Saç Rengi ve Saç Boyama Açık sarı tonları, isteyenlere tüm tecrübelerim ( resimli )

eda_deu

evli mutlu kız annesi adayı
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2010
431
14
1) kuaförde platin sarı ile saçımın ilk açıcı ile açılması vem sonuçç

2) koleston vanilya sarısı

3) palette altın sarısı

4) nevacolor ekstra açık küllü platin

5) garnier ekstra açık doğal sarı

6) palette yoğun renk açıcı serisi blond

3-4 ay aralıklara boyanmıştır ortalama

$cats.jpg

ilkinin aynısından istiyorum ama sizce beyaz tenli birine yakışırmı anca yazın kararıyorum. solaryuma da giremiyorum korkuyorum. hayalmdeki saçtr ilki ( ve sevgilimn hayali) anca yazn boyatabilrm ama şmdi çok istiyorum :KK31:

3) palette altın sarısı

Eki Görüntüle 288745

Canım ben şu 1 numaradaki halini çok beğendim.Direk açıcımı kullanıldı? kaç dakika bekletmişlerdi? ay sonu platin yaptırmayı düşünüyorum ton çok güzel.

1 numaradaki koyu bi kahveden kuaförde açılarak yapıldı yaklaşık yarım saat açıcı bekletildi poşet ve fön ile ısıtıldı saçım sonra platin sarıya boyandı :) gerçekten harika bi renk dehşet dikkat çekici bende açık tenliyim makyajsız asla çıkamazsınız bu saç rengi ile ve kesinlikkkleee fönsüz çıkamazsınız

1 numaradaki koyu bi kahveden kuaförde açılarak yapıldı yaklaşık yarım saat açıcı bekletildi poşet ve fön ile ısıtıldı saçım sonra platin sarıya boyandı :) gerçekten harika bi renk dehşet dikkat çekici bende açık tenliyim makyajsız asla çıkamazsınız bu saç rengi ile ve kesinlikkkleee fönsüz çıkamazsınız

Gerçekten çok güzel,sanada yakışmış. benim saçım profildeki gibi,ve o tonda istiyorum. direk olarak açıcı kullanılsa olur sanırım? makyajsız aynen,fönsüzde aynen çıkılmaz:)

4e bayildim... Sarida küllü tonlari begeniyorum. :KK16:
Sana her renk gidiyor beyaz tenli renkli gözlü oldugun icin, bal kumral da cok yakisiyordu.
Sence 4 numarali renk koyu kahve gözlü, beyaz tenli birine yakisir mi? Kaslarim ince kisa ve fazla gür degil.

3) palette altın sarısı

Eki Görüntüle 288745

bu arada sarının tüm tonlarıyla beraber, bir sürüde değişik markaları kullanmışsın:KK53:
süpper ya :KK52::KK52:

evet hemen hemen tüm markaları denedim tecrübe ettim :) son olarak syoss kalmıştı onuda denemiş oldum

bende ayni yolu kullandim kuaforde saclarima balyaj attirdim..sonra surekli garnier acik dogal sarisini boyadim..hem rofle gitmiyor hemde guzel duruyor arada palettenin hazir balyajinida aldim aralara onu attim kendim valla super oldu tam istedigim gibi..dip boyasi geldikce sari alip boyuyorum...

kızlar benim anlamadığım şimdi sarı saça dip boya yaparken uçlarla dipleri nasıl aynı tek renk yapıyorsunuz sonuçda diplerden koyu renk saç çıkıyor sarı boyayı direk vurduğunuzda kızıllaşma turunculaşma olmuyormu ( bu konuda sıfır bilgiye sahibim)..:))

şöyle açıklıym evet koyu renk saçlara sahip insanlarda dip boya evde yapınca dipler turuncu oluyor ancak ben böyle bi sorun yaşamıyorum çok beyaz tenliyim ve saç rengimde açık kumral sarı tonları pat diye tutuyo bende hatta açıcı ile açtırdğıma pişman oldum yandı saçlarım .

turuncu olmadan orta kumral saç aşama aşama açılırmı
Kuaföre güvenemiyorum herhangibir marka ultra açıcıyla küllü sarı karıştırsam, turuncu tonları olmadan küllü açık kumral elde edebilirmiyim:44:

bende saçlarımı evde açtım aşama aşama
tabi turuncu oldum
ama öyle bir gözümü karartmıştım ki ısrarla işlemlere devam ettim
toz açıcı ve oriel kullandım kuaför malzemeleri satan yerden aldım
sonra koleston 10 seder sarı boyadım üstüne
ama istediğim sarı olmadı yine dorelik biraz
formda ısrarla küllü sarı boya dediler ama yapmadım
illa açık sarı olacaktım ya :KK70:
ama bir kaç yıkamada turunculuklarım kayboldu
şuan istediğim rengi kullanıyorum oleyyy :))

Rengi belki çok az açılır. Turuncumsu bir şey olur.

aynen öyle oldu bi tutamda denedim de işin kötüsü saç uçlarımdaki siyah boyalı yerleri hala kesmemişim sanırım ya da uçlara tam yedirmedim dipten uca koyulaşan turuncumsu bi renk oldu :KK1:
peki bu boyayı ben öğlen hazırladım hala duruyor şimdi onunla boyasam bi sorun olur mu boyanın beklemesi sakıncalı bir şey mi?

ellerine sağlık,afferin sana,bu rengi çıkarmak çok zor.

X