Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları izmirde iyi bir kreş hangisidir?

se_yu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
71
0
42
2 yaşında oğlum var kasım 2009 doğumlu. eylülden beri çalışmaya başladım. annem ve ablam bakıyorlar ama ikisi de zorla bakıyor diyebilirim:KK43:( annemde rahatsız bu aralar.çocuğumu da kıyamıyorum başkasının bakmasına, en azından aileden biri bakıyor diye içim rahat oluyor ama dır dır yapıyolar bi çözüm bulmalıymışım falan:KK43: ablamın çocukları derslerinde başarısız benim oğlumu baktığına bahane etmiş öğretmenine bana da söylüyor utanmadan. ben onun çocuklarını hep bizde kalırlardı bakardım.. aman Allah kimseye muhtaç etmesiiiiiiiiiiinnnn. işyerimi yeni açtık biraz dişimi sıkayım kar a geçince kreşe vereyim, hem bağışıklık sistemi 3 yaş için daha uygun. bi yandan da kaprislerinden bıktım. bakıyo diye beklenti içinde. tamam ufak tefek şeyler yapıyorum , evlerine yiyecek falan aldım hediye falanda aldım ama beklentileri var. pARA mı istiyolar acaba.. çocuğuma kötü davranmaz ama 5 de çocukları okulda geliyor tam gün okullları. dün telde sesini duydum seslerini . ablam çocuk uyuyo diyor, oğlu 8 yaşında gene mi eren geldi ya uffff diyordu telefonda duydum üzüldüm. annesi de hiç bişey demiyor kızdım açıkcası ama bişey demedim, sadece duyduğumu belirttim. bu tarz şeyleri hiç sevmiyorum.... kafamı kurculuyor. eşimde bakmıcaz diyene kadar dursun çünkü daha kar a geçmedik diyoor :KK43:(( hem arabayla çocuğu bırak al ben bütün zorluğu yaşıyorum da hem içim sızlıyo yavrumu özlüyorum KENDİ ailem bile şöyle içimi rahatlatmıyo. eşime bişey diyemiyolar bana dır dır ediyolar.

soru sormayı unuttum derdimi anlatmaktan :))) kızlar 2 yaşındaki oğlumu kreşe mi vermeliyim sizce? izmirde iyi bir kreş hangisi sizce??

öpüyorum sevgiler...

Okuyunca üzüldüm. Bana sorarsanız verin bir kreşe. "Gönülsüz namaz, göğe ağmaz" diye bir laf vardır. Gönüllü bakmıyorlar demek ki. Hem çocuğunuz da hisseder bunu hem de sizin zaman içinde ailenizle aranız açılır. Eşiniz, "bakmayacağız diyene kadar baksınlar" demiş ya, aslında kibarca söylemişler bakmak istemediklerini.
Artık eskisi gibi değil, çok güzel kreşler var. Bezli bebek bile alıyorlar. Benim arkadaşım 18 aylıkken verdi bebeğini kreşe. İyice araştır, tavsiye üzerine ver bir kreşe, için rahat olur.
Ailene de kızma. Tabi insan bekliyor ama çocuk bakmak da zor iştir. Herkesin harcı değildir, yoruyor demek ki. Kırılmakta haklısın ama kötüye yorma, iyi niyetli düşünmeye çalış. Daha huzurlu olursun.

Okuyunca üzüldüm. Bana sorarsanız verin bir kreşe. "Gönülsüz namaz, göğe ağmaz" diye bir laf vardır. Gönüllü bakmıyorlar demek ki. Hem çocuğunuz da hisseder bunu hem de sizin zaman içinde ailenizle aranız açılır. Eşiniz, "bakmayacağız diyene kadar baksınlar" demiş ya, aslında kibarca söylemişler bakmak istemediklerini.
Artık eskisi gibi değil, çok güzel kreşler var. Bezli bebek bile alıyorlar. Benim arkadaşım 18 aylıkken verdi bebeğini kreşe. İyice araştır, tavsiye üzerine ver bir kreşe, için rahat olur.
Ailene de kızma. Tabi insan bekliyor ama çocuk bakmak da zor iştir. Herkesin harcı değildir, yoruyor demek ki. Kırılmakta haklısın ama kötüye yorma, iyi niyetli düşünmeye çalış. Daha huzurlu olursun.

teşekkür ederim canım haklısın aslında... umarım herşey daha güzel olur.. oğlumun mutlu olabileceği bi kreş bulabilirim. sabah arkamdan ağladı annem gelsin diyor kollarını açıyor yavrum. demek ki üzülüyo kuzum.. :KK43:(( izmir de iyi bir kreş tavsiyesi olan var mı sorayım arkadaşlarımıza da . sabah iyi bi kreş dedikleri aslan kralı aradım 3 yaş alıyoruz dedi... inşh. gönlüme göre olur huzurlu olurum canım..

öpüyorum teşekkürler.

teşekkür ederim canım haklısın aslında... umarım herşey daha güzel olur.. oğlumun mutlu olabileceği bi kreş bulabilirim. sabah arkamdan ağladı annem gelsin diyor kollarını açıyor yavrum. demek ki üzülüyo kuzum.. :KK43:(( izmir de iyi bir kreş tavsiyesi olan var mı sorayım arkadaşlarımıza da . sabah iyi bi kreş dedikleri aslan kralı aradım 3 yaş alıyoruz dedi... inşh. gönlüme göre olur huzurlu olurum canım..

öpüyorum teşekkürler.

Rica ederim. Ama oğlunun üzüldüğünü düşünüp huzursuz da olma lütfen, benim oğluma da anneanne bakıyor, anneanne biraz dinlensin diye birkaç hafta babaanne bakacak. Bizde aksine ikisi de çok severek bakıyor, oğlumun keyfi de çok iyi ama çocuk işte. Sabah benimki de çok ağladı. İçim sızladı asansör beklerken. Bu yaşlarda normal anneye fazla düşkünlük.

Rica ederim. Ama oğlunun üzüldüğünü düşünüp huzursuz da olma lütfen, benim oğluma da anneanne bakıyor, anneanne biraz dinlensin diye birkaç hafta babaanne bakacak. Bizde aksine ikisi de çok severek bakıyor, oğlumun keyfi de çok iyi ama çocuk işte. Sabah benimki de çok ağladı. İçim sızladı asansör beklerken. Bu yaşlarda normal anneye fazla düşkünlük.

haklısın canım ama anne yüreği işte dayanmıyor...

kendi eviniz de bakabilecek güvenilir birini bulsanız daha mı iyi acaba?benim kızım da 3 yaşında tercih edecek olsam sanırım evde bakılsın isterdim.ama yine de uygun bir kreşte düşünülebilr.biz eşimle dönüşümlü bakıyoruz.Allah kolaylık versin.İnşaallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz.

Son düzenleme:
kendi eviniz de bakabilecek güvenilir birini bulsanız daha mı iyi acaba?benim kızım da 3 yaşında tercih edecek olsam sanırım evde bakılsın isterdim.ama yine de uygun bir kreşte düşünülebilr.biz eşimle dönüşümlü bakıyoruz.Allah kolaylık versin.İnşaallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz.

canım onu çoook düşündüm ama kimseye güvenemiyorum, aslında evimizde oğlum çook mutlu oluyor oyuncakları falan... ama ya çocuğuma kötü davranırlarsa ya da ters davranırlarsa.. zeki bi çocuk herşeyi anlıyor. onun mutlu olmasını istiyorum (her anne gibi) hem de kreş eğitici olduğunu düşünüyorum...

Canım benimde oğlum 9 aylıktan beri kreşte.
Bende mecburiyetten verdim bakacak kimsem yok diye.
Benimde kv. Ve kızı bakamadılar çocuğuma çok seviyorlar
ama çok yoruluyorlarmış.
Rabbim kimseye muhtaç etmesin.
Bende izmirdeyim semtini yazarsan yardımcı olabilirim belki.

insnaın hükmü sadece parasına geçiyor..çok kıskanıyorum hiç laf etmeden gelip torunlarına bakanları..ama malesef sayıları cok az..ben dogum yapınca 7 gün annem 7 gün kayınvalidem 3 ay da kız kardeşim geldi baktı kızıma..hep bakıcıda büyüdü sonrasında maddi sıkıntılarımız yüzünden ücretsiz izin alamadım.şimdide 3 yaşında artık kreşe başladı 6 aydır kreşe gidiyor çok şükür kurtardık yani sağ gözün sol göze faydası yok verin kreşe kurtulun paranıza geçiyor hükmünüz.çocuğun psikolojisi bozulur bu defa geri dönüşümüde olmaz allah korusun..imkanları zorlayın kreşe yada bakıcıya verin.

Gaziemir de oturuyoruz.. şuan 28 aylık . önerdiğiniz bir kreş var mı?

araştırma yapıyorum , gidip görüp konuşacağım..

fikirleri olan var mı kreş hakkında???

Canım benim arkadaşlarım gaziemirde ataışığı kreşine gönderiyorlar.hepsi çok memnunlar.geçen yıl yılsonu gösterilerini izlemeye gittim.sahipleri ailece çalışıyorlar ve öğretmenleri çok cana yakınlar.hatta birkez arkadaşın oğlunu almaya gittim arkadaşımın haberi vardı.bana vermediler önce arkadaşımı aradılar,sonra benden kimlik istediler.bu benim çok hoşuma gitti.sen yinede araştır.gaziemirde bi kaç tane daha var.ama arkadaşlarım oraya gönderdikleri için biliyorum.allah kolaylık versin durumun çok zormuş.kreşe ver kafan rahat etsin.

durumun zormuş gerçekten canım Allah kolaylık versin.Ben de gaziemirde oturuyorum,ben de kreş tavsiyesi istiyorum.Devlet anaokullarını tercih edicem.imkb meslek lisesinin uygulama sınıfı var.ben gezdim gördüm,beğendim.yarım gün ve tam gün seçenekleri var.çok büyük sınıfları,tertemiz mutfağı.uyku odasında yer şilteleri değil,baya mobilya olarak ranzalar var,çocuklar yerde yatmıyor yani.Başka yerlere de bakıp ona göre kararımı vericem

Merhabalar,ben size küçükyalıdaki Kukla anaokulunu tavsiye edebilirim heryere serviside var kurucusu ve sahibi Özlem hanım ve deneyimli personeliyle biz çok memnunuz:)

Ben bir anneyim, 3.5 yasındaki kızımı 16 Eylül 2013 de izmir Bahçelievlerdeki Rüzgargülü kreşine yazdırdım. Baska bir semte taşındığımız için kreşimizi değiştirmek zorunda kaldık.. İlk 4. gün kızım aglamaya gitmek istememeye, evde çekingen davranmaya başladı. Hemen durumu fark edip kreşin sahibi Perihan Hanımla görüştüm ve önemsenmedim.. Kızım daha önceden de 1 senelik kreş tecrübesi vardı ve ilk defa bunları yaşadık. Uykularım kaçtı. 8. gün tekrar gittiğimde "yarın birgün beni dövdüler de diyebilir cocuk bunlar" gb samimiyetsiz ve yapıcılıktan uzak bir cevap aldık. kızıma yaramazlık yaparsan annen senı bırakıcaklar demiş öğr.! Siz siz olun uzak durun burdan. Hala travmayı atlatamadı

Ben de cok detaylı bi arama yapmıştım zamanında şimdi bostanlıda bir kreşe gidiyor iki yıldır- bostanlı palmiye kids garden. Çok memnunuz. öğretmenlerleriyle aile gibi olduk. Çok sıcak kanlı ve ilgililer. İki yıldır tek bir sorun yasamadık kaldı ki okul kamerali zaten, istediğimiz an kızımızı izleyebiliyoruz. Fiyatları da makul, bir gidin görün derim arayan varsa...

Ciglide bildiginiz iyi bır krej varmı
Özelden de yazmıştım size. Çiğli emniyetin arkasında peri masalı anaokuluna gidiyor kızım ve çok memnunuz. Pırıl pırıl yeni bir okul, sahipleri ilgili, öğretmenler nitelikli. Şimdilik iyi gidiyoruz bakalım

X