Kışın Üşümemek İçin Neler Yapılmalı?

Derin__Su

derin sular
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
5.298
122
Asiri üsüyen biri olarak, nette nedenlerini aratirken faydali buldugum bir yaziyi paylasmak istedim buyrunuzz...:126:

Kışın Üşümemek İçin Neler Yapılmalı?

Üşümek istemiyorsanız tavsiyemiz; Bol Meyve, Bol Sebze ve Pekmez…

Kış geliyor ve soğuk hava yüzünü göstermeye başladı. Önümüzdeki soğuk günlerde üşümemek için iyi beslenmeniz gerektiğini ve bunun önemini unutmayın.

Özellikle C vitamini ihtiyacınız için hergün dengeli bir şekilde sebze ve meyve tüketin. Hayvansal gıdalardan mümkün olduğunca uzak durun.

Soğuk havalarda normalin üzerinde üşüdüğünüzü hissediyorsanız bir şeyler ters gidiyor demektir. Unutmayın ki vücudunuzun soğuğa karşı dirençli olmasındaki en büyük rol, demir yönünden zengin gıdalardır. Demir bakımından en zengin gıda ise Pekmezdir. Demir eksikliğine bağlı kansızlık giderilirse üşümemizde azalacaktır.

alinti

evet.. korkulu rüyam kış :) alaksız olacak ama ufonun ayak ısıtıcısını aldım en azından otururken ayakları ısıtıyor çok güzel :) ama tabii sebze meyveyi eksik etmemek lazım teşekkürler paylaşım için.. ha bir de aklıma gelmişken ıhlamuru da unutmamak gerek kış için ideal :)

bende de asiri usume var malesef, vejeteryan oldugum halde. neden bilmiyorum kendimi bildim bileli cok usurum, ardindan sicak bir yere girince de yuzum kipkirmizi olur. neyse ufo harika bir icat gercekten de... iliklerime kadar isitiyor eski is yerimde ogretmenler odasina koymuslardi her boslugumda oraya kaciyordum ufonun dibine oturuyordum :KK16:

bende de asiri usume var malesef, vejeteryan oldugum halde. neden bilmiyorum kendimi bildim bileli cok usurum, ardindan sicak bir yere girince de yuzum kipkirmizi olur. neyse ufo harika bir icat gercekten de... iliklerime kadar isitiyor eski is yerimde ogretmenler odasina koymuslardi her boslugumda oraya kaciyordum ufonun dibine oturuyordum :KK16:

Cidden ufo harika bi icat, bazen kendimi kaptiriyorum kiyafetim yanacak kadar isiniyorum:))
Sabahlari ise giderken, soguk evde birebir..

Pekmez yiyin demisler de , o da kilo yapiyor maalesef..

termal iç çamaşırları varmış. termal atlet almayı düşünüyorum ben de . kullanıp da gerçekten sıcak tuttuğunu söyleyenler var.

Yünlü kazak iyi ısıtıyor birde ceviz iyi geliyor

ben de kışın çok üşür bu yüzden kıştan nefret ederdim ta ki annemin mucizevi karışımına kadar.

birer tatlı kaşığı, çörek otu, kekik ve zencefili balla karıştırıp her gün bir tatlı kaşığı yedim bir ay kadar. o kış ne grip oldum ne de üşüdüm hatta o kadar sıcaktım ki normalde kat kat giyinen ben eldiven takamıyordum, atkımı almamaya başladım. o derece ısınıyordum çok güzel bir duyguydu:)

hala da kış başladığında karışımı yapar annem. ben de artık geceleri yorganda yatamadığımı farkedene kadar yerim:)

ben de kışın çok üşür bu yüzden kıştan nefret ederdim ta ki annemin mucizevi karışımına kadar.

birer tatlı kaşığı, çörek otu, kekik ve zencefili balla karıştırıp her gün bir tatlı kaşığı yedim bir ay kadar. o kış ne grip oldum ne de üşüdüm hatta o kadar sıcaktım ki normalde kat kat giyinen ben eldiven takamıyordum, atkımı almamaya başladım. o derece ısınıyordum çok güzel bir duyguydu:)

hala da kış başladığında karışımı yapar annem. ben de artık geceleri yorganda yatamadığımı farkedene kadar yerim:)

Süper... :KK53: Bu karisimi acilen denemem lazim..
Aktara gittiginde ne alacagini unutan insan türüyüm.
Not edeyim hemen, sagol minnicik:KK34:
Sonrasini yazarim buraya..

Biz eşimle nasıl bir yaratıksak üşümüyoruz :KK1:

Bu ay ki doğalgaz faturamız 24 TL geldi,duyan şok oluyor,ama gerçekten ben kazak giydiğim bir ortamda daralıyorum,ter basıyor.
Hele eşim karda kışta evde şortla kısa kol tişörtle gezer.Ben yine eşofman giyiniyorum ama çok şükür üşümüyorum.

Annem beni ne zaman görse"bizim tarzan açmış bağrını yine"der hep..3-4 yıldır da:nazar:maaşallah diyeyim grip bile olmadık:nazar:
Çok sıcak ortam daha çok hasta eder bilginize...

Biz eşimle nasıl bir yaratıksak üşümüyoruz :KK1:

Bu ay ki doğalgaz faturamız 24 TL geldi,duyan şok oluyor,ama gerçekten ben kazak giydiğim bir ortamda daralıyorum,ter basıyor.
Hele eşim karda kışta evde şortla kısa kol tişörtle gezer.Ben yine eşofman giyiniyorum ama çok şükür üşümüyorum.

Annem beni ne zaman görse"bizim tarzan açmış bağrını yine"der hep..3-4 yıldır da:nazar:maaşallah diyeyim grip bile olmadık:nazar:
Çok sıcak ortam daha çok hasta eder bilginize...

Ah ahh nasil bir fiziyoloji o, cok imrendim cok..
Asiri üsüdügüm icin kisi sevmiyorum, sevemicem de..

Valla ne sebze ne meyve ne de başka bişi. Donuyorummmmmm. Kombiyi sürekli çalıştırıyorum, peteklere yapışıp oturuyorum, hala çok üşüyorum.

Bu konuyu kasimda acmisim.. Suan subattayiz ve hava isisi olarak eksilerdeyiz.. Tirtirrrrrr donuyoruz..
Pekmezi eksik etmeyin:)

bende çok üşüyenlerdenim.evde kömürlü kalorifer var ama ben genede üşüyorum.tv izlerken salona koltuğun üzerine elektrikli battaniye serdim.üzerimede yün örtü alıp öyle oturuyorum eşimi ateş basıyo ben ancak ısınıyorum.tavsiye ederim

X