Saç Rengi ve Saç Boyama Koyu Kahve Saça Krepe Balyaj ! Yardım Lütfen.

PamukSekeyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2011
2.393
3
Bayanlar..
Sizden arkadaşım için yardım istiyoruz.
Saçlarına Krepe Balyaj yapıcam..
Fakat saçları koyu kahve tonlarında..
Ama kendi doğal rengi..

k0b9.jpg

Kendi saç rengi bu tonlarda belki biraz daha koyusu..

Saçına yapıcağımız işlemde bu;

attachment.php

christinamilianlonghairkm7.jpg

n50103045443844476981of6.jpg

Aslında saç rengi bu son 3 resimde gördüğünüz saç renginde.
Koyu tonlarda siyaha baya yakın..

İstediği balyaj rengi ise bu tonlar;

k0bz.jpg

k0c0.jpg

k0c7.png

Evet.
Bu saç rengini koyu kahve saç renginde nasıl tutturabiliriz?
Açıcı, işlem vs görmeden...

Ben diyorum ki aslında tarçın bakır veya kahve bakır rengi içine altın sarısı ekleyip açık bir ton elde edip saçına uygulasak..?
Zaten saç rengide koyu oldugunda bu tonlarda tutmaz mı?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Açıcı olmadan birebir o rengi tutturmak zor belkide olmaz yani doğal saç olduğu için bir kaç defa boyamak gerekir
ki krepe balyaj öyle basit bir işlem değil,sürekli rengin oturması için tekrarlanırsa çok cart karman çorman renkler çıkar ortaya.
Profesyonel bir elin değmesi lazım.
Balyaj için seçilen renk tonu da kaliteli bir şekilde uygulanmasa saça, çok kötü bir renk ortaya çıkmasına sebep olabilcek bir ton.

Açıcı olmadan birebir o rengi tutturmak zor belkide olmaz yani doğal saç olduğu için bir kaç defa boyamak gerekir
ki krepe balyaj öyle basit bir işlem değil,sürekli rengin oturması için tekrarlanırsa çok cart karman çorman renkler çıkar ortaya.
Profesyonel bir elin değmesi lazım.
Balyaj için seçilen renk tonu da kaliteli bir şekilde uygulanmasa saça, çok kötü bir renk ortaya çıkmasına sebep olabilcek bir ton.

Merak etmeyin el pratiğim var.
Boyamaya alışkınım.
Boyamada bir sıkıntı olucagını sanmıyorum..
Fakat tek sorun renk.
Aslında ben daha çok açık kahve tonlarından yanayım ama arkadaşım bakır tonları istiyor, kıza zorla kahve yapıcak halim yok ya.
İstediği şey saçında hafif ışıltılar..
Hafif renk değişimleri.
Kuaföre gitse kuaför kafasına göre iş yapıcak..

Benimde saçımın zemini siyah malesef açıcı olmadan olmuyor benim kuaförüm siyah saça kahve kullandı gayette güzel oldu.Ya saçı sürekli tek renge boyayıp o zemindeki rengi yakalayacaksın oda uzun sürer büyük bir ihtimalle yada kahve zemine balyaj atılacak

Benimde saçımın zemini siyah malesef açıcı olmadan olmuyor benim kuaförüm siyah saça kahve kullandı gayette güzel oldu.Ya saçı sürekli tek renge boyayıp o zemindeki rengi yakalayacaksın oda uzun sürer büyük bir ihtimalle yada kahve zemine balyaj atılacak

O zaman ben arkadaşımla konuşayım..
Bakır tonları yerine saçının 2.3 ton açığını kullanalım. (Açık kahve vs)
Çünkü saçı bugüne kadar hiç bi işlem görmedi.
Tamamen doğal..

Bayanlar biri renk konusunda yardım edicek mi acaba?
Saç rengini açmadan saç üstünde açık tonları hangi boyayla elde edebilirim?
Bakır tonları, açık kahve tonları, kumral tonları vs..
Balyaj bu tonlarda olucak.
Biri doğru dürüst yardımcı olursa sevinicem..

canım bence o istediğiniz tonlar açmadan tutar bir en fazla iki boyamada..çünki benim doğal rengim ketane tonlarıydı bakır yapmıştım açıcı falan olmadan..ama koyu kahve boya olsaydı açılmazdı tabi kendi doğal rengi olduğu için mutlaka tutar boya..

canım bence o istediğiniz tonlar açmadan tutar bir en fazla iki boyamada..çünki benim doğal rengim ketane tonlarıydı bakır yapmıştım açıcı falan olmadan..ama koyu kahve boya olsaydı açılmazdı tabi kendi doğal rengi olduğu için mutlaka tutar boya..

Ablacım sağol ya.
Şurada en yardımcı olucak cevabı sen verdin.
Ne renk boyayalım bakır tonları elde etmek için?
Kahve bakırla altın sarısını karıştırsak ?
Ya da altın sarısıyla kumral tonlarını felan karıştırsak nasıl bir renk elde edebiliriz?

$imagesCA3ANS7B pamuk.jpg Sana tavsiye edeceyim bu 6.45 ve..5-64 var lorealde onada bir bak yükleyemedim..
içlerinden muhtemelen 6 lık açıcı çıkar..sen ayriyeten 9 luk alıp 6 lık yerine onu kullan pamukcum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Merhaba,foruma yeni mesaj yazmaya başladım.
Saçlarım koyu kestane, 4-5 yılda bir değişiklik yapmak istiyorum, ve ya yıpranmış saçlarla, ya da abuk sarı balyajlarla ortada kalıyorum.
Yine düz tek renk boyalı koyu kestane saçlarıma, bu arkadaşın bahsettiği ve fotoğraflarda göründüğü gibi balyaj yaptırmak istiyorum.
Kuaföre ne renk demeliyim ki, çiğ garip renklerle ortada kalmayayım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bayanlar..
Sizden arkadaşım için yardım istiyoruz.
Saçlarına Krepe Balyaj yapıcam..
Fakat saçları koyu kahve tonlarında..
Ama kendi doğal rengi..

k0b9.jpg

Kendi saç rengi bu tonlarda belki biraz daha koyusu..

Saçına yapıcağımız işlemde bu;

attachment.php

christinamilianlonghairkm7.jpg

n50103045443844476981of6.jpg

Aslında saç rengi bu son 3 resimde gördüğünüz saç renginde.
Koyu tonlarda siyaha baya yakın..

İstediği balyaj rengi ise bu tonlar;

k0bz.jpg

k0c0.jpg

k0c7.png

Evet.
Bu saç rengini koyu kahve saç renginde nasıl tutturabiliriz?
Açıcı, işlem vs görmeden...

Ben diyorum ki aslında tarçın bakır veya kahve bakır rengi içine altın sarısı ekleyip açık bir ton elde edip saçına uygulasak..?
Zaten saç rengide koyu oldugunda bu tonlarda tutmaz mı?

Yardımlarınızı bekliyorum.

X