Almayı düşündüğünüz parfümler

Flowerbomb tam bir kurabiye kokusu. La vie est belle kurabiye gibi kokmuyor.
Escadanın kokulrı gibi sade şekerli de değil çok güzel dengelenmiş şeker oranı.
Yinede vanilyalo çikolotalı kokular şekerli katagorisine girerler bu yüzden şekerli kokuları sevmiyorsan vanilya notasını nasıl seviyorsun aslında pek anlayamadım.:)
Ben flowerbomb'ı severim o yüzden o açıdan hiç yaklaşmadım la vie est belleye.
Yinede şekerli aynı zamanda birazda çiçeksi bir koku istersen la vie est belle gerçekten güzel bir koku olmuş.
Flowerbomb'dan daha güzel.

Vanilyalı çikolatalı kokular şekerli değil tatlı kokular. Şeker de tatlıdır tabii ki. :KK70: Ama ben öyle bir ayrım yapıyorum kafamda. Britney kokuları, escada magnetism bana çok ağır şekerli geliyor. Hiç sevmiyorum. Sıcaklık yok.
Casmir vanilyalı bir parfüm mesela. Asla şekerli bir koku ile karşılaştırılamaz. Çok ayrı bir kategoride.
Vanilya ve şeker apayrı benim için. La vie est belle flowerbomb'a beznzemiyorsa deneyebilirim o zaman, teşekkürler. :KK31:

Vanilyalı çikolatalı kokular şekerli değil tatlı kokular. Şeker de tatlıdır tabii ki. :KK70: Ama ben öyle bir ayrım yapıyorum kafamda. Britney kokuları, escada magnetism bana çok ağır şekerli geliyor. Hiç sevmiyorum. Sıcaklık yok.
Casmir vanilyalı bir parfüm mesela. Asla şekerli bir koku ile karşılaştırılamaz. Çok ayrı bir kategoride.
Vanilya ve şeker apayrı benim için. La vie est belle flowerbomb'a beznzemiyorsa deneyebilirim o zaman, teşekkürler. :KK31:
Vanilya şekerli bir kokudur. Örneğin lolita lempicka vanilya içerir ama şekerli koku katagorisindedir.
Çikolotalı notaları seviyorum dedin ama britney spearss fantasyden nefret ediyormuşsun. Halbu ki onda da çikolata var:KK9:

La vie est belle daha çok miss dior cherrie ve flowerbomb karışımı gibi.

Vanilya şekerli bir kokudur. Örneğin lolita lempicka vanilya içerir ama şekerli koku katagorisindedir.
Çikolotalı notaları seviyorum dedin ama britney spearss fantasyden nefret ediyormuşsun. Halbu ki onda da çikolata var:KK9:

La vie est belle daha çok miss dior cherrie ve flowerbomb karışımı gibi.

Tatlı koku ve şekerli koku benim için ayrı kategoride diğer mesajımda da belirttiğim gibi. :KK31:
Herkesin tanımı başka olabilir. Casmir'in tatlılığı ile fantasy gibi bir parfümün tatlılığı aynı kategoride değildir.
Fantasy'de beyaz çikolata var. Ama bu demek değil ki içinde çikolata notası bulunan her parfümü seviyorum. :KK70:
Sonuçta başka hangi notalarla birleşip nasıl bir koku ortaya çıkardığı önemlidir.
Jasmin Noir de tatlı ve sıcacıktır. Tonka fasulyesi ve amber sebebiyle o tatlılığı alır. Ama baskın olan beyaz çiçeklerdir.
Yani ne ile birleştiği önemlidir tatlı kokuların. Tatlı üstüne tatlı olunca çok kötü geliyor bana. Britney en bilinen örneği.:KK31:

Son düzenleme:
Tatlı koku ve şekerli koku benim için ayrı kategoride diğer mesajımda da belirttiğim gibi. :KK31:
Herkesin tanımı başka olabilir. Casmir'in tatlılığı ile fantasy gibi bir parfümün tatlılığı aynı kategoride değildir.
Fantasy'de beyaz çikolata var. Ama bu demek değil ki içinde çikolata notası bulunan her parfümü seviyorum. :KK70:
Sonuçta başka hangi notalarla birleşip nasıl bir koku ortaya çıkardığı önemlidir.
Jasmin Noir de tatlı ve sıcacıktır. Tonka fasulyesi ve amber sebebiyle o tatlılığı alır. Ama baskın olan beyaz çiçeklerdir.
Yani ne ile birleştiği önemlidir tatlı kokuların. Tatlı üstüne tatlı olunca çok kötü geliyor bana. Britney en bilinen örneği.:KK31:

Ben şekerli kokuların hepsi aynı demiyorum zaten:KK37:
Sadece içinde vanilya ve çikolata geçen kokular genelde şekerli katagoride oluyor dedim.
Yoksa içinde vanilya olupta çiçek kokan çok parfüm var😙
Ama vanilyanın ağır bastığı koku tatlıdır o yüzden dedim.
Zaten la vie est belle 'de şekerli katagorisinde bir koku canım..bunu bil yani:KK1:
Bu arada bende casmir'i hiç sevmem söylemeden edemedim:KK1:
Lolita Lempicka, miss dior cherie, flowerbomb tarzı parfümleri seviyorsan la vie est belleyi seversin..
Ama içinde vanilya var diye jasmin noir tarzında bir koku bekliyosan sevmezsin canım.
Sanırım sen vanilya veya çikolotayla hafif yumuşatılmış çiçek kokularını seviyorsun..

Ben şekerli kokuların hepsi aynı demiyorum zaten:KK37:
Sadece içinde vanilya ve çikolata geçen kokular genelde şekerli katagoride oluyor dedim.
Yoksa içinde vanilya olupta çiçek kokan çok parfüm var��
Ama vanilyanın ağır bastığı koku tatlıdır o yüzden dedim.
Zaten la vie est belle 'de şekerli katagorisinde bir koku canım..bunu bil yani:KK1:
Bu arada bende casmir'i hiç sevmem söylemeden edemedim:KK1:
Lolita Lempicka, miss dior cherie, flowerbomb tarzı parfümleri seviyorsan la vie est belleyi seversin..
Ama içinde vanilya var diye jasmin noir tarzında bir koku bekliyosan sevmezsin canım.
Sanırım sen vanilya veya çikolotayla hafif yumuşatılmış çiçek kokularını seviyorsun..

Evet tatlıdır tabii ki vanilyanın baskın olduğu koku. Ben de onu diyorum.
La vie est belle'den jasmin noir gibi bir şey beklemem imkansız zaten. Jasmin noir'de vanilya yok hem. :S

Miss Dior Cherie akrabamda vardı. Beğenmemiştim diye hatırlıyorum.
Flowerbomb çok güzel kokuyor. Ama ne ne yazık ki bende çookk kötü bir anısı var. Burnuma geldiği zaman ister istemez fenalaşıyorum.
Yoksa oldukça beğenirdim. :KK43: Ben angel'ı , escada collection'ı da severim bu arada. :KK70: ikisi de ağır ve tatlı.
Buna dayanarak la vie est belle de hoşuma gider gibi geliyor. Flowerbomb'u anımsatmasın yeter. Onun kadar tatlı olabilir, o sıkıntı değil.

Belli bir kalıbım yok kokular konusunda aslında. Ama genellikle çok kötü bulduğum kokular aşırı şekerli olanlar oluyor. Bir de aşırı çiçeksiler. Farklı şeylerle harmanlanan kokuları tercih ederim çoğunlukla. İstisnalar olabilir tabii her zaman.

Son düzenleme:

Evet tatlıdır tabii ki vanilyanın baskın olduğu koku. Ben de onu diyorum.
La vie est belle'den jasmin noir gibi bir şey beklemem imkansız zaten. Jasmin noir'de vanilya yok hem. :S

Miss Dior Cherie akrabamda vardı. Beğenmemiştim diye hatırlıyorum.
Flowerbomb çok güzel kokuyor. Ama ne ne yazık ki bende çookk kötü bir anısı var. Burnuma geldiği zaman ister istemez fenalaşıyorum.
Yoksa oldukça beğenirdim. :KK43: Ben angel'ı , escada collection'ı da severim bu arada. :KK70: ikisi de ağır ve tatlı.
Buna dayanarak la vie est belle de hoşuma gider gibi geliyor. Flowerbomb'u anımsatmasın yeter. Onun kadar tatlı olabilir, o sıkıntı değil.

Belli bir kalıbım yok kokular konusunda aslında. Ama genellikle çok kötü bulduğum kokular aşırı şekerli olanlar oluyor. Bir de aşırı çiçeksiler. Farklı şeylerle harmanlanan kokuları tercih ederim çoğunlukla. İstisnalar olabilir tabii her zaman.

Aynen bende yoğun çiçek kokularından nefret ederim.. Midemi bulandırır hep.
Ben flowerbombu sevmiyorsun sandım eğer seviyorsan beğenirsin kesin. Çünkü ondan çok daha güzel ve kişilikli.

Aynen bende yoğun çiçek kokularından nefret ederim.. Midemi bulandırır hep.
Ben flowerbombu sevmiyorsun sandım eğer seviyorsan beğenirsin kesin. Çünkü ondan çok daha güzel ve kişilikli.

La Vie Est Belle'i flowerbomb'a çok benzettim. :/
Ama britney fantasy konusunda yanılmışım. Çoookkk güzelmiş.
Ben midnight fantasy'den nefret etmişim aslında. Fantasy'i de sevmediğimi sanıyordum.
Bunca zaman sevmediğimi zannetmişim.
Çok hoş bir tatlılığı var. Baymıyor.

Manifesto elixir, allure sensuelle edp, alien essence absolue, jasmin noir bunlarin hepsini dun deenedim ve ne yazukki bende hic biri kalici olmadi agir kokular olmalarina ragmen😔

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Flowerbom extreme almayi dusunuorum bir daha denicem kaliciligini anlamak icin la vie est belle kullandiktan sonra flowerbomb edp beni tatmin etmedi acikcasi

Flowerbom extreme almayi dusunuorum bir daha denicem kaliciligini anlamak icin la vie est belle kullandiktan sonra flowerbomb edp beni tatmin etmedi acikcasi

Bende kışın flowerbomb almak istiyordum ama la vie est belleyi alıp kullanınca vazgeçtim.
Gerçekten süper bir koku yapmışlar sürekli alabilirim bittikçe:21:

Afterdarkmoon kesinlikle benim ikinci sisem ilk defa bi parfumde 30 tane parfumum var ki bunu utanarak soyluorum ama la vie est belle ve insolence te ikinci sisem flowerbomb bende tensel bi koku oldu yaklasmadikca koku yayilmiyor ama extreme daha farkli daha yogun gibi her an alabilirim aslinda almamam lazim ama kendimi tutamiorum

bende bu ara Este Lauder Noir almayı düşnüüyorum taktım kafayaaa:KK52: roberto cavalli bitiyor cok üzülüyorum

Afterdarkmoon kesinlikle benim ikinci sisem ilk defa bi parfumde 30 tane parfumum var ki bunu utanarak soyluorum ama la vie est belle ve insolence te ikinci sisem flowerbomb bende tensel bi koku oldu yaklasmadikca koku yayilmiyor ama extreme daha farkli daha yogun gibi her an alabilirim aslinda almamam lazim ama kendimi tutamiorum

Aynen bende çok nadir ikinci şişe alırım parfümlerde çünkü sürekli yeni almayı denemeyi severim..
Şimdiye kadar 2. Şişe olarak bitek Chanel Chance birde Gucci Rush almıştım.
Sanırım Lancome La vie est belle de bu listeye eklenecek. Hatta şu aralar imza kokun bile olabilir hergün sıkıyorum bıkmadan:KK16:
Sende benim gibi parfüm konusunda maymun iştahlısın sanırım:KK1:
Aynı bende öyleyim ne koklasam deneyip almak istiyorum bütün para otaya gidiyor:KK1:
Flowerbomb'un extremeni hiç koklamadım normali bile fazlasıyla şeker bombasıydı extreme olanı hayal edemiyorum:KK1:

Aslinda extreme olani daha az bayici yani flowerbomb bana hic bayici gelmio gerci genelleme yaprsak orkide ve vanilya on plandaymis ama bana daha ciceksi geldi digerine gore

Ben aslinda deli gibi jadore l'or u merak ediorum hicbiryerde testeri yok almaya kalksann koklamadan buyuk risk ama cokk merak ediorum riske girip onuda alabilirim☺

Parfümerilerde denediğim yada başkasında koklayıpta çok hoşuma giden kesinlikle almak istiorum dediğim çok parfüm var bunların listesini yaptım
:KK16:

Tom ford violet blonde

guerlain linstat guerlain

michael kors

guerlain insolonce (mor)

thierry mugler allien

guerlain linstat magic

bunların hepsini istiorum

chanel coco

Alien favorim şahanedir. Ve tek parfümümdür

Britney Spears - Fantasy :KK69:

300.JPG

Son düzenleme:
Lancome La Vie Est Belle Edp parfümüm az kaldığı için 30 mllik küçük boyunu sipariş verdim hemen.. Onsuz yapamam artık :KK70:
Birde çok merak ettiğim Britney Spears parfümünü denemek istedim. Aslında Fantasyi de merak ediyprdum ama netteki yorumlarda Pink Sugar sensual'e benzetildiğini okuyunca vazgeçtim. Çünkü bende pink sugar sensual var..
Bu yüzden diğer merak ettiğim Midnight Fantasy olanını sipariş ettim. Bunuda moon sparkleye benzetmişler. O tarz kokuları sevdiğimden beğenirim diye umuyorum

Bu kış mevsimi içerisinde almayı düşündüğüm parfümler;
1. Thierry Mugler Angel edp/edt henüz karar veremedim edpsi çok yoğun gibi bilemiyorum.
2. Kenzo Amour Edp yada Dior Addict
Bunları kesin almak istiyorum..
Denemek istediğim, beğenirsem alacaklarım;
1. Guerlain Shalimar İnitial Edp( klasik shalimarı da deneyeceğim)
2. Hermes Elixir des Merveilles Edp

X