plasenta'nın aşağıda olması :((

L

limonatam

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi limonatam
arkadaşlar az önce kontrolden geldim doktorum herşeyin normal olduğunu söyledi bebeğim 420 gr demir hapı ve vitamin hapları verdi
fakat bebeğin eşinin aşağıda olduğunu söyledi(tam rahim ağzında sayılmazmış ama olması gereken yerden aşağıdaymış) ilerki haftalarda bakıcaz düzelmesi lazım dedi canım sıkıldı biraz :KK43:((( bu durumla karşılaşanınız oldumu ciddi bir problemmidir:KK43:(( şimdi internetten araştırdım 24. haftaya kadar yukarı çıkması lazımmış:KK43:(( beklicem bakalım artık...

• Konu Sahibi limonatam
Doktorun bu konuda aydınlatmadımı seni annesi.Plasentanın aşağıda olması ne gibi sakıncalar doğururmuş, söylemesi lazımdı sana.Hemen telaşa kapılma bakalım. Bekleyelim görelim.

• Konu Sahibi limonatam
benım doktorum bebeğın esı ustte ve bu cok ıyı bısey demıstı bende sebebını sorduğumda dusuk rıskının daha fazla olacağını ve kanamalar yasanacağından kısıtlı haraket edılmesı gerektığını soylemıstı.yanı boyle olunca kımı hamıleler 9 ayı sureklı yatarak gecırebılıyomus canım.

• Konu Sahibi limonatam
Cnim Ben 9 Haftalikken Bir Kanama Olmuştu Dr Gittim Eşi Aşagida Oyuzden Dedi Ve Yukari çikmasi Lazim 3 Aya Kadar Dedi Ilaç Verdi Hatta 3aylikkken Gittigimde Yukari çikmişti

• Konu Sahibi limonatam
benimkide başından berı yukarda sadece gec hıssetım oğlumu yukarıda olunca oyle oluyomuş:emir_bebek:

• Konu Sahibi limonatam
arkadaşlar şimdi kafam dahada çok karıştı gittiğim doktor özel bir doktor ve çok ilgili bir doktor. kötü bşy olsa söylerdi diye düşünüyorum ben sordum bu şekilde aşağıda olursa plasenta düzelmezse ne olur dedş normal doğum olmaz sezeryan olursun dedi ama %95 düzelir dedi ama ben tereddütte kaldım bir sitedede şöyle diyor: Bu gebelik haftasında ya da daha önce yapılan bir ultrasonda doktorunuz size "bebeğin eşi biraz aşağıda..." gibi bir şey söylemiş olabilir. Burada kastedilen "eş", bebeği besleyen plasenta adlı yapıdır. Bu yapı, gebelik ilerledikçe yer değiştirmeye devam eder ve genellikle 24. haftaya kadar rahim içindeki gerçek yerine ulaşır. "Eş aşağıda" demek, plasenta doğum kanalı girişine yakın, ya da bu kanalı kapatıyor demektir. Yanda miyadında bir bebekte plasentanın bulunduğu pozisyonu bebeğin sırtının hemen arkasında, kordon çıkışıyla birlikte görüyorsunuz.
bunu okuyunca biraz rahatlaıdm ama 3 aylıkken eşi yukarı çıkan biride var bu arada benim hiç kanamam olmadı bir şikayetimde yok. Soldaki resimde ise plasenta ve kordon çıkışı daha yakından görülüyor.
İlk gebeliğini yaşayan anne adaylarında ender görülen ve "placenta previa" ("önde gelen plasenta") adı verilen durum kendini beklenmedik zamanlarda oluşan kanamalarla gösterir. BEKLİCEM ARTIK:KK43: allahım inşallah düzelir yaaa!!!

İlk gebeliğinizse ve "eşiniz aşağıdaysa" biraz daha sabredin, birkaç hafta içinde bu durumun ortadan kalkma ihtimali yüksektir. Yine de bir kanama şikayetiniz olduğunda doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

• Konu Sahibi limonatam
benim bir arkadaşımın da devamlı kanaması ve yorulunca çok sancısı oluyordu. bebeğin eşi aşağıda demiş doktor. şu anda 18 haftalık, geçen haftaki kontrolünde doktor sorun olmadığını yukarı çıktığını söylemiş.
sanırım biz bulunduğumuz ruh halinden dolayı böyle şeylere çok üzülüyoruz ama bence sen içini ferah tut. sen farkında olmadan bile çıkardı o yukarı, baksana bir belirti bile vermemiş. iyisin yani:)

• Konu Sahibi limonatam
merhaba limonatam,
bugün benim doktorumda kontrolde ayni seyi söyledi.plasentam asagidaymis.ama zamanla yukari cikma olasiligi varmis.cok moralim bozuldu yaa.sen ne durumdasin su an?her sey yolundami?

• Konu Sahibi limonatam
penguen06 öncelikle gecmis olsun su an kacinci haftada oldugunu bilmiyorum ama duzelme ihtimalin yuksek. beni sorarsan plesentam oldugu yerde kaldi yukari cikmadi ben cikar diye bekledim ama malesef rahim agzina yakin biyerlerde yapisti kaldi:) tam kapamiyor rakim agzini ama ben yine tereddutluyum bakalim doguma kadar beklicem nasil olcak acaba cikarmi yukari bilmiyorum ben normal dogum yapmak istiyorum umarim bunu etkilemez.

canım benimde hamişliğin başında plasentan aşağıda demişti hatta ben cvs verecektim doktor risk artar diye almadı başka bi profesöre yolladı.. oda bana korkacak bi durum olmadığını bunun düşüğe kesinlikle neden olmayacağını hamişliğin başınada bunun olmasının normal olduğunu ve zamanla bebek büyüdükçe yukarı çıkacağını söyledi geçen aynı yere kontrole gittim ve gerçektende yukarı çıkmış eğer aşağıda kalsaymış büyük bi ihtimal sezeryan olmak gerekiyomuş ama benim şu ana normal doğum olacak..

benimde eşim aşağıda 27 haftalık hamileyim.2 hafta sonra ultrasyona gircem.ozaman bakılcak.doktorum bana tehlikeli hareketlerden uzak dur.hareketlerine dikkat et kanaman olursada gel hemen dedi.şuana kadar herhangi bişey yaşamadım.ama erken doğum riski taşıyomuş eşi altta olanlar.ve sezeryan oluyorlar eğer düzelmezse.bende bekleyip görcem bakalım hayırlısı

penguen06 öncelikle gecmis olsun su an kacinci haftada oldugunu bilmiyorum ama duzelme ihtimalin yuksek. beni sorarsan plesentam oldugu yerde kaldi yukari cikmadi ben cikar diye bekledim ama malesef rahim agzina yakin biyerlerde yapisti kaldi:) tam kapamiyor rakim agzini ama ben yine tereddutluyum bakalim doguma kadar beklicem nasil olcak acaba cikarmi yukari bilmiyorum ben normal dogum yapmak istiyorum umarim bunu etkilemez.

limonatam ben 18. haftadayim.bende su an beklemedeyim.insallah ayni durumda olan herkesin bir an önce yukari cikar.

doktor bir damla bile kan görsen hemen hastahaneye git dedi.kesinlikle agir is yapmamak gerekiyormus.gelismelerden haberdar edersen sevinirim canim

canım gebelik kesesi ve plasenta farklı şeyler.plasenta bebeğin eşi,gebelik kesesi ise bebeğin içinde bulunduğu kese.sen moralini yüksek tut canım inşallah bi dahaki gittiğinde bebeğinin kalp atışlarını duyacaksın.

benimde eşim aşağıda 27 haftalık hamileyim.2 hafta sonra ultrasyona gircem.ozaman bakılcak.doktorum bana tehlikeli hareketlerden uzak dur.hareketlerine dikkat et kanaman olursada gel hemen dedi.şuana kadar herhangi bişey yaşamadım.ama erken doğum riski taşıyomuş eşi altta olanlar.ve sezeryan oluyorlar eğer düzelmezse.bende bekleyip görcem bakalım hayırlısı

GEÇMİŞ OLSUN CANINI aLLAHIN İZNİYLE HİÇ BİŞEY OLMAZ..
SEN HANGİ DOKTORA VE HASTANEYE GİDİYORSUN

geçmiş olsun canım daha önce normaldide 27. haftanda mı aşağı inmiş..
sen hangi dokora gidiyorsun?

bende 24 haftamda dr gittiğimde bebeğin eşi biraz aşağıda olduğu söylendi bu ya olduğu yerde kalır yada ilerleyen zamanlarda yukarı cıkabilir dedi gercekden cok üzücü bir durum ya ama şuan 29 haftalık ve 1 ay sonrada gel dedi nisanın sonuna doğruda gidcem hayırlısı allahdan inş. :Saruboceq:

Ebu Zerr radıyallahu anh anlatıyor:

"Resülullah aleyhissalâtu vesselâm bana:

"Sana cennet hazinelerinden bir hazineyi haber vereyim mi?" buyurdular.

"Evet! Ey Allah 'ın Resülü!" dedim.

"Lâ havle velâ kuvvete illa billah (Gerek ibadet için gerek dünyevî işlerim için muhtaç olduğum) bütün güç kuvvet Allah'tandır" de!" buyurdular."

Hâzım ıbnu Harmele radıyallahu anh anlatıyor:

"Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a uğramıştım.

Bana: "Ey Hâzım! Lâ havle velâ kuvvete illa billah" de!

Çünkü bu cümle cennet hazinelerinden biridir" buyurdular

limonatam bende 18 haftalık hamileyim benimde eşim aşşağıdaymış aynı şeyi banada söylediler ama rahime 13 cm uzaklıktaymış 24.haftaya kadar çıkması gerekiyormuş o süreye kadarda dikketli olmak gerekiyor tabi ağır kaldırmamak iş yapmamak gibi o şekilde doğum yapanda varmış ama erken doğum olması yüksek ihtimal yani yapacak hiç bişiy yok sadece beklemek gerekiyor.

merhaba arkadaslar bende 13.haftadayım 3 gun once agır bı kanama gecırdım hatta bı parca dusurdum.ınanılmaz korktum tabıı hemen dr a gıttık haftasonu olunca nobetcı dr vardı neyse ınceden ınceye rahım agzını bebeklerı plasentayı tum olculerı aldı ınceledı.herseyın ıyı oldugunu soledı ve bunun sebebını bır tek plasentanın asagıda olmasına bagladı asagıda olunca oda baska bıseye baskı yapıyomus buda kanamaya sebep oluyomus ılac verdı.zamanla duzelır yukarı cıkar demedı sımdı yukarıdakı arkadaslardan okudum bı umut oldu banada bıraz ıcım rahatladı ınsallah 24.haftaya kadar yerıne yerlesır tum bu durumda olanların Allah yardımcısı olsun

X