetçimiz kadar gizemli olan meraklı komşu Constance rolünde televizyonda pek rastlayamadığımız Jessica Lange'ı görüyoruz.

Korku seviyorsanız hoşunuza gidecektir.
Ben ziyadesiyle beğendim ama izlenme oranı şimdilik düşük.
İkinci sezon çekilmezse kötü olur.
Ayrıca yukarıdaki açıklama dizi için çok vasat.
Walking Dead serüveninin yavaş ilerlemesinden sıkılan bünyelere itinayla adrenalin pompalayacağını düşünmekteyim.
İzleyiniz;eşe, dosta izlettiriniz.:)

şu ana kadar yayınlanan ilk 6 bölümü izledim.

gerçekten korku severlerin kaçırmaması gereken güzel bir dizi.

diziye ilk başladığımda klasik korku ögeleri kullanıldığı için sıkılacağımı düşünüyordum ama aksine dizi direk kendisine bağladı beni.

her karakteri ayrı bir olay ayrı bir merak konusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci sezonda tamamen farklı bir hikayeyi ele alacaklar galiba. Öyle bir şeyler okumuştum sanki bir yerlerde.

evet ikinci sezonun hikayesi ve karakterleri birden tamamen bağımsız olacakmış. eski oyuncular oynasa dahi farklı karakterlerde çıkacaklar karşımıza.

hayatımda izlediğim en iyi diziler top 3'te... severek, ayılıp bayılarak, korkarak, tiksinerek, rahatsız olarak izliyorum. zaten dizi de inanılmaz itici ve rahatsız edici kurgulanmış. olayı bu. aşırı güzel bence.

ikinci sezonuyla da gönlümdeki yerini pekiştirdi. ah canım yaaa. zor bekler oldum 1 hafta yeni bölümleri

Çok güzel bir korku dizisi.. 2.sezon nasıl olacak çok merak ediyorum. Keyifle izliyorum, yeni bölümler gelmiyor bekle bekle gelmiyor:KK52:

Jessica Lange, american horror story'i güzelleştirmesi için özel güçlerle donatılmış. Böyle şahane oyunculuğa gerçekten az rastlanır.

Yaa öyle böyle değil bu dizi hakkında diyebileceklerim, herkes izlesin, kimse böyle kaliteli yapımlardan mahrum kalmasın istiyorum :))

O kadar güzel kurgulanmış, o kadar başarılı oyunculuklar, ve o kadar rahatsız edici şekilde tiksindirici bir mükemmelliği var ki dizinin.

Üzerinde çok düşünülerek kurgulanmış. Rahibe "jude"un ismi = judas'ın kısaltılmışı olmakla beraber "judge" kelimesiyle olan yakınlığı ve sister jude'un karakteri göz önüne alınınca ortaya çıkan mükemmel anlamlar en küçük örneği.

Yaa öyle böyle değil bu dizi hakkında diyebileceklerim, herkes izlesin, kimse böyle kaliteli yapımlardan mahrum kalmasın istiyorum :))

O kadar güzel kurgulanmış, o kadar başarılı oyunculuklar, ve o kadar rahatsız edici şekilde tiksindirici bir mükemmelliği var ki dizinin.

Üzerinde çok düşünülerek kurgulanmış. Rahibe "jude"un ismi = judas'ın kısaltılmışı olmakla beraber "judge" kelimesiyle olan yakınlığı ve sister jude'un karakteri göz önüne alınınca ortaya çıkan mükemmel anlamlar en küçük örneği.

Fragmanında altıma yapmam an meselesi:KK70: Çok ürkütücü ama ben de beğenerek seyrediyorum :KK16: Supernatural,The Walking Dead,American Horror Story üçlüsüne bayılıyorum:KK70: The Walking Dead yavaş ilerliyor.Supernaturalı bitirdim 10 ocağa kadar beklemek zorundayım ama bu diziye yeni başladım.sardı allah için:KK52::KK52:

Son düzenleme:
kadının kocası neden o hizmetçiyi genç görüyor? bide gözünden vurulan kişi yaşamaz ki.o zaman o hizmetçi lanetli mi,yaratık mı? hem vuruluyor ölmüyor,hem de adam onu genç ve güzel görüyor.:KK14::KK14::KK14:

X