Çocuk Hastalıkları 7 buçuk aylık bebekte hırıltılı öksürük...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

benil

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
1.718
466
40
bebeğimin beslenme vs. sorunlar ızaten vardı birde bunun üzerine havalar soğuyunca öksürük te eklendi. Sanki genzinde burnunda birşeyler varmış gibi dolu dolu öksürüyo tam olarakda tarif edemedim sanırım hani sanki balgam gibi birşey varmış gibi. Bulunduğumuz yerin şartlarını zorlayarak bir çocuk dr una götürdük bu bebeklerde solunum yolları çok rahatlıkla ciğerlere inen hastalıklar üretebiliyor dedi ne olduğunu da tam çözemedi sanırım ki tam bir teşhis söylemedi ve 3 şurup verdi

peditus
klax
ventolin

peditus saoğuk algınlığı şurubu imiş
klax antibiyotik şurupmuş

ventolin ise astım şurubu imiş

şimdi benim kızım astım mı oldu yani tam anlayamadım????

ventolin bronşları açan rahatlatan bir ilaçtır canım , benim kızımda astım var biz öksürük her başladığında kullanırız ventolini , bebeğin astım değildir diye umuyorum ama bronşittir bence , bronşitte hırıltılı öksrük olur , geçmiş olsun

canım benim oğlumda o aylarda böle olmuştu astım felan dediler nemli yerlerde durmasın dedi doktor odasını değiştir hava alsın hergün oda dedi ben aynı dediği gibi yaptım çocuk nisbeten daha iyi oldu kışı öyle atlattık ertesi sene ağrıya tayin olduk oğlum hemen iyileşti yani astımı geçti
yani sen ilaçları güzelce kullan antibiyotik olanı son kullanma tarihine kadar kullan bizimki de yeni hasta oldu hırıltılı göğsü ilaç bitti ama iyileşmedi bir kaç gün daha bekleyip öyle gidcem yine doktora ha birde küçük havlu koy göğsüne yatarken
Allah yardımcın olsun Allah şifa versin baska doktora da göster canım olur mu ben en az üç doktora gösterdim hepsi ayrı ayrı konuştu hatta bir uzman doktor bayandı yalıcaydı biraz ilaç ermedi ıhlamur içir kızım sık sık dedi bende kaşıkla verdim ılık ılık oda iyi gelmişti eger evin sıcak yani kaloriferli değilse çok sık banyo yaptırma canım bu havalrda üşütmesi çok doğal dikkat et olur mu öpyorum bebişini

X